Hakları

Hakları

Son dakika hakları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hakları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hakları haber sayfamızda...

Hakları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 43.377 hakları haberi bulunmuştur.
Saflar sıklaşıyor
Saflar sıklaşıyorBiden, Asya turunda ABD’nin müttefiklerine güven verirken, Lavrov ise Rusya’nın Çin ile daha fazla yakınlaşacağını duyurdu.
25.05.2022Dünya
Ukrayna-Rusya savaşı 'OHAL' getirdi! Macaristan'dan flaş hamle
Ukrayna-Rusya savaşı 'OHAL' getirdi! Macaristan'dan flaş hamleMacaristan Başbakanı Viktor Orban, yeni hükümetin kurulmasının hemen ardından Ukrayna-Rusya Savaşı nedeniyle gece yarısından itibaren Macaristan’da OHAL ilan etti.
24.05.2022Dünya
Kazakistan’da 27 yılın ardından ilk referandum
Kazakistan’da 27 yılın ardından ilk referandumKazakistan’da halk, 27 yıl aradan sonra anayasa değişikliği için 5 Haziran'da sandık başına gidecek.
24.05.2022Dünya
Evlat nöbetindeki baba: HDP ve PKK’dan korkmayın
Evlat nöbetindeki baba: HDP ve PKK’dan korkmayınDiyarbakır'da, 7 yıl önce 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Özkan için HDP binası önünde evlat nöbeti tutan Süleyman Aydın, "HDP’den ve PKK’dan korkmayın. Gelin, hep birlikte bize destek verin" dedi.
24.05.2022Gündem
Quad ülkelerinin liderlerinden Japonya zirvesi
Quad ülkelerinin liderlerinden Japonya zirvesiJaponya, ABD, Avustralya ve Hindistan'dan oluşan Quad ülkelerinin liderleri, Tokyo'da gerçekleştirdikleri dörtlü zirvede bir araya geldi. ABD Başkanı Joe Biden yaptığı açıklamada, ittifaka üye 4 ülkenin yapacak çok işi olduğunu söyledi.
24.05.2022Dünya
Dünyada bir ülke kadar mülteci var!
Dünyada bir ülke kadar mülteci var!Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Ukrayna savaşı ve diğer çatışmalar, insan hakları ihlallerinin yanı sıra iklim değişikliğinin etkisiyle dünyada zorla yerlerinden edilenlerin sayısının ilk kez 100 milyonu geçtiğini açıkladı.
24.05.2022Dünya
Son dakika:  Erdoğan müjdeleri sıraladı! Yoklama kaçağına bedelli imkanı, hükümlülerin Kovid-19 izni uzatıldı, uzay yolculuğu için ilk adım
Son dakika: Erdoğan müjdeleri sıraladı! Yoklama kaçağına bedelli imkanı, hükümlülerin Kovid-19 izni uzatıldı, uzay yolculuğu için ilk adımSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, 'Yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten yararlanma yolunu açıyoruz' dedi. Erdoğan açık cezaevi izinlerinin uzatıldığı belirtti ve uzay yolculuğu için ilk adımın detaylarını paylaştı.
23.05.2022Siyaset
Daha fazla ülke harekete geçecek
Daha fazla ülke harekete geçecekGoogle’ın medya kuruluşlarına telif hakkı ödediği ülke sayısının artması bekleniyor. Pek çok ülke AB’nin kararlarını örnek almaya hazırlanıyor. Hükümetlere bu yönde yasa çıkartılması için artan oranda talep geliyor.
23.05.2022Ekonomi
İlklerin festivali
İlklerin festivaliDördüncüsü düzenlenen Didim VegFest, veganizm felsefesini binlerle buluşturdu. Hazırlanan 50 metrelik vegan dürüm için de Guinness’e başvuruda bulunuldu
23.05.2022Ege
Cimer'e çocuk şikayeti gitti! Fenomenlere sıkı takip
Cimer'e çocuk şikayeti gitti! Fenomenlere sıkı takipSosyal medya fenomenliğine çocuklar da alet edilince polis harekete geçti. Uzmanlar yapılan paylaşımların çocuk istismarı olduğuna dikkat çekti. Bir avukat, sosyal medyada çocuklarının fotoğraflarını paylaşanları CİMER’e şikâyet ederken, uzmanlar bunun bir istismar olduğunu söyledi.
23.05.2022Gündem
10 ev işçisinden 8’i kayıt dışı
10 ev işçisinden 8’i kayıt dışı Uluslararası Çalışma Örgütü (İLO) temsilcileri TBMM’ye ev işçilerinin insani koşullarda çalışmasının sağlanmasına yönelik 12 maddelik öneri sundu.
22.05.2022Ekonomi
Dünya medyasının Google zaferi!
Dünya medyasının Google zaferi!Dünyada pek çok ülke, teknoloji devi Google’ı haber içeriğine telif ödemesi için zorluyor.
22.05.2022Ekonomi
‘Onunla daha özgür yürüyoruz’
‘Onunla daha özgür yürüyoruz’Duygu Asena Roman Ödülü’nün bu yılki sahibi Seray Şahiner, “Duygu Asena, bizden önce bu yollardan geçip, türlü eleştiriyi göğüsleyerek, şimdi daha özgür yürümemizi sağlayan yazarlardan biri” diyor.
22.05.2022Kültür Sanat
Can dostlar için tartışılan karar
Can dostlar için tartışılan kararYargıtay’ın can dostlarla ilgili “ya terk et ya birlikte git” kararı tartışma yarattı. Hukukçular ve hayvan dostları, “Yarışan haklarda yaşam ve barınma hakkı, tahliye hakkından önce gelir” görüşünde.
22.05.2022Pazar
‘Telif hakkı için yasa çıkarılsın’
‘Telif hakkı için yasa çıkarılsın’Google’ın, AB ve diğer ülkelerde yaptığı gibi Türkiye’de de haber içerikleri için medya kuruluşlarına telif ödemesi gerektiği belirtildi. Uzmanlar, bunun için Türkiye’de bir yasa çıkarılması gerektiğinin altını çizdi.
