Gübre

Gübre

Son dakika Gübre haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gübre gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gübre haber sayfamızda...

Gübre

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.523 gübre haberi bulunmuştur.
Tetanoz Nedir, Neden Olur? Tetanoz Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
Tetanoz Nedir, Neden Olur? Tetanoz Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?Vücudun ve ruhun esenlik içerisinde bulunması haline sağlık denmektedir. Bu tanımdan da anlayacağımız gibi sağlığımızla ilgili bilgileri bizlere vücudumuzun ve ruhumuzun iyi ya da kötü olma durumları vermektedir. Sağlık vücut yani beden ve ruh açısından bir bütün olarak kabul edilmektedir. Sağlık sadece hastalık ve sakatlık durumunun olmayışı değildir. Kişinin hem bedenen, hem ruhen hem de sosyal yönden iyilik hali içinde olmasıdır. Sağlık her şeyden önemlidir. Fakat yaşamımızda sağlığımızı tehdit eden çok fazla sayıda faktör ve hastalık vardır. Bu olumsuz faktörlerden bir tanesi de tetanozdur. Aşısı ve tarihi olan tetanoz hastalığı belirli bir sürece ve özelliklere sahiptir. Bu bakımdan yazıda sizlerin de bilgilenmesi amacıyla detaylı olacak şekilde tetanoz nedir, neden olur, tetanoz olup olmadığı nasıl anlaşılır detayları ile derledik.
6.07.2022Sağlık
Romanya'da buğday tarlası alev alev yandı!
Romanya'da buğday tarlası alev alev yandı!Romanya'nın Timis kentinde bir buğday tarlasında 5 Temmuz Salı günü öğleden sonra büyük bir yangın çıktı. Tarlanın üstünden duvar gibi yükselen siyah dumanlar, kilometrelerce uzaktan görülebiliyordu. Akıllara, kısa süre önce The Economist dergisinin yayınladığı "Yaklaşan gıda felaketi" konulu kapak geldi.
6.07.2022Dünya
Geçmişi 7 bin yıla dayanan ata tohumunda hasat
Geçmişi 7 bin yıla dayanan ata tohumunda hasatDiyarbakır’da 7 bin yılla dayanan ata tohumunu eken çiftçi, buğday hasadını gerçekleştirdi. 400 dönümün bir kısmını gübresiz ve ilaçsız eken çiftçi Özkan Yıldırım, bekledikleri gibi olmasa da mevcut şartlarda hasattan memnun olduğunu dile getirdi.
5.07.2022Ekonomi
İngiltere'de hayat pahalılığı nedeniyle okul öğünlerinden et yemekleri çıkarıldı
İngiltere'de hayat pahalılığı nedeniyle okul öğünlerinden et yemekleri çıkarıldıİngiltere'de artan gıda fiyatları nedeniyle bazı okulların öğünlerinde et yemekleri artık verilmeyecek. Hayat pahalılığı, patates gibi temel katıkların da fiyatını artırmış durumda.
4.07.2022Dünya
İzmir’de sahil deniz marulu ile yeşile büründü
İzmir’de sahil deniz marulu ile yeşile büründüİzmir'in Karşıyaka ilçesindeki Bostanlı sahilinde deniz yüzeyinde yeşil bir örtü oluştu. Halk arasında 'deniz marulu' olarak adlandırılan yosunların neden olduğu görüntünün sürpriz olmadığını ifade eden Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, "Temiz körfezde bu olmaz. Avrupa'nın en iyi arıtma sistemlerine sahibiz ama denizimiz hala kirli. Bu kirlilik önlenmediği sürece bu tür durumları çok çok yaşarız" dedi.
3.07.2022Gündem
Kurban Bayramı öncesi kurbanlıklar görücüye çıktı
Kurban Bayramı öncesi kurbanlıklar görücüye çıktıKütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Kurban Bayramı'na az bir süre kurban satış yerlerinde hareketlilik yaşanmaya başladı.
2.07.2022Haberler
Kurban Bayramı öncesi kurbanlıklar görücüye çıktı
Kurban Bayramı öncesi kurbanlıklar görücüye çıktıKütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Kurban Bayramı'na az bir süre kurban satış yerlerinde hareketlilik yaşanmaya başladı.
2.07.2022Ekonomi
Anadolu’nun yenilenebilir bitkisel enerji kaynağı 'Pelemir'
Anadolu’nun yenilenebilir bitkisel enerji kaynağı 'Pelemir'Türkiye’nin yenilenebilir enerji çalışmaları son hızla devam ederken, biyodizel üretiminde kullanılabilen ve sadece Türkiye’de yetişen pelemir bitkisi çiftçiler arasında yaygınlaşmaya başladı.
2.07.2022Ekonomi
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.07.2022Eğitim
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.06.2022Oyun
Ayçiçek yağında rüzgar tersine döndü!
Ayçiçek yağında rüzgar tersine döndü!Uluslararası piyasalarda ham ayçiçek yağı 1500 dolara kadar geriledi. Bu gelişmenin iç piyasaya indirim olarak yansıması bekleniyor. İşte uzmanların 5 litrelik ayçiçek yağı için söylediği yeni fiyat...
30.06.2022Ekonomi
G7 liderleri Rusya'ya karşı ek önlemler açıkladı
