Gsyh

Gsyh

Son dakika GSYH haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan GSYH gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan GSYH haber sayfamızda...

Gsyh

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.554 gsyh haberi bulunmuştur.
İtalya'nın bütçe açığı yükseldi
İtalya'nın bütçe açığı yükseldi İtalya Ulusal İstatistik Enstitüsü’nün (ISTAT) açıkladığı verilere göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle kamu harcamalarının artmasıyla yüzde 9,6 yükseldi. Bu oran, ülkede 1990'dan beri kaydedilen en yüksek oran oldu.
22.09.2021Uzmanpara
OECD, Türkiye için büyüme tahminini yükseltti
OECD, Türkiye için büyüme tahminini yükselttiEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Türkiye'nin 2021 yılı büyüme beklentisini 2,7 puan artırarak yüzde 8,4 seviyesine yükseltti.
21.09.2021Uzmanpara
Evergrande Çin'de dönüşümün sancısı olabilir
Evergrande Çin'de dönüşümün sancısı olabilirÇin'in en büyük emlak şirketlerinden Evergrande'nin finansal açıdan zor durumda olduğunun anlaşılması sonrası artan risk algısı küresel piyasaları olumsuz etkilerken, Nordea Market Baş Analisti Tuuli Koivu, şirketin Çin'in politikalarındaki değişim nedeniyle kurtarılmayabileceğini kaydetti.
21.09.2021Uzmanpara
Moody's Avrupa ekonomisini değerlendirdi
Moody's Avrupa ekonomisini değerlendirdiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, ABD ve Çin’deki ekonomik büyümenin Avrupa’nın da büyümesi üzerinde önemli yayılma etkileri göstermesinin beklendiğini bildirdi.
21.09.2021Uzmanpara
Merkel sonrası ekonomide yapısal değişiklik
Merkel sonrası ekonomide yapısal değişiklikAlmanya'da gelecek hafta yapılacak seçimler sadece aday olmayan Angela Merkel döneminin sonunu değil, aynı zamanda Alman ekonomisinde yapısal bir değişikliği de beraberinde getirecek.
17.09.2021Uzmanpara
Küresel borçlar salgında rekor tazeledi
Küresel borçlar salgında rekor tazelediKüresel borç seviyesi, bu yılın ikinci çeyreğinde 296 trilyon dolara yükselerek rekor tazelerken, Türkiye bu dönemde pozitif ayrıştı.
15.09.2021Uzmanpara
Küresel borçlar rekor kırarken Türkiye pozitif ayrıştı
Küresel borçlar rekor kırarken Türkiye pozitif ayrıştıKüresel borç seviyesi, bu yılın ikinci çeyreğinde 296 trilyon dolara yükselerek rekor tazelerken, Türkiye bu dönemde pozitif ayrıştı. Küresel borçlar, bu yılın ilk çeyreğinde gösterdiği hafif düşüşün ardından ikinci çeyrekte 4,8 trilyon dolar artarak 296 trilyon dolara yükseldi. Bu dönemde yeni bir rekora ulaşan küresel borçlar, Kovid-19 salgını öncesine göre 36 trilyon dolar arttı. Türkiye'de ise borçların GSYH'ye oranları dikkate alındığında, yılın ikinci çeyreğinde hanehalkına ait borçlar yüzde 16,6'ya, finansal olmayan şirketlere ait borçlar yüzde 68,7'ye ve kamuya ait borçlar da yüzde 39,8'e geriledi.
14.09.2021Ekonomi
Fransa büyüme tahminini yükseltti
Fransa büyüme tahminini yükselttiFransa Merkez Bankası, 2021 yılı için GSYH büyüme tahminini yükseltti, ancak 2022 ve 2023 için beklentilerini aşağı yönlü revize etti.
14.09.2021Uzmanpara
Analistlerden OVP yorumu
Analistlerden OVP yorumuOrta Vadeli Program'da (OVP) birçok alanla birlikte bütçe ve cari denge hedeflerinde de önemli revizyonlara gidilirken, analistler, bütçe dengesinde OVP hedeflerinden daha iyi bir performans sergileneceğini, cari denge tarafında ise tahminlerin bir miktar aşılmasının olası olduğunu düşünüyor.
7.09.2021Ekonomi
Ekonomistler OVP'yi değerlendirdi
Ekonomistler OVP'yi değerlendirdiOrta Vadeli Program'da (OVP) birçok alanla birlikte bütçe ve cari denge hedeflerinde de önemli revizyonlara gidilirken, analistler, bütçe dengesinde OVP hedeflerinden daha iyi bir performans sergileneceğini, cari denge tarafında ise tahminlerin bir miktar aşılmasının olası olduğunu düşünüyor.
7.09.2021Uzmanpara
İç borçlanma TL cinsinden yapılacak
İç borçlanma TL cinsinden yapılacakStratejik ölçütler çerçevesinde yürütülen politika kapsamında iç borçlanmanın ağırlıklı olarak Türk lirası cinsinden yapılması planlanırken, yurt içi döviz ve altın cinsi borçlanmaların piyasa koşulları çerçevesinde kademeli şekilde azaltılması öngörülüyor.
6.09.2021Uzmanpara
Almanya'da fabrika siparişleri arttı
Almanya'da fabrika siparişleri arttıAlmanya'da fabrika siparişleri, temmuzda gemi yapımında büyük siparişlerle bir önceki aya göre yüzde 1 düşüş beklentisine karşın yüzde 3,4, yıllık bazda ise yüzde 24,4 yükseldi.
6.09.2021Uzmanpara
Çin'de kamu ihale harcamaları arttı
Çin'de kamu ihale harcamaları arttıÇin'de kamunun mal ve hizmet alımı için açtığı ihalelere harcanan miktar geçen yıl 2019'a göre yüzde 11 artış kaydetti.
5.09.2021Uzmanpara
