Grup Toplantısı

Grup Toplantısı

Son dakika grup toplantısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan grup toplantısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan grup toplantısı haber sayfamızda...

Grup Toplantısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.459 grup toplantısı haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li vekilin PKK'lı teröristle fotoğrafına sert tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li vekilin PKK'lı teröristle fotoğrafına sert tepkiTBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP'li Semra Güzel'in PKK'lı teröristle ortaya çıkan fotoğraflarına sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Biz bununla ilgili olarak Karma Komisyon'a süratle gönderdik, gereği yapılacaktır. Biz parlamentomuzda bu tür birilerini görmek istemiyoruz." ifadelerini kullandı.
12.01.2022Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li vekilin PKK'lı teröristle fotoğrafına sert tepki
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li vekilin PKK'lı teröristle fotoğrafına sert tepkiTBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP'li Semra Güzel'in PKK'lı teröristle ortaya çıkan fotoğraflarına sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Biz bununla ilgili olarak Karma Komisyon'a süratle gönderdik, gereği yapılacaktır. Biz parlamentomuzda bu tür birilerini görmek istemiyoruz." ifadelerini kullandı. Ekonomiye ilişkin de önemli mesajlar veren Erdoğan, "Döviz kurunda olduğu gibi enflasyonda da ülkemizin gerçekleriyle uyuşmayan bir şişkinliğin olduğu ortadır. Milletimizin hiçbir kesimini enflasyon karşısında ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz." dedi.
12.01.2022Siyaset
Son dakika! MHP lideri Bahçeli: HDP'li vekilin dokunulmazlığı derhal kaldırılmalıdır
Son dakika! MHP lideri Bahçeli: HDP'li vekilin dokunulmazlığı derhal kaldırılmalıdırHDP'li Semra Güzel'in PKK'lı teröristle fotoğrafına sert tepki gösteren MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terörist istemiyoruz. Bunlar ne utanmazlıktır, ne pervasızlıktır. PKK'lı ile karanlık ilişkilere giren HDP'li vekilin dokunulmazlığı derhal kaldırılmalıdır." dedi.
11.01.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na 250 bin TL'lik manevi tazminat davası
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na 250 bin TL'lik manevi tazminat davası Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CHP Meclis Grup Toplantısında yaptığı konuşmada "İBB'de görev yaptığı sırada yolsuzluk yaptığını" iddia eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 250 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.
9.01.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan Kılıçdaroğlu'na cevap: Yakışmayan bir tavır
TBMM Başkanı Şentop'tan Kılıçdaroğlu'na cevap: Yakışmayan bir tavırTBMM Başkanı Mustafa Şentop, limanların işletme hakkının 49 yıla çıkarılmasını öngören yasa teklifini geri çekmesi yolunda kendisine çağrıda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. Şentop, "Genel Kurul aşamasına gelmiş bir kanun teklifinin geri çekilmesini TBMM Başkanı’ndan talep etmenin, Yüce Meclis’in ruhuna ve demokrasinin özüne hakaret olduğunu bilmemek, bu kadar yıldır milletvekili olarak görev yapan kişiye yakışmayan bir tavır ve bilgisizlik hali olduğundan anlaşılması güç bir durumdur." ifadelerini kullandı.
4.01.2022Siyaset
Bakan Nureddin Nebati'den döviz kuru açıklaması
Bakan Nureddin Nebati'den döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomik gelişmelere ilişkin sunumların devam edeceğini belirterek, "Ben sürekli toplumun içindeyim. İş dünyası ile toplantı yaptık. Anadolu'ya çıkacağız, diğer sektörleri dinleyeceğiz" dedi. Kurdaki gerilemenin fiyatlara yansımasının yavaş olup olmadığına ilişkin soru üzerine ise Bakan Nureddin Nebati, bu konuda Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın kendini göstereceğini ifade etti.
22.12.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulunduYeni ekonomi programına ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Döviz kurunu sürdürülebilir bir seviyeye getirmek için dün açıkladığımız program amacına ulaşmıştır. Piyasalar da buna uygun adımları atmıştır. Serbest piyasa kurallarına aykırı iş yapmıyoruz." dedi. Erken seçim çağrılarıyla ilgili de konuşan Erdoğan, "Belirlenen tarihte erken seçim yapılacaktır. Bay Kemal noktayı koyuyorum. Bu ülkede hukukun ne olduğunu öğreneceksin." ifadelerini kullandı.
