Gezi Olayları

Gezi Olayları

Son dakika gezi olayları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gezi olayları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gezi olayları haber sayfamızda...

Gezi Olayları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.055 gezi olaylari haberi bulunmuştur.
Gazeteci Zafer Şahin, 'sistematik bir saldırıdır' deyip örneklerle anlattı
Gazeteci Zafer Şahin, 'sistematik bir saldırıdır' deyip örneklerle anlattıMontrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bildiri yayımlayan emekli amirallerle ilgili Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin önemli açıklamalarda bulundu. CNN TÜRK canlı yayınında konuşan Şahin, 'Bu sistematik bir saldırı. Nasıl? Bunu örneklerle ben size örneklerle anlatayım. Yaklaşık 15 gündür Türkiye'de tartışılan 4 tane başlık var.' dedi.
4.04.2021Haberler
Adım adım amirallerin gece yarısı bildirisi... Süreç nasıl işledi: 4 madde
Adım adım amirallerin gece yarısı bildirisi... Süreç nasıl işledi: 4 maddeMontrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bildiri yayımlayan emekli amirallerle ilgili Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin önemli açıklamalarda bulundu. CNN TÜRK canlı yayınında konuşan Şahin, 'Bu sistematik bir saldırı. Nasıl? Bunu örneklerle ben size örneklerle anlatayım. Yaklaşık 15 gündür Türkiye'de tartışılan 4 tane başlık var.' dedi. İşte Zafer Şahin'in açıklamaları...
4.04.2021Gündem
Yavuz Bingöl kimdir, nereli ve kaç yaşında? Yavuz Bingöl şarkıları - filmleri
Yavuz Bingöl kimdir, nereli ve kaç yaşında? Yavuz Bingöl şarkıları - filmleriBu akşam ekrana gelecek olan İBO Show'un konukları arasında yer alan isimlerden biri de Yavuz Bingöl. Türkücü ve oyuncu olan Yavuz Bingöl ile ilgili meraklı arayış başladı. İzleyiciler Yavuz Bingöl kimdir, nereli? sorularına ilgi gösteriyor. Aynı zamanda yıllara damga vurmasıyla birlikte Yavuz Bingöl kaç yaşında araması da yapılıyor. İşte Yavuz Bingöl'ün hayatına dair bilinenler...
6.03.2021Cadde
AK Partili Cahit Özkan'dan yeni anayasa açıklaması
AK Partili Cahit Özkan'dan yeni anayasa açıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, darbecilere karşı olan herkesin yeni anayasa inisiyatifine, çağrısına "amasız", "fakatsız" destek vermesinin acılarla dolu darbe ve vesayet süreçlerine en güzel cevap olacağını söyledi.
1.03.2021Siyaset
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Uluslararası bir operasyondu!
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Uluslararası bir operasyondu!AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Rahmetli Abdülhamid Han'ı darbeyle devletin başından uzaklaştıran odaklar, hangi uluslararası odaklarsa ve onların yerli aparatları kimlerse, 28 Şubat sürecinde de rahmetli Erbakan'ı aynı odaklar ve işbirlikçiler devletin başından uzaklaştırmışlardır." dedi.
26.02.2021Siyaset
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki! 'Sen ne yüzsüzsün'
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki! 'Sen ne yüzsüzsün'Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sana Milli Savunma Bakanımı, İçişleri Bakanımı gönderiyorum, seni bilgilendirsinler diye. Sen bunlara layık değilsin' dedi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları...
17.02.2021Siyaset
‘Güçlü Türkiye’nin önünde duramazlar’
‘Güçlü Türkiye’nin önünde duramazlar’Malatya’daki Tohma Köprüsü’nün açılışına canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘18 yılda her alanda Türkiye’nin çehresini değiştirdik’ dedi
7.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi törende açıkladı: 2 ülkeden biri Türkiye
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi törende açıkladı: 2 ülkeden biri TürkiyeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek için daha büyük projelere, daha büyük yatırımlara yöneldiklerini belirterek, "Bugün Türkiye, küresel düzeyde yürütülen mega projelerin yarısından fazlasını tek başına gerçekleştiren bir ülkedir" dedi.
6.02.2021Haberler
Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi törende açıkladı: 2 ülkeden biri Türkiye
Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi törende açıkladı: 2 ülkeden biri TürkiyeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek için daha büyük projelere, daha büyük yatırımlara yöneldiklerini belirterek, "Bugün Türkiye, küresel düzeyde yürütülen mega projelerin yarısından fazlasını tek başına gerçekleştiren bir ülkedir" dedi.
