Halikarnas

Halikarnas

Son dakika halikarnas haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan halikarnas gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan halikarnas haber sayfamızda...

Halikarnas

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 468 halikarnas haberi bulunmuştur.
Genel Kültür Soruları 2021: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve Cevapları
Genel Kültür Soruları 2021: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve CevaplarıGenel bilgi olarak da adlandırılabilen genel kültür kişinin toplumsal olaylar, tarihe yön veren gelişmeler gibi pek çok etkileşim hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu gösteren, bütünsel bir kavramdır. Genel kültür edebiyat, tarih, coğrafya, tarih gibi kavramları içerisine yer alır. KPSS gibi yazılı sınavlarda da karşımıza çıkan genel kültür çoğunlukla toplumlarda öne çıkmış olan ve tarihsel bir akışa da yön vermiş olayların bilinmesi olarak adlandırılabilir. Zor, kolay, eğlenceli, mantık, şaşırtmalı, coğrafya, tarih genel kültür soruları ve cevapları için “Genel Kültür Soruları 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Eğitim
Attila Gökçe yazdı: Alsancak Stadı değil Mustafa Denizli Stadı
Attila Gökçe yazdı: Alsancak Stadı değil Mustafa Denizli StadıKibirden, egoizmden uzak durdu. Sevginin, emeğin ve inancın izini sürdü. Sportmenliğin, barışın ve iyi niyetin elçisi oldu. İşte hep bu örnek kişiliğinden dolayı o stada adının verilmesi gerekiyor. Alsancak Stadı değil... Mustafa Denizli Stadı...
21.11.2021Altay
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.11.2021Eğitim
Halikarnas Balıkçısı en sevdiği yerde
Halikarnas Balıkçısı en sevdiği yerdeTürk edebiyatı ve sanatının en özel isimlerinde biridir Cevat Şakir Kabaağaçlı...
13.10.2021Kültür Sanat
“Bodrum’un dönüşümü taşlarından başlar”
“Bodrum’un dönüşümü taşlarından başlar”“Sıtkı Kösemen: Bodrum-Dönüşümler” sergisi 16. Contemporary İstanbul’da sanatseverlerle buluştu.
10.10.2021Kültür Sanat
Kızını kurtarmak için bu pis işe girmişti
Kızını kurtarmak için bu pis işe girmiştiBen de amiri arayıp bilgi verdim. Ama amir beni arayıp bulamayınca Seza’dan gerekli bilgileri almıştı zaten. Uyuduğum için telefonlarına cevap veremediğimi anlattım.
29.07.2021Kültür Sanat
Mağazaya özel tasarım saat
Mağazaya özel tasarım saatCemiyetin ünlü isimleri, İsviçreli saat markası Hublot’un Bodrum Yalıkavak Marina’daki mağazasında düzenlenen etkinliğe katıldı
24.07.2021Cadde
İşin zor kısmı bundan sonra başlıyordu
İşin zor kısmı bundan sonra başlıyorduArkeoloji alanlarının yüzeylerinde genellikle toprakta neyin gömülü olduğuna dair belirli izler bulunuyordu...
18.07.2021Kültür Sanat
Site yapılmadan önce burada kaçak kazı yapılmış
Site yapılmadan önce burada kaçak kazı yapılmışSonra bir lokantaya gidip döner siparişi verdik...
17.07.2021Kültür Sanat
Yazılar Ömer Akbaş’a aitse bu D kim olabilirdi?
Yazılar Ömer Akbaş’a aitse bu D kim olabilirdi?Katil her kimse bu acımasız adamın biletini kesmişti. Tabii yasalar ve uygar dünya, biletlerin bu şekilde katiller tarafından kesilmesine karşıydı.
16.07.2021Kültür Sanat
Renkli açılış
Renkli açılışHalikarnas diyarı Bodrum’un marinası son günlerde birbirinden renkli açılışlara ev sahipliği yapıyor.
16.07.2021Cadde
Cumhurbaşkanlığı 2. Uluslararası Yat Yarışları'nda ödüller sahiplerini buldu
Cumhurbaşkanlığı 2. Uluslararası Yat Yarışları'nda ödüller sahiplerini bulduCumhurbaşkanlığı 2. Uluslararası Yat Yarışları'nın Muğla etabının kazananları ödüllerini aldı.
27.06.2021Diğer
Bodrum mandalinası Türkiye’de, belki dünyada tek
Bodrum mandalinası Türkiye’de, belki dünyada tek"Sıcak olması koşuluyla birer çay alırız müdürüm...
