Hacire Akar

Hacire Akar

Son dakika Hacire Akar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hacire Akar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hacire Akar haber sayfamızda...

Hacire Akar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 168 hacire akar haberi bulunmuştur.
Evlat nöbetindeki baba: Bizi duyuyorsan gel, bu hasretlik bitsin
Evlat nöbetindeki baba: Bizi duyuyorsan gel, bu hasretlik bitsinDiyarbakır'da, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen 234 ailenin evlat nöbetinde, 754'üncü güne girildi. Diyarbakır'da geçen yıl 16 yaşındayken, kaçırılan Yusuf için oturma eylemine devam eden Celil Bektaş, oğluna seslenip, "Ben kalkmayacağım. Bizi duyuyorsan eğer gel, bu hasretlik bitsin" dedi.
25.09.2021Gündem
Evlat nöbetinde 753'üncü gün: Aile sayısı 234'e yükseldi
Evlat nöbetinde 753'üncü gün: Aile sayısı 234'e yükseldiDiyarbakır'da, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen ailelerin evlat nöbeti, 753'üncü güne girdi. 2016 yılında 45 yaşındayken terör örgütü PKK tarafından çeşitli vaatlerle kandırılarak dağa götürüldüğünü söylediği babası Mehmet Kara için Kilis'ten gelen Mehmet Kara (26) ile aile sayısı 234'e yükseldi. Kara, babasını kaçıran örgüt mensuplarının gelip kendisini de tehdit ettiğini belirterek, "Yanıma gelerek babamın dağda olduğunu ve beni de oraya götürmek istediklerini söylediler. 'Gelmezsen biz götürmesini biliriz' dediler" dedi.
24.09.2021Gündem
Diyarbakır'daki evlat nöbetinde 750'nci gün
Diyarbakır'daki evlat nöbetinde 750'nci günDiyarbakır'da, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 233 ailenin evlat nöbeti, 750'nci günde de devam ediyor. 5 yıl önce 15 yaşındayken, kaçırılan oğlu Özkan için 9 Eylül 2019'dan beri eylemini sürdüren Süleyman Aydın, 750'nci gün nedeniyle aileler adına açıklama yaparak, çocukları için verdikleri mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi.
21.09.2021Gündem
Evlat nöbetindeki baba: Teslim olun, bu hasret bitsin
Evlat nöbetindeki baba: Teslim olun, bu hasret bitsinDiyarbakır'da, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 233 ailenin evlat nöbeti, 749'uncu günde de devam etti. 5 yıl önce, 15 yaşındayken, kaçırılan Özkan için eylemini sürdüren Süleyman Aydın, oğlunun HDP tarafından dağa götürüldüğünü belirtti. Oğluna teslim olması çağrısında bulunan Aydın, "Bak, 32 çocuk teslim oldu ve hepsi anne babalarının kucağına gitti. Siz de sesimizi duyuyorsanız korkmayın; gelin, güvenlik güçlerine teslim olun, bu hasretlik bitsin artık" dedi.
20.09.2021Gündem
Evlat nöbetindeki anne: Oğlumun öldüğüne inanmıyorum
Evlat nöbetindeki anne: Oğlumun öldüğüne inanmıyorumDiyarbakır'da, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen 233 aile, evlat nöbetinde 747'nci güne girdi. 2017 yılında oğlu Bayram'ı (19) işe gönderdikten sonra bir daha haber alamayan Ayten Elhaman, PKK'ya yakın internet sitelerinde oğlunun paylaşılarak, öldüğünün söylendiğini belirterek, "Oğlumun öldüğüne asla inanmıyorum. Oğlumun cesedi veya kemikleri dahi kalsa alacağım, almadan gitmeyeceğim" dedi.
18.09.2021Gündem
Diyarbakır'da evlat nöbetinde 742'nci gün
Diyarbakır'da evlat nöbetinde 742'nci günDiyarbakır'da, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 233 ailenin evlat nöbetinde, 742'nci güne girildi. Oğlu Yusuf için evlat nöbetini sürdüren Celil Bektaş, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun dünkü ziyaretinde yaşananlarla ilgili, "Aileler ona tepki göstermedi. Ne hikmetse çok sinirli, çok gergindi" dedi.
13.09.2021Gündem
Binali Yıldırım'ın eşinden HDP il binası önündeki ailelere ziyaret
Binali Yıldırım'ın eşinden HDP il binası önündeki ailelere ziyaretDiyarbakır'da, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 233 ailenin evlat nöbeti 738'inci gününe girdi. AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırımın eşi Semiha Yıldırım, ailelerin HDP il binası önündeki evlat nöbetine destek ziyaretinde bulundu.
9.09.2021Siyaset
Evlat nöbeti 3'üncü yılında! Yürüyüşe Bakan Yanık da katıldı
Evlat nöbeti 3'üncü yılında! Yürüyüşe Bakan Yanık da katıldıDiyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin HDP il binası önündeki eylemi 3'üncü yılına girdi. Aileler tarafından 'Türkiye 3 Eylül'de nöbette' sloganıyla yapılan yürüyüşe Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da katıldı. Yürüyüşle teröre lanet sloganları atıldı.