22.12.2021Haberler
Son dakika... Yerli aşı Turkovac için izni çıktı
Son dakika... Yerli aşı Turkovac için izni çıktıYerli koronavirüs aşısı Turkovac için acil kullanım izni çıktı. Aşının seri üretime başlamasına ilişkin detayları Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 14.00'te açıkladı.
22.12.2021Gündem
Bakan Muş: Fiyatlarda gevşeme bekliyoruz
Bakan Muş: Fiyatlarda gevşeme bekliyoruzTicaret Bakanı Mehmet Muş, kurun düşmesinin ardından fiyatlarda düşüş olup olmayacağına ilişkin soruya, "Fiyatlarda gevşeme bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
22.12.2021Ekonomi
'Siyaseten riskli millet için doğru'
'Siyaseten riskli millet için doğru'Hükümetin yeni ekonomi modeli hakkında konuşan Erdoğan, "Belki siyaseten en riskli ama milletimiz için en doğru plan. Kur, enflasyon bugün artar, yarın düşer. Üretim ve istihdamdaki artış kalıcı" dedi.
2.12.2021Ekonomi
‘Asgari ücret en az net 4 bin lira olmalı’
‘Asgari ücret en az net 4 bin lira olmalı’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin asgari ücret önerisini de net 4 bin lira olarak açıkladı. Akşener, partisinin Meclis Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında özetle şunları söyledi:
2.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika faiz ve döviz mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika faiz ve döviz mesajıAK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek faizden ne kadar rahatsız olduğumu cümle alem bilir. Hiçbir zaman faizci olmadım. Bugün de yarın da asla faizci olmayacağım." dedi. Vatandaşa döviz çağrısında da bulunan Erdoğan, "Alışveriş yaparken de döviz alırken de sağduyudan ayrılmayın, uzun vadeli düşünmeyi tercih edin." şeklinde konuştu. "Stokçulara bu ülkeyi biz mezar edeceğiz." diyen Erdoğan, "Stokçuluk bizim dinimizde haramdır, bunu yapamazsınız. Yapanlar varsa bunun bedelini ödeyeceklerdir." ifadelerini kullandı.
1.12.2021Haberler
Son dakika! Bakan Koca'dan zam müjdesi
Son dakika! Bakan Koca'dan zam müjdesiGelen son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Koca, "Doktorlara 2 bin 500 ile 5 bin lira arasında zam yapacağız" açıklamasını yaptı. Bakan Koca'nın açıklamasının ardından yeni bir gelişme yaşandı. Doktorların maaş ve ek göstergeleriyle ilgili önerge TBMM'de kabul edildi.
1.12.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika faiz ve döviz mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika faiz ve döviz mesajıAK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek faizden ne kadar rahatsız olduğumu cümle alem bilir. Hiçbir zaman faizci olmadım. Bugün de yarın da asla faizci olmayacağım." dedi. Vatandaşa döviz çağrısında da bulunan Erdoğan, "Alışveriş yaparken de döviz alırken de sağduyudan ayrılmayın, uzun vadeli düşünmeyi tercih edin." şeklinde konuştu. "Stokçulara bu ülkeyi biz mezar edeceğiz." diyen Erdoğan, "Stokçuluk bizim dinimizde haramdır, bunu yapamazsınız. Yapanlar varsa bunun bedelini ödeyeceklerdir." ifadelerini kullandı.
1.12.2021Siyaset
‘Temel ihtiyaçlarda indirime gidilmeli’
‘Temel ihtiyaçlarda indirime gidilmeli’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin TBMM Grup Toplantısı’nda gündemi değerlendirdi. Bahçeli konuşmasında özetle şunları kaydetti:
1.12.2021Siyaset
‘Bu ülkeyi 20 yıldır CHP mi yönetiyor?’
‘Bu ülkeyi 20 yıldır CHP mi yönetiyor?’İktidarın ekonomi politikalarına eleştirilerini sürdüren Kılıçdaroğlu, 5 maddelik öneri sundu. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a da “Ekonomide kurtuluş savaşı verecek noktaya bu memleketi kim getirdi? 19-20 yıldır bu memleketi Bay Kemal mi yönetiyor?” diye seslendi...
