Güney Kıbrıs

Güney Kıbrıs

Son dakika güney kıbrıs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan güney kıbrıs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan güney kıbrıs haber sayfamızda...

Güney Kıbrıs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.695 güney kıbrıs haberi bulunmuştur.
Milli Güvenlik Kurulu Beştepe'de toplanacak
Milli Güvenlik Kurulu Beştepe'de toplanacakYılın ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısı bugün Beştepe'de yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantıda iç ve dış tehditler değerlendirilecek. O tehditler karşısında alınacak tedbirler üzerinde durulacak.
27.01.2022Gündem
Türkiye’den Güney Kıbrıs’a ilk uçuş!
Türkiye’den Güney Kıbrıs’a ilk uçuş!Türkiye ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi arasındaki ilk doğrudan uçuş, bir Türk sporcunun Rum Yönetimi bölgesinden ambulans uçakla alınmasıyla gerçekleşti.
27.01.2022Dünya
Yunanistan Ankara’ya ‘taş koymuş!’
Yunanistan Ankara’ya ‘taş koymuş!’İngiltere hükümetinin 1997-1998 yıllarına ait iç yazışmalarını içeren arşivin gizliliğinin kaldırılmasıyla, Yunanistan’ın, Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğini engelleme çalışmaları da ortaya çıktı.
25.01.2022Dünya
Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti milli sporcumuzu Türkiye'ye getirecek uçağa uçuş izni vermedi
Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti milli sporcumuzu Türkiye'ye getirecek uçağa uçuş izni vermediGüney Kıbrıs Rum Yönetimi, Hentbol A Milli Takımımızda Covid-19 testi pozitif çıkan Alperen Arabacı'yı Türkiye'ye getirecek ambulans uçağa skandal bir kararla uçuş izni vermedi.
22.01.2022Diğer
Son dakika... Bakan Akar: 18 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... Bakan Akar: 18 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afrin merkezine yapılan ve sivil insanların hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin, “Bu alçak saldırıdan sonra ilgili birlik komutanlıkları karşı operasyonları başlattı. Bilinen hedefleri yoğun şekilde ateş altına alarak şu ana kadar 18 teröristi etkisiz hale getirdiler. Operasyonlarımız devam ediyor, önümüzdeki saatlerde bu sayının artmasını bekliyoruz” dedi.
21.01.2022Gündem
‘Ateşle oynamayın bedeli ağır olur’
‘Ateşle oynamayın bedeli ağır olur’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) PKK/PYD'ye ofis açma izni vermesine sert tepki gösterdi.
21.01.2022Siyaset
Sözcü Çelik'ten Kıbrıs Rum Yönetimi'ne PKK/PYD tepkisi: Terör yandaşı bir tutum almıştır
Sözcü Çelik'ten Kıbrıs Rum Yönetimi'ne PKK/PYD tepkisi: Terör yandaşı bir tutum almıştırAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, PKK/PYD terör örgütüne temsilcilik açtırarak terör yandaşı bir tutum almıştır. Rum yönetimi bu tutumuyla hukuksuzluklarına bir yenisini eklemiştir” dedi.
20.01.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: 'Bunun bedeli ağır olur'
Bakan Çavuşoğlu: 'Bunun bedeli ağır olur'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) PKK/PYD'ye ofis açma izni vermesine ilişkin, "Terör örgütlerine ofis açtırmak, ev sahipliği yapmak ateşle oynamaktır. Burada ofis açmalarına izin veriyorlar, yarın buradan Türkiye'ye herhangi bir tehdit olursa, Kıbrıs Türklerine yönelik bir saldırı olursa bunun da bedelini ödetiriz; bu bedel de ağır bir bedel olur. Ateşle oynamasınlar, terör örgütleri ile iş birliği yapmasınlar" dedi.
20.01.2022Haberler
Son dakika... Rum yönetiminden skandal YPG kararı! Türkiye'den sert tepki: Bunun bedeli ağır olur
Son dakika... Rum yönetiminden skandal YPG kararı! Türkiye'den sert tepki: Bunun bedeli ağır olurDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) PKK/PYD'ye ofis açma izni vermesine ilişkin, "Terör örgütlerine ofis açtırmak, ev sahipliği yapmak ateşle oynamaktır. Burada ofis açmalarına izin veriyorlar, yarın buradan Türkiye'ye herhangi bir tehdit olursa, Kıbrıs Türklerine yönelik bir saldırı olursa bunun da bedelini ödetiriz; bu bedel de ağır bir bedel olur. Ateşle oynamasınlar, terör örgütleri ile iş birliği yapmasınlar" dedi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Teröre kucak açan GKRY’nin adada barıştan söz etmesi samimiyetsizliğinin göstergesidir." ifadelerini kullandı.
