Geliştirme

Geliştirme

Son dakika Geliştirme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Geliştirme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Geliştirme haber sayfamızda...

Geliştirme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 21.509 geliştirme haberi bulunmuştur.
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba adaylarının üzerine düşündüğü konulardan birisi de isimler. Erkek bebek bekleyen çiftler çocuklarına verecekleri isimlerin en güzel ve en eşsiz olmasını istiyor. Bu yüzden derin ve uzun soluk bir araştırma sürecine giriyorlar. İsimlerin kulağa hoş gelmesinin yanı sıra anlamları üzerinde düşünüyorlar. Bu dönemde karar vermekte zorlanan aileler yakınlarından fikir alıyor. Anne ve baba adayları çocuklarına verecekleri ismin keşfedilmemiş, duyulmamış, modern çağa uygun, popüler ve anlamlı olmalarına özen gösteriyor. B harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.05.2022Bebek
Batı Akdeniz’de ticaret hamlesi
Batı Akdeniz’de ticaret hamlesiAntalya, Burdur ve Isparta’nın kamu ve özel sektörü, iller arasında ticaret ve işbirliğini geliştirmek için 26 - 27 Mayıs’ta ANFAŞ’ta buluşacak. Tarihçi, akademisyen, yazar İlber Ortaylı’nın “Osmanlı’dan Günümüze Ekonomi Tarihi” konulu bir seminer vereceği organizasyonda, Devlet Destekleri Zirvesi, E - Ticaret Sokağı, iş insanlarını buluşturacak network ve B2B etkinlikleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve BAKA işbirliğiyle SANTEK Yat İmalatı Sektör Buluşması, ayrıca İnovasyon, Dijital Dönüşüm, Çevreci Dönüşüm ve Yeni Dünyada Girişimcilik konulu oturumlar düzenlenecek.
26.05.2022Ekonomi
Yapay zekalı mülk dedektifi
Yapay zekalı mülk dedektifiİmpo İmar’ın geliştirdiği dijital platform İmpomes, gayrimenkulün imar durumundan vergi borcuna her detayı takip edip sahibine bildiriyor. İmpo İmar Kurucusu Hüseyin Oflaz, “Yapay zekalı mülk dedektifiyiz” diyor.
26.05.2022Kobi
Bakan Ersoy Midyat'ta: 50 bin kişinin yıllarca kapalı yaşayabileceği yer altı şehri inşa edilmiş
Bakan Ersoy Midyat'ta: 50 bin kişinin yıllarca kapalı yaşayabileceği yer altı şehri inşa edilmişKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, esnaf ziyaretinin ardından çalışmaların sürdüğü ‘Matiate Yeraltı Şehri Altunkaynak Kazı Alanı’na geçti. Bakan Ersoy, burada yaptığı incelemenin ardından, ibadethane, silo, su kuyuları bulunan ve dehlizlerle geçişlerin olduğu yer altı şehri ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.
25.05.2022Siyaset
Uzaya gitmek için başvuran kişi sayısı belli oldu
Uzaya gitmek için başvuran kişi sayısı belli olduSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank uzaya gitmek için başvuran Türk vatandaşı sayısını açıkladı. Bakan Varank, "Uzaya gitmek için 31 bin vatandaşımız başvuru yaptı" dedi.
25.05.2022Ekonomi
Kişi kendini sevmeyi nasıl öğrenebilir?
Kişi kendini sevmeyi nasıl öğrenebilir?Kendini sevmek deyince aklınıza ne geliyor? Kendini sevmenin psikolojik sağlığımız için en önemli konulardan biri olduğunun farkında mısınız? “Kendini sevme konseptini bazı insanlar yanlış anlıyor ve kendini sevmeyi ya bencillikle ya da narsisizmle karıştırıyorlar. Oysa biz psikologlar kendini sevmekten bahsettiğimizde egomuzu şişirmekten, varlığımızı dünyanın yedi harikasından biri gibi görmekten bahsetmiyoruz” diyen Psikolog Rana Kutvan kendini sevme konusundaki fikirlerini bizimle paylaştı.
25.05.2022Yaşam
Statik Analiz Nedir, Avantajları Nelerdir? Statik Analiz Yöntemleri Nelerdir?
Statik Analiz Nedir, Avantajları Nelerdir? Statik Analiz Yöntemleri Nelerdir?Statik analiz bir yapının üzerindeki yükü ya da dışarıdan gelen herhangi bir etki incelemeyi sağlayan durum olarak bilinir. Bu sayede yapının güvenli olup olmadığı anlaşılabilir. Statik analiz hakkında tüm merak edilenler.