Ekonomistler büyüme rakamlarını değerlendirdi: Güçlü bir ilerleme kaydedildi
Ekonomistler büyüme rakamlarını değerlendirdi: Güçlü bir ilerleme kaydedildiEkonomistler, Türkiye ekonomisinin ikinci çeyrekteki yıllık yüzde 21,7'lik büyümenin detaylarına bakıldığında tüketim, yatırım ve ihracat kalemlerinden gelen sinyallerin gelecek dönem açısından umut verdiğini belirtirken, 2021 sonunda yüzde 8 ila 9,5 arasında bir büyüme rakamına erişilebileceğini vurguluyor.
2.09.2021Ekonomi
2. çeyrekte hızlı büyüdük: %21.7
2. çeyrekte hızlı büyüdük: %21.7Yılın ikinci çeyreğinde milli gelir 1.6 trilyon liraya yaklaşırken Türkiye ekonomisi 2020 ikinci çeyreğe göre yüzde 21.7 büyüdü. Yatırımlar ve ihracatla sağlanan bu büyümeyle OECD’nin en hızlı ikinci ekonomisi oldu.
2.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi: İş dünyasının gözü kulağı bu haberdeydi! Büyüme rakamları açıklandı...
Son dakika haberi: İş dünyasının gözü kulağı bu haberdeydi! Büyüme rakamları açıklandı...Son dakika haberlere göre, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yılın ikinci çeyreğine ilişkin Gayri Safi Yurt içi Hasıla (GSYH) verilerini açıkladı. Buna göre; Türkiye ekonomisi, bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 21,7 büyüdü. Prof. Dr. Sefer Şener ve Stratejist Cüneyt Paksoy büyüme rakamlarını değerlendirdi. Paksoy milliyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, "Atılan adımların ve buna bağlı ekonomik aktiviteyi koruma adımlarının karşılık bulduğunu görmekteyiz." dedi.
1.09.2021Ekonomi
Ekonomistler büyüme verisini değerlendirdi
Ekonomistler büyüme verisini değerlendirdiEkonomistler, Türkiye ekonomisinin ikinci çeyrekteki yıllık yüzde 21,7'lik büyümenin detaylarına bakıldığında tüketim, yatırım ve ihracat kalemlerinden gelen sinyallerin gelecek dönem açısından umut verdiğini belirtirken, 2021 sonunda yüzde 8 ila 9,5 arasında bir büyüme rakamına erişilebileceğini vurguluyor.
1.09.2021Uzmanpara
Büyüme verisinin detayları gelecek döneme ilişkin umutları artırdı
Büyüme verisinin detayları gelecek döneme ilişkin umutları artırdıEkonomistler, Türkiye ekonomisinin ikinci çeyrekteki yıllık yüzde 21,7'lik büyümenin detaylarına bakıldığında tüketim, yatırım ve ihracat kalemlerinden gelen sinyallerin gelecek dönem açısından umut verdiğini belirtirken, 2021 sonunda yüzde 8 ila 9,5 arasında bir büyüme rakamına erişilebileceğini vurguluyor.
1.09.2021Ekonomi
Bağımsız GSYH 2020'de yüzde 1,8 arttı
Bağımsız GSYH 2020'de yüzde 1,8 arttıTürkiye'de bağımsız yıllık gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) geçen yıl yüzde 1,8 artış gösterdi.
1.09.2021Ekonomi
Büyüme rakamları açıklandı!
Büyüme rakamları açıklandı!Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yılın ikinci çeyreğine ilişkin Gayri Safi Yurt içi Hasıla (GSYH) verilerini açıkladı. Buna göre; Türkiye ekonomisi, bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 21,7 büyüdü.
1.09.2021Haberler
Büyüme rakamları belli oldu
Büyüme rakamları belli olduGayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) verilerine göre, yılın ilk çeyreğini yüzde 7,2 büyümeyle geride bırakan Türkiye ekonomisi, bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 21,7 büyüme gösterdi.
1.09.2021Uzmanpara
Son dakika: Borsa günü son 5 ayın en yükseğinde tamamladı
Son dakika: Borsa günü son 5 ayın en yükseğinde tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,95 değer kazanarak günü 22 Mart'tan bu yana en yüksek seviye olan 1.472,07 puandan tamamladı.
31.08.2021Ekonomi
'Almanya'da GSYH 3. çeyrekte yüzde 1 genişleyecek'
'Almanya'da GSYH 3. çeyrekte yüzde 1 genişleyecek'Merkezi Berlin'de bulunan Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü (DIW), Alman ekonomisinin Kovid-19 krizinde toparlanmaya devam ettiğini belirterek, yılın üçüncü çeyreğinde GSYH'nin yüzde 1 genişleyeceği öngörüsünde bulundu.
31.08.2021Uzmanpara
Piyasalar istihdam verilerine odaklandı
Piyasalar istihdam verilerine odaklandıKüresel pay piyasaları Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'ndan beklenenden daha şahin bir mesaj çıkmaması ve Çin'den gelen piyasayı destekleyici adımlar ile alış ağırlıklı bir haftayı geride bırakırken, gelecek hafta gözler ABD'de tarım dışı istihdam başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.
28.08.2021Uzmanpara
ABD'de büyüme beklentilerin altında kaldı
ABD'de büyüme beklentilerin altında kaldıABD ekonomisi, bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 6,6'lık büyüme kaydetti.
26.08.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

büyümeTürkiyeEkonomison dakika haberlerAlmanya

Gsyh ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.