20.01.2022Dünya
Türkiye korkusuyla almışlardı! Atina'da savaş jeti bayramı
Türkiye korkusuyla almışlardı! Atina'da savaş jeti bayramıYunanistan'ın devasa bir borçlanmayla Ankara'nın adımlarına karşılık verebilmek için aldığı savaş jetlerinin ilk teslimatı ülkeye vardı. Altı adet Fransız yapımı Rafale jeti ülkede coşkuyla karşılanırken, bayram havasının estiği Yunan basını savaş uçaklarını manşetlerinden verdi.
20.01.2022Dünya
Atina’dan Türkiye’ye gözdağı
Atina’dan Türkiye’ye gözdağıYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye'nin Güney Kıbrıs ve Yunanistan'a karşı saldırgan bir tutuma geçmesi durumunda alacakları önlemlere ilişkin bir liste oluşturduklarını söyledi.
19.01.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti sonrası Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin'in de aralarında bulunduğu gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeni ekonomi programıyla ilgili 'Yavaş yavaş, kademeli bir şekilde, aceleci olmadan kur da düşecek, faiz de aynı şekilde düşecek ve 2022 bizim en parlak yılımız olacak inşallah. 2023’e de zaten böyle gireceğiz. Bu enflasyonun da düşüşünü getirir, enflasyon düşecek.' dedi. Erdoğan, ABD’nin, Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’de İsrail ve Güney Kıbrıs Rum kesimiyle birlikteki boru hattı projesinden desteğini çekmesiyle ilgili soruya 'Burada hep konuşulan nedir? Bu iş, Türkiyesiz olmaz. Çünkü eğer buradan Avrupa’ya gaz gidecekse bu ancak Türkiye üzerinden olur' cevabını verdi.
18.01.2022Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti sonrası Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin'in de aralarında bulunduğu gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeni ekonomi programıyla ilgili 'Yavaş yavaş, kademeli bir şekilde, aceleci olmadan kur da düşecek, faiz de aynı şekilde düşecek ve 2022 bizim en parlak yılımız olacak inşallah. 2023’e de zaten böyle gireceğiz. Bu enflasyonun da düşüşünü getirir, enflasyon düşecek.' dedi. Erdoğan, ABD’nin, Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’de İsrail ve Güney Kıbrıs Rum kesimiyle birlikteki boru hattı projesinden desteğini çekmesiyle ilgili soruya 'Burada hep konuşulan nedir? Bu iş, Türkiyesiz olmaz. Çünkü eğer buradan Avrupa’ya gaz gidecekse bu ancak Türkiye üzerinden olur' cevabını verdi.
18.01.2022Siyaset
Yunan gemisi Türk fırkateyni gelince rotasını değiştirip kaçtı!
Yunan gemisi Türk fırkateyni gelince rotasını değiştirip kaçtı!Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'deki tacizleri son bulmuyor. Omega News'in haberine göre, Kıbrıs sularında incelemeler yapan Nautical Geo araştırma gemisi, Cumartesi öğleden sonra Türk sularına girdi.
17.01.2022Dünya
Arama donduruldu
Arama dondurulduABD’nin, Yunanistan, Rum Kesimi ve İsrail ile planlanan Doğu Akdeniz Boru Hattı’na destek vermediğini açıklamasının ardından arama çalışmaları donduruldu...
13.01.2022Dünya
Koronavirüsün yeni mutasyonu: Deltacron
Koronavirüsün yeni mutasyonu: DeltacronGüney Kıbrıs Rum Yönetimi’ndeki (GKRY) bir grup bilim insanı, Covid-19’un Omicron ve Delta mutasyonlarının melezi olan Deltacron adında yeni bir mutasyon keşfettiklerini duyurdu.
9.01.2022Dünya
25 kişide görüldü! Kabusun yeni adı: Deltacron
25 kişide görüldü! Kabusun yeni adı: DeltacronGüney Kıbrıs Rum Yönetimi’ndeki (GKRY) bir grup bilim insanı, Covid-19’un Omicron ve Delta mutasyonlarının melezi olan Deltacron adında yeni bir mutasyon keşfettiklerini duyurdu.
