Gümrük Bakanlığı

Gümrük Bakanlığı

Son dakika Gümrük Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gümrük Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gümrük Bakanlığı haber sayfamızda...

Gümrük Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.160 gümrük bakanlığı haberi bulunmuştur.
'Pomeranian' cinsi köpeklere sınırda el konuldu
'Pomeranian' cinsi köpeklere sınırda el konuldu Türrkiye'ye yurt dışından kaçak olarak getirilen ‘Pomeranian’ cinsi 22 köpeğe, Edirne Kapıkule Sınır Kapısı’nda el konuldu.
2.08.2023 Gündem
Ödemeler dengesinde iyileşmenin devam etmesi bekleniyor
Ödemeler dengesinde iyileşmenin devam etmesi bekleniyor Ödemeler dengesi eylül ayında 1 milyar 652 milyon dolar fazla vererek beklentilerin üzerinde gerçekleşirken analistler, ödemeler dengesindeki düzelmenin hem mal hem de hizmet ticaretindeki iyileşmeyle devam etmesini beklediklerini ifade etti.
11.11.2021 Ekonomi
KPSS P1 P2 P3 puanı ile alım yapan kurumlar TIKLA 2021: KPSS P1 P2 P3 puan türü nedir ve p121 ne demek?
KPSS P1 P2 P3 puanı ile alım yapan kurumlar TIKLA 2021: KPSS P1 P2 P3 puan türü nedir ve p121 ne demek? KPSS P1-P2- P3 puanı ile alım yapan kurumlar adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. KPSS lisans sınav sonuçları bugün açıklandı. KPSS puanlarını öğrenen adaylar ise puan türleri ile ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki KPSS P1-P2- P3 puanı ile alım yapan kurumlar neler? İşte KPSS P1-P2- P3 puanı ile ilgili detaylar...
21.10.2022 Gündem
KPSS P1-P2- P3 puanı ile alım yapan kurumlar 2020!  KPSS P1,P2,P3 puan türü ile ilgili detaylar...
KPSS P1-P2- P3 puanı ile alım yapan kurumlar 2020! KPSS P1,P2,P3 puan türü ile ilgili detaylar... KPSS P1,P2 ve P3 puan türü ile alım yapan kurumlar sınava giren adayların gündeminde yer alıyor. KPSS lisans sınav sonuçları bugün adayların erişimine açıldıldı. Adaylar puanlarını öğrendikten sonra puan türleri ile ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki KPSS P1 puanı ile alım yapan kurumlar neler? İşte KPSSS P1, P2 ve P3 nedir?
22.10.2020 Gündem
Koronavirüs'ten Çin ekonomisi nasıl etkilendi? ABD koronavirüsün yayılmasına önlem olarak neler yapıyor?
Koronavirüs'ten Çin ekonomisi nasıl etkilendi? ABD koronavirüsün yayılmasına önlem olarak neler yapıyor? Çin'in ithalatı koronavirüs salgını nedeniyle 2020'nin Ocak-Şubat aylarında, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 17 azaldı. ABD ise koronavirüsün yayılmasına önlem olarak Çin ve diğer Asya ülkelerinden gelen dolarlara karantina uyguluyor.
8.03.2020 Ekonomi
İnternetten sipariş verdiği tabletin kutusundan cam parçası çıktı!
İnternetten sipariş verdiği tabletin kutusundan cam parçası çıktı! İzmir’in Balçova ilçesinde yaşayan Zülfikar Fidancı (50), internetten 7 bin liraya satın aldığı tabletin kutusundan tablet yerine iki parça cam çıktı. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuran Fidancı, "Ailem ve ben çok üzüldük. Gerekli yerlere müracaat edip, haklarımızı sonuna kadar savunup paramı geri alacağım" dedi.
15.12.2019 Gündem
Manisa’da  3 bakan  sevinci
Manisa’da 3 bakan sevinci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni kabinede Manisa’dan 3 bakanın bulunması kentte ve özellikle iş dünyasında sevinç dalgası yarattı.
