Güneysu

Güneysu

Son dakika güneysu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan güneysu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan güneysu haber sayfamızda...

Güneysu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 649 guneysu haberi bulunmuştur.
Rize'de şiddetli yağış hasara neden oldu
Rize'de şiddetli yağış hasara neden olduRize'de iki gündür aralıklarla devam eden şiddetli yağış, toprak kaymasına neden olarak hasara yol açtı. Bir kamyon köy yolunda askıda kaldı.
19.10.2021Gündem
Farklı dünyalara açılar kapılar
Farklı dünyalara açılar kapılarTematik mekânlar, galeriler, müzeler her zaman ilgimizi çekiyor. Bir parça hafıza kartı görevi gören bu yerler o alanda özel çalışmalar yürütenlere de kaynak sağlıyor
17.10.2021Kültür Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğan iş insanı Gür'ün cenazesine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan iş insanı Gür'ün cenazesine katıldıTedavi gördüğü hastanede vefat eden iş insanı, Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Gür son yolculuğuna uğurlandı.
10.10.2021Gündem
Selde kaybolan oğlunun acısına dayanamadı
Selde kaybolan oğlunun acısına dayanamadıRize’deki sel felaketinde kaybolan Batuhan Delihasan'ın (38) babası Mehmet Delihasan (72) akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybetti. Hastalığının oğlunun bulunamaması ile ağırlaştığı belirtildi.
8.09.2021Gündem
Son dakika! Erdoğan'dan Rize'de net mesaj: Asla müsaade etmeyeceğiz
Son dakika! Erdoğan'dan Rize'de net mesaj: Asla müsaade etmeyeceğizSalarha Tüneli Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçmişte şahit olduğumuz rant hırsına, cehalete, bencilliğe dayalı hoyratlıkların tekrar yaşanmasına asla müsaade etmeyeceğiz." dedi.
4.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli vaizin cenazesine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli vaizin cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’nin Güneysu ilçesinde vefat eden Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı Kurucusu, Güneysu Merkez Camii emekli vaizi Osman Yılmaz’ın (76) cenazesine katıldı.
4.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan memleketi Rize'nin Güneysu ilçesine geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan memleketi Rize'nin Güneysu ilçesine geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'nin İkizdere ilçesinde katıldığı bazı programların ardından Güneysu ilçesine geldi.
3.09.2021Siyaset
8 ferdini kaybeden aile aşı ile hayata tutundu
8 ferdini kaybeden aile aşı ile hayata tutunduRize’nin Güneysu ilçesinde koronavirüs nedeniyle 6 ayda 8 ferdini kaybeden, ölüm korkusu ile 10 yeni mezar yeri daha hazırlayan Genç ailesinin çağrısı üzerine 3 ay önce İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, ailenin 25 üyesini aşıladı.
2.09.2021Gündem
Koronavirüsten 8 ferdini kaybeden aile aşı ile hayata tutundu
Koronavirüsten 8 ferdini kaybeden aile aşı ile hayata tutunduRize'nin Güneysu ilçesinde koronavirüs nedeniyle 6 ayda 8 ferdini kaybeden, ölüm korkusu ile 10 yeni mezar yeri daha hazırlayan Genç ailesinin çağrısı üzerine 3 ay önce İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, ailenin 25 üyesini aşıladı. Aile fertlerinde aşıdan sonra ise yeni vakaya rastlanılmadı. 8 yakınını kaybeden Ali Genç "Ailemizin hayatta kalan 25 ferdi aşılanınca grip bile olmadık. Aşı sayesinde hastalıktan ve ölümlerden kurtulduk” dedi.
1.09.2021Gündem
Ölüm korkusu ile 10 yeni mezar yeri hazırlamışlardı! Hayatta tutan karar...
Ölüm korkusu ile 10 yeni mezar yeri hazırlamışlardı! Hayatta tutan karar...Rize'nin Güneysu ilçesinde koronavirüs nedeniyle 6 ayda 8 ferdini kaybeden, ölüm korkusu ile 10 yeni mezar yeri daha hazırlayan Genç ailesinin çağrısı üzerine 3 ay önce İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, ailenin 25 üyesini aşıladı. Aile fertlerinde aşıdan sonra ise yeni vakaya rastlanılmadı. 8 yakınını kaybeden Ali Genç "Ailemizin hayatta kalan 25 ferdi aşılanınca grip bile olmadık. Aşı sayesinde hastalıktan ve ölümlerden kurtulduk” dedi.
