Euro Bölgesi

Euro Bölgesi

Son dakika Euro Bölgesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Euro Bölgesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Euro Bölgesi haber sayfamızda...

Euro Bölgesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.205 euro bölgesi haberi bulunmuştur.
Euro Bölgesi'nde hizmet ve imalat PMI geriledi
Euro Bölgesi'nde hizmet ve imalat PMI gerilediEuro Bölgesi’nde mayıs ayı PMI verileri açıklandı. Hizmet sektörü PMI 56.3’e gerilerken, imalat sektörü PMI 54,4 seviyesine indi.
24.05.2022Uzmanpara
'Faiz 3. çeyrek sonunda pozitif bölgede olur'
'Faiz 3. çeyrek sonunda pozitif bölgede olur'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Euro Bölgesi'nde 3. çeyrek sonunda faizin pozitif bölgede olmasını beklediğini söyledi.
24.05.2022Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde enflasyon arttı
Euro Bölgesi'nde enflasyon arttıEuro Bölgesi’nde tüketici fiyatları nisan ayında yıllık bazda yüzde 7.4 oranında arttı. Tüketici fiyatları mart ayında yıllık bazda yüzde 7.5 oranında yükselmişti.
18.05.2022Uzmanpara
'Euronun dolar karşısında yükselişi sınırlı'
'Euronun dolar karşısında yükselişi sınırlı'ING analistlerine göre euronun ABD doları karşısında yukarı yönlü bir harekette gidebileceği yer sınırlı görünüyor.
18.05.2022Uzmanpara
ECB aktif varlık alımını sona erdirecek
ECB aktif varlık alımını sona erdirecekAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos ve ECB Yönetim Konseyi Üyesi Mario Centeno, ECB'nin aktif varlık alımını temmuz ayında sona erdireceği mesajını verdi.
13.05.2022Uzmanpara
'ECB para politikasını normalleştirmeli'
'ECB para politikasını normalleştirmeli'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, ECB'nin para politikasını çok geçmeden normalleştirmesi gerektiğini söyledi.
11.05.2022Uzmanpara
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi belli oldu
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi belli olduİstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi nisan ayında 54,4’e yükseldi. Endeks imalatçıların yurt dışı talep koşullarında belirgin bir iyileşmeye işaret etti ve iyileşmenin hızı mart ayına göre hafif artış gösterdi. Böylece ihracat iklimi son 15 aylık dönem boyunca güçlendi.
11.05.2022Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde yatırımcı güveni 23 ayın dibinde
Euro Bölgesi'nde yatırımcı güveni 23 ayın dibindeEuro Bölgesi'nde yatırımcı güveni Rusya-Ukrayna savaşı, enflasyon ve tedarik sıkıntıları nedeniyle son 23 ayın en düşük seviyesine geriledi.
9.05.2022Uzmanpara
'ECB faizleri hızla artırmalı'
'ECB faizleri hızla artırmalı'Almanya'nın önde gelen ekonomik düşünce kuruluşu Ifo'nun Başkanı Clemens Fuest, Euro Bölgesi'ndeki yüksek enflasyon dikkate alındığında Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB), ABD Merkez Bankası'na (Fed) paralel olarak faizleri hızla yükseltmesi gerektiğini söyledi.
6.05.2022Uzmanpara
Nisan ayında ihracat rekor kırdı
Nisan ayında ihracat rekor kırdıNisan ayında geçen yılın aynı ayına göre ihracat yüzde 24,6 artışla 23,4 milyar dolar oldu ve tüm zamanların aylık ihracat rekoru kırıldı.
5.05.2022Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde ekonomik güven geriledi
Euro Bölgesi'nde ekonomik güven gerilediEuro Bölgesi'nde ekonomik güven endeksi Nisan ayında 105 seviyesine geriledi ve beklentilerin altında kaldı. İmalat PMI ise Nisan ayında savaş koşullarına rağmen büyümeye işaret etti.
