Getiri

Getiri

Son dakika getiri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan getiri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan getiri haber sayfamızda...

Getiri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.855 getiri haberi bulunmuştur.
Re-Pie Portföy’den Simit Sarayı’nın iştirakine yatırım
Re-Pie Portföy’den Simit Sarayı’nın iştirakine yatırım Re-Pie Portföy’ün Perakende Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Simit Sarayı’nın üretim şirketi DMR Unlu Mamüller A.Ş’nin yüzde 30’unu satın aldı. ‘Markalı ürün ihracatı’ yapan şirket arayışında 12 şirket arasından seçilen DMR, yeni yatırımla 960 milyon Türk Lirası değerlemeye ulaştı. DMR, aldığı kaynakla ikinci bir fabrika kurarak Simit Sarayı mağazaları dışındaki kanallara yarı pişmiş ürün imalatı ve satışı yaparken ihracata da ağırlık verecek.
28.09.2021Vitrin
Japonya para politikasını değiştirmedi
Japonya para politikasını değiştirmediJaponya Merkez Bankası (BoJ), faizlerde ve para politikasında değişikliğe gitmezken, iklim değişikliğiyle mücadeleye yönelik çabaları desteklemek amacıyla sağlayacağı fon programının detaylarını açıkladı.
22.09.2021Uzmanpara
Kripto yatırımcısı uzun vadeli yatırımın peşinde
Kripto yatırımcısı uzun vadeli yatırımın peşindeKripto karşılaştırma şirketi CryptoBuyer.com tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, 8 kripto yatırımcısından yalnızca biri piyasa iniş-çıkışlarında aktif olarak işlem yapmaya çalışıyor. Yatırımcıların üçte ikisi “satın al ve HODL” stratejisini izlerken, 7 yatırımcıdan biri eğlence amaçlı yatırım peşinde olduğunu söylüyor.
21.09.2021Uzmanpara
Bireysel Emeklilik İptali 2021: BES İptali Nasıl Yapılır?
Bireysel Emeklilik İptali 2021: BES İptali Nasıl Yapılır?Bireysel Emeklilik, kişilerin iş hayatında birikim yapabilmelerini sağlayan özel emeklilik sistemedir. Emeklilik döneminde harcanabilmesi amaçlanmaktadır. Emeklilik döneminde ek gelir sağlayarak refah bir yaşam sürmesi amaçlanan bu sisteme katılmak zorunlu değildir. 18 yaşını geçen herkes dilerse Bireysel Emeklilik Sistemine katılabilir. Dileyen Bireysel Emeklilik iptali yaparak sistemden çıkabilirler. BES iptali için yapılması gereken birkaç işlem bulunur ve şartlar vardır. BES iptali nasıl yapılır? “Bireysel Emeklilik İptali 2021” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
21.09.2021Ekonomi
3 finans kuruluşu tahvil ihracı yaptı
3 finans kuruluşu tahvil ihracı yaptıHazine ve Maliye Bakanlığı'nın, 2021 yılı dış finansman programı çerçevesinde dolar cinsi çift dilim bir tahvil ihracı için yetkilendirdiği Citi, JP Morgan ve Societe Generale, 2,25 milyar dolarlık ihraç gerçekleştirdi.
14.09.2021Uzmanpara
Sürdürülebilir  Eurobond ihracı
Sürdürülebilir Eurobond ihracıVakıfBank, sürdürülebilir finansman programı içinde ikinci tahvil ihracını da tamamladı. 5 yıl vadeli 500 milyon dolar tutarındaki tahvil ihracına dünya genelinde yatırımcı ilgisi yoğun oldu.
11.09.2021Ekonomi
Yabancılar 8 ayın en yüksek hisse alımını yaptı
Yabancılar 8 ayın en yüksek hisse alımını yaptıAğustosta küresel bazda para politikasına ilişkin belirsizliklerin artması ve gelişmiş ülke merkez bankalarının şahinleşmesine karşın Türk varlıklarına yabancı ilgisi artarken, yabancı yatırımcılar geçen ay 478 milyon dolarla Aralık 2020'den bu yana en yüksek tutarlı hisse alımını gerçekleştirdi.
8.09.2021Uzmanpara
En fazla reel getiri borsada gerçekleşti
En fazla reel getiri borsada gerçekleşti Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ağustosta en yüksek aylık reel getiri yüzde 3,98 ile BIST 100 endeksinde gerçekleşti.
7.09.2021Uzmanpara
Yatırımcıya en çok borsa kazandırdı
Yatırımcıya en çok borsa kazandırdıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından bugün ağustos ayı finansal yatırım araçlarının reel getiri oranları açıklandı. Buna göre en yüksek aylık reel getiri, yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde %2,31, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ise %3,98 oranlarıyla BIST 100 endeksinde gerçekleşti.
7.09.2021Uzmanpara
Piyasalar Euro Bölgesi büyümeye odaklandı
Piyasalar Euro Bölgesi büyümeye odaklandıKüresel piyasalarda artan risk iştahının etkisiyle dün alış ağırlıklı bir seyir izlenmesinin ardından, bugün Euro Bölgesi'nde ikinci çeyreğe ilişkin büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
7.09.2021Uzmanpara
Anason yüksek kar getirisiyle yatırımcısının yüzünü güldürüyor
Anason yüksek kar getirisiyle yatırımcısının yüzünü güldürüyorTarım ve Orman Bakanlığı, ilaç, kozmetik ve aromaterapi başta olmak üzere çeşitli sektörlerde kullanılan anasonun, yatırımcısına 2 kattan fazla getiri sağlayabildiğini bildirdi.
6.09.2021Ekonomi
SPK'dan yatırımcılara 'foreks' uyarısı
