Gökbilimciler

Gökbilimciler

Son dakika gökbilimciler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gökbilimciler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gökbilimciler haber sayfamızda...

Gökbilimciler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 234 gökbilimciler haberi bulunmuştur.
ABD'li gökbilimciler uzay araştırmaları için 100 kat daha hassas teleskop gerektiğini belirtti
ABD'li gökbilimciler uzay araştırmaları için 100 kat daha hassas teleskop gerektiğini belirttiABD'de gökbilimcilerin yayımladığı çalışma raporunda, gelecek yıllarda dünya benzeri bir gezegeni bulmak için benzerlerinden 100 kat daha hassas bir teleskobun inşa edilmesinin gerekli olduğu açıklandı.
6.11.2021Teknoloji
Jüpiter'den daha büyük bir bebek gezegen görüntülendi
Jüpiter'den daha büyük bir bebek gezegen görüntülendiGezegen, Güneş Sistemi’ne nispeten yakın olan ve doğrudan gözlemlenebilen ötegezegenlerin bulunduğu seçkin bir listede yer alıyor.
26.10.2021Teknoloji
Dünya yok olurken Jüpiter varlığını sürdürebilir!
Dünya yok olurken Jüpiter varlığını sürdürebilir!Jüpiter benzeri bir gaz devinin, yıldızının ölümünden nasıl sağ çıkabileceğini gösteren bir animasyon da hazırlandı.
14.10.2021Teknoloji
Güneş Sistemi'nin en büyük 42 gök taşı görüntülendi! Elmastan daha yoğun
Güneş Sistemi'nin en büyük 42 gök taşı görüntülendi! Elmastan daha yoğunÜç boyutlu veriler, gök taşlarının farklı noktalardan göç ettiğini ortaya çıkardı. Gökbilimciler, Güneş Sistemi’ndeki en büyük 42 gök taşını görüntüledi. Normalde bu gök cisimleri gezegenlere kıyasla epey küçük kaldığı için görüntülenmeleri son derece zor. Zira bunlar daha büyük ve parlak nesnelerin gölgesinde kalıyor.
14.10.2021Teknoloji
Dünya'da yaşamın nasıl ortaya çıktığına ışık tutacak 'cisim' bulundu
Dünya'da yaşamın nasıl ortaya çıktığına ışık tutacak 'cisim' bulunduGökbilimciler, dünyada yaşamın oluşumunun sırlarına ışık tutabilecek bir cisim tespit etti. Yeni keşif, suyun ve yaşamın Dünya'da nasıl ortaya çıktığına dair hayati önemdeki bilgileri açığa çıkarabilir.
11.10.2021Teknoloji
Bilim insanlarını şaşkına döndüren "çift galaksi"nin sırrı yıllar sonra çözüldü
Bilim insanlarını şaşkına döndüren "çift galaksi"nin sırrı yıllar sonra çözüldüNihayet tuhaf cisimlerin 11 milyar ışık yılı mesafedeki uzak bir galaksinin esnetilmiş görüntüleri olduğu bulundu. Gökbilimciler ilk keşfedildiğinde kendilerini "afallatan" gizemli bir "çift" galaksi hakkındaki gerçeği ortaya çıkardı.
10.10.2021Teknoloji
Son dakika: NASA devreye girdi! Dünyaya çarpmaması için gönderilecek
Son dakika: NASA devreye girdi! Dünyaya çarpmaması için gönderilecekSon dakika haberine göre; Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), gök cisimlerinden dünyayı korumak amacıyla uzay aracını dünya yörüngesine yakın bir asteroidle çarpışması için fırlatacak.
6.10.2021Teknoloji
Tuhaf biçimde üç yıldızın yörüngesinde dönen gezegen bulundu
Tuhaf biçimde üç yıldızın yörüngesinde dönen gezegen bulunduGökbilimciler, Dünya'dan 1300 ışık yılı uzaklıkta, tuhaf biçimde bir yerine üç yıldızın yörüngesinde dönen bir gezegen keşfetti.
1.10.2021Teknoloji
Dünya'nın çok yakınından geçti! Bilim insanları bir gün sonra tespit etti
Dünya'nın çok yakınından geçti! Bilim insanları bir gün sonra tespit ettiDünya'nın yakınından geçen ve kimsenin görmediği asteroit ancak geçişinden bir gün sonra fark edildi.
26.09.2021Teknoloji
Jüpiter'e çarpan gök cismi böyle görüntülendi!
Jüpiter'e çarpan gök cismi böyle görüntülendi!Amatör gözlemciler, Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni Jüpiter'e 13 Eylül'de çarpan gök cismini görüntüledi.
20.09.2021Haberler
Jüpiter'e çarpan gökcismi böyle görüntülendi!
Jüpiter'e çarpan gökcismi böyle görüntülendi!Amatör gözlemciler, Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni Jüpiter'e 13 Eylül'de çarpan gökcismini görüntüledi.
20.09.2021Dünya
Dünya'ya yakın dev galaksinin dikkat çeken görüntüsü paylaşıldı
