Haiti

Haiti

Son dakika Haiti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Haiti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Haiti haber sayfamızda...

Haiti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.154 haiti haberi bulunmuştur.
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.08.2022Dünya
Haiti’nin başkentinde çete şiddeti: 10 günde 209 ölü
Haiti’nin başkentinde çete şiddeti: 10 günde 209 ölüBirleşmiş Milletler, Haiti'nin başkenti Port-au-Prince'te 10 günde 209 kişinin çete çatışmaları nedeniyle öldüğünü açıkladı.
27.07.2022Dünya
Haiti'ye iade edilmeyen suikast şüphelisi 11 gündür Türkiye'den çıkamıyor
Haiti'ye iade edilmeyen suikast şüphelisi 11 gündür Türkiye'den çıkamıyorHaiti Devlet Başkanı Jovenel Moise suikastı soruşturması kapsamında tutuklu yargılanırken Haiti'ye iadesi talebi reddedilerek 4 Temmuz'da tahliyesine karar verilen Samır Nasrı Salem Handal, Türkiye'den çıkamıyor. Sınır dışı kararı verilen Handal, kırmızı bülten aramasıyla ilgili tahdit kodlarının kaldırılmamış olması gerekçesiyle 11 gündür Kocaeli Geri Gönderme Merkezi'nde tutuluyor.
25.07.2022Gündem
Çete şiddetine teslim olan Haiti'ye BM'den silah ambargosu
Çete şiddetine teslim olan Haiti'ye BM'den silah ambargosuBM Güvenlik Konseyi, çete savaşlarından kaynaklanan şiddet karşısında, bu ülkeye bazı silahların satışına ambargo konulmasını oybirliğiyle onayladı.
16.07.2022Dünya
Haiti Cumhurbaşkanı suikastının zanlısı serbest bırakıldı
Haiti Cumhurbaşkanı suikastının zanlısı serbest bırakıldıHaiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise suikastı failinin ülkesine iadesi talepli davada, mahkeme önce sitem etti sonra da şüpheli Samır Nasrı Salem Handal’ın oy çokluğuyla ülkesine iadesinin reddine ve tahliyesine karar verdi. Kararı duyunca sevinç çığlığı atan şüpheli gözyaşlarına boğuldu.
5.07.2022Siyaset
Haiti Devlet Başkanına suikast şüphelisiyle ilgili karar
Haiti Devlet Başkanına suikast şüphelisiyle ilgili kararHaiti Devlet Başkanı Jovenel Moise'ye suikastı soruşturması kapsamında İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan ve İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınarak tutuklanan Samır Nasrı Salem Handal'ın iadesinin reddine ve tahliyesine karar verildi.
4.07.2022Gündem
Haiti Devlet Başkanına suikast şüphelisinin iade talebi reddedildi
Haiti Devlet Başkanına suikast şüphelisinin iade talebi reddedildiHaiti Devlet Başkanı Jovenel Moise'ye suikastı soruşturması kapsamında İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan ve İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınarak tutuklanan Samır Nasrı Salem Handal'ın iade davasında, Haiti makamlarından uygulanacak ceza türüne ilişkin yeniden güvence ve bilgi istendi. Tahliye talebi reddedilen Handal'ın eşi Mirna Handal, "Bu haksızlık. Mahkemenin eşimi tahliye etmesi gerekiyor" dedi.
30.05.2022Gündem
Haiti'de 8 Türk vatandaşı kaçırıldı! Türkiye devrede: Peş peşe açıklamalar
Haiti'de 8 Türk vatandaşı kaçırıldı! Türkiye devrede: Peş peşe açıklamalarHaiti'de, içinde 8'i Türk 17 kişinin bulunduğu otobüsün kaçırılmasıyla ilgili Dominik Cumhuriyeti'nde bulunan Santo Domingo Büyükelçiliği harekete geçti. Bakan Çavuşoğlu konuyla ilgili Kabine toplantısı sonrası açıklama yaptı. Öte yandan Çavuşoğlu, Haiti Dışişleri Bakanı Jean Victor Geneus ile içinde Türk vatandaşlarının da bulunduğu yolcu otobüsünün kaçırılmasına ilişkin telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
9.05.2022Dünya
Haiti'de çeteler arası çatışmalar şiddetlendi: 20 ölü!
