Galaksi

Galaksi

Son dakika galaksi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan galaksi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan galaksi haber sayfamızda...

Galaksi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 375 galaksi haberi bulunmuştur.
Dünya Klasikleri Listesi: Okunması Gereken Dünya Klasikleri
Dünya Klasikleri Listesi: Okunması Gereken Dünya KlasikleriDünya klasikleri edebiyat tarihine damga vuran eserler arasında yer alıyor. Sanatsal anlamda dünyada en çok ses getiren eserlerdendir. Dünya klasikleri yazıldığı dönemden bu yana hala popülaritesini korumaktadır. Klasik eserler eşsizdir ve kendi türlerinde emsalleri bulunmayan kitaplardır. Özellikle ilkokul çağında okutulmaya başlanan bu kitaplar konusu, tarihi, dönemi ve işleyişleri bakımından her dönem geçerliliklerini korurlar. Dünya klasikleri ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine öğretmenler tarafından okuması tavsiye edilen kitaplar arasında yer almaktadır. Dünya klasiklerinin okuma sırası için “Dünya Klasikleri Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
15.08.2022Kültür Sanat
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.08.2022Oyun
500 milyon ışık yılı uzaktaki galaksi
500 milyon ışık yılı uzaktaki galaksiNASA’nın (Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) James Webb Uzay Teleskobu, “Araba Tekeri Galaksisi”nin yeni fotoğraflarını çekti...
4.08.2022Dünya
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.08.2022Oyun
James Webb teleskobuyla milyonlarca galaksi keşfedildi
James Webb teleskobuyla milyonlarca galaksi keşfedildiEvrenin ilk zamanlarında, içinde bulunduğumuz Samanyolu’na benzer disk şeklindeki galaksilerin sayısının tahmin edilenden 10 kat fazla olduğu ortaya çıktı.
23.07.2022Dünya
James Webb’ten en derin evren fotoğrafı
James Webb’ten en derin evren fotoğrafıNASA’nın James Webb Uzay Teleskobu’nun çektiği kainatın ilk tam renkli en derin fotoğrafında, evrenin 13.5 milyar yıl önceki bilinen ilk yıldızlarının görüntüsü de yer alıyor.
13.07.2022Dünya
NASA merakla beklenen yeni görüntüleri paylaştı
NASA merakla beklenen yeni görüntüleri paylaştıABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), bu zamana kadar üretilenlerin en gelişmişi olarak bilinen James Webb Uzay Teleskobu'nun çektiği yeni fotoğrafları kamuoyuyla paylaştı. Fotoğraflar arasında WASP 96-b olarak adlandırılan dev gaz kütlesi, Southern Ring (Sekiz Patlama) adlı gaz bulutu, Carina Nebula adlı gaz bulutu ve Stephans Quintet (Stephan Beşlisi) adlı dev şok dalgaları ve gelgit kuyrukları yer aldı.
12.07.2022Dünya
Ece Mumay 'Lila' ile canlı renkte, doğru yolda
Ece Mumay 'Lila' ile canlı renkte, doğru yolda'Vanilya' ile 2022 yazını karşılayan Ece Mumay, arayı çok açmadan bu kez de 'Lila' ile karşımıza çıktı. Son yılların en sempatik popçularından biri olmayı başaran Ece Mumay, sadece 2 dakikalık 'Lila' ile hem canlı renkte hem de doğru yolda...
7.07.2022Müzik
‘Her saniye Dünya büyüklüğünde alanı yutuyor’
‘Her saniye Dünya büyüklüğünde alanı yutuyor’Avustralyalı astronomların liderliğini yaptığı bilim insanlarından oluşan bir ekip, son 9 milyar yılın en hızlı büyüyen kara deliğini keşfettiklerini açıkladı.
16.06.2022Dünya
İklim pozitif hareketler
İklim pozitif hareketlerBu yılın Dünya Çevre Günü sloganı, bize yalnızca tek bir dünyamız olduğunu, onu koruyup kollamamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. Bunun ilk adımı ise önce kendi hayat pratiklerimizi dönüştürmek. Peki neler yapabiliriz? Hem kendi alışkanlıklarım hem de çevremde gözlemlediğim uygulanabilir örneklere göz atın.
5.06.2022Pazar
Küresel slogan: Tek Bir Dünya
Küresel slogan: Tek Bir Dünyaİklim değişikliğine bağlı doğal afetlerle gündeme gelen 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde TEMA Vakfı, 1 milyon türün neslinin tehlike altında olduğuna dikkat çekiyor.
4.06.2022Gündem
'Uzaylılar neden hâlâ gelmedi?' sorusuna bilim insanlarından ürkütücü yanıt
'Uzaylılar neden hâlâ gelmedi?' sorusuna bilim insanlarından ürkütücü yanıtUzaylıların neden hâlâ Dünya’yı ziyaret etmediği veya insanlarla iletişim kurmadığı gökbilim camiasında uzun süredir tartışılıyor. En son iki bilim insanı bu soruya insanlığı ilgilendiren bir kabus senaryosuyla yanıt verdi.
12.05.2022Dünya