11.07.2018 Ege
Son OHAL KHK'sı ile 18 bin 632 kişi kamudan atıldı
Son OHAL KHK'sı ile 18 bin 632 kişi kamudan atıldı Resmi gazetede yayımlanan son KHK’ya göre 18 bin 632 kişi kamu görevinden çıkartıldı. İhraçların 8 bin 998’i Emniyet’ten, 6 bin 152’si ise TSK’dan. Yaşar Güler’in eski koruma subayı ile Ünal’ın emir subayı da ihraç edilenler arasında Yeni KHK kapsamında, bazı askerlerin de rütbeleri söküldü, 4 vali yardımcısı, 4 kaymakam meslekten atıldı. İhraç edilenler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmeyecek, lojmanları boşaltacak ve pasaportları iptal edilecek
8.07.2018 Gündem
Milyonlarca liralık bir ağ daha!  Keçibank vurgunu!
Milyonlarca liralık bir ağ daha! Keçibank vurgunu! Çiftlikbank, Turcoin, Anadolufarm gibi piramit satış sistemlerine dair soruşturmaların yankısı devam ederken, benzer bir sistemin mağdurlarının 4 yıldır hukuk mücadelesi yürüttüğü ortaya çıktı.
7.07.2018 Gündem
Zehirli oyuncaklar
Zehirli oyuncaklar Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yurt dışından kaçak getirilen sağlığa zararlı oyuncakların satıldığı ihbarı üzerine Altındağ’daki 4 iş yerine operasyon düzenledi.
6.07.2018 Gündem
Hepsi imha edilecek
Hepsi imha edilecek Hindistan, Çin ve Tayland gibi ülkelerden Türkiye'ye kaçak yollarla sokularak Gümrük Bakanlığı'nca uygulanan testlere girilmediği ortaya çıkan piyasa değeri yaklaşık 1 milyon lira olan çocuk oyuncağı ele geçirildi. Yurt dışından getirilen oyuncakların Sağlık Bakanlığı tarafından insan sağlığını tehlikeye sokan ürünler listesinde yer aldığı tespit edilirken, 3 şebeke üyesi iş yerlerine yapılan baskınla gözaltına alındı.
11.09.2019 Haberler
Hepsi imha edilecek!
Hepsi imha edilecek! Hindistan, Çin ve Tayland gibi ülkelerden Türkiye'ye kaçak yollarla sokularak Gümrük Bakanlığı'nca uygulanan testlere girilmediği ortaya çıkan piyasa değeri yaklaşık 1 milyon lira olan çocuk oyuncağı ele geçirildi. Yurt dışından getirilen oyuncakların Sağlık Bakanlığı tarafından insan sağlığını tehlikeye sokan ürünler listesinde yer aldığı tespit edilirken, 3 şebeke üyesi iş yerlerine yapılan baskınla gözaltına alındı.
6.07.2018 Gündem
Son dakika... Haziranda dış ticaret açığı azaldı!
Son dakika... Haziranda dış ticaret açığı azaldı! Gümrük Bakanlığı, haziran ayında dış ticaret açığının %8,87 azalarak 5 milyar 510 milyon dolar olduğunu bildirdi.
2.07.2018 Ekonomi
Son dakika: Binlerce kişi onları arıyor! 'Yerimi açıklayamam...'
Son dakika: Binlerce kişi onları arıyor! 'Yerimi açıklayamam...' Türkiye’nin ilk dijital parası ‘Turcoin’ ve Hipper A.Ş.’de milyarlık vurgun yapıldığı ortaya çıktı. Binlerce kişiyi dolandıran yöneticiler birbirini suçlayıp kayıplara karıştı. Alacaklılar tesisleri bastı.
18.06.2018 Ekonomi
Gümrük Bakanlığı'nın tahsis ettiği sermaye 100 milyon liraya çıktı
Gümrük Bakanlığı'nın tahsis ettiği sermaye 100 milyon liraya çıktı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın döner sermaye işletmelerine tahsis edilen sermaye 100 milyon liraya çıkarıldı.
29.05.2018 Ekonomi
Başbakan Yıldırım: Kaynağını, nereden geldiğini biliyoruz
Başbakan Yıldırım: Kaynağını, nereden geldiğini biliyoruz Başbakan Binali Yıldırım, kurdaki yükselişle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yıldırım; 'Kurdaki dalgalanma özellikle seçim öncesi birtakım manipülasyonların sonucudur. Kaynağını, nereden geldiğini de biliyoruz ama ne yaparsa yapsınlar, hangi oyunun içine girerse girsinler, içerideki iş birlikçilerine de söylüyorum, başaramayacaksınız. Geçmişte de başaramadınız, şimdi de başaramayacaksınız.' dedi.İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ikinci pist yapılacağını belirten Başbakan Yıldırım ayrıca İzmir Alaçatı'da yapılacak yeni havalimanının adının “Ekrem Pakdemirli Havalimanı” olacağını açıkladı.
