Goethe

Goethe

Son dakika Goethe haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Goethe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Goethe haber sayfamızda...

Goethe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 681 goethe haberi bulunmuştur.
Dolunay Sözleri: Dolunay ile İlgili En Anlamlı, Etkileyici, Güzel Sözler
Dolunay Sözleri: Dolunay ile İlgili En Anlamlı, Etkileyici, Güzel SözlerAyın tam halinin dünyaya dönük parlak şekilde görünmesine dolunay denir. Ayın evrelerinin en güzel hallerindendir. Parlak görünmesinin yanı sıra etrafına ışık saçarak muazzam bir görüntü oluşturur. Dolunay pek çok şair ve yazarın eserlerine konu olmuştur. Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında sıklıkla karşımıza çıkan konulardandır. Dolunay ile ilgili en anlamlı, etkileyici, güzel sözler için “Dolunay Sözleri” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Güzel Sözler
Dünya Klasikleri Listesi: Okunması Gereken Dünya Klasikleri
Dünya Klasikleri Listesi: Okunması Gereken Dünya KlasikleriDünya klasikleri edebiyat tarihine damga vuran eserler arasında yer alıyor. Sanatsal anlamda dünyada en çok ses getiren eserlerdendir. Dünya klasikleri yazıldığı dönemden bu yana hala popülaritesini korumaktadır. Klasik eserler eşsizdir ve kendi türlerinde emsalleri bulunmayan kitaplardır. Özellikle ilkokul çağında okutulmaya başlanan bu kitaplar konusu, tarihi, dönemi ve işleyişleri bakımından her dönem geçerliliklerini korurlar. Dünya klasikleri ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine öğretmenler tarafından okuması tavsiye edilen kitaplar arasında yer almaktadır. Dünya klasiklerinin okuma sırası için “Dünya Klasikleri Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Kültür Sanat
Unutmabeni Çiçeği Hikayesi ve Anlamı Nedir? Unutmabeni Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?
Unutmabeni Çiçeği Hikayesi ve Anlamı Nedir? Unutmabeni Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?Bir diğer adı fare kulağı olan unutmabeni çiçeğinin mavi dışında birkaç rengi bulunur. Fare kulağı ismini yapraklarının şekillerinden alır. Yaklaşık 50 cinsi bulunur. Unutmabeni çiçeğinin latince adı Myosotis scorpioides olan bu çiçek, Borage ailesinin bir üyesidir. Genellikle baharda açan bu çiçekler adeta renk şöleni oluşturur. Süs bitkisi olarak da kullanılan unutmabeni çiçeği evlerde ve bahçelerde yetiştirilebilir. Ancak unutmabeni çiçeğinin güzelliği kadar hikayesi de ilgi çeker. Ancak hakkında çok fazla efsane bulunur. Unutmabeni çiçeği nasıl yetiştirilir? ‘Unutmabeni Çiçeği Hikayesi ve Anlamı’ içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Dış Mekan
60 yıllık bir göç hikayesi! Misafirlikle başladı ev sahipliğine ulaştı
60 yıllık bir göç hikayesi! Misafirlikle başladı ev sahipliğine ulaştıTürkiye ile Almanya arasında imzalanan İş Gücü Anlaşması’nın üzerinden 60 yıl geçti. Misafir işçiler için ‘acı vatan’ Almanya, bugün ‘ikinci vatan’ haline geldi. Arkasında nesillerce süren acılar, büyük dönüşümler ve yepyeni bir kimlik bırakan 60 yıllık göç hikâyesini, artık çok sayıda başarılı Almanya kökenli Türk, çok kültürlü bir toplumun parçası olarak yaşatıyor.
7.11.2021Gündem
Kıskanırım seni ben...
Kıskanırım seni ben...Nasıl tanımlardınız kıskançlığı? Gizli bir düşman mı? Zehirli bir kemirgen mi? Yoksa bir zayıflık mı? Tanımı her ne olursa olsun en büyük tetikleyicisi aşk mı? Edebiyat dünyasında kıskançlık duygusuyla kavrulan karakterler kim peki?
24.10.2021Kültür Sanat
5 günde Tanrıların Yolunu yürüdü
5 günde Tanrıların Yolunu yürüdü132 kilometrelik Tanrıların Yolu'nu yürüyerek 5 günde tamamlayan yazar Gökhan Kutluer, İtalya'ya göç hikayemden yola çıkarak attığım adımlarla sürdürülebilir bir gelecek için farkındalık yaratmayı amaçlıyorum dedi.