8.01.2022Dünya
Kıbrıs Nerede? Kıbrıs'a Nasıl Gidilir? (2022)
Kıbrıs Nerede? Kıbrıs'a Nasıl Gidilir? (2022)Kıbrıs, 'Yavru Vatan' olarak bilinir. Kıbrıs, gerek tarihsel yapısı ile gerekse de tatilcilerin deniz turizmi açısından en çok tercih ettiği yerlerden birisidir. Kıbrıs özellikle yaz aylarında ziyaretçi akımına uğrayan bir ülkedir. Kıbrıs hakkında neler biliyoruz? Kıbrıs nerede? Kıbrıs'a nasıl gidilir? İşte, merak edilen tüm detaylar...
6.01.2022Tatil
‘Her iki toplum faydalanmalı’
‘Her iki toplum faydalanmalı’BM Genel Sekreteri Guterres, Kıbrıs içindeki, etrafındaki ve Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon kaynaklarından her iki toplumun faydalanması gerektiğini vurgularken, Rum yönetiminin KKTC’ye aşı tedarikinde adil davranmadığını belirtti.
5.01.2022Dünya
Yunan basınında Türkiye'yi durdurma planı! 'Aldatma taktiği uygulayacağız'
Yunan basınında Türkiye'yi durdurma planı! 'Aldatma taktiği uygulayacağız'Son iki yılda içinde olduğu borç batağına rağmen ordusuna olağanüstü yatırım yapıp, yine de Türk SİHA'larına karşı çözüm üretemeyen Atina için, ülke basını yeni bir iddiada bulundu. Özellikle Doğu Akdeniz'de Ankara karşısında sürekli olarak patinaj yapan Yunanistan'da medya, Türk ordusunun 'kandırılması' gerektiğini yazdı.
2.01.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu’nun 2021 yılında diplomasi trafiği
Bakan Çavuşoğlu’nun 2021 yılında diplomasi trafiğiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2021 yılı içinde Asya’dan Avrupa’ya, Orta Doğu’dan ABD’ye birçok ülkede temaslarda bulundu. İlk ziyaretini resmi temaslarda bulunmak üzere 7 Ocak’ta Portekiz’e yapan Çavuşoğlu’nun, 31 Aralık itibarıyla son durağı Vişegrad Dörtlüsü + Türkiye Dışişleri Bakanları 6’ncı Toplantısına katılmak üzere gittiği Macaristan oldu.
31.12.2021Dünya
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten önemli açıklamalar
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten önemli açıklamalarAK Parti Sözcüsü Çelik, partisinin MKYK ve MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun belediye başkanlarının telefonlarının dinlendiği iddialarıyla ilgili konuşan Çelik, "Kılıçdaroğlu ilk olarak buna benzer bir cümleyi 2018 yılında söyledi. Bu sene belediye başkanlarının dinlendiğini söylüyor. 3 yıl bitti, ortaya ne bir belge koyuyor ne de suç duyurusunda bulunuyor. Bir partinin genel başkanının bir sınır içinde konuşması gerekiyor. Tipik bir fitne siyaseti..." dedi.
29.12.2021Siyaset
Son dakika... Kabusları oldu! 'Türkiye Bayraktar TB2 ile sızıyor'
Son dakika... Kabusları oldu! 'Türkiye Bayraktar TB2 ile sızıyor''Atina drone diplomasisine çare arıyor' başlığıyla bir haber yayımlayan Kathimerini, "Türkiye çok sayıda ülkeye sızıyor, Hristiyan Etiyopya'ya bile" dedi. Gazete, bir başka Afrika ülkesi olan Nijerya'nın da Türk drone'larına ilgi gösterdiğini ve anlaşma sağlanması halinde Türkiye'nin Sahra Altı Afrika'ya ulaşacağını yazdı. Yunan Dışişleri Bakanı Dendias, yeni yılın ilk günlerinde Afrika turuna başlıyor.
27.12.2021Dünya
Ersin Tatar: Onların isteği Türkiye'yi Kıbrıs'tan çıkarmak
Ersin Tatar: Onların isteği Türkiye'yi Kıbrıs'tan çıkarmakKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ahi Evran Külliyesinde 'Gençlerle Söyleş' programına konuşmacı olarak katıldı.
24.12.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Biz Kuzey Kıbrıs halkı Türkiye ile biriz
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Biz Kuzey Kıbrıs halkı Türkiye ile birizKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Biz Kuzey Kıbrıs halkı Türkiye ile biriz. Hiçbir güç, hiçbir suretle bizim kopmaz bağlarımızı asla kopartamaz. Bu bağlar daha da güçlenerek devam edecektir" dedi.
24.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Güney Kıbrıs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.