Hakim Ve Savcı

Hakim Ve Savcı

Son dakika hakim ve savcı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hakim ve savcı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hakim ve savcı haber sayfamızda...

Hakim Ve Savcı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.690 hakim ve savci haberi bulunmuştur.
İhanet cezasız kalmadı
İhanet cezasız kalmadıFETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından açılan 289 davadan 288’i karara bağlandı. Sona eren davalarda, bin 634 sanığa ağırlaştırılmış müebbet, bin 366 sanığa müebbet, bin 890 sanığa süreli hapis cezası verildi
15.07.2021Gündem
Son dakika! Fuat Oktay ihraç edilen hakim ve savcı sayısını açıkladı
Son dakika! Fuat Oktay ihraç edilen hakim ve savcı sayısını açıkladıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 15 Temmuz'dan bu yana ihraç edilen hakim ve cumhuriyet savcısı sayısını açıkladı.
14.07.2021Gündem
15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'nda yaşananları kule şefi Enver Yavuz anlattı
15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'nda yaşananları kule şefi Enver Yavuz anlattı15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağının güvenli bir şekilde Atatürk Havalimanı'na inmesini sağlayan kule şefi Enver Yavuz, o gece yaşananları anlattı. Yavuz, "O gece darbeci askerler apronda halka ateş açtı. Çok şehidimiz oldu" dedi.
14.07.2021Gündem
‘Bu yıl bin hâkim ve savcı alınacak’
‘Bu yıl bin hâkim ve savcı alınacak’Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin 2020-2021 Akademik Yılı mezuniyet törenine katıldı. Mezun olan öğrencilere, hâkim savcı alımı yapılacağı müjdesini veren Gül, “Yıl sonunda bin kişi hukuk fakültesi mezunlarından, yine avukatlıktan, idari yargı ve adli yargı için hâkim savcı alımı inşallah gerçekleşmiş olacak” açıklamasında bulundu.
8.07.2021Gündem
Son dakika... Adalet Bakanı Gül: Bin hakim ve savcı alacağız
Son dakika... Adalet Bakanı Gül: Bin hakim ve savcı alacağızGelen son dakika haberine göre; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, " Yıl sonunda bin kişi hukuk fakültesi mezunlarından yine avukatlıktan, idari yargı ve adli yargı için hakim savcı alımı inşallah gerçekleşmiş olacak" dedi.
7.07.2021Gündem
Son dakika! Arasında komiser yardımcısının da olduğu dolandırıcılık çetesine operasyon
Son dakika! Arasında komiser yardımcısının da olduğu dolandırıcılık çetesine operasyonHakim, savcı, Yargıtay üyesi tanıdıkları olduğunu söyleyerek soruşturması veya kovuşturması bulunan kişileri soruşturma dosyasından çıkartılmaları, beraat ettirilmeleri yönünde vaatlerde bulunarak para alarak dolandırdıkları iddia edilen bir komiser yardımcısı ve polisin de arasında bulunduğu 12 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul merkezli 3 ilde operasyon düzenlendi.
6.07.2021Gündem
Bakan Gül: Faile değil, fiile bakarak karar verin
Bakan Gül: Faile değil, fiile bakarak karar verinAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, adli ve idari yargı adaylarının ödül töreninde, "Hangi suç kim tarafından işlenirse işlensin, faile değil fiile bakarak karar verin. Kişilerin dinine, diline, inancına, yaşam tarzına, siyasetine, felsefi anlayışına, mezhebine, doğduğu yere değil, dosyadaki delillere bakarak karar verin" dedi.
2.07.2021Siyaset
FETÖ'nün 'hakim ve savcı çalışma evlerinden sorumlu imamı'na hapis
FETÖ'nün 'hakim ve savcı çalışma evlerinden sorumlu imamı'na hapisFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "hakim ve savcı çalışma evlerinden sorumlu imamı" Fatih Saraçoğlu'na "silahlı terör örgütü üyeliğinden" 8 yıl 9 ay hapis cezası verildi.
1.07.2021Gündem
Son dakika... Selam Tevhid soruşturması kumpası davasında karar
