Füruzan

Füruzan

Son dakika Füruzan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Füruzan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Füruzan haber sayfamızda...

Füruzan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 182 füruzan haberi bulunmuştur.
Bebek İsimleri 2024: Farklı, Değişik, Yeni ve Anlamı Güzel Kız ve Erkek Unisex Bebek İsim Önerileri
Bebek İsimleri 2024: Farklı, Değişik, Yeni ve Anlamı Güzel Kız ve Erkek Unisex Bebek İsim Önerileri Dünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, en zor ve nadir bulunan, değişik, duyulmamış, özel ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2024” içeriğimize bakabilirsiniz.
18.04.2024 Bebek
Füruzan, İzmir’de anılıyor
Füruzan, İzmir’de anılıyor İzmir’deki Uluslararası Edebiyat-Sinema Buluşması’nın ikincisi 19-26 Nisan günleri arasında düzenleniyor.
19.03.2024 Kültür Sanat
Ayın kitapları Füruzan imzalı
Ayın kitapları Füruzan imzalı Pen Türkiye, 11 Şubat’ta kaybettiğimiz Füruzan’ın tüm kitaplarını ayın kitabı seçti.
9.03.2024 Kültür Sanat
Mor mürekkepli hikâye
Mor mürekkepli hikâye Milliyet Sanat mart sayısında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle kapağına, Türk sanat tarihinde kadının ve emeğin mücadele hikâyesini taşıyor.
4.03.2024 Kültür Sanat
Bursa’da kitap bayramı
Bursa’da kitap bayramı Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek 21.Bursa Kitap Fuarı, 2-10 Mart arasında düzenlenecek.
1.03.2024 Kültür Sanat
Bir yazar: Füruzan kimdir?
Bir yazar: Füruzan kimdir? Çağdaş Türk edebiyatının önemli isimlerinden biri olan Füruzan, öyküleriyle geniş bir kitle tarafından beğeni kazanmış ve tanınmış. Füruzan'ın hayatını gelin hep birlikte öğrenelim.
Elveda Füruzan
Elveda Füruzan  Geçen pazar günü 92 yaşında hayatını kaybeden yazar Füruzan dün son yolculuğuna uğurlandı.
17.02.2024 Kültür Sanat
Usta yazar Füruzan son yolculuğuna uğurlandı
Usta yazar Füruzan son yolculuğuna uğurlandı 92 yaşında hayatını kaybeden ünlü edebiyatçı-yazar Füruzan Zincirlikuyu Camii'nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Ünlü yazar düzenlenen törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.
16.02.2024 Gündem
Füruzan’a dost vedası
Füruzan’a dost vedası Pazar günü hayatını kaybeden Türk edebiyatının en önemli isimlerinden Füruzan, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve Türkiye Yayıncılar Birliği’nin düzenlediği törenle uğurlandı.
15.02.2024 Kültür Sanat
Füruzan’ı uğurluyoruz
Füruzan’ı uğurluyoruz Geçen pazar aramızdan ayrılan Türk edebiyatının önemli ismi Füruzan için 14 Şubat saat 11.00’de Yapı Kredi Kültür Sanat Loca’da bir anma töreni düzenlenecek.
13.02.2024 Kültür Sanat
Sanatın acı günü
Sanatın acı günü Türk edebiyatının iki önemli ismi Füruzan ve Yılmaz Karakoyunlu’nun vefat haberleri sanatseverleri yasa boğdu. Füruzan, öykülerinde kadınların yaşadığı haksızlıklara tercüman oldu, hemcinslerinin sesini duyurdu. Karakoyunlu; “Salkım Hanımın Taneleri”, “Güz Sancısı”, “Yorgun Mayıs Kısrakları” gibi yakın tarihi anlatan eserlerle edebiyatta iz bıraktı.
12.02.2024 Kültür Sanat
FÜRUZAN KİMDİR, öldü mü? Yazar Füruzan (Feruze Çerçi) nereli, kaç yaşındaydı? Füruzan'ın eserleri/kitapları
FÜRUZAN KİMDİR, öldü mü? Yazar Füruzan (Feruze Çerçi) nereli, kaç yaşındaydı? Füruzan'ın eserleri/kitapları Edebiyatın usta isimlerinden Füruzan 91 yaşında hayatını kaybetti ve hayatına dair detaylar da sevenleri tarafından araştılıyor. Gerçek adı Feruze Çerçi olan yazar Füruzan İstanbul'da doğdu, 11 Şubat günü ise yaşamını yitirdi. Peki, Füruzan aslen nereli, neden öldü?
11.02.2024 Bilgi Rehberi
Yazar Füruzan hayatını kaybetti
Yazar Füruzan hayatını kaybetti Edebiyatımızın önemli isimlerinden yazar Füruzan hayatını kaybetti. Usta kalem 91 yaşındaydı.
11.02.2024 Cadde
F ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: F Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
F ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: F Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Anne ve baba adaylarının yaşadıkları heyecanlardan birisi de isim konusu. Yeni doğacak bebeklerine anlamları güzel, modern, değişik, keşfedilmemiş ve nadir bulunan isimleri vermek isteyen anne baba adayları derin bir araştırma içerisine giriyor. Kız bebeklerine verecekleri isim konusunda çiftler seçici davranıyor. Hem eğlenceli hem de eğlenceli geçen bu süreçte karar vermek de zor oluyor. Kız bebekler için Kur’an’da geçen birbirinden güzel anlamları bulunan isimler yer alıyor. F harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “F ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024 Bebek
Bundan sonra aşk düşünsün!
Bundan sonra aşk düşünsün! Aslı Tohumcu, “Aç Koynunu Ben Geldim”de destansı bir aşk hikâyesi anlatıyor. Yazar, “Dünyayı kurtaramayacağımı anlayınca kendimi kurtarmaya davrandım sanırım” diyor.
10.12.2023 Kültür Sanat
Milliyet çizerine Sedat Simavi Ödülü
Milliyet çizerine Sedat Simavi Ödülü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti 2023 Sedat Simavi Ödüllerini kazananlar açıklandı.
24.11.2023 Gündem
Yüzyılın bayramı
Yüzyılın bayramı Yüzyıllık bayramımızı coşkuyla kutlamak, Cumhuriyet ideallerini ikinci yüzyıla taşımak üzere bilim, sanat ve spor dünyasından önde gelen isimlerle konuştuk.
28.10.2023 Pazar
Erdal Öz Ödülü Füruzan’ın
Erdal Öz Ödülü Füruzan’ın Erdal Öz Edebiyat Ödülü bu yıl Füruzan’a verildi.
3.10.2023 Kültür Sanat
Füruzan İsminin Anlamı Nedir? Füruzan Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Füruzan İsminin Anlamı Nedir? Füruzan Ne Demek, Ne Anlama Gelir? İsim koymak, ebeveynler için doğum sonrası belki de en zor aşamalardan bir tanesidir. Bu yüzden de isimler konusunda hassas bir araştırma içerisine girerler. Kız bebek isimleri arasında Füruzan ismi de vardır. Peki kız bebekler için tercih edilen Füruzan isminim anlamı nedir? Hangi anlamlara gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.09.2023 Eğitim
Orhan Veli’nin Ankara’sı
Orhan Veli’nin Ankara’sı Tolga Aydoğan’ın hazırladığı “Orhan Veli’nin Ankara’daki İzleri” adlı kitap, İstanbul şairi Orhan Veli’nin Ankara yıllarına ışık tutarak, yeni bilgi ve fotoğraflarla biyografisine katkı sunuyor.
2.07.2023 Kültür Sanat
Sinematek maziye bakıyor
Sinematek maziye bakıyor Sinematek/Sinema Evi, 10 Ocak’ta başlayacak ana programında ‘80’ler Türkiye sinemasından kadın filmlerini gösterecek.
9.01.2023 Kültür Sanat
2023’ün okuma rotası
2023’ün okuma rotası Yayınevleri, 2023’e yeni kitaplarını okurlarla buluşturma motivasyonu ile girdi. Yeni yılda kitapseverlere okuma şöleni vadeden kitaplar geliyor.
8.01.2023 Kültür Sanat
Bunlar arkadaşlarım, dostlarım’
Bunlar arkadaşlarım, dostlarım’ Ara Güler’in edebiyatçı portrelerinden oluşan “Bir Avuç Güzel İnsan” sergisi yazar ve şairlerin buluştuğu nostaljik bir roman.
20.11.2022 Kültür Sanat
Anlatılan sadece Milliyet Sanat’ın değil Türk sanatının da hikâyesidir
Anlatılan sadece Milliyet Sanat’ın değil Türk sanatının da hikâyesidir Milliyet Sanat dergisi tam 50 yıldır Türkiye’de edebiyattan sinemaya, sahneden plastik sanatlara farklı disiplinlerdeki sanatların nabzını tutuyor, gündemi belirliyor. Yarım asırdır adeta bir sanat okulu olan dergiden kimlerin yolu geçmedi ki...
2.10.2022 Kültür Sanat
Mısır'dan hareket eden gemideki genç mühendis Yiğit 5 gündür kayıp
Mısır'dan hareket eden gemideki genç mühendis Yiğit 5 gündür kayıp Mısır’ın Suez limanında çalıştığı gemiden kaybolan 24 yaşındaki mühendis Yiğit Acar'dan 5 gündür haber alınamıyor. En son 7 Eylül Çarşamba günü çalıştığı gemide yemek yerken görüldü.
12.09.2022 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Füruzan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.