1.09.2021Gündem
Borç yapılandırmada ödeme süresi uzatıldı
Borç yapılandırmada ödeme süresi uzatıldıVergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7326 sayılı Kanun'dan yararlanmak için başvuru ve ilk taksit ödeme süresi bir ay uzatıldı.
27.08.2021Uzmanpara
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Yapılandırma süresi uzatıldı
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Yapılandırma süresi uzatıldıResmi Gazete'de yer alan kararda 31 Ağustos'ta sona erecek olan başvuru, bildirim ve beyan süreleri ile bu başvuru, bildirim ve beyana ilişkin ilk taksit ödeme süreleri birer ay uzatıldı.
27.08.2021Ekonomi
Son dakika: Erdoğan'dan 'Taliban'la görüşme' mesajı: İş birliğine hazırız
Son dakika: Erdoğan'dan 'Taliban'la görüşme' mesajı: İş birliğine hazırızSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Afgan halkının huzuru, bu ülkede yaşayan Türk soydaşlarımızın selameti ve ülkemizin çıkarlarının korunması noktasında her türlü iş birliğine hazırız." dedi.
18.08.2021Siyaset
Son dakika: Bakan Soylu'dan 'HES patladı' iddialarına yanıt
Son dakika: Bakan Soylu'dan 'HES patladı' iddialarına yanıtİçişleri Bakanı Soylu, Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindeki sel felaketine ilişkin "Benim gördüğüm en ağır sel felaketi burası, Dereli'de karşı karşıya kaldığımız felaketin 5 misli diyebiliriz." dedi. HES patladığı yönündeki iddialara yanıt veren Soylu, 'Bir patlama söz konusu değil, çünkü patlayabilecek bir şey yok, böyle bir haznesi olan veya baraj tutulumu olan mekanizması yok buranın' açıklamasını yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise "Kastamonu Bozkurt'taki afet gerçekten Dereli'deki afetin katbekat fazlası. Biz hemen hızlı bir şekilde altyapı hasarlarını içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu hasarlarının tespitlerini, yine üstyapılarımıza ilişkin hasar tespit çalışmalarımızı tüm ekibimizle birlikte başlattık." ifadelerini kullandı.
13.08.2021Gündem
Heyelanın ortasındaki okul hakkında karar! 'Eğitime devam edilecek'
Heyelanın ortasındaki okul hakkında karar! 'Eğitime devam edilecek'Rize'de, sağanak sonrası oluşan heyelanlarda bahçesi hasar gören Elmalı Köyü İlkokulu ve Ortaokulu ile ilgili AFAD ekipleri, rapor çalışmasını tamamladı. Binada hasar oluşmadığı tespit edilen raporda; çökme olan alana çift kademeli duvar yapılmasına ve onarım süresince de bariyerle tedbir alınarak okulda eğitime devam edileceği belirtildi.
12.08.2021Gündem
Rize'de heyelanda okulun bahçesi çökmüştü! Gözler hazırlanacak raporda
Rize'de heyelanda okulun bahçesi çökmüştü! Gözler hazırlanacak rapordaRize'de, 8 saatte metrekareye düşen 123 kilogram yağışın yol açtığı sel ve heyelanlar ile ilgili hasar tespit çalışması sürüyor. AFAD ekipleri, 35 noktadaki heyelanlarda bahçesi hasar gören Elmalı Köyü İlkokulu ve Ortaokulu ile ilgili çalışmayı tamamladı. Hazırlanacak raporla okul için karar verilecek.
11.08.2021Gündem
Ölümden döndüler! ‘Her defasında aynı korkuları yaşıyoruz’
Ölümden döndüler! ‘Her defasında aynı korkuları yaşıyoruz’Rize’de dün 8 saatte metrekareye düşen 123 kilogram yağışın yol açtığı sel ve heyelanlarla ilgili hasar tespit çalışması başlatıldı. Çay bahçelerinde mahsur kalan 8 kişinin kurtarıldığı kentte, 5 ilçede 35 farklı noktada heyelan tespit edildi. Bölgede hasar tespit çalışmaları sürerken, heyelanda bahçesindeki asfalt zeminin kaydığı okulda da inceleme başlatıldı.