6.02.2021Siyaset
Son dakika: Bakan Soylu'dan Boğaziçi'ndeki gözaltılara ilişkin açıklama: 79'u terör örgütü üyesi
Son dakika: Bakan Soylu'dan Boğaziçi'ndeki gözaltılara ilişkin açıklama: 79'u terör örgütü üyesiGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Soylu, Boğaziçi Üniversitesindeki gözaltılara ilişkin "Gözaltına alınanlardan 79'u DHKP/C, TKP-ML dahil olmak üzere terör örgütü üyesi." şeklinde konuştu.
2.02.2021Siyaset
AK Parti'li Çalık'tan Kılıçdaroğlu'nun 'sözde cumhurbaşkanı' ifadesine tepki
AK Parti'li Çalık'tan Kılıçdaroğlu'nun 'sözde cumhurbaşkanı' ifadesine tepkiAK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kullandığı "sözde cumhurbaşkanı" ifadesine tepki göstererek, "Milletimizin oyuyla seçilen, 19 yıldır girdiği her seçimi kazanıp halkın teveccühüne mazhar olan bir lidere 'sözde Cumhurbaşkanı' demek saygısızlıktır, hadsizliktir, ciddi bir hazımsızlık ve mili iradeyi yok saymaktır, iyice zıvanadan çıkmaktır." değerlendirmesinde bulundu.
11.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittirCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittir. Yargının kurumsal varlığı hukuk devleti ve hukukun üstünlüğünü gerçekleştirmenin, korumanın da güvencesidir, böyle olmaya da devam edecektir." dedi.
7.12.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz ve enflasyon açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz ve enflasyon açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Yüksek faizin nelere mal olduğu ortada. Yüksek faizle bizler gerçek anlamda yatırım yapabilir miyiz? İstihdam yapabilir miyiz? Üretim yapabilir miyiz? Mümkün değil. Öyleyse bizim bu noktada çok daha dikkatli olmamız lazım.  Yüksek faize yatırımcımızı ezdirmememiz gerekiyor. Bunun için sizlerle istişareye önem veriyoruz' dedi.
18.11.2020Siyaset
AK Parti'den 18. yıl videosu
AK Parti'den 18. yıl videosuKuruluşunun ikinci yılında Genel Başkan Erdoğan'ın aday olamadığı seçimlerde iktidarı yakalayan AK Parti, iktidardaki 18'inci yılını doldurdu. Öte yandan AK Parti'nin iktidara gelişinin 18. yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından bir video paylaştı.
3.11.2020Haberler
AK Parti'den 18. yıl videosu
AK Parti'den 18. yıl videosuKuruluşunun ikinci yılında Genel Başkan Erdoğan'ın aday olamadığı seçimlerde iktidarı yakalayan AK Parti, iktidardaki 18'inci yılını doldurdu. Öte yandan AK Parti'nin iktidara gelişinin 18. yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından bir video paylaştı.
3.11.2020Siyaset
AYM’nin tartışma yaratan kararları
AYM’nin tartışma yaratan kararlarıEnis Berberoğlu için Anayasa Mahkemesi’nin verdiği hak ihlali kararına yerel mahkemenin ret yanıtı vermesi gözleri Yüksek Mahkeme’nin daha önceki tartışmalı kararlarına çevirdi. Bu kararlardan bazısı iktidar bazısı muhalefet tarafından ağır şekilde eleştirildi.
16.10.2020Siyaset
'Beraat çıkan dosya yeni davaya kaynakça yapıldı'
'Beraat çıkan dosya yeni davaya kaynakça yapıldı'İş insanı Osman Kavala hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle ikinci iddianame düzenlemesi üzerine Kavala’nın avukatları ve eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra dün online bir basın toplantısı düzenledi. Bin 77 gündür tutuklu olan Kavala’nın avukatlarından Tolga Aytöre, “İddianameyi incelediğimizde bir Gezi dosyasının kaynakça yapıldığını görüyoruz. Ancak bu kaynak gösterilen iddianamenin dava dosyasından tüm sanıklar beraat etti. Herhalde ellerinde başka delil yok. Gezi dosyasına sarılmışlar” dedi.
13.10.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarSon dakika haberine göre kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. Doğu Akdeniz ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye gibi 780 bin kilometrekarelik dev bir toprak parçasını görmezden gelip birkaç kilometrekarelik adalar üzerinden bizi sahillerimize hapsetme girişimine elbette rıza göstermeyeceğiz." dedi. Erdoğan, "Türkiye ekonomide suni rüzgarlarla eğilip bükülebilecek bir ülke değildir." açıklamasında bulundu.