Dünya'ya yakın dev galaksinin dikkat çeken görüntüsü paylaşıldıGökbilimciler, Dünya'dan yaklaşık 12 milyon ışık yılı uzaklıktaki Erboğa A adlı galaksinin son derece çarpıcı bir görüntüsünü yakaladı.
17.09.2021Teknoloji
Daha önce bilinmeyen 461 nesne Güneş Sistemi'nde keşfedildi
Daha önce bilinmeyen 461 nesne Güneş Sistemi'nde keşfedildiBu keşfin Güneş Sistemi'nin doğuşunun daha iyi anlaşılmasını sağlayabileceği düşünülüyor.
12.09.2021Teknoloji
NASA, 40 yeni ötegezegen keşfettiğini açıkladı
NASA, 40 yeni ötegezegen keşfettiğini açıkladıTwitter’dan yapılan açıklamada, "Kepler uzay aracı 2018'de emekli oldu ama gökbilimciler verilerinde yeni dünyalar bulmaya devam ediyor!" ifadeleri yer aldı.
2.09.2021Teknoloji
İnsanların Mars'a gitmesi için en uygun zaman belirlendi!
İnsanların Mars'a gitmesi için en uygun zaman belirlendi!Gökbilimciler, insanların Mars’a seyahat edebileceği en uygun zamanın Güneş’in "solar maksimum" evreleri olduğunu keşfetti.
30.08.2021Teknoloji
Güneş Sistemi'nde yörüngede en hızlı dönen asteroid keşfedildi
Güneş Sistemi'nde yörüngede en hızlı dönen asteroid keşfedildiGüneş sisteminde, yörüngede diğerlerinden daha hızlı döndüğü tespit edilen bir asteroit keşfedildi.
24.08.2021Teknoloji
Dinozorları öldüren gök taşının kökeni bulundu: Bir benzeri de yolda olabilir
Dinozorları öldüren gök taşının kökeni bulundu: Bir benzeri de yolda olabilirGökbilimciler, dinozorları yok eden asteroidin kökenini keşfettiklerini düşünüyor.
11.08.2021Teknoloji
Gökbilimciler üç yeni gezegen keşfetti
Gökbilimciler üç yeni gezegen keşfettiÜç gezegen 35 ışık yılı uzaklıkta bulunurken, aynı yıldızın yörüngesinde iki dünyanın daha dönüyor olması mümkün.
7.08.2021Teknoloji
Elon Musk açıklama yaptı: Uzayda enkaz yutacak!
Elon Musk açıklama yaptı: Uzayda enkaz yutacak!Elon Musk, SpaceX'in sıradaki Starship gemisiyle uzayda uçup enkaz yutabileceğini söyledi.
7.07.2021Teknoloji
Bilim insanları uyardı: İletişime geçmek insanlığın sonu olur!
Bilim insanları uyardı: İletişime geçmek insanlığın sonu olur!Gökbilimciler uzun bir süredir uzaylılar ve UFO'lar hakkında çalışma yapıyor. Uzaylılar gerçekten var mı bilmiyoruz ancak eğer insanlar olarak iletişim kurabilsek bu bizim için bir son olabilir!
14.06.2021Teknoloji
Son dakika: Dünyanın gündeminde yer alan 'Çin roketi' görüntülendi!
Son dakika: Dünyanın gündeminde yer alan 'Çin roketi' görüntülendi!Günlerdir Türkiye başta olmak üzere pek çok dünya ülkesinin yakından takip ettiği Çin roketi ilk kez görüntülendi. İtalyan gökbilimci Gianluca Masi Çin'in Long March 5B roketini gözler önüne serdi.
7.05.2021Teknoloji
NASA'nın yöntemlerine karşı çıkan ABD'li fizikçi: Uzaylı arayanlar Ay'a bakmalı
NASA'nın yöntemlerine karşı çıkan ABD'li fizikçi: Uzaylı arayanlar Ay'a bakmalıBenford, uzaylı arayışında sinyallere değil, uzay araçları gibi somut nesnelere odaklanmak gerektiğini savunuyor.
15.04.2021Dünya
NASA çözdü! Güneş depremlerinin sırrı...
NASA çözdü! Güneş depremlerinin sırrı...ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Güneş depremlerine yeni bir açıklama getirdi. Ajansa göre Güneş sarsıntılarının sırrı, yüzeyin altında yatıyor.
5.01.2021Dünya
Harvard'lı profesörden bomba 'dünya dışı yaşam' açıklaması!
Harvard'lı profesörden bomba 'dünya dışı yaşam' açıklaması!Harvard Üniversitesi Astronomi Bölümü Başkanı'ndan olay yaratacak bir 'dünya dışı yaşam' açıklaması geldi. Harvard Üniversitesi Astronomi Bölümü başkanı Prof. Avi Loeb'e göre, dünya dışı yaşama ait bir cisim yakın zamanda gezegenimizin yakınından geçti. Loeb yeni kitabında, 2017 yılında dünyaya yakın bir mesafeden geçen Oumuamua gök cisminin dünya dışı medeniyetlere ait olduğuna inandığını ve bu fikrini destekleyecek ciddi bulgulara sahip olduğunu yazdı.
3.01.2021Dünya
Hubble Uzay Teleskobu devasa Einstein halkasını görüntüledi
Hubble Uzay Teleskobu devasa Einstein halkasını görüntülediHubble Uzay Teleskobu, "evrende bilinen e n bütün ve en büyük Einstein halkalarından birini" görüntüledi.
19.12.2020Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Gökbilimciler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.