Güney Kıbrıs

Güney Kıbrıs

Son dakika güney kıbrıs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan güney kıbrıs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan güney kıbrıs haber sayfamızda...

Güney Kıbrıs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.693 güney kıbrıs haberi bulunmuştur.
Norveç, İrlanda ve İspanya Filistin'i tanıyacağını duyurdu
Norveç, İrlanda ve İspanya Filistin'i tanıyacağını duyurdu Norveç Başbakanı Jonas Gahr Stoere, Norveç'in Filistin devletini tanıyacağını dünyaya açıkladı. Norveç'in yanı sıra İrlanda ve İspanya da Mayıs ayı içerisinde Filistin'i resmi olarak tanıyacaklarını bildirdi.
22.05.2024 Dünya
İspanya, Filistin devletini diğer ülkelerle birlikte tanıyacak
İspanya, Filistin devletini diğer ülkelerle birlikte tanıyacak İspanya'da sol koalisyon hükümeti, Filistin devletini tanıma girişimini dört ülke ile aynı anda ortak bir kararla yapmayı planlıyor.
18.05.2024 Dünya
Yardım iskelesi faaliyete geçti
Yardım iskelesi faaliyete geçti ABD’nin kurduğu yüzer iskele sayesinde Gazze’ye denizden ilk yardımlar ulaştırıldı. Yeni iskele sayesinde yardım girişleri kapanan bölgeye yeni bir insani yardım rotası açılmış oldu.
18.05.2024 Dünya
İsrail’in savaş sonrası planı ne?
İsrail’in savaş sonrası planı ne? İsrail’in savaş kabinesinde Gazze’deki durumla ilgili ciddi görüş ayrılıkları bir kez daha kamuoyuna yansıdı. Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın televizyonda yayınlanan konuşmasında hükümetin savaş sonrası plansızlığını gündeme getirmesi ve sert eleştiriler yöneltmesi büyük ses getirdi.
17.05.2024 Dünya
ABD'nin Gazze limanı tamamlandı
ABD'nin Gazze limanı tamamlandı ABD'nin bir süredir çalışmalarına devam ettiği Gazze Limanı'nın tamamlandığı öğrenildi
16.05.2024 Haberler
Erdoğan'ın gözünden Türk-Yunan ilişkilerindeki en iyi ve en kötü an
Erdoğan'ın gözünden Türk-Yunan ilişkilerindeki en iyi ve en kötü an Yunan Kathimerini gazetesine konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ile Türkiye arasındaki ilişkilere dair yeni mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, dünyanın takdirle izlediği şekilde hem bölgemizde hem dünyanın değişik coğrafyalarında nasıl barışın kök salması için çabalıyorsak, Ege Denizi'nin iki yakasında da barışın ve huzurun ebediyen hakim olması için elimizden geleni yaparız." dedi.
12.05.2024 Gündem
Eurovision’da protestolar bitmiyor
Eurovision’da protestolar bitmiyor İsveç’in Malmö kentinde yapılacak Eurovision şarkı yarışmasıyla ilgili protestoların ardı arkası kesilmiyor.
11.05.2024 Dünya
Vahşet, vahşet üstüne... Refah’ta çatışmalar
Vahşet, vahşet üstüne... Refah’ta çatışmalar  ABD, İsrail’e, 900 kiloluk bombaların da bulunduğu silah sevkiyatını durdurdu. Sevkiyatın Refah’ta kullanılması endişesiyle durması, baskı aracı olarak görüldü.
9.05.2024 Dünya
Rusya’da 5. Putin dönemi
Rusya’da 5. Putin dönemi  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, başkent Moskova’daki Kremlin Sarayı’nda düzenlenen törenle 5. kez ülkesinin lideri olarak göreve resmen başladı. 1999’dan bu yana Rusya’da devlet başkanı ya da başbakan olarak görev yapan 71 yaşındaki Putin, Kremlin’deki Aziz Andrew salonunda gerçekleşen yemin töreni sonrasında yaptığı konuşmada, “Biz birleşik ve büyük bir halkız. Birlikte tüm engellerin üstesinden geleceğiz, tüm planlarımızı hayata geçireceğiz ve birlikte kazanacağız” dedi. 