24.05.2022Eğitim
Bileziklerini satıp atölye açtı, kendi işinin patronu oldu
Bileziklerini satıp atölye açtı, kendi işinin patronu olduElazığ’da yaşayan Fethiye Yıldız, evliliğinden kalan 4 bileziğini satıp Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) destek alarak çömlek atölyesi kurdu. Zamanla atölyesini büyüten Yıldız, ailesiyle birlikle 30'a yakın ürün çıkarıp talepleri karşılamaya başladı.
24.05.2022Yaşam
Bağımsız tiyatrolar 17 ülkenin festival yöneticileriyle buluşuyor
Bağımsız tiyatrolar 17 ülkenin festival yöneticileriyle buluşuyorİstanbul’dan bağımsız tiyatroların oyunları, 25-31 Mayıs tarihleri arasında ilk kez gerçekleşecek “Türkiye Tiyatro Vitrini TheatreİST” etkinliğiyle, 17 ülkeden gelen festival yöneticileri, tiyatro yapımcıları ve eleştirmenleriyle buluşuyor.
24.05.2022Kültür Sanat
Uzaya gidecek Türk adaylarda aranacak kriterler belirlendi
Uzaya gidecek Türk adaylarda aranacak kriterler belirlendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrasında açıkladığı 'Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu' projesinin detayları açıklandı. Bilimsel araştırmalar için Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilecek Türk uzay yolcusu ile ilgili aranılan kriterler açıklandı. 'uzaya.gov.tr' adresinden yapılacak başvuruların ardından yapılacak değerlendirme sonucunda uygun görülen 2 adaydan biri Uluslararası Uzay İstasyonu'na çıkacak ilk Türk olacak.
24.05.2022Haberler
Türkiye’nin uzay projesi başlıyor! Detaylar belli oldu
Türkiye’nin uzay projesi başlıyor! Detaylar belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Milli Uzay Programı çerçevesinde ‘Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu’ görevini başlattıklarını açıkladı. Türk uzay yolcusunda aranacak kriterler ise 45 yaşından küçük olmak, Mühendislik, Fen Bilimleri, Temel Bilimler, Fen Bilimleri ve Temel Bilimler alanındaki Eğitim ve Tıp Fakültelerinden birini bitirmek olacak.
24.05.2022Gündem
Tohumumuz korumada
Tohumumuz korumadaEge Üniversitesi’nin uluslararasılaşma misyonu doğrultusunda çalışmalarına devam eden Ege Üniversitesi Tohum Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-TOTEM) ile Fransa Ulusal Tohum Test Merkezi (GEVES) arasında araştırma geliştirme, eğitim, proje, bilimsel ve kültürel etkinlik konularını kapsayan iş birliği protokolü imzalandı. Ayrıca EGE-TOTEM, “The Asia and Pasific Seed Association (APSA)” oluşumunda yer alan Asya ve Pasifik ülkelerinde örnek alma ve referans merkezi olarak uluslararası alanda görev alacak.
23.05.2022Ege
KIZILELMA yeni bir dönem başlatacak! Sahadaki dengeler değişiyor
KIZILELMA yeni bir dönem başlatacak! Sahadaki dengeler değişiyorTCG Anadolu üzerinden kalkış ve iniş animasyonu ilk kez yayınlanan KIZILELMA yeni bir dönem başlatacak. Herhangi bir destek sistemi olmadan gemiden kalkacak platform uzmanlara göre sahadaki dinamiği değiştirecek.
23.05.2022Ekonomi
Karadeniz gazının karaya çıkartılma çalışmaları sürüyor
 Karadeniz gazının karaya çıkartılma çalışmaları sürüyorKaradeniz gazını karaya çıkartmak için çalışmalar sürüyor. 10 sondaj kuyusunun açılması hedeflenirken su altı borularının Temmuz ayından itibaren döşenmeye başlanması bekleniyor.
23.05.2022Ekonomi
Antalya'da beş yıldızlı otellere komşu! Yıkılmayınca yerleştiler
Antalya'da beş yıldızlı otellere komşu! Yıkılmayınca yerleştilerAntalya'nın Aksu ilçesinde otellerin yanı başında denize sıfır yapılan 700 çardak için deniz kaplumbağalarının yuvalarına zarar verdiği ve 1'inci derece sit alanında olduğu gerekçesiyle alınan yıkım kararı, geçen ay 3'üncü kez ertelendi. Kararın ertelenmesiyle tatilciler, çardaklarda tadilat yapıp, yerleşmeye başladı.
23.05.2022Haberler
Antalya'da beş yıldızlı otellere komşu! Yıkılmayınca yerleştiler
Antalya'da beş yıldızlı otellere komşu! Yıkılmayınca yerleştilerAntalya'nın Aksu ilçesinde otellerin yanı başında denize sıfır yapılan 700 çardak için deniz kaplumbağalarının yuvalarına zarar verdiği ve 1'inci derece sit alanında olduğu gerekçesiyle alınan yıkım kararı, geçen ay 3'üncü kez ertelendi. Kararın ertelenmesiyle tatilciler, çardaklarda tadilat yapıp, yerleşmeye başladı.