1.12.2021Siyaset
Eski Bakan Güneş hayatını kaybetti
Eski Bakan Güneş hayatını kaybetti42. Hükümet’te İçişleri Bakanlığı yapan, eski CHP Milletvekili Hasan Fehmi Güneş, 87 yaşında hayatını kaybetti.
24.11.2021Siyaset
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den faiz indirimi yorumu
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den faiz indirimi yorumuMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Siyasette yüzde 50+1 tartışmasıyla ilgili Bahçeli, 'Cumhurbaşkanının iki turlu seçimden doğrudan halk tarafından ve yüzde 50+1 oyla seçilme kuralı anayasa değişikliği ile kabul edilmiştir. Bu unsur getirildiğinde anayasada parlamenter sistem öngörülmekteydi.' dedi. Merkez Bankası'nın faiz indirimiyle ilgili Bahçeli, 'Türkiye faiz kamburundan kurtulmalıdır. Faiz uzun vadede üretim sistemine büyük hasarlar vermektedir.' açıklamasını yaptı.
23.11.2021Siyaset
ABD Dışişleri Bakanlığı: Türkiye ile F-35 ve F-16'da çözüme ulaşılacak
ABD Dışişleri Bakanlığı: Türkiye ile F-35 ve F-16'da çözüme ulaşılacakAnkara ile işbirliğini derinleştirmek için kararlılık vurgusu yapan Dışişleri Bakan Yardımcısı Donfried, F-35 ve F-16 savaş uçaklarında devam eden sürecin çözüme ulaşacağından emin olduğunu söyledi.
19.11.2021Dünya
Kılıçdaroğlu’na Dikili sunumu
Kılıçdaroğlu’na Dikili sunumuDikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Ankara’da CHP Grup Toplantısı’na katıldı, Genel Başkan yardımcıları ve milletvekilleriyle görüştü.
19.11.2021Ege
‘Faizi savunanla beraber olamam’
‘Faizi savunanla beraber olamam’‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ tezini tekrarlayan Erdoğan, “Hâlâ kalkıp da bu yolda, bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusura bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam” dedi
18.11.2021Siyaset
Erdoğan’dan 50 artı 1 sorusuna yanıt: Değişikliğe giderse parlamento gider
Erdoğan’dan 50 artı 1 sorusuna yanıt: Değişikliğe giderse parlamento giderCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda cumhurbaşkanı seçilmek için gereken yüzde 50+1 şartına ilişkin, “Bu konuda bir değişikliğe giderse parlamento gider, adımı da ona göre atılır” dedi.Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Sondaj filosuna eklenen dördüncü ğeminin ismi ne olacak?” sorusu üzerine Erdoğan, “İsmini henüz belirlemedik ama sıfır kilometre” dedi.
18.11.2021Siyaset
‘Görüşme olumlu ve yapıcı geçti’
‘Görüşme olumlu ve yapıcı geçti’Milli Savunma Bakanlığı (MSB), ABD’de askeri heyetler arasında geçen F-16 başlıklı toplantının “olumlu ve yapıcı bir ortamda geçtiğini” açıkladı.
18.11.2021Dünya
Son dakika: Pentagon'dan çok kritik Türkiye açıklaması
Son dakika: Pentagon'dan çok kritik Türkiye açıklamasıGelen son dakika haberine göre; ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD'nin "Türk Silahlı Kuvvetlerinin askeri modernizasyon ihtiyaçlarını tanıdığını" bildirdi.
17.11.2021Dünya
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklaması
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklamasıPartisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asgari ücrette dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz. Biz faiz belasını milletimizin sırtından kaldıracağız. Faize milletimize ezdirmeyeceğiz. Ben görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim. Faizi savunanlarla beraber olmam." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısının çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yüzde 50+1 tartışmalarına değinen Erdoğan, "Parlamento o konuda da bir değişikliğe giderse parlamento değişikliğe gider." şeklinde konuştu. Merkez Bankası'nın yarın açıklayacağı faiz kararıyla ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Erdoğan, "Merkez Bankası bağımsız değil mi? Bağımsızlığını konuşuyorsunuz, bırakın da bağımsız olarak kararını versin" ifadelerini kullandı.
17.11.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Grup Toplantısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.