Gökada Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Gökada Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaGökada bulmaca cevabı, sıklıkla araştırılan sorulardan biridir. Özellikle kullanım alanı açısından da yüksek öneme sahip cevaplar arasındadır. Bu bakımdan Gökada bulmaca cevabının ne olduğunu öğrenebilir ve karşınıza çıktığında yanıtlayabilirsiniz. Gökada bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada detaylarıyla birlikte derledik.
10.04.2022Eğitim
Ece Mumay 'Vanilya' ile 'Galaksi' etkisi yaratır mı?
Ece Mumay 'Vanilya' ile 'Galaksi' etkisi yaratır mı?'Galaksi' şarkısıyla 2020'nin en dikkat çeken çıkışlarından birine imza atan Ece Mumay bu 'Vanilya' adlı 3 şarkılık yeni EP'siyle yoluna devam ediyor. Peki Ece Mumay'ın 'Vanilya' EP'sine adını veren şarkı 'Galaksi' etkisi yaratır mı?
6.04.2022Müzik
Yaza hazır
Yaza hazır‘Peri’ ve ‘Galaksi’ parçalarıyla yaz aylarına damga vuran Ece Mumay, bu sezona üç eserle birden girdi.
1.04.2022Cadde
Galaksi İle İlgili Cümleler Nelerdir? İçinde Galaksi Kelimesi Geçen Örnek Cümleler
Galaksi İle İlgili Cümleler Nelerdir? İçinde Galaksi Kelimesi Geçen Örnek CümlelerGünlük yaşam içerisinde birbirimiz ile iletişim kurmak için yüzlerce farklı sözcük kullanırız. Bu sözcükleri ise genelde cümle içinde kullanarak anlaşmayı sağlarız. Galaksi kelimesi, diğer sözcüklere nazaran günlük yaşamda kullanımı daha az tercih edilen bir kelimedir. Galaksi ile ilgili cümleler nelerdir? İçinde galaksi kelimesi geçen örnek cümleler nelerdir detayları ile derledik.
10.03.2022Sözlük
Astronomi Nedir, Neyi İnceler? Astronomi Bilimi Alt Dalları Nelerdir?
Astronomi Nedir, Neyi İnceler? Astronomi Bilimi Alt Dalları Nelerdir?En eski bilimlerden bir tanesi olan astronomi eski zamanlardan beri merak edilen bir konudur. Gökte bulunan cisimlerin hareketlerini ve oluşumları gibi konumları inceler. İnsanların evreni tanımak için sürekli araştırma yaptığından dolayı bu bilim dalı oldukça gelişmiştir ve gelişmeye devam etmektedir. Astronomi nedir? Neyi inceler? Astronomi bilimi alt dalları nelerdir tüm detayları ile derledik.
15.02.2022Eğitim
Renkli sohbet
Renkli sohbetTürkiye’nin sevilen müzik kanalı Dream Türk’de, Refik Sarıöz’ün sunumuyla ekrana gelen ‘Deşarj’da renkli sohbetler devam ediyor.
12.01.2022Cadde
Editör'ün seçtikleri...
Editör'ün seçtikleri...Yeni yıl enerjisiArzu Kaprol Sonbahar-Kış 22 Koleksiyonu, yaşam coşkusunu ve renklerin enerjisini yeni yıla taşıyor...
6.11.2021Cadde
NASA'dan "gülen yüze" benzeyen galaksi paylaşımı
NASA'dan "gülen yüze" benzeyen galaksi paylaşımıAmerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), uzayın derinliklerinde keşfedilen "gülen yüz" şeklini andıran galaksinin fotoğrafını paylaştı.
26.10.2021Teknoloji
Bilim insanlarını şaşkına döndüren "çift galaksi"nin sırrı yıllar sonra çözüldü
Bilim insanlarını şaşkına döndüren "çift galaksi"nin sırrı yıllar sonra çözüldüNihayet tuhaf cisimlerin 11 milyar ışık yılı mesafedeki uzak bir galaksinin esnetilmiş görüntüleri olduğu bulundu. Gökbilimciler ilk keşfedildiğinde kendilerini "afallatan" gizemli bir "çift" galaksi hakkındaki gerçeği ortaya çıkardı.
10.10.2021Teknoloji
Mercan, Harika Avcı şarkısı 'Alışırım'la 'cover' dersi verdi
Mercan, Harika Avcı şarkısı 'Alışırım'la 'cover' dersi verdi'Sana Değil Kardeşine' şarkısıyla tanıdığımız Mercan, 'Dile Kolay'dan 3 yıl sonra bu kez bir Harika Avcı cover'ıyla karşımıza çıktı. 1987 tarihli 'Alışırım'a kendi yorumunu ekleyen Mercan dosta düşmana adeta "Bir cover nasıl olmalı?" dersi verdi...
29.09.2021Müzik
Dünya'ya yakın dev galaksinin dikkat çeken görüntüsü paylaşıldı
Dünya'ya yakın dev galaksinin dikkat çeken görüntüsü paylaşıldıGökbilimciler, Dünya'dan yaklaşık 12 milyon ışık yılı uzaklıktaki Erboğa A adlı galaksinin son derece çarpıcı bir görüntüsünü yakaladı.
17.09.2021Teknoloji
Andromeda Galaksisi (M31) Nedir, Nerededir? Andromeda'nın Özellikleri Nelerdir?
Andromeda Galaksisi (M31) Nedir, Nerededir? Andromeda'nın Özellikleri Nelerdir?Andromeda Galaksisi, Samanyolu Galaksisine en yakın galaksi olma özelliğine sahiptir. Karanlık ve bulutsuz gecelerde dikkatli baktığınız zaman çıplak gözle bu galaksiyi rahatlıkla görebilirsiniz. Andromeda Galaksisi (M31) nedir, nerededir? Andromeda'nın özellikleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
16.09.2021Eğitim
Evrende yalnız mıyız?
Evrende yalnız mıyız?Bir grup bilim insanı yaptıkları çalışma sonucu, insan türünün gözlemlenebilir evrendeki tek gelişmiş medeniyet olabileceğini öne sürdü. Peki bu sonuca nasıl varıldı?
12.09.2021Hayat

Benzer Haber Etiketleri

Galaksi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.