Son dakika... Selam Tevhid soruşturması kumpası davasında kararFETÖ'nün "Selam Tevhid" soruşturması kumpası davasında, usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcı hakkında karar açıklandı.
30.06.2021Gündem
Halis Serbest: İznim olmadan asla!
Halis Serbest: İznim olmadan asla!Bergen’in belgesel kitabının ve filminin senaryo yazarı Ayça Öztorun, Magazinkolik.com için Adana Kozan’da sanatçıya önce kezzap atıp yüzünü yakan, ardından da yaşamına son veren Halis Serbest’le konuştu.
12.06.2021Cadde
Bakan Gül: Yargı ele geçirilecek mevzi değildir
Bakan Gül: Yargı ele geçirilecek mevzi değildirAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) ilk genel kurulundaki konuşmasında, "Yargı ele geçirilecek bir mevzi, bir makam, bir kurum değildir. Yargı asla el uzatılmaması gereken, göz bebeğimiz gibi korumamız gereken bir anayasal kurumdur" dedi. Genel kurulda Mehmet Akif Ekinci, HSK başkan vekili seçildi.
7.06.2021Siyaset
Son dakika: Gece yarısı atama kararları! Resmi gazetede yayımlandı
Son dakika: Gece yarısı atama kararları! Resmi gazetede yayımlandıGelen son dakika haberine göre: Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 ismi HSK üyeliğine seçti. HSK üyelikleri sona eren Halil Koç ve Mehmet Akif Ekinci ile Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı İbrahim Kolcu ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından HSK üyeliklerine seçildi.
27.05.2021Gündem
Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı
Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandıHakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) 3 bin 70 hakim ve savcının görev yerinin değiştirilmesine ilişkin kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
27.05.2021Gündem
Resmen yayımlandı! Kritik atamalar
Resmen yayımlandı! Kritik atamalarÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi ve Rekabet Kuruluna ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
27.05.2021Gündem
Hâkim ve savcı adaylarına Türkçe dersi veriliyor
Hâkim ve savcı adaylarına Türkçe dersi veriliyorTürkiye Adalet Akademisi’nde (TAA) eğitim gören hâkim savcı adayları için yargı kararlarının daha iyi anlaşılır olması için Türkçe dersi verilmeye başlandı.
12.05.2021Gündem
Adalet Bakanlığı'ndan yazılı ve sözlü sınav açıklaması! Adalet Bakanlığı sınavları ertelendi mi?
Adalet Bakanlığı'ndan yazılı ve sözlü sınav açıklaması! Adalet Bakanlığı sınavları ertelendi mi?Adalet Bakanlığı tarafından yazılı ve sözlü sınavlar hakkında açıklama yapıldı. 29 Nisan Perşembe akşamı başlayacak olan ve 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan tam kapanma öncesinde bir açıklamada Adalet Bakanlığı'ndan geldi. Peki Adalet Bakanlığı yazılı ve sözlü sınavları ertelendi mi?
28.04.2021Gündem
Son dakika: Bakanlık duyurdu! Yazılı ve sözlü sınavlar ertelendi
Son dakika: Bakanlık duyurdu! Yazılı ve sözlü sınavlar ertelendiAdalet Bakanlığı, 30 Nisan 2021 ile 17 Mayıs 2021 arasındaki yazılı ve sözlü sınavların ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.
27.04.2021Gündem
1 yıl hapis yattı! 'Yok' dediği yazı ortaya çıkınca beraat etti
1 yıl hapis yattı! 'Yok' dediği yazı ortaya çıkınca beraat ettiAntalya'da, kredi için internetten bankaya başvuran beden eğitimi öğretmeni Özgür Fırat'ı arayan dolandırıcılar, kredi notu yeterli olmadığı için hesabına para giriş çıkışı yapacaklarını söyledi. Yapılan giriş-çıkışların ardından Eskişehir’de yaşayan bir kişi, kendisini dolandırdığı iddiasıyla Fırat'tan şikayetçi oldu. Aynı gün Fırat da dolandırıldığını anlayınca emniyete başvurdu. Hakkında açılan davada, şikayetçi olmadığına yönelik emniyetten yazı gönderilince Fırat, 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı ve 1 yıl hapis yattı. Antalya Emniyeti, aynı konudan başka ilde açılan davaya bu kez 'şikayetçi' olunduğuna ilişkin yazı gönderince, Fırat beraat etti. Şu an taksicilik yapan Fırat, “Bir insanın başına gelmeyen şeyler benim başıma geldi. Bu kadar kolay olmamalıydı. Çok yıprandım. Öğretmenliğe dönmek istiyorum" dedi.