Haiti'de çeteler arası çatışmalar şiddetlendi: 20 ölü!Haiti'nin başkenti Port-au-Prince'de 24 Nisan'dan bu yana çeteler arasındaki şiddet olayları nedeniyle en az 20 kişi hayatını kaybetti, 24 kişi yaralandı.
28.04.2022Dünya
Savcı kürek cezasını kabul etmedi
Savcı kürek cezasını kabul etmediHaiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise suikastı failinin ülkesine iadesi talepli davada, sanığın işlediği iddia edilen suçun Haiti'deki cezai karşılığının ömür boyu kürek cezası olduğu bildirildi. Cumhuriyet Savcısı, Haiti yetkili makamlarından öngörülen cezanın infaz edilmeyeceğine dair yeterli teminatın verilmesinin istenilmesini talep etti. Mahkeme, savcının talebini reddetti.
16.04.2022Gündem
Tartışmalı bir miras bıraktı...
Tartışmalı bir miras bıraktı...ABD’nin ilk kadın dışişleri bakanı Madeleine Albright, göçmen bir siyasetçi olarak tarihte iz bırakırken, kariyerinde, Balkanlar'daki soykırım ve etnik temizliğe karşı duruşu kadar, Ruanda ve Irak’taki tutumuyla tartışmalı da bir miras bıraktı
27.03.2022Dünya
'Yargı' son bölümüyle yine zirvede
'Yargı' son bölümüyle yine zirvedeKanal D’nin Ay Yapım imzalı dizisi 'Yargı', sürprizlerle dolu bir bölüme daha imza attı. 20 Mart akşamı yayınlanan 25'inci bölümüyle pazar akşamına damga vurdu. Zafer’in ortadan kaybolmasıyla ilgili sır perdesinin aralandığı bölümün final sahnesinde; Ceylin babasının ölümünü öğrenmesiyle büyük bir yıkım yaşarken bu anlar izleyenleri de gözyaşlarına boğdu.
21.03.2022Cadde
Emine Erdoğan: 'Savaşın karanlık yüzü, insanlığın üzerine bir kez daha çöktü'
Emine Erdoğan: 'Savaşın karanlık yüzü, insanlığın üzerine bir kez daha çöktü'Antalya Diploması Forumu’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ukrayna'da savaşın karanlık yüzünün bir kez daha insanlığın üzerine çöktüğünü belirterek, "Ukrayna’da hepimizi büyük bir kedere sürükleyen savaş karşısında gösterilen refleks maalesef diğer mazlum haklar için eşit gösterilmedi. Hangi ırktan hangi inançtan olursa olsun bir çocuğun bir kadının savaşın karşısında çektiği acı yaşadığı korku hepsi eşittir. Bir göz yaşının diğerine üstünlüğü olabilir mi? O yüzden bugünü bir milat olarak alıp hali hazırdaki tüm savaşlar karşısında birlik olalım" dedi.
12.03.2022Gündem
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye'nin çabalarını olumlu karşılıyoruz
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye'nin çabalarını olumlu karşılıyoruzCNN Türk canlı yayınında soruları yanıtlayan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Yapabileceğimiz her şeyi yapıp savaşı bitirmemiz gerekiyor. Türkiye'nin çabalarını takdir ediyorum, çok olumlu karşılıyoruz." dedi.
11.03.2022Haberler
Son dakika! NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye'nin çabalarını olumlu karşılıyoruz
Son dakika! NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye'nin çabalarını olumlu karşılıyoruzCNN Türk canlı yayınında soruları yanıtlayan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Yapabileceğimiz her şeyi yapıp savaşı bitirmemiz gerekiyor. Türkiye'nin çabalarını takdir ediyorum, çok olumlu karşılıyoruz." dedi.
11.03.2022Gündem
Antalya Diplomasi Forumu başlıyor
Antalya Diplomasi Forumu başlıyorAntalya'da bu yıl 'Diplomasiyi Yeniden Kurgulamak' temasıyla ikincisi düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu'na (ADF); 20 devlet ve hükümet başkanı, 70'ten fazla bakan, 50'ye yakın uluslararası örgüt temsilcisi olmak üzere toplamda 2 bin 500 katılıyor. ADF'yi, 200'ü yurt dışından 585 gazeteci takip ediyor.
