Getiri

Getiri

Son dakika getiri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan getiri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan getiri haber sayfamızda...

Getiri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.694 getiri haberi bulunmuştur.
Piyasalar enflasyon endişesiyle sert düştü
Piyasalar enflasyon endişesiyle sert düştüKüresel piyasalarda, ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükselişin oluşturduğu panik havasıyla sert satıcılı bir seyir izlenirken, gelecek hafta ABD'deki destek paketine ilişkin gelişmeler, emtia fiyatları ve tahvil piyasasının seyri ile yoğun veri takvimi yatırımcıların gündeminde olacak.
27.02.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
Avrupa borsaları düşüşle açıldıAvrupa borsaları, güne satıcılı bir seyirle başladı.
26.02.2021Uzmanpara
Yükselen tahvil faizleri piyasalara 'uyarı' veriyor
Yükselen tahvil faizleri piyasalara 'uyarı' veriyorABD'de enflasyonist baskıların artacağı ve bu paralelde faiz artırım sürecinin daha erken başlayacağına ilişkin endişeler tahvil faizlerinde hızlı bir yükselişi beraberinde getirirken, analistler 21 trilyon dolarlık ABD tahvil piyasasından çıkışların küresel çapta bir satış dalgasına dönüştüğüne, piyasalar için bir "uyarı sinyali" niteliği taşıdığına işaret ediyor.
26.02.2021Uzmanpara
Dünya borsaları tahvil faizlerindeki yükselişle sert düştü
Dünya borsaları tahvil faizlerindeki yükselişle sert düştüKüresel piyasalarda ABD'nin 10 yıllık tahvillerdeki satışların hızlanması ile oluşan panik havası pay piyasalarında sert düşüşlere neden oldu.
26.02.2021Uzmanpara
Har İçinde Biten Gonca Güle Minnet Eylemem Ne Demek? İşte Sözün Açıklaması…
Har İçinde Biten Gonca Güle Minnet Eylemem Ne Demek? İşte Sözün Açıklaması…Birçok edebi metin ve türkü içinde anlamını gerçekten merak edilen durumlar ile karşılaşılması oldukça normal olmaktadır. Bu kelimelerden biri olan har içinde biten gonca güle minnet eylemem cümlesi bulunmaktadır. Bu nedenle bireylerin aklına en çok gelen soruların başında Har içinde biten gonca güle minnet eylemem ne demek? İşte sözün açıklaması benzeri soruların cevabını sizler için derledik.
23.02.2021Eğitim
Yatırımcıların yeni gözdesi yatırım fonları oldu
Yatırımcıların yeni gözdesi yatırım fonları olduTürkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği'nin (TKYD), Ocak 2021 itibarı ile Ludens İleri Finansal Hizmetler'e hazırlattığı Yatırım Fonları Performans Raporu'na göre salgının oluşturduğu endişe ve belirsizlik ortamına rağmen geçen senenin Türkiye yatırım fonu sektörü tarafından iyi yönetildiği görüldü.
22.02.2021Uzmanpara
NatWest bazı kredilerin takibe düşmesini bekliyor
NatWest bazı kredilerin takibe düşmesini bekliyorİngiltere’nin önde gelen bankacılık gruplarından NatWest Group, verilen kredilerden yaklaşık 3,2 milyar sterlinin takibe düşebileceğini bildirdi.
19.02.2021Uzmanpara
Son Dakika | Altın fiyatları 397 lira seviyesinde! Çeyrek, Yarım ve Tam altın fiyatlarında son durum ne?
Son Dakika | Altın fiyatları 397 lira seviyesinde! Çeyrek, Yarım ve Tam altın fiyatlarında son durum ne? Altın fiyatları son 7 ayın en düşük seviyesinde! Geçtiğimiz yıl Kasım ayında tüm zamanların rekorunu kıran 24 ayar külçe altının gramı 540 liraya kadar yükselmişti. Altın fiyatlarında yıl sonunda başlayan düşüş yeni yılda da devam ediyor. Hafta ortasında 7 aylık sürenin ardından ilk kez 400 liranın altına gerileyen gram altın dün de bu seviyenin hemen altında işlem gördü. Haftanın son gününde ise altın fiyatlarında yaşanan düşüş halen devam ediyor. Gram altın an itibariyle 397 lira seviyesinden işlem görüyor. Peki Çeyrek, Yarım ve Tam altın fiyatlarında son durum ne?
19.02.2021Ekonomi
Arsaya hücum
Arsaya hücumYılın en kârlı yatırımlarından biri arsa oldu. Bir taraftan yatırımcılar, bir taraftan da ‘uzaktan çalışmak’ isteyenler nedeniyle, fiyatlarda yüzde 50’ye varan artış yaşandı
19.02.2021Ekonomi
Faizsiz fonlardan sektöre doping etkisi
Faizsiz fonlardan sektöre doping etkisiKatılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, 2020’de faizsiz fonların yüzde 34 getiri ile emeklilik sistemini yukarı taşımaya devam ettiğini belirterek “BES fonlarının enflasyonun üzerinde getiri sağlamasıyla gönüllü BES’in katılımcı sayısı da yükselişe geçerek 6 milyon 900 bin kişiye ulaştı” dedi.
15.02.2021Sigorta
Paksoy'dan altın fiyatları yorumu
Paksoy'dan altın fiyatları yorumuStratejist Cüneyt Paksoy, vatandaşın yakından takip ettiği altın fiyatları ile ilgili "Olası geri çekilmelerde gram altında hedef 380-420 lira bandı. Yukarıda 430-450 lira seviyesi önemli direnç oldu. Altın portföylerde olmaya devam etmeli." dedi.
