Hacmi

Hacmi

Son dakika hacmi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hacmi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hacmi haber sayfamızda...

Hacmi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.484 hacmi haberi bulunmuştur.
Bakan Karaismailoğlu: Türkiye en hızlı gelişen ülkeler arasına girdi
Bakan Karaismailoğlu: Türkiye en hızlı gelişen ülkeler arasına girdi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Son 2 yıldır yaşanan Kovid- 19 salgın süreci, pandemi dönemi, bütün sistemlerin kilitlendiği, üretimin durduğu, insanların adeta evlerine hapsolduğu günlerde bile büyük, güçlü Türkiye, kenetlenerek daha fazla üretim, daha fazla yatırım yaptı. Bunun sonucunda da dünyanın en iyi, en hızlı gelişen ülkeleri arasına girdi" dedi.
2.07.2022Gündem
Bakan Muş ihracat rakamlarını açıkladı!
Bakan Muş ihracat rakamlarını açıkladı!Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Haziran ayı ihracat rakamlarını açıkladı.
2.07.2022Haberler
Elektronik ticaretin düzenlenmesine ilişkin teklif TBMM’de kabul edildi
 Elektronik ticaretin düzenlenmesine ilişkin teklif TBMM’de kabul edildiElektronik ticaretin düzenlenmesine ilişkin kanun teklifi TBMM’de kabul edildi.
1.07.2022Ekonomi
Dış ticaret istatistikleri açıklandı
Dış ticaret istatistikleri açıklandıGeçici dış ticaret verilerine göre ihracat 2022 yılı Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 15,3 artarak 18 milyar 984 milyon dolar, ithalat yüzde 43,5 yükselerek 29 milyar 588 milyon dolar olarak gerçekleşti.
30.06.2022Uzmanpara
Dış ticaret istatistikleri açıklandı
Dış ticaret istatistikleri açıklandıTürkiye İstatistik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı iş birliğiyle oluşturulan genel ticaret sistemi kapsamında üretilen geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2022 yılı Mayıs ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre %15,3 artarak 18 milyar 984 milyon dolar, ithalat %43,5 artarak 29 milyar 588 milyon dolar olarak gerçekleşti.
30.06.2022Ekonomi
FTX CEO'su: Bazı kripto para borsaları iflas etti
FTX CEO'su: Bazı kripto para borsaları iflas ettiSon dönemde kripto paralarda gerçekleşen sert düşüş borsaları zora soktu. Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried'den iflas açıklaması geldi. İşte detaylar...
29.06.2022Uzmanpara
E-ticarette tekelleşmeye son verecek kanun teklifi Meclise sunuldu
E-ticarette tekelleşmeye son verecek kanun teklifi Meclise sunulduE-ticaret sektöründe rekabeti bozucu veya sınırlayıcı faaliyetlerin engellenmesi amacıyla hazırlanan Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) sunuldu.
29.06.2022Ekonomi
Luna'da dikkat çeken yükseliş
Luna'da dikkat çeken yükselişKripto para piyasasını altüst eden ve büyük düşüş yaşamasında etkili olan Terra ekosisteminin dijital varlığı Luna Classic’te sert hareketler görüldü. Peki değeri sıfırlanan ve pek çok yatırımcının batmasına yol açan Luna’da neler oluyor? İşte detaylar...
28.06.2022Uzmanpara
Bakan Çavuşoğlu: İran'a yönelik tek taraflı yaptırımlara her zaman karşı olduk
Bakan Çavuşoğlu: İran'a yönelik tek taraflı yaptırımlara her zaman karşı oldukDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan ile görüşmesine ilişkin, "Güvenlik iş birliği gibi bu konuları da bugün gözden geçirdik. Somut beklentilerimizi de paylaştık. Bu konuda birlikte çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Çünkü terör hepimizin ortak düşmanı” dedi.
27.06.2022Gündem
2022 Serpentine Galeri Pavilyonu açıldı
2022 Serpentine Galeri Pavilyonu açıldıLondra’daki Serpentine Galeri’nin her yıl dünyanın en başarılı mimar, tasarımcı ve sanatçılarını davet ederek tasarlattığı ünlü Serpentine Galeri Pavilyonu’na 2022 yılında Chicago’lu sanatçı Theaster Gates imza attı.
27.06.2022Vitrin
‘Siber güvenlik için sigorta çok önemli’
‘Siber güvenlik için sigorta çok önemli’Ray Sigorta CEO’su Koray Erdoğan, siber güvenlik sigortalarının günlük hayatın sürekliliğini sürdürebilmek için büyük önem taşıdığını vurguladı.
27.06.2022Sigorta
Reel kesim güven endeksi geriledi
Reel kesim güven endeksi geriledi2022 yılı Haziran ayında reel kesim güven endeksi (RKGE) bir önceki aya göre 3 puan azalarak 106,4 seviyesinde gerçekleşti.
24.06.2022Uzmanpara
İngiltere'de perakende satışlar düştü
İngiltere'de perakende satışlar düştüİngiltere'de perakende satışlar tüketicilerin artan yaşam maliyetleri karşısında harcamalarını kısmalarının etkisiyle düştü.
24.06.2022Uzmanpara
