Gidilir

Gidilir

Son dakika gidilir haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gidilir gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gidilir haber sayfamızda...

Gidilir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.867 gidilir haberi bulunmuştur.
Pulpitis Nedir, Neden Olur? Pulpitis Tedavisi Nasıl Yapılır?
Pulpitis Nedir, Neden Olur? Pulpitis Tedavisi Nasıl Yapılır?Tüketilen ürünlerin ısılarından dolayı normalden fazla hassasiyet hissetmek ağız ve diş sağlığıyla ilgili yaygın belirtilerdendir. İçilen su çok soğuk olmadığı halde dişte sızlama hissetmek diş hekimi kontrolü gerektiren durumdur. Normal sıcaklıktaki gıdalarda bile diş hassasiyetlerinin olması pulpitis habercisi olabilir. Diş köklerinde bulunan pulpanın iltihaplanması anlamına gelen pulpitis tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. İşte, tüm detaylar.
30.06.2022Eğitim
Tersane İstanbul nerede, nasıl gidilir? || Bu sene Survivor finali nerede yapılacak 2022?
Tersane İstanbul nerede, nasıl gidilir? || Bu sene Survivor finali nerede yapılacak 2022? Tersane İstanbul ile ilgili detaylar merak ediliyor. Survivor'ın yarı finali bu sene Tersane İstanbul'da gerçekleşti. Bu akşam ise Survivor finali, canlı yayınla izleyicilerle buluşacak. Peki Survivor finali nerede yapılacak? Tersane İstanbul nerede, nasıl gidilir? İşte Tersane İstanbul ile ilgili detaylar...
30.06.2022Gündem
LGS 2022 lise taban ve tavan puanları belli oldu mu, yüzdelik dilimler açıklandı mı? Kaç puanla hangi liseye gidilir?
LGS 2022 lise taban ve tavan puanları belli oldu mu, yüzdelik dilimler açıklandı mı? Kaç puanla hangi liseye gidilir?Milli Eğitim Bakanlığı LGS sonuçlarının 30 Haziran'da duyurulacağını belirtmişti. Bu sabah MEB büyük heyecana nokta koydu ve sonuçları ilan etti. Bu gelişmenin hemen ardından 2022 LGS taban ve tavan puanları ile yüzdelik dilimleri merak dilmeye başlandı. Peki, LGS 2022 lise taban ve tavan puanları belli oldu mu, yüzdelik dilimler açıklandı mı?
30.06.2022Eğitim
Bayram Namazı Nasıl Kılınır? Bayram Namazı Kaç Rekat?
Bayram Namazı Nasıl Kılınır? Bayram Namazı Kaç Rekat?İslam aleminin Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere iki dini bayramı vardır. Bu iki özel günde de Müslümanlar namaz kılar. Bayram namaz saati güneşin doğuşundan 50 dakika sonradır. Toplamda 2 rekattan oluşan bayram namazının Kur'an-ı Kerim'de yer alan ifadelere göre cemaat ile kılınması gerektiği anlaşılmaktadır. Diyanete cemaatle olmak kaydıyla bayram namazı camilerde, evde veya herhangi bir mekanda kılınabilir. Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazının kaç rekat olduğu ile ilgili detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
29.06.2022Dini Bilgiler
Yatsı Namazı Kaç Rekat, Nasıl Kılınır? Yatsı Namazının Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Yatsı Namazı Kaç Rekat, Nasıl Kılınır? Yatsı Namazının Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerMüslümanlara 5 vakit namaz farz kılınmıştır. İnsanı manevi olarak Allha'a yakınlaştıran ibadettir. İslam'ın 5 şartından ikincisi olan namaz kılmak vaktinde kılınmalıdır. Günde 5 vakit namaz vardır. Bunlar sabah namazı, öğle namazı, ikindi namazı, akşam namazı ve yatsı namazıdır. Yatsı namazı beş vakit namazdan sonuncusudur. Toplam 13 rekattır, 4'ü sünnet, 4'ü farz, 2'si son sünnet 3 rekâtta vitir vacip namazı kılınmaktadır. Yatsı namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Yatsı namazı diyanet kılınışı, okunan dualar ve tesbihatı ile ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
29.06.2022Dini Bilgiler
Sabah Namazı Nasıl Kılınır? Sabah Namazı Kaç Rekat? Sabah Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Sabah Namazı Nasıl Kılınır? Sabah Namazı Kaç Rekat? Sabah Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Surelerİslam'ın 5 şartından birisi de namazdır. Müslüman alemine 5 vakit namaz farz kılınmıştır. Namaz vakitleri sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsıdır. Namazlar vaktinde ve her gün kılınmalıdır. Her vakit namazın rekatları farklıdır. Sabah namazı 5 vakit namazların arasında en kıymetlisidir. Uykudan uyanarak namaz kılmak çok sevaptır. Sabah namazı kılınışı diğer namaz vakitlerine göre daha kısadır. Sabah namazı vakti imsak ile başlar ve en son güneş doğana kadar kılınabilmektedir. Toplamda 4 rekattan oluşan sabah namazının 2 rekatı sünnet 2 rekatı ise farzdır. Sabah namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Sabah namazı kılınışı ve okunan dualar ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