8.05.2024 Dünya
Türkiye’den AB’ye misilleme
Türkiye’den AB’ye misilleme Avrupa Birliği Devlet ve Hükümet Başkanları Özel Zirvesi’nde Türkiye’ye yönelik alınan kararların ardından Ankara’dan misilleme adımı geldi.
26.04.2024 Gündem
'Türk ordusunun etkinliği ve caydırıcılığı daha da artacaktır'
'Türk ordusunun etkinliği ve caydırıcılığı daha da artacaktır' Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, 'İnsanlı Hava Platformları İmza Töreni'nde konuşarak, "Türkiye, artık kendi savaş uçağını, eğitim ve jet uçaklarını, helikopterlerini üretebilen dünyanın sayılı ülkelerinden biri oldu. Söz konusu ürünlerin seri üretiminin başlaması ve envantere girmesiyle semaların yılmaz koruyucusu olan Hava Kuvvetlerimiz, Türkiye'nin hak ve menfaatlerini daha güçlü şekilde koruyacak, Türk ordusunun etkinliği ve caydırıcılığı daha da artacaktır" şeklinde konuştu.
18.04.2024 Gündem
Son dakika... Türkiye'den Avrupa Birliği'ne Güney Kıbrıs tepkisi
Son dakika... Türkiye'den Avrupa Birliği'ne Güney Kıbrıs tepkisi AB liderler zirvesinin sonuç bildirisinde Kıbrıs vurgusu yapıldı. Zirve sonrası Türkiye'den konuyla ilgili tepki açıklaması geldi. Ankara, Avrupa Birliği'nin yayınladığı sonuç bildirisindeki ifadeler için "Türkiye-AB ilişkilerinde ilerleme sağlanmasıyla Kıbrıs sorununun ilintilendirilmesi tarafımızdan hiçbir zaman kabul görmeyecektir" açıklamasını yaptı.
18.04.2024 Dünya
Olympiakos'ta Fenerbahçe maçı öncesi büyük endişe
Olympiakos'ta Fenerbahçe maçı öncesi büyük endişe UEFA Konferans Ligi çeyrek final maçında Yunan ekibi, bu akşam temsilcimiz Fenerbahçe'yi konuk edecek. Zorlu karşılaşma öncesi Yunan basınında hakem tedirginliği yaşanıyor.
11.04.2024 Fenerbahçe
Gazze’ye gıda taşıyan 2. yardım gemisi yola çıktı!
Gazze’ye gıda taşıyan 2. yardım gemisi yola çıktı! Gazze Şeridi'ne deniz koridoru üzerinden gıda yardımı taşıyan İspanyol sivil toplum kuruluşu Open Arms ve Dünya Merkez Mutfağı (WCK) ortaklığındaki 2. gemi Güney Kıbrıs’tan ayrıldı. Yapılan açıklamada, "Bu insani deniz koridoru aracılığıyla acil durumdaki Filistin halkına yüzlerce ton gıda ulaştırılacak." denildi.
30.03.2024 Dünya
Teröre dernek maskesi
Teröre dernek maskesi Türkiye ve Irak’ta sıkışan terör örgütü PKK, Avrupa’da Türklere ve Türk kurumlarına yönelik saldırılarıyla gündemde. Terör örgütü, Belçika’daki saldırıların ardından önceki akşam da Almanya’da Türkiye’nin Hannover Başkonsolosluğu’nu hedef aldı. Dışişleri Bakanlığı, ilgili ülkelerden bu tür eylemlere izin verilmemesi ve saldırganların bir an önce adalet önüne getirilmesini talep ederken, örgütün Almanya’da faaliyetlerini “sivil toplum kuruluşu” maskesiyle yürüttüğü biliniyor.
28.03.2024 Gündem
ABD Türkiye'ye muhtaç kaldı! Üç ülkenin Ankara'ya karşı birleşmesi boşa gitti, dev ortaklık başlıyor