21.05.2022Ekonomi
‘Google haberin telifini ödemeli’
‘Google haberin telifini ödemeli’ABD’li internet şirketi Google’ın, Avrupa’daki 300 medya kuruluşuna ‘telif hakkı’ ödemesi yapması sonrasında benzer bir sistemin Türkiye’de de uygulanması gerektiği gündeme geldi. Uzmanlar, “Aramada çıkan her şeyin bedeli var” diyor.
20.05.2022Ekonomi
Son dakika: ABD'de NATO üyeliği buluşması! 'Türkiye'nin endişelerini gidermeye hazırız'
Son dakika: ABD'de NATO üyeliği buluşması! 'Türkiye'nin endişelerini gidermeye hazırız'Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, Finlandiya ve İsveç liderleriyle düzenlediği ortak basın toplantısında, ABD’nin Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya üyeliğini güçlü şekilde desteklediğini ifade etti. Biden, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’nun tüm şartlarını karşıladığını belirtti. Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto, “Finlandiya her zaman Türkiye ile iyi ikili ilişkilere sahip olmuştur” ifadelerini kullanarak, “NATO müttefiki olarak Türkiye’nin güvenliğine bağlı olacağız. Terörizmi çok ciddiye alıyoruz. Terörü her şekilde lanetliyoruz. Türkiye’nin tüm endişelerini açık ve yapıcı şekilde görüşmeye ve gidermeye hazırız” dedi.
19.05.2022Dünya
Tanju Özcan'ın ilanları 'nefret ve ayrımcılık' suçlamasıyla kaldırıldı
Tanju Özcan'ın ilanları 'nefret ve ayrımcılık' suçlamasıyla kaldırıldıBolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, geçici sığınmacılara yönelik Arapça ve Türkçe, "Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize' ilanı, Cumhuriyet Savcılığı kararıyla 'nefret ve ayrımcılık' suçlamasıyla dün gece saatlerinde kaldırıldı.
19.05.2022Gündem
Feminist gazeteci Sophia nasıl ortadan kayboldu?
Feminist gazeteci Sophia nasıl ortadan kayboldu?BBC, Çin'de #MeToo (#SenDeAnlat) hareketinin başlamasına öncülük eden ve prestijli bir bursla İngiltere'de üniversiteye kabul edildikten sonra Pekin'de tutuklanan feminist gazeteci Sophia Huang Xueqin'in nasıl ortadan kaybolduğunu araştırdı.
19.05.2022Dünya
Bolu Belediyesi'ne 'ayrımcılık' cezası!  Yabancılara yönelik 'nikah ve su ücreti' tarifesi kararı
Bolu Belediyesi'ne 'ayrımcılık' cezası! Yabancılara yönelik 'nikah ve su ücreti' tarifesi kararıGelen son dakika haberine göre; Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), Bolu Belediye Başkanlığı’nın kentte yaşayan yabancılara yönelik su ve nikah ücretlerinde farklı tarife uygulanmasına ilişkin kararında ayrımcılık yasağı ihlali yapıldığına hükmetti. Bolu Belediyesi hakkında 40 bin TL idari para cezası uygulanması kararlaştırıldı.
19.05.2022Gündem
Vegan müzisyen Vegan Fest’te
Vegan müzisyen Vegan Fest’teVegan ve hayvan hakları aktivisti Atilla Volga, Aydın Didim’de 19-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Didim VegFest’te hayranlarıyla buluşacak.
19.05.2022Cadde
Paris Temyiz Mahkemesi: Lafarge insanlığa karşı işlenen suçlara ortak oldu
Paris Temyiz Mahkemesi: Lafarge insanlığa karşı işlenen suçlara ortak olduParis Temyiz Mahkemesi, Lafarge'ın Suriye'deki tesisinin "insanlığa karşı işlenen suçlara ortaklık ettiğine" dair suçlamaları teyit etti.
19.05.2022Dünya
Tuğamiral Tezel: Geri itmede insan onuruna yakışmayan durumlar yaşanmaktadır
Tuğamiral Tezel: Geri itmede insan onuruna yakışmayan durumlar yaşanmaktadırSahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Serkan Tezel, Ege Denizi'nde düzensiz göçle mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulundu. 2015 yılında 279 kaçak göçmenin yaşamını yitirdiğini söyleyen Tezel, bu sayının 2021 yılında 15'e düştüğünü belirterek, "Yunanistan tarafından 2020 yılının başlarında uygulanmaya başlanan geri itme olaylarında insan onuruna yakışmayan durumlar yaşanmaktadır" dedi.
18.05.2022Gündem
Vegan müzisyen Atilla Volga, Didim VegFest'te
Vegan müzisyen Atilla Volga, Didim VegFest'teYenilik arayan müzikseverlerin besteleriyle ilgisini çeken Atilla Volga, Türkiye'nin vegan kültürüne açılan kapısı olan ilk vegan festivali Didim VegFest'te sahne alacak.
18.05.2022Vitrin
Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak?
Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak?Devlet Su İşleri personel alacak. Daha önce duyuru yapılmıştı fakat süreç ile ilgili detaylar belli olmamıştı. Bu göreve talip olanlar "Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak?" sorusunu yöneltiyor.
18.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hakları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.