Gösterici

Gösterici

Son dakika gösterici haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gösterici gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gösterici haber sayfamızda...

Gösterici

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.067 gosterici haberi bulunmuştur.
Muhalefet liderinin gözaltına alındığı Gürcistan'da sular durulmuyor
Muhalefet liderinin gözaltına alındığı Gürcistan'da sular durulmuyorNika Melia taraftarları bir kez daha sokağa dökülüp parlamento binasına yürüdü, ana muhalefet liderinin serbest bırakılmasınının yanı sıra erken seçim istedi.
26.02.2021Dünya
En çok gençler kendilerini yalnız hissediyor!
En çok gençler kendilerini yalnız hissediyor!Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, toplumdaki sevgi ve güven duygusunun önemli olduğunu belirterek “Bu duygular toplumu bir arada tutan en önemli duygulardır. Bu duyguları toplumda canlandırabilmek önemlidir” dedi. Tarhan, bu dönemde yalnızlık hissini en çok yaşayan grubun gençler olduğuna da dikkat çekerek gençleri anlamanın önemine işaret etti. Tarhan, son yıllarda gündeme gelen kötü dünya sendromunun koronavirüs döneminde hızlanacağına dikkat çekti.
25.02.2021Ruh Sağlığı
Hz. Muhammed (S.A.V.) Sözleri: Peygamber Efendimizin Hayata Dair Söylediği Anlamlı Sözler
Hz. Muhammed (S.A.V.) Sözleri: Peygamber Efendimizin Hayata Dair Söylediği Anlamlı SözlerHadisler bizlere nasıl davranmamız gerektiğini öğreten yol gösterici sözlerdir. Hz. Muhammed (S.A.V) Sözleri bizlere bir rehber niteliğinde kabul edilmelidir. Hayata dair söylenen hadisler ise mutlaka bilinmesi gereken hadislerdir. Peygamber Efendimizin hayata dair söylediği sözleri uygulayarak huzurlu bir hayat yaşamak mümkündür.Hadisi Şerifler bize hayatı nasıl yaşamamız gerektiğini, doğru insan olmayı öğretmek amacıyla söylenmiştir. Bizler için en anlamlı sözler Peygamber efendimizin hadisleridir.
25.02.2021Güzel Sözler
Korkutan rakam! Aşıda ilk endişe...
Korkutan rakam! Aşıda ilk endişe...2019 yılında Türkiye genelinde yapılan araştırmaya göre nüfusa oranla aşı reddinin en yüksek olduğu bölge Güneydoğu Anadolu, en az olduğu bölge Karadeniz. Aşı reddinin en büyük sebebi, aşının içeriğindeki maddelerin istenmeyen etkilere yol açabileceği korkusu.
24.02.2021Gündem
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tepki: Son derece saygısız ahlaki olmayan bir yaklaşım
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tepki: Son derece saygısız ahlaki olmayan bir yaklaşımGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamalarında CHP'yi eleştirerek "Politik tartışma yerine meselenin içine aileyi karıştırıyorlar, bu son derece saygısız, ahlaki olmayan bir yaklaşım." ifadelerini kullandı. Yunanistan ile görüşmelere ilişkin bilgi veren Çelik, "Türkiye Cumhuriyetini köşeye sıkıştırmak ya da zarar vermek için başkalarıyla kurduğunuz ittifakların, hiçbir işe yaramayacağını biz biliyoruz siz de biliyorsunuz. Sonuçta yapacağınız en sağlıklı şey, oturup Türkiye Cumhuriyeti ile kazan kazan temelinde bir anlaşmaya varmaktır." sözlerine yer verdi.
23.02.2021Siyaset
İspanya'da rap sanatçısı Hasel'e destek gösterileri 7. gününde sakin geçti
İspanya'da rap sanatçısı Hasel'e destek gösterileri 7. gününde sakin geçtiİspanya'da hakkındaki kesinleşmiş hapis cezasından dolayı 16 Şubat'ta tutuklanan rap sanatçısı Pablo Hasel'in serbest bırakılması talebiyle başlatılan gösteriler 7. gününde sakin geçti.