G7 liderleri Rusya'ya karşı ek önlemler açıkladıG7 Zirvesi'nin sonuç bildirgesinde Rusya'ya karşı ek önlemler açıklandı, küresel çapta açlıkla mücadele için 4,5 milyar dolarlık bir fon oluşturuldu.
28.06.2022Dünya
Konya Büyükşehir Belediyesi, döngüsel ekonomi modeliyle çalışıyor
Konya Büyükşehir Belediyesi, döngüsel ekonomi modeliyle çalışıyorKonya Büyükşehir Belediyesi’nin, temiz enerji çalışmalarında attığı adımlar önemli seviyelere ulaştı...
28.06.2022Vitrin
Sri Lanka'da akaryakıt satışları durduruldu
Sri Lanka'da akaryakıt satışları durdurulduEkonominin çöktüğünü dünyaya ilan eden Güney Asya ülkesinde 10 Temmuz'a kadar kimse akaryakıt satın alamayacak. Sağlık, toplu ulaşım ve gıda sevkiyatı kapsam dışı.
28.06.2022Dünya
Kurban pazarının 1,3 tonluk Şampiyon'u
Kurban pazarının 1,3 tonluk Şampiyon'uSamsun'da kurulan hayvan pazarında en pahalı büyükbaş kurbanlık 60 bin TL, en ucuz büyükbaş kurbanlık ise 20 bin TL’den satılıyor. Pazarın canlı ağırlık ve fiyat rekoru ise 1 ton 300 kiloluk “Şampiyon” isimli tosuna ait.
27.06.2022Haberler
Vatandaşlara file ve  kese kağıdı dağıttı
Vatandaşlara file ve kese kağıdı dağıttıIlıca Otogar yanında her pazartesi ve cuma günü açılan Tarla’dan Sofra’ya Üretici Pazarı’nı ziyaret ederek, plastik atık tüketimini azaltmak amacıyla vatandaşlara file ve kese kağıdı dağıtan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, üreticilere hayırlı bir sezon diledi.
27.06.2022Ege
Rusya'da bir araya geldiler! 'Litvanya’nın kararı savaş ilanına benziyor'
Rusya'da bir araya geldiler! 'Litvanya’nın kararı savaş ilanına benziyor'Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ile görüşmesinde, "ABD, Avrupa kıtasında 200 adet taktik nükleer silahı barındırıyor" dedi.
25.06.2022Dünya
Urla’ya 3 yılda 103 milyonluk yatırım
Urla’ya 3 yılda 103 milyonluk yatırımİzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ve İZBETON, trafik akışını rahatlatmak, güvenli ve konforlu bir ulaşım sağlamak için merkezden en uzak noktalara kadar önemli projelere imza atıyor.
24.06.2022Ege
Akşener: En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalı
Akşener: En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Asgari ücrette şu anda işte o bugünkü zamlara uygun hale getirilmeli. Dolayısıyla en düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalı. Onlar yapmıyor kardeşim, biz yapacağız inşallah el ele vereceğiz, biz yapacağız" dedi.
23.06.2022Siyaset
Çanakkaleli üreticiye toprak analizi daveti
Çanakkaleli üreticiye toprak analizi davetiÇanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Ücretsiz Toprak Analizi” projesini üreticilere anlatmak amacı ile düzenlenen toplantılar, Yapıldak Köyü’nü ziyaret etti.
22.06.2022Ege
Kuraklığa dayanıklı çeşitler çoğaltılmalı
Kuraklığa dayanıklı çeşitler çoğaltılmalıDünyanın en iyi 10 şefinden biri olan Ebru Baybara başta olmak üzere alanında uzman akademisyenler, TBMM’ye gıda tasarrufuyla ilgili sunum yapacak. Baybara, toprağın zenginleştirilmesi gerektiğini belirterek, ‘İklim değişiyor, yerel çeşitler çoğaltılmalı’ dedi.
21.06.2022Gündem
Tarımsal girdi fiyat endeksi belli oldu
Tarımsal girdi fiyat endeksi belli olduTarımsal girdi fiyat endeksi (Tarım-GFE) yıllık %117,31, aylık %7,45 arttı.
20.06.2022Ekonomi
Stratejik yatırıma hazır, gübrede yerlilik artacak
Stratejik yatırıma hazır, gübrede yerlilik artacakTürkiye’nin gübre ihtiyacını yerli imkânlarla karşılamak için yoğun mesai harcayan İstanbul Gübre Sanayi AŞ (İGSAŞ), önümüzdeki dönemde 700 milyon dolar değerinde 3 yeni yatırıma imza atmaya hazırlanıyor.
19.06.2022Ekonomi
İtalya’da kuraklık nedeniyle 170 belediyede içme suyuna kısıtlama getirildi
İtalya’da kuraklık nedeniyle 170 belediyede içme suyuna kısıtlama getirildiKavurucu sıcak nedeniyle nehirlerin kuruduğu Avrupa ülkesinde, 650 kilometre boyunca uzanan en büyük akarsu Po'daki su seviyesi yüzde 72 oranında azaldı. İtalya, özellikle tarım alanında 'çok ağır bir acil durum'la yüzleşiyor.
18.06.2022Dünya
Girdi maliyeti endişe veriyor
Girdi maliyeti endişe veriyorGirdi maliyetleri artıyor, üretici enflasyonu yükseliyor. Çiftçi, yeni ekim sezonu öncesi fiyat endişesini ifade ederek, şimdiden önlem alınmasını bekliyor.
18.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Gübre ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.