10.08.2021Gündem
Selin vurduğu Rize’de riskli 655 yapının 17’si acil yıkılacak
Selin vurduğu Rize’de riskli 655 yapının 17’si acil yıkılacakRize'de geçen ay 6 kişinin öldüğü, 2 kişinin kaybolduğu, alt ve üst yapıda hasara yol açan sel ve heyelan afetlerinin izleri silinmeye çalışılırken, kentte tehlike arz eden riskli yapılar için de yıkım hazırlığı başlatıldı. İncelemelerde dere yatağında riskli olduğu tespit edilen 655 yapıdan yüksek riskli 17 bina, acil yıkılacak. Acil yıkılacak binalar arasındaki bir yapının taşıyıcı kolanlarının dere yatağı üzerine kurulduğu ortaya çıktı. Yıkımlara kısa sürede başlanacağını belirten Vali Kemal Çeber, “20, 30, hatta 50 yılda bir bu yağış oluyor; olduğu zaman da her şeyi götürdüğünü gördük” dedi.
10.08.2021Gündem
Rize'de çay yüklü kamyonet dereye devrildi: 5 yaralı
Rize'de çay yüklü kamyonet dereye devrildi: 5 yaralıRize'nin Güneysu ilçesinde kamyonetin dereye devrilmesi sonucu 5 kişi yaralandı.
7.08.2021Gündem
Rize'deki vergi mükellefleri için 'mücbir sebep hali' ilan edildi
Rize'deki vergi mükellefleri için 'mücbir sebep hali' ilan edildiRize'de sel ve heyelandan etkilenen vergi mükellefleri için 14 Temmuz 2021 ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasında "mücbir sebep hali" ilan edildi.
5.08.2021Ekonomi
Bakan Soylu: Memleket zor dönemdeyken Pakistan ve Afganistanlı kardeşlerimiz bileziklerini gönderdi
Bakan Soylu: Memleket zor dönemdeyken Pakistan ve Afganistanlı kardeşlerimiz bileziklerini gönderdiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şimdi ‘Türkiye’ye, Afganlar geliyor’ diyorlar sadece bize değil Batı’ya da gidiyorlar. O eleştirenlere bir şey demek istiyorum. Bu memleket zor bir dönemdeyken bir tek silahı ve kurşunu yokken, İstiklal Mücadelesi’nde Pakistan ve Afganistanlı kardeşlerimiz kollarındaki bilezikleri sattılar ve Türkiye’ye gönderdiler. Oradan artan parayla da bilmeyenler bilsinler, İş Bankası kuruldu. Her şeyi unutursak, gelecek nesil de bizi unutur” dedi.
28.07.2021Siyaset
Bakan Soylu Artvin'deki son durumu açıkladı
Bakan Soylu Artvin'deki son durumu açıkladıSel bölgesinde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ekiplerin sahadaki çalışmalarını inceledi, yetkilerden bilgi aldı. Bakan Soylu, bölge için sel ve heyelan uyarısı içeren yağışın etkisini gösterdiği Artvin'in Arhavi ilçesinde, yağışlar ve yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamada bulundu.
27.07.2021Haberler
Son dakika! Bakan Soylu Artvin'deki son durumu açıkladı
Son dakika! Bakan Soylu Artvin'deki son durumu açıkladıSon dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Artvin'in Arhavi ilçesinde yaşanan selde oluşan hasarlar için ödemelerin başladığını belirterek, "Mesela eşya hasarlarının zannediyorum ki yüzde 60-70'ini bugün hesaplarına yatırmışlardır, yarın da hesaplarına yatar." dedi.
27.07.2021Siyaset
Afet bölgelerinde vergiler ertelendi
Afet bölgelerinde vergiler ertelendiCumhurbaşkanı Erdoğan, sel felaketi yaşanan yerlerde vergi ve SGK prim ödemesinin erteleneceğini, eşya zararlarının karşılanması için de yardım yapılacağını açıkladı...
27.07.2021Gündem
Rize ve Artvin’de selin izleri siliniyor, kayıp 3 kişi aranıyor
Rize ve Artvin’de selin izleri siliniyor, kayıp 3 kişi aranıyorRize ve Artvin'de yaşanan, 6 kişinin hayatını kaybettiği, 50’ye yakın yapının yıkıldığı, 1500’e yakın yapının ağır hasar aldığı, alt ve üst yapıda hasarların oluştuğu sel ve heyelan felaketinin, izleri silinmeye çalışılıyor. 2 kentte 4 bini aşkın personelin katılımıyla çöken yollar onarılıyor, alt ve üst yapılar yenileniyor. Rize’de 2, Artvin’de selde kaybolan 1 kişiyi arama çalışmaları da sürüyor.
26.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Rizeson dakika haberlererdoğanselheyelan

Güneysu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.