Euro Bölgesi

Euro Bölgesi

Son dakika Euro Bölgesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Euro Bölgesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Euro Bölgesi haber sayfamızda...

Euro Bölgesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.666 euro bölgesi haberi bulunmuştur.
'Bu yıl üç faiz indirimi olası'
'Bu yıl üç faiz indirimi olası' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Hollanda Merkez Bankası Başkanı Klaas Knot, piyasalar tarafından fiyatlandırıldığı üzere bu yıl üç faiz indiriminin olası olduğunu söyledi.
18.04.2024 Uzmanpara
'Enflasyonda düşüş faiz indirimini getirebilir'
'Enflasyonda düşüş faiz indirimini getirebilir' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, enflasyonda düşüşün faiz indirimini getirebileceğini söyledi.
18.04.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi yükseldi
Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi yükseldi Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi şubatta aylık bazda yüzde 0.8 seviyesine yükseldi.
15.04.2024 Uzmanpara
'Enflasyonun %2'ye ulaşması beklenmeyecek'
'Enflasyonun %2'ye ulaşması beklenmeyecek' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde düzenlediği basın toplantısında gerekli kararları almak için enflasyonun %2'ye kadar düşmesini beklemeyeceklerini belirtti.
12.04.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde enflasyon belli oldu
Euro Bölgesi'nde enflasyon belli oldu  Euro Bölgesi’nde mart ayında yıllık enflasyon yüzde 2.4 seviyesine geriledi.
3.04.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde enflasyon beklentileri değişti
Euro Bölgesi'nde enflasyon beklentileri değişti Euro Bölgesi tüketicileri şubat ayında yakın vadeli enflasyon beklentilerini düşürdü, ancak uzun vadeli tahminler değişmedi.
2.04.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi için büyüme tahminleri düşürüldü
Euro Bölgesi için büyüme tahminleri düşürüldü S&P Global, Euro Bölgesi için 2024 yılı büyüme beklentisini aşağı yönlü revize etti.
26.03.2024 Uzmanpara
'Hazirana kadar faiz indirimi gelebilir'
'Hazirana kadar faiz indirimi gelebilir' Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, haziran ayına kadar Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) faiz indirimine gidebileceğini söyledi.
22.03.2024 Uzmanpara
'Yatırımcılar Euro Bölgesi hisselerine yöneldi'
'Yatırımcılar Euro Bölgesi hisselerine yöneldi' Bank of America'nın (BofA) fon yöneticisi anketine göre, yatırımcılar Mart ayında Nisan 2017'den bu yana en hızlı şekilde gelişmekte olan piyasa hisse senetlerine ve Haziran 2020'den bu yana en hızlı şekilde Euro Bölgesi hisse senetlerine yöneldi.
19.03.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde enflasyon açıklandı
Euro Bölgesi'nde enflasyon açıklandı  Euro Bölgesi’nde şubatta enflasyon rakamları aylık ve yıllık bazda piyasa beklentilerine paralel gerçekleşti.
18.03.2024 Uzmanpara
'Yazdan önce iki faiz indirimi makul'
'Yazdan önce iki faiz indirimi makul' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve Yunanistan Merkez Bankası Başkanı Yannis Stournaras'a göre Avrupa Merkez Bankası, ağustos ayındaki yaz tatilinden önce borçlanma maliyetlerini iki kez düşürmeli.
14.03.2024 Uzmanpara
Faizde indirim sinyali netleşti
Faizde indirim sinyali netleşti Fed Başkanı bu yıl faiz indirimine başlayacaklarının sinyalini daha net verirken ECB Başkanı indirim için haziranı işaret ediyor.
9.03.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek CNN Türk'te açıkladı: Ekonomi programı çok güçlü sonuç verecek