10.08.2020Siyaset
Efkan Ala: FETÖ'yü AK Parti'nin büyüttüğü iddiası tamamen gerçek dışıdır
Efkan Ala: FETÖ'yü AK Parti'nin büyüttüğü iddiası tamamen gerçek dışıdırEski İçişleri Bakanı, TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı Efkan Ala, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin 4. yılı ve FETÖ ile mücadeleye ilişkin Anadolu Ajansı'nın (AA) sorularını yanıtladı.
19.07.2020Siyaset
‘Salgında mevzi kaybediyoruz’
‘Salgında mevzi kaybediyoruz’Kars Barajı’nın açılışına video konferansla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son gelen rakamların salgınla mücadelede mevzi kaybedilmeye başlandığına işaret ettiğini vurguladı
21.06.2020Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan corona virüs uyarısı: Rakamlar gösteriyor!
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan corona virüs uyarısı: Rakamlar gösteriyor!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kars Barajı Açılış Töreni'ne canlı olarak bağlanarak açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamalarında corona virüs salgınına karşı uyarıda bulunurken, "Son günlerdeki rakamlar salgınla mücadelede mevzi kaybettiğimizi gösteriyor." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, corona virüs ile mücadelede yeni sloganı da açıkladı: TAMAM!
21.06.2020Siyaset
Koronavirüsün artırdığı teknoloji bağımlılığı için daldı
Koronavirüsün artırdığı teknoloji bağımlılığı için daldıSu altı fotoğrafçısı Nejdet Demirtaş bu kez koronavirüs salgını yüzünden evlerine kapanmak zorunda kalan insanların teknolojik bağımlılığı için su altına indi
3.06.2020Gündem
Bakan Varank: Abdullah Bey'in gurur duyduğu Gezi'nin müsebbibi biraz da kendisidir
Bakan Varank: Abdullah Bey'in gurur duyduğu Gezi'nin müsebbibi biraz da kendisidirSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Gezi Parkı eylemleri ile ilgili, "Gurur duydum" açıklamasına tepki gösterdi. Varank, Gezi olaylarının başlangıcındaki CHP mitinginin, dönemin Cumhurbaşkanı Gül'ün ısrarı üzerine Taksim Meydanı'nda yapıldığını belirterek, "Dolayısı ile Abdullah Bey'in gurur duyduğu hadiselerin aslında müsebbibi biraz da kendisidir. Çünkü kendisinin ısrarı ile CHP o meydana girdi ve o meydan 2 ay boyunca işgal edildi. Ben şimdi o zamanları düşündüğümde 'acaba bir danışıklı dövüş var mıydı?' diye de kendi kendime soruyorum" dedi.
13.03.2020Siyaset
Türkiye'ye 3 kez geldi! Birinde HSBC patlaması, diğerinde Gezi olayları ardından 15 Temmuz...
Türkiye'ye 3 kez geldi! Birinde HSBC patlaması, diğerinde Gezi olayları ardından 15 Temmuz...İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın eski CIA danışmanı Henri Barkey'in FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimindeki bağlantısıyla ilgili soruşturmada dikkat çekici bir ifade dosyaya girdi. Barkey'in 15 Temmuz'da kaldığı Büyükada S. P. Hotel'de şef garson olarak çalışan A.U., Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde 25 Şubat 2020'de ifade verdi. A.U., Barkey'in 15 Temmuz günü kendisine, şaşırmış gibi yaparak "İstanbul'a 3 kez geldim. İlk geldiğimde HSBC isimli bankada patlama, ikinci geldiğimde Gezi Parkı eylemleri, üçüncü geldiğimde ise böyle bir olay yaşandı" dediğini söyledi.
10.03.2020Gündem
Son dakika... Bakan Soylu'dan o soruya sert yanıt: Ağzımı açtırmasınlar!
Son dakika... Bakan Soylu'dan o soruya sert yanıt: Ağzımı açtırmasınlar!İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kim ne söylerse söylesin Gezi olayları büyük bir ihanettir. Bizden sonra gelecek nesiller bunun hesabını soracaklar" dedi. Bakan Soylu, "Cumhurbaşkanımıza kimse güç vermedi, ağzımı açtırmasınlar" diye konuştu
27.02.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ak partison dakika haberlercumhurbaşkanırecep tayyip erdoğanCumhurbaşkanı Erdoğan

Gezi Olayları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.