SPK'dan yatırımcılara 'foreks' uyarısıSermaye Piyasası Kurulu (SPK) son zamanlarda çeşitli iletişim yolları kullanılarak yetkisiz kişi ve kurumlarca kaldıraçlı alım satıma aracı olunduğunun tespit edildiğini kaydederek, yatırımcıların bu konu hakkında dikkatli olması gerektiği uyarısında bulundu.
3.09.2021Uzmanpara
Dengeler değişiyor! Dolar ve altın...
Dengeler değişiyor! Dolar ve altın...Yılın sekiz ayında dolar kuru yüzde 11.8 oranındaki getirisi ile birikim sahiplerinin gözde enstrümanı oldu. Mevduat faizi yüzde 11,5 getiri sağladı. İlgi gördü. Euro ise yüzde 7.7 oranında değer kazandı. Gram altının getirisi yüzde 6.3 oldu. Ancak dengeler değişiyor. İşte detaylar...
2.09.2021Uzmanpara
Tarihi zirve! Yerli yatırımcının finansal varlıkları 5.8 trilyonu geçti
Tarihi zirve! Yerli yatırımcının finansal varlıkları 5.8 trilyonu geçtiYerli yatırımcının finansal varlıkları temmuz sonu itibarıyla son 1 yılda, 1 trilyon lira artarak 5.8 trilyonu geçti. Artışın 500 milyarı mart sonundan bu yana geçen 4 ayda gerçekleşti. Bu dönemde TL mevduattaki artış 200 milyarın üzerine çıktı.
26.08.2021Ekonomi
Piyasaların gözü kulağı Jackson Hole'de olacak
Piyasaların gözü kulağı Jackson Hole'de olacakKüresel pay piyasaları ABD Merkez Bankası'nın (Fed) varlık alımlarını azaltmaya bu yıl başlayabileceği beklentilerinin artması ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vaka sayılarıyla satış ağırlıklı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu ve yoğun veri gündemine çevrildi.
21.08.2021Uzmanpara
Norveç Varlık Fonu'ndan 111 milyar dolar getiri
Norveç Varlık Fonu'ndan 111 milyar dolar getiriDünyanın önde gelen devlet varlık fonlarından Norveç Varlık Fonu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında enerji, finans ve teknoloji sektöründe hisse yatırımlarının değeri artması sonucu bu yılın ilk yarısında 990 milyar Norveç kronu (111,3 milyar dolar) yatırım getirisi sağladı.
18.08.2021Uzmanpara
Gümüşten getiri sağlamak isteyene Katılım Emeklilik’ten ‘gümüş fonu’
Gümüşten getiri sağlamak isteyene Katılım Emeklilik’ten ‘gümüş fonu’Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Değerli madenleri en güçlü yatırım aracı olarak gören katılımcılara Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş. Kıymetli Madenler Katılım Fonu ile önemli bir alternatif sunuyoruz” dedi.
16.08.2021Sigorta
Kripto para borsasına 28 bin dolarlık dolandırıcılık iddiası
Kripto para borsasına 28 bin dolarlık dolandırıcılık iddiasıEsnaf Sarper Dağlı bir kripto para borsasına yatırdığı 28 bin dolarının buharlaştırıldığını öne sürerek suç duyurusunda bulundu. Soruşturma başlatan savcılık, paranın akıbetinin araştırılmasını istedi.
12.08.2021Gündem
İmamoğlu Sarıgazi'den geçen tünel sondaj makinası için düzenlenen törene katıldı
İmamoğlu Sarıgazi'den geçen tünel sondaj makinası için düzenlenen törene katıldıİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB), Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı'nın, Sarıgazi İstasyonu'ndan geçecek TBM için tören düzenledi. Törene katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.
10.08.2021Gündem
Temmuzda en fazla reel getiri yüzde 0,11 ile DİBS'te oldu
Temmuzda en fazla reel getiri yüzde 0,11 ile DİBS'te olduTüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde temmuzda en yüksek aylık reel getiri yüzde 0,11 ile Devlet İç Borçlanma Senetlerinde (DİBS) gerçekleşti.
9.08.2021Ekonomi
En fazla reel getiri DİBS'te oldu
En fazla reel getiri DİBS'te olduTüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde temmuzda en yüksek aylık reel getiri yüzde 0,11 ile Devlet İç Borçlanma Senetlerinde (DİBS) gerçekleşti.
9.08.2021Uzmanpara
Borsa haftaya yükselişle başladı
Borsa haftaya yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,15 artışla 1.436,85 puandan başladı.
9.08.2021Uzmanpara
Piyasalarda bu hafta hareketli geçecek
Piyasalarda bu hafta hareketli geçecekKüresel piyasalarda geçen hafta rekor seviyelerin görülmesinin ardından yeni haftada, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararının yanı sıra yoğun veri gündemi, yurt dışında ise para politikalarının seyri açısından kritik önem taşıyan ABD'de enflasyon verisi takip edilecek.
9.08.2021Uzmanpara
Güneydoğu'nun domatesleri kurutulup 3 kıtada sofraları süslüyor
Güneydoğu'nun domatesleri kurutulup 3 kıtada sofraları süslüyorGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nin tarımsal üretim merkezi konumunda bulunan Şanlıurfa'da üretilen domatesler, kavurucu sıcaklarda kurutulup Avrupa, Amerika ve Asya kıtalarındaki sofralara ulaştırılıyor.
4.08.2021Ekonomi
Euro Bölgesi'nde tahvil getirileri geriliyor
Euro Bölgesi'nde tahvil getirileri geriliyorEuro Bölgesi üyesi ülkelerin tahvil getirileri geriliyor. En dikkat çekici düşüş de Yunanistan tahvillerinde yaşanıyor.
28.07.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

piyasaBİST100borsaeurofaiz

Getiri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.