3.09.2021Gündem
3 yılda 32 aile evladına kavuştu
3 yılda 32 aile evladına kavuştuTerör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarına kavuşmak için 3 Eylül 2019’da HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 3. yılına girdi.
3.09.2021Gündem
'PKK bitene, Kandil'in ismi silinene kadar mücadele devam edecek'
'PKK bitene, Kandil'in ismi silinene kadar mücadele devam edecek'Diyarbakır'da HDP il binası önünde nöbet tutan Ayşegül Biçer, 3 Eylül 2019'da oturma eylemine başladığını, evladını PKK ile siyasi kolu HDP'den söke söke aldığını söyledi. Biçer, "PKK bitene, Kandil'in ismi silinene kadar mücadele devam edecektir" dedi.
31.08.2021Gündem
PKK'dan kaçarak ailesine kavuşan Mustafa: Annemin çığlığı bana umut ışığı oldu
PKK'dan kaçarak ailesine kavuşan Mustafa: Annemin çığlığı bana umut ışığı olduTerör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan ve bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara'da görüşen Mustafa Biçer, HDP il binası önünde 728 gündür eylem yapan aileleri ziyaret etti.
30.08.2021Gündem
Evlat nöbetindeki baba: Çocuklarımız bundan sonra da gelmeye devam edecek
Evlat nöbetindeki baba: Çocuklarımız bundan sonra da gelmeye devam edecekDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin evlat nöbetinde 726'ncı gününe girildi. Van'da 2015 yılında teröristler tarafından kaçırılan kızı Gülcan için evlat nöbetini sürdüren Necmettin Biçer, Şırnak'ta dün Üstek ailesinin çocuklarına kavuşmasını hatırlatarak, "Maşallah yavaş yavaş çocuklarımız geliyor. Bundan sonra da gelmeye devam edecektir" dedi.
29.08.2021Gündem
Evlat nöbetindeki baba: El ele verelim bu kanlı örgütü silelim
Evlat nöbetindeki baba: El ele verelim bu kanlı örgütü silelimDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin HDP sbinası önündeki eylemi 721'inci güne girildi. 6 yıl önce 14 yaşındayken İstanbul'da kaçırılan oğlu Tuncay için evlat nöbeti tutan Şevket Bingöl, eylemin yıl dönümü olan 3 Eylül'de herkesi HDP il binası önüne davet etti. Bingöl, " El ele verelim bu kanlı örgütü silelim" dedi.
24.08.2021Gündem
Evlat nöbetindeki baba: İyi bir yer olsa HDP'liler çocuklarını gönderirdi
Evlat nöbetindeki baba: İyi bir yer olsa HDP'liler çocuklarını gönderirdiDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin evlat nöbeti 718'inci güne girdi. 6 yıl önce 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Özkan için eylem yapan Süleyman Aydın, "Eğer çocuklarımız bizi duyuyorsa güvenlik güçlerine teslim olsunlar. Korkmayın, devletimizin şefkatli kollarına teslim olun. Sizi korkutup, işkence ve zulüm olduğunu söylüyorlar. Kesinlikle öyle bir şey yok. En büyük zulüm, en büyük işkence PKK'da var. İyi bir yer olsa HDP milletvekilleri kendi çocuklarını gönderirdi, bize sıra gelmezdi" dedi.
20.08.2021Gündem
Evlat nöbetindeki ailelerden 3 Eylül çağrısı
Evlat nöbetindeki ailelerden 3 Eylül çağrısıDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için evlat nöbeti tutan 233 aile, eylemin 2’nci yıl dönümü olan 3 Eylül günü tüm Türkiye'yi HDP il binası önüne beklediklerini söyledi.
17.08.2021Gündem
Evlat nöbetindeki baba: HDP çocuklarımızı onlara götürdü
Evlat nöbetindeki baba: HDP çocuklarımızı onlara götürdüDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin evlat nöbeti sürüyor. 2015 yılında 20 yaşında kaçırılan oğlu Ömer için oturma eylemini sürdüren Salih Gökçe, "Dağdakiler gelip kaçırmadı, HDP çocuklarımızı onlara götürdü. Allah rızası için oğluma sesleniyorum, gel teslim ol. Herkesin çocuğu teslim oluyor. Artık dayanacak gücüm kalmadı" dedi.
15.08.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında flaş açıklamalar
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında flaş açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında koronavirüs ile mücadele, orman yangınları ve gündeme dair konularla ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı. Yanan alanların imara açılacağı iddiasına ilişkin Erdoğan, "Bay Kemal'e benim vereceğim bir cümlelik cevap var. O da şu, benim Kültür ve Turizm Bakanıma vermiş olduğum böyle bir yetki yok" dedi.Türk Hava Kurumu uçakları konusuna değinen Erdoğan "Uçakların durumu iş görür olmaktan çıkmış vaziyette." şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyadaki Help Turkey etiketli paylaşımlara ilişkin "Yalancının mumu yatsıya kadar yandı. Bu, yatsıya kadar bile yanmadı." dedi.