11.02.2021Uzmanpara
Alman hükümetinden 211 milyar euro tasarruf
Alman hükümetinden 211 milyar euro tasarrufAlmanya'da federal hükümet, 2008 küresel finansal krizi sonrası borçlanma maliyetlerinin düşük olmasından dolayı son 12 yılda faizden 210,8 milyar euroluk tasarruf sağladı.
9.02.2021Uzmanpara
BES 12,6 milyon katılımcıya ulaştı
BES 12,6 milyon katılımcıya ulaştıTürkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD) raporuna göre, 2020 sonu itibarıyla Bireysel Emeklilik Sistemi'nin (BES) katılımcı sayısı 12,6 milyona ulaşırken, yaklaşık portföy büyüklüğü 171 milyar lira oldu.
8.02.2021Uzmanpara
En fazla reel getiri BIST 100 endeksinde oldu
En fazla reel getiri BIST 100 endeksinde olduYurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) ve Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde, ocakta en fazla reel getiri BIST 100 endeksinde sağlandı.
8.02.2021Uzmanpara
Ocakta en fazla reel getiri BIST 100 endeksinde oldu
Ocakta en fazla reel getiri BIST 100 endeksinde olduYurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) ve Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde, ocakta en fazla reel getiri BIST 100 endeksinde sağlandı.
8.02.2021Ekonomi
Bes Hesaplama Nasıl Yapılır? Bireysel Emeklilikte Getiri Ve Kesinti Hesaplama
Bes Hesaplama Nasıl Yapılır? Bireysel Emeklilikte Getiri Ve Kesinti HesaplamaBES ya da diğer adıyla Bireysel Emeklilik Sistemi, bireylerin çalışma hayatları boyunca uzun vadeli tasarruf yaparak emeklilik süreçlerinde ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir gelir elde etmelerine yarar. Peki herkesin merak ettiği BES hesaplama nasıl yapılır? Bireysel emeklilikte getiri ve kesinti hesaplama nasıl olur? İşte BES hesaplamaya yönelik merak edilenler
7.02.2021Ekonomi
Japon GPIF yüzde 6.3 değer kazandı
Japon GPIF yüzde 6.3 değer kazandıDünyanın en büyük emeklilik fonu Japon GPIF, çeyrek dönemde %6.3 değer kazandı.
5.02.2021Uzmanpara
Faizsiz fonlar getiri lideri
Faizsiz fonlar getiri lideriKatılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin (BES) pandemide gördüğü ilgi ve güvenle derinleşme fırsatı bulduğunu kaydetti.
4.02.2021Ekonomi
Avrupa borsalarında beklentiler pozitif
Avrupa borsalarında beklentiler pozitifPiyasa uzmanları Avrupa piyasalarında 2021 yılında orta ve uzun vadede yukarı yönlü trendin devam etmesini bekliyor.
29.01.2021Uzmanpara
Borsa için orta ve uzun vadeli beklentiler olumlu
Borsa için orta ve uzun vadeli beklentiler olumluBorsa İstanbul'da son günlerde zaman zaman kar satışları görülse de aracı kurumların strateji raporları, kısa vadeli düzeltmelere karşın Borsa İstanbul'da orta ve uzun vadede yukarı yönlü trendin devam etmesinin beklendiğini ortaya koyuyor.
28.01.2021Uzmanpara
Emeklilik fonları 2020’de de kazandırdı
Emeklilik fonları 2020’de de kazandırdıKatılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, 2020’nin pandemi nedeniyle zorluklarla dolu, ekonomimiz için sınav niteliğinde bir yıl olduğunu; ancak emeklilik fonlarının, sağladığı ortalama yüzde 23’lik getiriyle bu sınavdan başarıyla çıkmayı başardığını belirtti.
27.01.2021Teknoloji
Borsada rekorlar devam edecek
Borsada rekorlar devam edecekTürkiye'de önde gelen kurumlar tarafından hazırlanan strateji raporlarında 2021'de borsada rekorların devam edebileceği ve BIST 100 endeksinin 1.900 puan seviyelerini görebileceği belirtilirken, aşılama süreci, zayıf dolar temasının sürüp sürmeyeceği ve kuraklık konuları risk unsurları arasında gösteriliyor.
26.01.2021Uzmanpara
Halka arzlar 2020'nin parlayan yıldızı oldu
Halka arzlar 2020'nin parlayan yıldızı oldu Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle küresel merkez bankalarının 2020'de para musluklarını sonuna kadar açması, dünya genelinde hem halka arzlarda hem de halka arzlardan elde edilen gelirlerde oldukça verimli bir yıl yaşanmasını sağladı.
24.01.2021Uzmanpara
ECB'den ek parasal genişleme beklenmiyor
ECB'den ek parasal genişleme beklenmiyorING Group Başekonomisti Peter Vanden Houte, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) ek bir parasal genişleme önlemi almayabileceğini, bu yıl sıkılaşma önlemi beklenmediğini vurguladı.
22.01.2021Uzmanpara
Japonya büyüme ve enflasyon beklentilerini yükseltti
Japonya büyüme ve enflasyon beklentilerini yükselttiJaponya Merkez Bankası (BoJ), faizlerde ve para politikasında değişikliğe gitmezken, 2021 mali yılına ilişkin büyüme beklentisini yüzde 3,6'dan yüzde 3,9'a, enflasyon tahminini yüzde 0,4'ten yüzde 0,5'e revize etti.
21.01.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

borsapiyasaavrupaBESborsa istanbul

Getiri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.