ABD Türkiye'ye muhtaç kaldı! Üç ülkenin Ankara'ya karşı birleşmesi boşa gitti, dev ortaklık başlıyor Bloomberg, Ukrayna'ya destek sağlamak isteyen ABD'nin Türkiye'nin kapısını çalmaya hazırlandığını duyurdu. Bu haber akıllara geçtiğimiz ay üç ülkenin Ankara'ya karşı birleşmesini tekrar gündeme getirdi.
28.03.2024 Dünya
Sırbistan tek golle kazandı! Tadic tarihe geçti
Sırbistan tek golle kazandı! Tadic tarihe geçti Hazırlık maçında Sırbistan deplasmanda Güney Kıbrıs'ı 1-0 mağlup etti. Dusan Tadic, Sırbistan'da en çok maça çıkan oyuncu oldu.
Günün en çok oynanan maçları
Günün en çok oynanan maçları Misli’de günün iddaa programı içerisinde en çok oynanan bahisleri ve Misli.com yazarlarının bu maçlar için yaptığı yorumları sizler için derledik.
25.03.2024 Futbol
Yunanistan'da düdük yabancılarda! Cüneyt Çakır detayı
Yunanistan'da düdük yabancılarda! Cüneyt Çakır detayı Türkiye’de yabancı hakem sesleri her geçen gün daha çok çıkmaya başlarken, bu konuda yüz yıllık geleneğe sahip Yunanistan dünyada öne çıkan ülke konumunda bulunuyor. Hemen her milletten hakemin düdük çaldığı Komşu’daki uzun periyot, önemli bir deneyimi önümüze seriyor.
24.03.2024 Futbol
Ateşkes için yeni manevralar
Ateşkes için yeni manevralar İsrail ile Hamas arasındaki müzakereler dolaylı olarak sürerken, Netanyahu, Hamas’ın son ateşkes teklifinin “akıl dışı” talepler içerdiğini öne sürdü, ayrıca Refah’a operasyonun onayını verdi.
16.03.2024 Dünya
İnsanlık orucu! Enkazların içinde iftar
İnsanlık orucu! Enkazların içinde iftar Gazze’de ateşkes için diplomatik çabalar sürerken, bölgeye denizden yardım ulaştırılması için somut gelişmeler yaşanıyor. Gazze’ye denizden yardım ulaştıracak ilk gemi Güney Kıbrıs’tan yola çıktı.
13.03.2024 Dünya
Gazze’ye yardımda önemli bir aşama!
Gazze’ye yardımda önemli bir aşama! Gazze’ye daha fazla yardım ulaşmasına olanak sağlayacak adımlar atıldı. ABD’nin Gazze sahiline inşa edeceği geçici iskele için malzemelerin yanı sıra AB’nin yardım malzemeleri de denizden yola çıktı.
11.03.2024 Dünya
Gazze’ye deniz yolu açılıyor
Gazze’ye deniz yolu açılıyor Gazze’ye yardım ulaştırılması amacıyla son dönemde uluslararası çabanın ciddi biçimde arttığı gözlemlenirken, ABD’nin önderliğinde gerçekleşmesi beklenen Güney Kıbrıs’tan Gazze’ye yardım köprüsü için çalışmalar sürüyor.
10.03.2024 Dünya
Gazze’ye yardımlar için önemli girişim
Gazze’ye yardımlar için önemli girişim ABD Başkanı Joe Biden, “Birliğin Durumu” konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasının büyük bölümünü Gazze’de yaşananlara ayıran Biden, bölgeye ulaşan yardımlar konusunda önemli bir adımı duyurdu.
9.03.2024 Dünya
Fenerbahçe, Union Saint Gilloise deplasmanında şov yaptı! UEFA ülke puanı güncellendi
Fenerbahçe, Union Saint Gilloise deplasmanında şov yaptı! UEFA ülke puanı güncellendi UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi'nde son 16 turu ilk maçları heyecanı dün gece sona erdi. Temsilcimiz Fenerbahçe, Union Saint Gilloise deplasmanında farklı bir zaferle rövanş öncesi avantajı eline geçirdi. Oynanan maçlar sonrası UEFA ülke puanı sıralaması güncellendi.
8.03.2024 Konferans Ligi

Benzer Haber Etiketleri

Güney Kıbrıs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.