12.10.2021Tatil
100. yılını Tuna Nehri’nden İstanbul Boğazı’na Donaueschingen Müzik Günleri Arter'de
100. yılını Tuna Nehri’nden İstanbul Boğazı’na Donaueschingen Müzik Günleri Arter'deArter, 1921 yılından bu yana avangard müziğin kapsamlı bir temsilini sunarak yeni müziğin rotasını çizen Donaueschingen Festivali’nin 100. yıl kutlamaları bağlamında İstanbul’da düzenlenen bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapacak.
29.09.2021Kültür Sanat
Yaşını umursamayanlar, dilini tutamayanlar
27.09.2021Ege
Eskimeyen yazılar
Eskimeyen yazılarHaldun Taner -  DEVEKUŞU’na mektuplar - 16 Aralık 1975OYUN, HOBİ, OYUNCAK ÜZERİNE10 Kasım gecesi televizyonda Atatürk’ün özel yaşamından görüntüler yansıttılar...
26.09.2021Kültür Sanat
212 Photography Istanbul 1 Ekim'de başlıyor!
212 Photography Istanbul 1 Ekim'de başlıyor!4. senesinde Anadolu ve Avrupa yakasındaki yeni mekânları ve farklı disiplinleri kapsayan içeriğiyle zengin bir sanat deneyimi sunan festivalin sergi ve etkinlik detayları belli oldu.
25.09.2021Vitrin
Boğaz’ın kıyısında canlı müzik eşliğinde sessiz filmler
Boğaz’ın kıyısında canlı müzik eşliğinde sessiz filmlerKundura Sinema ve Sahne’nin düzenlediği ve Boğaz’ın kıyısında film ve müzik keyfine davet eden Bir Yaz Gecesi Festivali’nde bu hafta sonu, usta müzisyenler eşliğinde sessiz film gösterimleri var! 1920’ler Almanya, Amerika ve Sovyet Rusya sinemasından filmlerin yer aldığı program, 6 Ağustos Cuma akşamı Gonca Feride Varol’un piyanosu eşliğinde gösterilecek ABD yapımı komedi “East is West / Doğu Batıdır” ile başlıyor.
İzmir’den Amal’a sürpriz karşılama
İzmir’den Amal’a sürpriz karşılamaKaybettiği annesini bulmak için yollara çıkan 9 yaşındaki Amal, Türkiye’den ayrılmadan önce İzmir’e gelecek
1.08.2021Ege
CultureCIVIC’ten sanata can suyu
CultureCIVIC’ten sanata can suyuTürkiye’de faaliyet gösteren Avrupa Birliği’nin kültür kurumlarının iş birliğiyle hazırlanan “CultureCIVIC” 30 Haziran’da başlıyor. Dört yıl boyunca 200 projeye destek verilecek
25.06.2021Kültür Sanat
Ceylana Yardım Edenler Metni Etkinlik Cevapları Nelerdir?
Ceylana Yardım Edenler Metni Etkinlik Cevapları Nelerdir?6. Sınıf Türkçe kitaplarındaki Ceylana Yardım Edenler metninin iyi bir şekilde dinlenerek gerekli soruların cevaplanması gerekmektedir. Sorulara geçmeden önce metnin düzgün bir şekilde gerekirse birkaç defa dinlenmesi oldukça önemlidir. Ceylana Yardım Edenler metni etkinlik cevapları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
16.06.2021Eğitim
Aydınlanma Çağı Nedir? Aydınlanma Çağı İlk Olarak Hangi Ülkede Başlamıştır?