Bakan Şimşek CNN Türk'te açıkladı: Ekonomi programı çok güçlü sonuç verecek Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin ekonomideki yol haritasını CNN Türk ekranlarında Gece Görüşü’nde anlattı. Bakan Şimşek Türkiye'nin kaynak erişimiyle ilgili bir sorununun olmadığını vurgulayarak "Ekonomi programı çok güçlü sonuç verecek" ifadelerini kullandı.
7.03.2024 Ekonomi
Euro Bölgesi'nde perakende satışlar toparlandı
Euro Bölgesi'nde perakende satışlar toparlandı Euro Bölgesi'nde perakende ticaret yılın başında biraz toparlandı ve daha geniş bir ekonomik toparlanmayı yönlendirebilecek bir tüketici toparlanması umudu sundu.
6.03.2024 Uzmanpara
Almanya'da ticaret fazla verdi
Almanya'da ticaret fazla verdi Almanya'da 2024 yılının ilk ayında ticaret, ihracatta beklentilerin üzerinde yaşanan artışa bağlı olarak tahminlerin üzerinde fazla verdi.
6.03.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde üretici fiyatları geriledi
Euro Bölgesi'nde üretici fiyatları geriledi Euro Bölgesi'nde ocakta üretici fiyatları aylık bazda yüzde 0,9 düştü.
5.03.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde yatırımcı güveni yükseldi
Euro Bölgesi'nde yatırımcı güveni yükseldi Euro Bölgesi'nde yatırımcı güveni üst üste beşinci ayında da yükseldi ancak negatif bölgede kalmayı sürdürerek, bahar dönemi için canlanmadan bahsetmek için erken olduğunun sinyalini verdi.
4.03.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi enflasyonu düştü
Euro Bölgesi enflasyonu düştü Euro Bölgesi enflasyonu şubat ayında düştü ancak çekirdek fiyat artışı yüksek kaldı.
1.03.2024 Uzmanpara
'Yüksek faizlerin kredilerdeki etkisi sona erdi'
'Yüksek faizlerin kredilerdeki etkisi sona erdi' Euro Bölgesi'nde veriler yüksek faizlerin krediler üzerindeki en kötü etkisinin sona erdiğini gösteriyor.
27.02.2024 Uzmanpara
'Firmalar ücret artışlarını absorbe ediyor olabilir'
'Firmalar ücret artışlarını absorbe ediyor olabilir' Avrupa Merkez Bankası Başkanı (ECB) Christine Lagarde, Euro Bölgesi firmalarının ücret artışlarını daha düşük kar artışları yoluyla absorbe ediyor olabileceğini söyledi.
27.02.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde enflasyon beklentileri yükseldi
Euro Bölgesi'nde enflasyon beklentileri yükseldi Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından yayınlanan yeni bir ankete göre, Euro Bölgesi tüketicileri arasındaki enflasyon beklentileri önümüzdeki yıl için yükseldi ve üç yıl sonrası için sabit kaldı.
23.02.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi’nde enflasyon geriledi
Euro Bölgesi’nde enflasyon geriledi Euro Bölgesi’nde ocakta enflasyon aylık ve yıllık bazda geriledi.
22.02.2024 Uzmanpara
Almanya'da imalat sektörü daraldı
Almanya'da imalat sektörü daraldı Almanya'nın imalat sektöründeki daralma şubat ayında beklenmedik bir şekilde derinleşirken, hizmet sektörü faaliyeti iyileşti.
22.02.2024 Uzmanpara
Almanya, Japonya'yı geçerek dünyanın en büyük üçüncü ekonomisi oldu
Almanya, Japonya'yı geçerek dünyanın en büyük üçüncü ekonomisi oldu Perşembe günü açıklanan resmi verilere göre, bir zamanlar dünyanın en büyük ekonomisi olacağı tahmin edilen Japonya, geçen yıl Almanya'nın gerisine düşerek dördüncü sıraya geriledi.
15.02.2024 Dünya
'Faiz indirimi zamanlaması net değil'
'Faiz indirimi zamanlaması net değil' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi Pablo Hernandez de Cos beklenen faiz indiriminin zamanlamasının hala net olmadığını söyledi.
15.02.2024 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Euro Bölgesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.