11.03.2022Gündem
Haiti'de 5.3 büyüklüğünde deprem: 2 ölü, 50 yaralı!
Haiti'de 5.3 büyüklüğünde deprem: 2 ölü, 50 yaralı!Haiti'de meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremde 2 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi yaralandı.
25.01.2022Dünya
Güpegündüz suiksata kurban gitmişti! Kilit isim yakalandı
Güpegündüz suiksata kurban gitmişti! Kilit isim yakalandıHaiti’de geçtiğimiz sene 7 Temmuz’da Devlet Başkanı Jovenel Moise’nin öldürüldüğü suikastın kilit isimlerinden Haitili eski senatör John Joel Joseph, Jamaika’da yakalandı.
15.01.2022Dünya
Haiti’de iki gazeteci diri diri yakıldı!
Haiti’de iki gazeteci diri diri yakıldı!Haiti Güvenlik Güçleri’nden bir kaynak, başkent Port-au-Prince’de görevli 2 gazetecinin, bir çete tarafından diri diri yakıldığını açıkladı.
7.01.2022Dünya
Haiti Başbakanı Henry’e suikast girişiminin yeni görüntüleri ortaya çıktı
Haiti Başbakanı Henry’e suikast girişiminin yeni görüntüleri ortaya çıktıHaiti Başbakanı Ariel Henry’e 1 Ocak'ta Bağımsızlık Günü kutlamaları için geldiği Gonaives şehrinde gerçekleştirilen suikast girişiminin yeni görüntüleri ortaya çıktı.
4.01.2022Haberler
Haiti Başbakanı Henry’e suikast girişiminin yeni görüntüleri ortaya çıktı
Haiti Başbakanı Henry’e suikast girişiminin yeni görüntüleri ortaya çıktıHaiti Başbakanı Ariel Henry’e 1 Ocak'ta Bağımsızlık Günü kutlamaları için geldiği Gonaives şehrinde gerçekleştirilen suikast girişiminin yeni görüntüleri ortaya çıktı.
4.01.2022Dünya
Jamaika’dan, Haiti cumhurbaşkanına suikast zanlısına sınır dışı
Jamaika’dan, Haiti cumhurbaşkanına suikast zanlısına sınır dışıJamaika Başsavcısı geçen sene düzenlenen suikast sonucu hayatını kaybeden Haiti Cumhurbaşkanının öldürülmesine karışan Kolombiyalı eski askerin 3 Ocak’ta sınır dışı edileceğini açıkladı.
3.01.2022Dünya
Jamaika’dan, Haiti cumhurbaşkanına düzenlenen suikast zanlısına sınır dışı
Jamaika’dan, Haiti cumhurbaşkanına düzenlenen suikast zanlısına sınır dışıJamaika Başsavcısı geçen sene düzenlenen suikast sonucu hayatını kaybeden Haiti Cumhurbaşkanının öldürülmesine karışan Kolombiyalı eski askerin 3 Ocak’ta sınır dışı edileceğini açıkladı.
3.01.2022Dünya
Haiti Başbakanı Henry’e suikast girişimi
Haiti Başbakanı Henry’e suikast girişimiHaiti Başbakanı Ariel Henry’e, Bağımsızlık Günü kutlamaları için geldiği şehirde suikast girişiminde bulunuldu. Çıkan çatışmada Başbakan Henry’nin yara almadığı ve 1 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
2.01.2022Haberler
Kripto para CEO'sunun sır sonu! 195 milyon dolarla kaçtı mı, yoksa…
Kripto para CEO'sunun sır sonu! 195 milyon dolarla kaçtı mı, yoksa…Onunla tanışan kim varsa hepsi hayranlık besledi. Neşeli ve coşkulu yapısı sayesinde herkesi bir anda etkilemeyi başardı. Bu da onları kandırması için işini kolaylaştırdı. 75 bin kişiyi mağdur eden, tüm birikimlerini buharlaştıran ve hayallerini söndüren 30 yaşındaki adamın sır sonu, hâlâ tam olarak aydınlatılmış değil.
31.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Haiti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.