19.06.2021Kültür Sanat
Hepimiz şaşkınlıkla arkasından bakakalmıştık
Hepimiz şaşkınlıkla arkasından bakakalmıştık"Daha feneri söndürecektik yahu nereye böyle erkenden? Senin tavuktan farkın kalmamış dostum...
Kadın bir süredir bizim masaya doğru bakıyordu
Kadın bir süredir bizim masaya doğru bakıyorduDavid karşıma, Barbaros ise yanıma oturmuştu. David gülümseyerek, “Bugünkü gezimizle sizi biraz bilgilendirmiş olduk mu acaba?” diye sordu.
Radisson Collection Hotel Bodrum kapılarını açtı
Radisson Collection Hotel Bodrum kapılarını açtıRadisson Hotel Group, Bodrum yarımadasının güneyindeki Aspat Koyu’nda bulunan Radisson Collection Hotel Bodrum kapılarını açtı. Denize sıfır konumu ve panoramik Ege Denizi manzarasıyla, misafirlerine huzurlu, dinlendirici ve eğlenceli bir tatil sunmayı amaçlıyor.
3.06.2021Tatil
Eşinin ölümünden sonra onun küllerini içtiği söylenir
Eşinin ölümünden sonra onun küllerini içtiği söylenirÜstte dev katmanlı gri bulutlar, altta bir kuşak gibi uzayan kalın bir bulut tabakası, en altta ise küçük kümeler halinde sıra sıra dizilmiş bulutlar. Umarım yağmur yağmazdı. Evden çıkarken baktığımda yağmur yağacağına dair bir bilgi yoktu meteorolojinin internet sitesinde. Ama burası Bodrum’du ve sizi her an bir sürpriz bekleyebilirdi.
Katil üzerinde bir iskambil kağıdı bırakmış
Katil üzerinde bir iskambil kağıdı bırakmış“Yoktu hayır. Metin kendi halinde biriydi son yıllarda. Kendinden başka kimseye de bir zararı yoktu. Sadece damarına basılırsa bağırır çağırırdı o kadar.”
Bodrum’un yarışı!
Bodrum’un yarışı!İlk defa düzenlenen Bodrum Halikarnas Granfondo Bisiklet Yol Yarışı’na, 11 farklı ülkeden yaklaşık 1000 bisiklet tutkunu katıldı.
24.05.2021Ege
Yarış heyecanı
Yarış heyecanıBilnet Okulları’nın ana sponsoru olduğu Bodrum Halikarnas Granfondo Uluslararası Bisiklet Yol Yarışı için hazırlıklar tamamlandı.
23.05.2021Cadde
Katil kendisini ele verecek iz bırakmamıştı
Katil kendisini ele verecek iz bırakmamıştı“O günün gelmesini iple çekeceğim.” dedim teşekkür ederek. Sonra ayıp olmasın diye Barbaros’a dönüp onun bugün neler yaptığını sordum. Bu arada patates sosis iyi gitmiş, açlığımı yatıştırmıştı.
14.05.2021Kültür Sanat
Cinayetleri merak ediyor, heyecanla bekliyordu
Cinayetleri merak ediyor, heyecanla bekliyorduBarbaros da marina yat kulübü İngilizce telaffuzuyla söylemişti ağzını yaya yaya özentili bir biçimde. Böyle bir moda vardı da benim mi haberim yoktu? Belki de espri olsun, ya da yanında yabancı arkadaşı var diye o şekilde telaffuz etmiş olabilirdi. David nereli olabilirdi? Amerikalı ya da İngiliz olma ihtimali daha yüksekti.
13.05.2021Kültür Sanat
Egemenliğimizi koruyacağız
Egemenliğimizi koruyacağız Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ve EÜ Uluslararası İlişkiler Topluluğu ortaklığında “5+1 Cenevre Görüşmeleri ve Egemen Eşitlik Temelinde İki Devletli Çözüm Vizyonu” webinarı, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katılımıyla düzenlendi.
9.05.2021Ege
Genç mimarların projelerine ödül
Genç mimarların projelerine ödülODTÜ Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencileri 1 Kasım 2019’da Prof. Dr. Ayşen Savaş başkanlığında Bodrum Belediyesi ve Başkan Ahmet Aras’ı ziyaret ederek fakülte bitirme tezlerini Bodrum konulu olarak hazırlayacaklarını ve projelerini Bodrum Belediyesi’ne sunacaklarını açıklamışlardı.
27.04.2021Ege
Behramoğlu’nu  ağırladılar
Behramoğlu’nu ağırladılarŞair ve edebiyatçı Ataol Behramoğlu, Bodrum ile özdeşleşen Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın 131’inci doğum günü için hazırlanan özel etkinliğe katıldı.
18.04.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Halikarnas ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.