22.02.2021Dünya
Art Design, tasarım ötesi lüks
Art Design, tasarım ötesi lüksMobilya sektöründe adından söz ettiren Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi, “Kişiye özel tasarımlar yapıyoruz. 3D çizimle bilgisayarda göstererek nasıl bir iç mekana sahip olacağını anlatıyoruz. Memnuniyet yüzde 100 seviyelerinde” dedi
22.02.2021Ege
ABD'de aşırı sağcı 6 kişi, Kongre baskınını planlamakla suçlandı
ABD'de aşırı sağcı 6 kişi, Kongre baskınını planlamakla suçlandıABD'de aşırı sağcı grup üyesi 6 kişi, Kongre binasına düzenlenen baskını planlamakla itham edildi.
20.02.2021Dünya
Ezgi Avcı: Kariyerimde yeni başlangıçlar yaptım
Ezgi Avcı: Kariyerimde yeni başlangıçlar yaptımKanal D’de ekrana gelen 'Magazin D' programının sunucusu Ezgi Avcı, bir yandan da yaşam koçluğu yapıyor. Avcı, “Kariyerimde yeni başlangıçlar yaptım. Aldığım eğitimleri ve vizyonumu kullanabileceğim alanları seviyorum” dedi
20.02.2021Cadde
İsrail askerlerinden, Filistinlilerin Batı Şeria'daki gösterisine müdahale
İsrail askerlerinden, Filistinlilerin Batı Şeria'daki gösterisine müdahaleİsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım (Utanç) Duvarı'nı protesto eden Filistinlilere müdahalesinde 1 kişi yaralandı, onlarca kişi göz yaşartıcı gazdan etkilendi.
19.02.2021Dünya
‘Gazeteciye şiddet’ davasında emsal karar
‘Gazeteciye şiddet’ davasında emsal kararAnayasa Mahkemesi (AYM), YÖK’ün kuruluşunu protesto eyleminde polisin göstericilere müdahalesini görüntüleyen gazetecinin ters kelepçe takılarak kısa süreli gözaltına alınmasını “insan haysiyeti ile bağdaşmayan muamele”, “ifade ve basın özgürlüğünün ihlâli” kabul etti.
19.02.2021Gündem
İspanya'da tutuklu rap'çi için yapılan gösterilerde 33 kişi yaralandı
İspanya'da tutuklu rap'çi için yapılan gösterilerde 33 kişi yaralandıİspanya'da rap sanatçısı Pablo Hasel'in tutuklanıp cezaevine götürülmesine karşı Katalonya bölgesinde dün akşam yapılan gösterilerde 33 kişinin yaralandığı ve 15 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
17.02.2021Dünya
Atina'da Kovid-19 kısıtlaması karşıtı gösteriye polis müdahale etti
Atina'da Kovid-19 kısıtlaması karşıtı gösteriye polis müdahale ettiYunanistan'ın başkenti Atina'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri karşıtı gösteri düzenleyen bir gruba polis müdahalede bulundu.
14.02.2021Dünya
İstihare Namazı Nedir? İstihare Namazı Kaç Rekattır Ve Nasıl Niyet Edilir?
İstihare Namazı Nedir? İstihare Namazı Kaç Rekattır Ve Nasıl Niyet Edilir?Arapça kökenli bir sözcük olan istihare, hayır kelimesi ile aynı kökten türemiştir. Sözlük anlamı iyilik yapmak ve hayırlı olanı talep etmektir. Terim anlamında kullanılan diğer kelimeler gibi istihare sözcüğünün de anlamı değişmiştir. Bu terim, istihareye yatmak / Rüyaya yatmak şeklinde de kullanılır. İstihare namazı nedir ve kaç rekattır? İstihare namazı kılarken hangi dualar okunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
12.02.2021Dini Bilgiler
Çocuklar için  güvenilir platform
Çocuklar için güvenilir platformThe Çocuk Yayınları etkiketiyle minik okurları 2019 yılından bu yana öğretici kitaplarla buluşturan AABİR yayınevi kurucusu Prof. Dr. Ali Atıf Bir, yaşa göre doğru güvenilir olmayan çocuk kitaplarına izin vermeyen KİTAPORA platformunu kurdu.
12.02.2021Kültür Sanat
VakıfBank’tan  5 milyar lira kâr