25.05.2018 Siyaset
Başbakan Yıldırım: Kaynağını, nereden geldiğini biliyoruz
Başbakan Yıldırım: Kaynağını, nereden geldiğini biliyoruz Başbakan Binali Yıldırım, kurdaki yükselişle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yıldırım; 'Kurdaki dalgalanma özellikle seçim öncesi birtakım manipülasyonların sonucudur. Kaynağını, nereden geldiğini de biliyoruz ama ne yaparsa yapsınlar, hangi oyunun içine girerse girsinler, içerideki iş birlikçilerine de söylüyorum, başaramayacaksınız. Geçmişte de başaramadınız, şimdi de başaramayacaksınız.' dedi.İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ikinci pist yapılacağını belirten Başbakan Yıldırım ayrıca İzmir Alaçatı'da yapılacak yeni havalimanının adının “Ekrem Pakdemirli Havalimanı” olacağını açıkladı.
25.05.2018 Siyaset
Son dakika: Mehmet Aydın'ın noteri konuştu!
Son dakika: Mehmet Aydın'ın noteri konuştu! Mehmet Aydın'ın Brezilya'da görüşme yaptığı Kıbrıslı noter ortaya çıktı aralarında geçen konuşmayı milliyet.com.tr'ye anlattı.
9.05.2018 Gündem
Son dakika: Ekonomi paketiyle 30 milyona yakın kişinin yüzü güldü!
Son dakika: Ekonomi paketiyle 30 milyona yakın kişinin yüzü güldü! Maliye Bakanlığı, öğrenciden çiftçiye milyonların yüzünü güldüren ekonomi paketini analiz etti. Paket doğrudan 30 milyona yakın vatandaşı sevindirdi.
7.05.2018 Ekonomi
Bakanlık açıkladı! İhracat rakamlarında müthiş artış...
Bakanlık açıkladı! İhracat rakamlarında müthiş artış... Gümrük Bakanlığı: Nisan'da ihracat, yüzde 8,59 artarak 13 milyar 879 milyon dolar oldu.
2.05.2018 Ekonomi
Son dakika: Bakanlık tespit etti! 18 bin üyeden 16.3 milyon dolar...
Son dakika: Bakanlık tespit etti! 18 bin üyeden 16.3 milyon dolar... Çiftlik Bank benzeri 65 şirketi radarına alan Gümrük Bakanlığı, Detay Maxinet’te tipik piramit sistem olduğunu tespit etti. İncelemeye göre 18 bini aşkın üyeden 16.3 milyon dolar toplanmış.
7.04.2018 Ekonomi
Teklif verildi! Marketler haftada bir gün...
Teklif verildi! Marketler haftada bir gün... Türkiye Perakendeciler Federasyonu, zincir marketlerin haftada bir gün kapanmasını önerdi. Federasyon Başkanı Mustafa Altunbilek, "Bu talebimiz rekabette küçük işletmelere avantaj sağlayacak. Yapılacak düzenleme ile biz de ertesi güne daha iyi hazırlanabileceğiz" dedi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile büyük zincirleri olan marketlerin bu öneriyi nasıl karşılayacağı merak ediliyor.
4.04.2018 Ekonomi
Son dakika... Gümrük Bakanlığı ihracat rakamlarını açıkladı
Son dakika... Gümrük Bakanlığı ihracat rakamlarını açıkladı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Mart ayında ihracatın geçen yılın aynı ayına göre %8,01 artarak, 15 milyar 599 milyon dolar olduğunu ve rekor kırdığını belirtti.
2.04.2018 Ekonomi
Son dakika haberi: Tosun 500 milyonu böyle kaçırmış...
Son dakika haberi: Tosun 500 milyonu böyle kaçırmış... 80 bine yakın kişiyi dolandıran Çiftlik Bank'ın CEO'su Mehmet Aydın'ın 500 milyonu bavulla yurt dışına çıkardığı iddia edildi, 'Tosun'un FETÖ ile bağlantısı inceleniyor
2.04.2018 Gündem
‘Birlik Beraberlik’ adı altında vurgun
‘Birlik Beraberlik’ adı altında vurgun Piramit satış yöntemiyle dolandırıcılık yaptığı tespit edilen şirketlere bir yenisi eklendi...
29.03.2018 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Gümrük Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.