29.06.2022Dini Bilgiler
Öğle Namazı Kaç Rekat? Öğle Namazı Nasıl Kılınır? Öğle Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Öğle Namazı Kaç Rekat? Öğle Namazı Nasıl Kılınır? Öğle Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerKur'an-ı Kerim'de Müslümanlara 5 vakit namaz farz kılınmıştır. İslam'ın ikinci şartı olan namaz vakitleri sabah, öğle, akşam ve yatsı şeklindedir. Dinin diğeri olarak kabul edilen 5 vakit namaz rekatları birbirinden farklıdır. Öğle namazı 5 vakit namaz içerisinde ikinci kılınan namazdandır. Toplamda 10 rekat olan öğle namazının 4 rekatı sünnet, 4 rekatı farz ve son 2 rekatı ise son sünnet şeklindedir. Sabah, ikindi, akşam ve yatsı namaz vakitlerinde olduğu gibi okunan dualar aynıdır. Öğle namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Öğle namazı kılınışı ve okunan dualar ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
29.06.2022Dini Bilgiler
İstihare Namazı Nasıl Kılınır? İstihareye Nasıl Yatılır? İstihare Duası ve Anlamı
İstihare Namazı Nasıl Kılınır? İstihareye Nasıl Yatılır? İstihare Duası ve Anlamıİstihare namazı kişinin evlilik, iş veya herhangi bir şeyin hayırlı olup olmadığını anlamak içi kıldığı namazdır. Kişi kendisi hakkındaki gerçekleşmesi beklenen olayları merak ederek istihareye yatar. İstihare namazı toplam 2 rekattır. Özellikle uyumadan önce kılınması gerekir. Namaz sonlandırıldığında hemen istihare duası okunmalıdır. Kılınışı oldukça kolay olan bu namaz kadınlar veya erkekler tarafından kılınabilir. İstihare namazı nasıl kılınır? istihareye nasıl yatılır? İstihare duası ve anlamı ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
29.06.2022Dini Bilgiler
İkindi Namazı Nasıl Kılınır? İkindi Namazı Kaç Rekat? İkindi Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
İkindi Namazı Nasıl Kılınır? İkindi Namazı Kaç Rekat? İkindi Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerNamaz Müslüman alemine farz kılınan ibadetlerdendir. İslam'ın 5 şartından bir tanesidir. Dinin direği olarak kabul edilen namaz günde 5 vakit kılınır. Kur'an-ı Kerim'de namaz kılmak ile ilgili pek çok emir yer almaktadır. Sabah, öğle, akşam, ikindi ve yatsı şeklindedir. İkindi namazı gün içerisinde kılınan 5 vakit namazdan üçüncüsüdür. Toplam 8 rekattan oluşur. 4'ü sünnet 4'ü farz olarak kılınır. Namazda sonra dua etmek ve tesbihat yapmak sünnettir. İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İkindi Namazı kılınışı, okunan dualar ve tesbihatı ile ilgili detaylı bilgi için içeriğimize göz atabilirsiniz.
29.06.2022Dini Bilgiler
İyi mangalın sırrı orada gizli! İşte bilmeniz gereken her şey
İyi mangalın sırrı orada gizli! İşte bilmeniz gereken her şeyHafta sonu ailecek gidilen ve mangal yapılan piknikleri büyük küçük herkes çok sever. Peki, mangal yapmanın püf noktaları neler, sahilde mangal yakılabiliyor mu, dört kişilik bir ailenin mangal maliyeti ne kadar, çevreye zarar vermeden mangal yakmak mümkün mü? İşte cevapları…
26.06.2022Ekonomi
Taşıt Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Taşıtın Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Taşıt Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Taşıtın Eş Anlamlısı Olan SözcüklerTaşıt kelimesinin kökü taşımaktır. Taşımak, bir şeyi başka bir yere aktarmak, nakletmek ve ulaştırmak anlamına gelir. Ulaşımda kullanılan tüm araçlara taşıt denir. Kamyon, tır, otomobil ve motosiklet kara taşıtları arasında yer alır. Deniz taşıtları, sandal, gemi, yat ve vapurdur. Uçak, zeplin ve helikopter, hava taşıtlarına örnek olarak gösterilebilir. Taşıtla eş anlamlı kelimeleri ve açıklamalarını sizler için derledik.