VakıfBank’tan 5 milyar lira kârVakıfBank, geçen yıl 5 milyar 10 milyon TL net kar elde etti. VakıfBank, yaptığı açıklamada, 2020 finansal sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. Buna göre, banka, 2020 yılında elde ettiği 6 milyar 439 milyon TL brüt karından 1 milyar 429 milyon TL vergi karşılığı ayırarak 5 milyar 10 milyon TL net kar elde etti.
11.02.2021Ekonomi
Suhuf Ne Demek? Suhuf Hangi Peygamberlere Gönderilmiştir?
Suhuf Ne Demek? Suhuf Hangi Peygamberlere Gönderilmiştir?Arapça ve Farsçada kelimelerin çoğul karşılığı Türkçedeki gibi -ler -lar ekleri ile yapılmaz. Sözcüklerin kökü ve gövdesi değişir. Suhuf da sahife kelimesinin çoğulu olup sayfalar, risaleler anlamına gelir. İslam dininde ise Allah katından nazil olmuş vahiyleri tanımlamak için bu terim kullanılır. Suhuf ne demek ve hangi peygamberlere gönderilmiştir? Merak eden okurlar için tüm detaylarıyla derledik.
10.02.2021Eğitim
IMF'den Rusya tahmini
IMF'den Rusya tahminiUluslararası Para Fonu (IMF), Rusya ekonomisinin toparlanmasının 2021'in ortalarına doğru hızlanmasının beklendiğini belirterek, ülke ekonomisinin bu yıl yüzde 3 büyüyeceği tahmininde bulundu.
10.02.2021Uzmanpara
VakıfBank'tan 5 milyar 10 milyon TL net kar
VakıfBank'tan 5 milyar 10 milyon TL net karVakıfBank yaptığı açıklamada 2020 finansal sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. VakıfBank, geçen yıl 5 milyar 10 milyon TL net kar elde etti.
10.02.2021Uzmanpara
IMF'den Rusya ekonomisi için büyüme tahmini
IMF'den Rusya ekonomisi için büyüme tahminiUluslararası Para Fonu (IMF), Rusya ekonomisinin toparlanmasının 2021'in ortalarına doğru hızlanmasının beklendiğini belirterek, ülke ekonomisinin bu yıl yüzde 3 büyüyeceği tahmininde bulundu.
9.02.2021Ekonomi
Şura Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Şura Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim içerisinde insanlara birer yol gösterici olarak indirilmiş 114 adet sure bulunmaktadır. Bunların içerisinde 42. sırada ise Şura Suresi’ne verilmektedir.
5.02.2021Sureler
Mü’Min Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Mü’Min Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMü’min suresi, Kur’an-ı Kerim’in 40. suresidir. Sure toplam 85 ayetten oluşur. Bu surenin diğer bir adı da Gafir suresidir. Mekke döneminde indirildiğine inanılır. Mü’min suresinin 56. Ve 57. ayetleri islam inancına göre Medine döneminde nazil olmuştur.
5.02.2021Sureler
Secde Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Secde Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSecde suresi, Kur’an-ı Kerim’in 32. suresidir. Sure toplam 30 ayetten oluşmaktadır. Mekke döneminin son yıllarında indirildiğine inanılır. Medine’ de indirildiğine inanılan 18. , 19. Ve 20. ayetleridir. Secde suresi mushaftaki sıralamada otuz ikinci, iniş sırasına göre ise yetmiş beşinci sure olmaktadır.
5.02.2021Sureler
Furkan Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Furkan Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiFurkan suresi, Kur’an-ı Kerim’in 25.suresidir. Sure toplam 77 ayetten oluşmaktadır.
5.02.2021Sureler
Taha Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Taha Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiTaha suresi, Kur’ an-ı Kerim’in 20. suresidir. Sure toplam 135 ayetten oluşmaktadır.
5.02.2021Sureler

Benzer Haber Etiketleri

polisprotestoispanyakovid-19vakıfbank

Gösterici ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.