5.08.2021Siyaset
Evlat nöbetindeki baba: Oğlum seni kandırıyorlar
Evlat nöbetindeki baba: Oğlum seni kandırıyorlarDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin evlat nöbeti, 701'inci gününe girdi. 2015 yılında fırında çalışırken kaçırılan 22 yaşındaki oğlu Fatih için eyleme katılan baba Abdullah Demir, teslim olması yönünde çağrıda bulunarak, “Biz buradan ayrılmayacağız. Oğlum seni kandırıyorlar. Türkiye'ye dönersen cezaevinde çürürsün diyorlar. O kadar çocuk geldi, hiçbirine kelepçe vurulmadı. Devletimiz büyük bir devlettir" dedi.
3.08.2021Gündem
Diyarbakır'da evlat nöbetindeki ailelerin eylemi 700'üncü günde
Diyarbakır'da evlat nöbetindeki ailelerin eylemi 700'üncü gündeDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin evlat nöbeti, 700'üncü gününe girdi. 6 yaşındayken kaçırılan oğlu Yusuf için katıldığı oturma eylemine devam eden Celil Bektaş, "Biz haklıyız ve çocuklarımızı istiyoruz" dedi.
2.08.2021Gündem
Diyarbakır'da HDP önündeki nöbette 3 aile daha evladına kavuştu
Diyarbakır'da HDP önündeki nöbette 3 aile daha evladına kavuştuDiyarbakır’da, HDP binası önünde oturma eylemi yapan ailelerden Ayşegül-Rauf Biçer'in oğlu Mustafa, Güllü Turan'ın kızı Alev ve Hayriye Akyüz'ün kardeşi Ensari Karaşan terör örgütü PKK'nın barınma alanlarından kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu. 3 kişinin daha Diyarbakır'da aileleriyle buluşmasıyla, evladına kavuşan aile sayısı 31 oldu.
29.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, oğlu güvenlik güçlerine teslim olan Ayşegül Biçer ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, oğlu güvenlik güçlerine teslim olan Ayşegül Biçer ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oğlu güvenlik güçlerine teslim olan Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer ile telefonda görüştü.
28.07.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, oğlu teslim olan Diyarbakır annesi ile görüştü: Bu zafer sizindir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, oğlu teslim olan Diyarbakır annesi ile görüştü: Bu zafer sizindirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oğlu güvenlik güçlerine teslim olan Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer ile telefonda görüştü. "Bu zafer sizindir. Gerek Hacire Akar olsun gerek sizler olun hepiniz orada dimdik durdunuz ve sizin o dik duruşunuz elhamdülillah yolları açtı ve yavrularınızın da bu noktada yüreğini hareketlendirdi. 3 yavrumuz da aranıza katılıyor. Bundan dolayı da gerçekten sevincimiz çok yüksek." ifadelerini kullanan Erdoğan, bütün Diyarbakır annelerine selamlarını, sevgilerini iletti.
28.07.2021Siyaset
Gara şehidinin annesinden evlat nöbetindeki ailelere ziyaret
Gara şehidinin annesinden evlat nöbetindeki ailelere ziyaretDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen aileleri, eylemlerinin 683'üncü gününde, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde teröristlerce şehit edilen er Adil Kabaklı'nın annesi Cennet Kabaklı ziyaret etti.
16.07.2021Gündem
HDP önündeki eylemde 681'inci gün! Aile sayısı 233 oldu
HDP önündeki eylemde 681'inci gün! Aile sayısı 233 olduDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen aileler, HDP binası önündeki oturma eylemini 681’inci günde de sürdürdü. Aile sayısı, 2014'te Burdur'da üniversitede okuduğu sırada 20 yaşındayken kaçırılan İbrahim Halil'in Gaziantep'in Nizip ilçesinden gelen babası Talip ve annesi Semra Küçük'ün katılmasıyla 233 oldu.
14.07.2021Gündem
Anneler korku duvarlarını yıktı
Anneler korku duvarlarını yıktıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 688 gündür terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için oturma eylemi yapan aileleri ziyaret etti.
10.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

diyarbakırevlat nöbetihdppkkson dakika haberler

Hacire Akar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.