21.06.2022Eğitim
İlişkide 30 gün kuralı! Bu konulara giriyorsa dikkat
İlişkide 30 gün kuralı! Bu konulara giriyorsa dikkatUzun süreli ve sağlıklı bir ilişkiye sahip olmanın formülü var mı? Araştırmacılar ilişkilerde hangi flört biçimlerinin etkili olduğunu ve nedenini bulmak için uzun bir çalışma yürüttü. Son derece ilginç sonuçların ortaya çıktığı araştırmayı,"30 gün içerisinde her şeyi anlamamız mümkün" diyen İlişki Koçu Adil Yıldırım yorumladı.
23.05.2022Gündem
'İşimizi ünlü olmak için yapmadık'
'İşimizi ünlü olmak için yapmadık'Yıllardır ekranda olan Ece Üner ile Deniz Bayramoğlu, “Hiçbir zaman işimizi ünlü olmak için yapmadık” diyor
2.05.2022Cadde
Yalova-Yozgat-Zonguldak'ta bayram namazı saat kaçta kılınacak? 2022 Yalova-Yozgat-Zonguldak bayram namazı vakitleri...
Yalova-Yozgat-Zonguldak'ta bayram namazı saat kaçta kılınacak? 2022 Yalova-Yozgat-Zonguldak bayram namazı vakitleri...Yalova-Yozgat-Zonguldak bayram namazı saat kaçta kılınacak. Mübarek Ramazan ayının son orucu 1 Mayıs Pazar günü tutuldu. 2 Mayıs Pazartesi sabahı bayramın ilk gününde güneş doğmadan bayram namazları eda edilecek. Camide cemaat ile kılınan bayram namazı 2 rekat olaak kılınır. Namaz esnasında Zevaid tekbirleri getirilir. Peki Yalova-Yozgat-Zonguldak'ta bayram namazı saat kaçta kılınacak?
2.05.2022Gündem
Tokat-Tunceli-Uşak bayram namazı saat kaçta kılınacak? 2022 Tokat-Tunceli-Uşak bayram namazı vakitleri...
Tokat-Tunceli-Uşak bayram namazı saat kaçta kılınacak? 2022 Tokat-Tunceli-Uşak bayram namazı vakitleri...Tokat-Tunceli-Uşak bayram namazı saat kaçta kılınacak. Mübarek Ramazan ayının son orucu 1 Mayıs Pazar günü tutuldu. 2 Mayıs Pazartesi sabahı bayramın ilk gününde güneş doğmadan bayram namazları eda edilecek. Camide cemaat ile kılınan bayram namazı 2 rekat olaak kılınır. Namaz esnasında Zevaid tekbirleri getirilir. Peki Tokat-Tunceli-Uşak'ta bayram namazı saat kaçta kılınacak?
2.05.2022Gündem
Gümüşhane-Giresun-Erzincan'da bayram namazı saat kaçta? Giresun-Gümüşhane-Erzincan bayram namazı vakitleri...
Gümüşhane-Giresun-Erzincan'da bayram namazı saat kaçta? Giresun-Gümüşhane-Erzincan bayram namazı vakitleri...Erzincan-Giresun-Gümüşhane illerinde ikamet eden vatandaşlar bayram namazı saat kaçta kılınacak sorusuna yanıt arıyor. Her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından duyurulan bayram namazı vakitleri illerin enlem ve boylam farklılıkları nedeniyle farklı saatlerde kılınıyor. Peki Erzincan-Giresun-Gümüşhane'de bayram namazı saat kaçta kılınacak?
2.05.2022Gündem
Elazığ- Edirne- Düzce'de bayram namazı saat kaçta? Düzce-Elazığ-Edirne bayram namazı saatleri...
Elazığ- Edirne- Düzce'de bayram namazı saat kaçta? Düzce-Elazığ-Edirne bayram namazı saatleri...Düzce-Edirne-Elazığ illerinde ikamet eden vatandaşlar bayram namazı saat kaçta kılınacak sorusuna yanıt arıyor. Her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından duyurulan bayram namazı vakitleri illerin enlem ve boylam farklılıkları nedeniyle farklı saatlerde kılınıyor. Elazığ'da bayram namazını daha erken kılınırken Edirne son bayram namazını kılan iller arasında yer alıyor. Peki Düzce-Edirne-Elazığ'da bayram namazı saat kaçta kılınacak?