Aydınlanma Çağı Nedir? Aydınlanma Çağı İlk Olarak Hangi Ülkede Başlamıştır?17. yüzyılın ilk çeyreğinde Avrupa'da ortaya çıkan Aydınlanma Çağı bilimden felsefeye, sanattan edebiyata kadar birçok alanı kapsar. Orta Çağ'ın sona ermesiyle kilisenin eski gücünü yitirmesi tüm dogmaların sorgulanmasına yol açmıştır. Sanatta klasisizm dışında birçok yeni akım ortaya çıkarken, Isaac Newton ve James Hutton gibi önemli bilim insanları da bu çağda yaşamıştır. Aydınlanma çağı nedir? Aydınlanma çağı ilk olarak hangi ülkede başlamıştır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
2.06.2021Eğitim
Edebi Akımlar Nelerdir? Özellikleri, Temsilcileri Ve Örnekleri
Edebi Akımlar Nelerdir? Özellikleri, Temsilcileri Ve ÖrnekleriEdebi akımlar sınavlara hazırlanan öğrenciler tarafından bilinmesi gereken konulardan biridir. Bu akımlar genellikle sanatçıların bir takım prensipleri benimsemesi ve bu doğrultuda eserler vermesi ile meydana gelmiştir. Edebi akımlar nelerdir? Özellikleri, temsilcileri ve örnekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
26.05.2021Eğitim
“Beuys” belgeseli çevrimiçi
“Beuys” belgeseli çevrimiçiAndres Veiel’in “Beuys” adlı belgeseli ünlü sanatçı Joseph Beuys’un 100’üncü doğum günü vesilesiyle bugünden itibaren 48 saat boyunca çevrimiçi olarak gösterilecek.
21.05.2021Kültür Sanat
Yetenek yetmez, akıl da gerekli!
Yetenek yetmez, akıl da gerekli!"Kan, ter ve saygı! İlk ikisini verir, sonuncuyu kazanırsın...
1.05.2021Ege
Tiyatrocu Handan Ertuğrul’a veda
Tiyatrocu Handan Ertuğrul’a vedaDevlet Tiyatroları emekli oyuncusu, Devlet Tiyatrolarının ilk Genel Müdürü Muhsin Ertuğrul’un eşi Handan Ertuğrul (94) dün hayata veda etti. İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı Ertuğrul, bugün Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenecek törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecek.
Tiyatro oyuncusu Handan Ertuğrul hayatını kaybetti
Tiyatro oyuncusu Handan Ertuğrul hayatını kaybettiDevlet Tiyatroları emekli oyuncusu, Devlet Tiyatrolarının ilk Genel Müdürü Muhsin Ertuğrul'un eşi, Handan Ertuğrul (94) bugün hayatını kaybetti. Ertuğrul yarın Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde düzenlenecek törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecek.
1.04.2021Cadde
İstanbul Modern Sinema’dan Rainer Werner Fassbinder seçkisi
İstanbul Modern Sinema’dan Rainer Werner Fassbinder seçkisiİstanbul Modern Sinema, sinema tarihinin en üretken ve etkili yönetmenlerinden Rainer Werner Fassbinder’in filmografisinden beş filmi ücretsiz ve çevrimiçi olarak 18 - 30 Mart tarihlerinde sinemaseverlerle buluşturuyor
16.03.2021Kültür Sanat
Ayağa kalkış kredisi ve uzun destek şart!
Ayağa kalkış kredisi ve uzun destek şart!Mart ayı itibarıyla adım adım normalleşme başlıyor. Yeme - içme sektörü başta olmak üzere birçok kesime yönelik yol haritası açıklanacak. Esnaf faizsiz ‘ayağa kalkış’ kredisi isterken güvenli turizm sertifikasının yayılması ve desteklerin uzun süreli olması önde gelen talepler
19.02.2021Ekonomi
'Dinleyen Gözler İçin' sesin rengi
'Dinleyen Gözler İçin' sesin rengiArter’deki ”Dinleyen Gözler İçin” ve “Yağmur Ormanı 5” sergilerinin küratörlüğünü üstlenen Melih Fereli, Milliyet Sanat’ın ocak sayısına verdiği söyleşide “Bu iki sergi ses ya da sesin yokluğunun izleyici tarafından algılanma biçimlerine ilişkin farklı gerilim düzlemleri yaratıyor, sanatın ve sesin ayrılmazlığına işaret ediyor” diyor
25.01.2021Kültür Sanat
‘Geleceğin provası’
‘Geleceğin provası’Hong Konglu sanatçı Isaac Chong Wai, 6 Ocak’ta açılacak İstanbul’daki sergisinde performans, video, baskı işleri, neon ışıklar ve yerleştirmeler gibi bir dizi yeni çalışmayla ‘geleceğin provası’nı yapacak
Hıdır
Hıdırİnsan bir şeyi sevmeden tanıyamaz...
3.01.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Goethe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.