23.05.2022Gündem
Hububatta hedef yerli tohumla üretimin artırılması
 Hububatta hedef yerli tohumla üretimin artırılmasıTürkiye’nin tahıl ambarı olarak bilinen Konya Ovasında yaklaşık 10 milyon dekar alanda hububat ekimi yapılırken, tohum kalitesi ve ihtiyacın karşılanması için yapılan AR-GE projeleriyle önümüzdeki yıllarda yerli tohumla üretimin arttırılması hedefleniyor.
23.05.2022Ekonomi
Kadın girişimcilere yeni iş fırsatları
Kadın girişimcilere yeni iş fırsatlarıBirleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından İstanbul’da düzenlenen “İş Buluşmaları ve Eşleştirme Etkinliği”nde (B2B), kadın kooperatifleri ve kadın girişimciler, önde gelen Türk şirketleri ile ortak iş olanaklarını araştırma fırsatı buldu. Etkinlik, Japon Hükümeti’nin 1,1 milyon ABD doları finansman sağladığı, UNDP ile T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından kadın girişimciliği konusunda yürütülen daha büyük bir iş birliğinin parçası.
23.05.2022Ekonomi
Alaçatı&Akyaka’ya rakip geliyor
Alaçatı&Akyaka’ya rakip geliyorPandemi sonrasında turizm yeni mecralara yol alırken, Dalaman spor turizminde liderlik için yola çıktı. Hilton Dalaman Genel Müdürü Tunç Batum, dünyada 2023 sonuna kadar spor turizminde 5 trilyon dolarlık bir beklenti olduğunu, bu pastadan pay almak istediklerini dile getirdi.
22.05.2022Diğer
Ataşehir’e en yüksek teklif DAP’tan geldi
Ataşehir’e en yüksek teklif DAP’tan geldiEmlak Konut GYO’nun İstanbul Anadolu yakasındaki önemli lokasyonlardan biri olan Ataşehir arazisi için açtığı ihalede en yüksek teklif DAP Gayrimenkul Geliştirme’den geldi.
21.05.2022Ekonomi
Son dakika: Kolombiya ile yeni dönem! Erdoğan ticarette hedefi duyurdu: 5 milyar dolar...
Son dakika: Kolombiya ile yeni dönem! Erdoğan ticarette hedefi duyurdu: 5 milyar dolar...Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kolombiya Cumhurbaşkanı Ivan Duque ile görüştü. Görüşme sonrası iki lider ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Kolombiya geçen sene ihracatımızı en çok artırdığımız ülkelerden biri oldu. Hedefimiz ticaret hacmimizi en kısa sürede 5 milyar dolara ulaştırmaktır." dedi.
20.05.2022Siyaset
Son dakika... Galatasaray'da Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu'nun yönetim kurulu listesi belli oldu! Adnan Öztürk'ü açıkladı
Son dakika... Galatasaray'da Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu'nun yönetim kurulu listesi belli oldu! Adnan Öztürk'ü açıkladıGalatasaray Kulübü'nde 11 Haziran'da yapılacak seçim öncesi ilk başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu oldu. Sarı-kırmızılı kulüpte ikinci kez adaylığını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu'nun yönetim kurulu listesi netlik kazandı. Hamamcıoğlu, Divan Başkanlığı'na başvurusunu ilettikten sonra basın mensuplarıyla buluştu. Eşref Hamamcıoğlu, Adnan Öztürk'ün Sportif A.Ş'de görev yapacağını açıkladı.
20.05.2022Galatasaray
Adana, salebin üretim merkezi olacak
Adana, salebin üretim merkezi olacakTarım ve Orman Bakanlığına bağlı Adana Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü (TAYEM) tarafından salep üretimi için girişimcilere eğitim çalışması yapıldı.
20.05.2022Kobi
İngiliz turistler Bodrum’a akın etti
İngiliz turistler Bodrum’a akın ettiMivara Luxury Resort & Spa Genel Müdürü Mete Üsküdarlı, Bodrum’da bu yaz İngiliz ağırlıklı bir misafir yoğunluğu beklediklerini söyledi. Amerika, Avrupa ve Ortadoğu’dan da ciddi talep aldıklarını ifade eden Mete Üsküdarlı, “Rus misafirlerimiz az da olsa İstanbul aktarmalı geliyor” dedi.
20.05.2022Ekonomi
Göbeklitepe,  Dünya Kupası yolcusu
Göbeklitepe, Dünya Kupası yolcusuBu yıl 21 Kasım-18 Aralık arasında tarihinde ilk kez kışın düzenlenecek olan FIFA Dünya Kupası’na Katar ev sahipliği yapacak.
20.05.2022Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Geliştirme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.