23.04.2021Gündem
FETÖ’nün hâkim ve savcı kampı basıldı
FETÖ’nün hâkim ve savcı kampı basıldıFETÖ’nün hâkim ve savcı adaylığı sınavlarına hazırlamak için kampa aldığı avukatlara operasyon düzenlendi. İstanbul merkezli olarak dokuz ilde yapılan baskınlarda sekiz avukat ile iki örgüt yöneticisi gözaltına alındı
10.04.2021Gündem
Son dakika... Örgütün Jandarma yapılanmasına operasyon! Gözaltılar var
Son dakika... Örgütün Jandarma yapılanmasına operasyon! Gözaltılar varAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün Jandarma mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmada 19'u muvazzaf 53 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.
9.04.2021Gündem
Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kanun teklifi nedir? Güvenlik soruşturması teklifi maddeleri nelerdir?
Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kanun teklifi nedir? Güvenlik soruşturması teklifi maddeleri nelerdir? Bugün son dakika haberleri arasında Güvenlik Soruşturması teklifinin Meclis'te kabul edildiği yer aldı. Kanunla, kamuya ilk kez alınacaklara ilişkin güvenlik soruşturma kriterleri belirleniyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu teklifin kabul edilmesinin ardından " Tüm milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Ülkemize ve Milletimize hayırlı, uğurlu olsun." açıklamasında bulundu. Vatandaşlar ise Güvenlik soruşturması teklifi maddeleri nelerdir? Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kanun teklifi metni nedir? araştırmasına geçti.
8.04.2021Gündem
Son dakika: Güvenlik Soruşturması teklifi Meclis'te kabul edildi
Son dakika: Güvenlik Soruşturması teklifi Meclis'te kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu TBMM'de kabul edildi. Kanunla, kamuya ilk kez alınacaklara ilişkin güvenlik soruşturma kriterleri belirleniyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu teklifin kabul edilmesinin ardından " Tüm milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Ülkemize ve Milletimize hayırlı, uğurlu olsun." açıklamasında bulundu.
8.04.2021Siyaset
'Aklınızı kimseye kiraya vermeyin'
'Aklınızı kimseye kiraya vermeyin'Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hâkim ve savcı adaylarına seslenirken, “Yargının yegane ideolojisi adalettir. Ne olur aklınızı hiç kimseye kiraya vermeyin, esir etmeyin. Anayasadan, kanunlardan başka hiçbir yerden emir almayın” dedi.
6.04.2021Siyaset
Emekli amirallerin bildirisine Adalet Bakanı Gül'den açıklama: Bu karanlık zihniyetle mücadele edeceğiz
Emekli amirallerin bildirisine Adalet Bakanı Gül'den açıklama: Bu karanlık zihniyetle mücadele edeceğizGelen son dakika haberine göre; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Adli Yargı ve İdari Yargı Hazırlık Eğitimlerinin Açılış Töreni"nde konuşma yaptı. Bakan Gül, "Ülkemiz ve demokrasimiz adına üzücüdür. Ülkemizi 84 milyon demokrasimizi hukukumuzu daha da ileriye götüreceğiz. Bu karanlık zihniyetle mücadele edeceğiz" dedi.
5.04.2021Siyaset
İftiraların hesabı yargıda sorulacak
İftiraların hesabı yargıda sorulacakFETÖ’yle mücadelenin önemli ismi Aydıner, “Darbe girişiminde gözaltı kararını yazan ilk savcısı olarak FETÖ terör örgütüne karşı en amansız mücadeleyi verdim. İftira atan kişilerden yargı önünde hesap sorulacak” dedi...
1.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

savcıhakimfetöadalet bakanıabdulhamit gül

Hakim Ve Savcı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.