Nesne Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Nesnenin Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Nesne Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Nesnenin Eş Anlamlısı Olan SözcüklerBeş duyu ile algılanabilen, hacmi ve ağırlığı olan cansız varlıklara nesne denir. Nesne, ne ve ise kelimelerinin birleşmesiyle oluşturulmuştur. Dil bilgisinde nesneler belirtili ve belirtisiz nesne olmak üzere ikiye ayrılır. Ek almayan nesneler belirtisiz, ek alan nesneler ise belirtisiz nesne olarak tanımlanır. Nesne ile eş anlamlı kelimeleri sizler için derledik.
23.06.2022Eğitim
Karaismailoğlu: 198 milyar dolarlık ulaşım ve haberleşme yatırımı hedefliyoruz
Karaismailoğlu: 198 milyar dolarlık ulaşım ve haberleşme yatırımı hedefliyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Son 20 yılda ülkemizin ulaşım ve haberleşme altyapısına 172 milyar doların üzerinde yatırım yaptık. Yatırımlarımızla milli gerimize, 520 milyar dolardan fazla katkı sunduk. 2053 yılına kadar 198 milyar dolarlık ulaşım ve haberleşme yatırımları yapmayı hedefliyoruz" dedi.
23.06.2022Ekonomi
"Tarımsal hasılada Türkiye Avrupa’da birinci, dünyada ilk 10 sıradadır”
"Tarımsal hasılada Türkiye Avrupa’da birinci, dünyada ilk 10 sıradadır”İstanbul'da Türk gıda üreticilerinin Arap yatırımcılarla buluştuğu 8. Türk-Arap Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı açıldı. Açılışta konuşan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, “Tarımsal hasılada Türkiye Avrupa’da birinci, dünyada ilk 10 sıradadır. Sözleşmeli üretim başlayacak, sözleşmeli hayvancılık başlayacak. Yani alacak olanın ve satacak olanın kendini tam hukuki bir güvende hissettiği düzene gireceğiz” dedi.
22.06.2022Ekonomi
Kruvaziyer turizmi pandemi sonrası rekora koşuyor
Kruvaziyer turizmi pandemi sonrası rekora koşuyorDünyada hızla gelişen, limanların olduğu ülkeye ve şehre ciddi katkıları olan kruvaziyer destinasyonlarında, Akdeniz'in gözde limanlarını bünyesinde barındıran Türkiye, pandemi döneminin durgunluğunu atlattı. Kruvaziyer turizmi, bu yıl rekora koşuyor. 2022 yılı sonuna kadar 1052 kruvaziyer ve toplam 1 milyon 461 bin turistin Türk limanlarını ziyaret etmesi bekleniyor.
21.06.2022Ekonomi
‘Çocuğun yaşına göre spor dalı seçilmeli’
‘Çocuğun yaşına göre spor dalı seçilmeli’Çocukların gelişiminde sporun önemini belirten Prof. Dr. Cem Coşkun Avcı, “Yaşına göre spor dalı seçilmeli” dedi.
21.06.2022Vitrin
Yatırımı olanlar dikkat! Kripto para piyasası için dikkat çeken uyarı
Yatırımı olanlar dikkat! Kripto para piyasası için dikkat çeken uyarıHafta sonu adeta bir kasırga yaşayan kripto varlık piyasasının önde gelen varlıkları yeni haftanın ilk gününde kritik seviyelere tutunmaya çabalıyor. Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü kripto para piyasasıyla ilgili dikkat çeken uyarılarda bulundu.
20.06.2022Ekonomi
'Çocuğun yaşına göre spor dalı seçilmeli'
'Çocuğun yaşına göre spor dalı seçilmeli'Çocukların ruhen ve fiziksel gelişiminde sporun büyük rol oynadığına dikkat çeken Prof. Dr. Cem Coşkun Avcı, “Her çocuğun belli yaşlarda yapacağı ve çok fayda göreceği sporlar var. Genel olarak jimnastiğe başlamak için 4 yaş, yüzmeye başlamak için 5 yaş, tenis tarzı sporlar için de 7 yaş idealdir. Basketbol, voleybol gibi sporlara 9 ila 10 yaşından itibaren, hentbol ve atletizm tarzı sporlara da 10 yaşından itibaren başlanması faydalıdır” dedi.
20.06.2022Sağlık
Rusya'da petrol ihracatı ambargolara rağmen arttı
Rusya'da petrol ihracatı ambargolara rağmen arttıRusya-Ukrayna savaşı nedeniyle başta ABD olmak üzere birçok ülkenin yaptırımlarına maruz kalan Rusya, tüm yaptırımlara rağmen petrol ihracatını artırdı.
17.06.2022Ekonomi
Borsa ilk yarıda yükseldi
Borsa ilk yarıda yükseldiBorsa İstanbul günün ilk yarısında yüzde 0,91’lik değer kazandı.
17.06.2022Uzmanpara
Bakan Çavuşoğlu: Sırbistan’la 'kimlikle seyahat düzenlemesi' protokolü imzalanacak
Bakan Çavuşoğlu: Sırbistan’la 'kimlikle seyahat düzenlemesi' protokolü imzalanacakBalkanlar ziyareti kapsamında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sırbistan Dışişleri Bakanı Nikola Selakoviç ile ortak basın toplantısı düzenledi.
16.06.2022Siyaset
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 0,88’lik yükselişle tamamladı.
15.06.2022Ekonomi
Kriptoda 50 bin kişiyi dolandırdılar! Yurt dışına kaçıp lüks hayatlarını paylaşıyorlar
Kriptoda 50 bin kişiyi dolandırdılar! Yurt dışına kaçıp lüks hayatlarını paylaşıyorlarKripto parada kar vaadiyle 50 bin kişiyi dolandırdılar ve milyonlarca dolarlarla yurt dışında ultra lüks hayat sürüyorlar. Üstelik o anları da sosyal medyadan paylaşıyorlar.
15.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hacmi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.