2.05.2022Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde enflasyon rekor kırdı
Euro Bölgesi'nde enflasyon rekor kırdıEuro Bölgesi’nde enflasyon nisan ayında yıllık bazda yüzde 7.5 oranında artarak rekor kırdı.
29.04.2022Uzmanpara
Euro Bölgesi beklentilerin altında büyüdü
Euro Bölgesi beklentilerin altında büyüdüEuro Bölgesi'nde ekonomik büyüme Ukrayna savaşının etkisiyle ilk çeyrekte beklentilerin altında kaldı.
29.04.2022Uzmanpara
'Faiz artırımına gidilmesi güçlü bir olasılık'
'Faiz artırımına gidilmesi güçlü bir olasılık'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, ECB'nin tahvil alımlarını üçüncü çeyrekte sona erdirmesinin ve yıl sonundan önce faiz artırmasının büyük olasılık olduğunu söyledi.
28.04.2022Uzmanpara
Euro Bölgesi için büyüme tahmini düşürüldü
Euro Bölgesi için büyüme tahmini düşürüldüMorgan Stanley, Euro Bölgesi için bu yıl ve gelecek yıla ilişkin GSYH büyüme tahminlerini aşağı yönlü revize etti.
25.04.2022Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde enflasyon rekor kırdı
Euro Bölgesi'nde enflasyon rekor kırdıEuro Bölgesi’nde enflasyon mart ayında yıllık bazda yüzde 7.4 oranında artarak rekor seviyeye ulaştı.
21.04.2022Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde sanayi üretimi yükseldi
Euro Bölgesi'nde sanayi üretimi yükseldi Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi şubatta aylık bazda yüzde 0.7 oranında yükselerek piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşti.
20.04.2022Uzmanpara
'Temmuz ayında faiz artışı olabilir'
'Temmuz ayında faiz artışı olabilir'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi Martins Kazaks bankanın enflasyon riskleri nedeniyle en erken temmuz ayında faiz artışı yapabileceği mesajını verdi.
20.04.2022Uzmanpara
'Küresel ekonomik görünüm kötüleşti'
'Küresel ekonomik görünüm kötüleşti'Uluslararası Para Fonu (IMF) ocak ayında yayınladığı son 'Dünya Ekonomik Görünüm' tahminlerinden bu yana küresel ekonomik görünümün ciddi şekilde kötüleştiğini bildirdi.
19.04.2022Uzmanpara
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi belli oldu
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi belli olduİSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi mart ayında 53,9 oldu.
8.04.2022Uzmanpara
'Faizler yakında yükselebilir'
'Faizler yakında yükselebilir'Bundesbank Başkanı ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Joachim Nagel, ECB'nin yakında faizleri yükseltebileceğini söyledi.
7.04.2022Uzmanpara
'Enflasyon zirve yapabilir'
'Enflasyon zirve yapabilir'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Philip Lane, Euro Bölgesi enflasyonunun enerji fiyat şoku gevşediğinde yıl ortasında zirve yapabileceğini belirtti.
6.04.2022Uzmanpara
Euro Bölgesi için büyüme tahmini düşürüldü
Euro Bölgesi için büyüme tahmini düşürüldüCommonwealth Bank of Australia (CBA), Euro Bölgesi için bu yıl GSYH büyüme tahminini düşürdü.
6.04.2022Uzmanpara
Almanya'da fabrika siparişleri geriledi
Almanya'da fabrika siparişleri gerilediAlmanya'da fabrika siparişleri beklentilerin üzerinde düşüş gösterdi.
6.04.2022Uzmanpara
Euro Bölgesi için enflasyon beklentisini yükseltti
Euro Bölgesi için enflasyon beklentisini yükselttiBarclays, Euro Bölgesi'nde mart ayı enflasyonunun sürpriz bir şekilde yüzde 7,5'e ulaşmasının ardından bu yıl için ortalama tahminini yükseltti.
4.04.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Euro Bölgesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.