2.05.2022Gündem
Sakarya 2022 Bayram namazı saatıi; Bayram Namazı Sakarya'da saat kaçta kılınacak?
Sakarya 2022 Bayram namazı saatıi; Bayram Namazı Sakarya'da saat kaçta kılınacak?Sakarya'da bayram namazı saat kaçta? Mübarek Ramazan ayının ardından bayramı Sakarya ilinde geçirecek olan vatandaşlar bayramın ilk günü sabahı güneş doğmadan camide cemaat ile bayram namazlarını kılacak. Peki Sakarya'da bayram namazı saat kaçta kılınacak?
2.05.2022Gündem
2022 Manisa bayram namazı saati; Manisa'da bayram namazı saat kaçta kılınacak?
2022 Manisa bayram namazı saati; Manisa'da bayram namazı saat kaçta kılınacak?Manisa'da bayram namazı saat kaçta? Mübarek Ramazan ayının ardından bayramı Manisa ilinde geçirecek olan vatandaşlar bayramın ilk günü sabahı güneş doğmadan camide cemaat ile bayram namazlarını kılacak. Peki Manisa'da bayram namazı saat kaçta kılınacak?
2.05.2022Gündem
Hatay'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? 2022 Hatay bayram namazı saati...
Hatay'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? 2022 Hatay bayram namazı saati...Hatay ilinde ikamet eden vatandaşlar bayram namazı saatini merak ediyor. Bayram namazı bayramın ilk günü güneş doğmadan 50 dakika önce yerine getirilir. Her ilde güneşin doğuş saati farklılıklar gösterdiği için bayram namazı vakitleri de değişebiliyor. Peki Bayram namazı Hatay'da saat kaçta kılınacak?
2.05.2022Gündem
Kahramanmaraş bayram namazı saati; Kahramanmaraş'ta bayram namazı saat kaçta kılınacak?
Kahramanmaraş bayram namazı saati; Kahramanmaraş'ta bayram namazı saat kaçta kılınacak?Kahramanmaraş ilinde ikamet eden vatandaşlar bayram namazı saatini merak ediyor. Bayram namazı bayramın ilk günü güneş doğmadan 50 dakika önce yerine getirilir. Her ilde güneşin doğuş saati farklılıklar gösterdiği için bayram namazı vakitleri de değişebiliyor. Peki Bayram namazı Kahramanmaraş'ta saat kaçta kılınacak?
2.05.2022Gündem
GAZİANTEP'TE BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA? Gaziantep bayram namazı saati...
GAZİANTEP'TE BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA? Gaziantep bayram namazı saati...Gaziantep ilinde ikamet eden vatandaşlar bayram namazı saatini merak ediyor. Bayram namazı bayramın ilk günü güneş doğmadan 50 dakika önce yerine getirilir. Her ilde güneşin doğuş saati farklılıklar gösterdiği için bayram namazı vakitleri de değişebiliyor. Peki Bayram namazı Gaziantep'de saat kaçta kılınacak?
2.05.2022Gündem
2022 Muş, Nevşehir, Niğde bayram namazı saat kaçta kılınacak?
2022 Muş, Nevşehir, Niğde bayram namazı saat kaçta kılınacak?Mübarek Ramazan ayını geride bıraktık. 2022 Ramazan Bayramı'nı kutluyoruz. Bayramların olmazsa olması ise bayram namazı... Muş, Nevşehir, Niğde halkı "2022 bayram namazı saat kaçta kılınacak?" diye soruyor.
2.05.2022Gündem
2022 Bayburt, Bilecik, Bingöl bayram namazı saat kaçta kılınacak?
2022 Bayburt, Bilecik, Bingöl bayram namazı saat kaçta kılınacak?Ramazan Bayramı için İslam alemini büyük bir heyecan sardı. Bayramda en önemli hususlardan biri de bayram namazı... Bayburt, Bilecik, Bingöllüler bayram namazı için sabırsızlanırken peş peşe "Bayram namazı saat kaçta kılınacak?" sorusu geliyor.
2.05.2022Gündem
2022 Artvin, Bartın, Batman bayram namazı saat kaçta kılınacak?
2022 Artvin, Bartın, Batman bayram namazı saat kaçta kılınacak?Bayram namazı vakti yoğun şekilde araştırılıyor. Bayram namazı heyecanı yaşayan binlerce kişi "2022 Artvin, Bartın, Batman bayram namazı saat kaçta kılınacak?" sorusuna cevap arıyor. İşte konuya dair bilgiler...
2.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Gidilir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.