Harvard Üniversitesi

Harvard Üniversitesi

Son dakika Harvard Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Harvard Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Harvard Üniversitesi haber sayfamızda...

Harvard Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.016 harvard üniversitesi haberi bulunmuştur.
CERN araştırmaları dünyada ses getirdi
CERN araştırmaları dünyada ses getirdiMaddenin temelinin araştırıldığı CERN’deki deneylere katıldı, doktora tezinde Higgs Parçacığı’nın keşfedileceğini yıllar önce yazdı. AD Scientific Index’e 106. sıradan girerek en etkili bilim insanı olan Prof. Dr. Hatice Duran Yıldız, Fizik alanındaki araştırmalarıyla öne çıkıyor.
29.12.2021Gündem
Evrenin tarihini aynalarına yansıtacak
Evrenin tarihini aynalarına yansıtacakTasarım ve inşası çeyrek asrı alan, dünyanın en büyük ve en güçlü teleskobu olarak lanse edilen James Webb nihayet fırlatıldı. Webb teleskobu, aynalarıyla "Evrende yalnız mıyız?" sorusu başta olmak üzere, Büyük Patlama’nın ardından ilk yıldızlar ve galaksilerin oluşumunu, yani evrenin tarihini bizlere yansıtacak.
26.12.2021Dünya
Düzce ne zaman il oldu, nerede, hangi bölgede? Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü kimdir?
Düzce ne zaman il oldu, nerede, hangi bölgede? Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü kimdir? Düzce hangi bölgede, il mi? MasterChef programına ev sahipliği yapan Düzce ili hakkında merak edilenler artıyor. İl Karadeniz Bölgesi'nde yer alıyor. Bolu ilinden ayrılarak il statüsü kazanan Düzce'nin belediye başkanı ise Faruk Özlü'dür. Peki, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü kimdir, nereli?
16.12.2021Gündem
ABD iki mutasyon dalgasıyla mücadele ediyor
ABD iki mutasyon dalgasıyla mücadele ediyorAmerika Birleşik Devletleri, kovid-19’un Delta mutasyonuyla mücadele ederken, Omicron mutasyonunun da ortaya çıkması vaka sayılarında artışa neden oldu.
16.12.2021Dünya
Harvard: Aşının uygulanma saati, antikor seviyesini etkiliyor
Harvard: Aşının uygulanma saati, antikor seviyesini etkiliyorABD'de Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesinin ve Oxford Üniversitesi'nden bilim insanlarının, 2 bin 190 sağlık çalışanının aşılanmasına ilişkin yaptığı araştırmada öğleden sonra yapılan aşıların, sabah yapılanlara göre daha fazla antikor ürettiğini ifade etti.
13.12.2021Dünya
Sağlıkta kadın liderlerin devri
Sağlıkta kadın liderlerin devriBoğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve PWN İstanbul tarafından SDSN ve Awen for Us desteği ile hayata geçirilen “Sağlığa Yön Veren Kadın Liderler” Gelişim Sertifika Programı ile sağlık ve ilaç sektöründe çalışan kadınlar daha ilerisi için teşvik ediliyor. Program ile sektördeki kadınların gelişimi desteklenirken, kişisel ağlarını genişletmelerine katkıda bulunulacak. Sağlık ve ilaç şirketlerinden üst düzey yöneticilerin, katılımcılarla bir araya geleceği program, Harvard Üniversitesi “Liderlikte Kadın: Yükselen Liderler için Online Sertifika Programı”nı tamamlama olanağı da sunacak.
6.12.2021Ekonomi
IMF’de Gopinath sürprizi
IMF’de Gopinath sürpriziIMF Başekonomisti Gita Gopinath, 2022 başında görevinden ayrılacak olan IMF Birinci Başkan Yardımcısı Geoffrey Okamoto'nun yerini alacak ve kuruluşun iki numaralı ismi haline gelecek. Daha önce yaptığı açıklama ile ocak ayında IMF'den ayrılarak Harvard Üniversitesi'ne döneceğini ifade eden Gopinath, teklif edilen IMF Birinci Başkan Yardımcılığı görevi sonrası bu kararından vazgeçti.
4.12.2021Ekonomi
Gopinath, IMF'nin iki numaralı ismi olacak
Gopinath, IMF'nin iki numaralı ismi olacakIMF Baş Ekonomisti Gita Gopinath, IMF'nin iki numaralı ismi olacak.
3.12.2021Uzmanpara
‘Sağlığa Yön Verecek Kadın Liderler’ gelişim programı ile sağlık sektöründeki kadın liderlerin önü açılıyor
‘Sağlığa Yön Verecek Kadın Liderler’ gelişim programı ile sağlık sektöründeki kadın liderlerin önü açılıyorBoğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve Professional Women’s Network (PWN) İstanbul’un sağlık sektöründeki kadın liderliğinin önündeki engelleri kaldırmak hedefiyle SDSN ve Awen for Us desteği ile hayata geçirdiği “Sağlığa Yön Veren Kadın Liderler” Gelişim Sertifika Programı 8 Ocak 2022’de başlıyor.
3.12.2021Vitrin
‘Kim Milyoner Olmak İster’de Harvard öğrencisi dördüncü soruda elendi!
‘Kim Milyoner Olmak İster’de Harvard öğrencisi dördüncü soruda elendi!Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu 'Kim Milyoner Olmak İster'in 19 Kasım Cuma akşamı yayınlanan bölümüne, Harvard Üniversitesi’nde okuyan Yunus Enç adlı yarışmacı damga vurdu. Yarışmacının, joker kullanmasına rağmen yanlış cevap verdiği sesli sorunun ardından ünlü oyucu ile diyaloğu dikkat çekti. İşte detaylar...
20.11.2021Cadde
Hepimiz biraz ‘huzursuzuz’
Hepimiz biraz ‘huzursuzuz’Ünlü caz müzisyeni Vijay Iyer yeni albümü “Uneasy” ile İstanbul’a geliyor. Vijay Iyer, “Son 20 yıldır yaşananlardan çok tedirginiz. Bir şekilde hepimiz bunun gölgesindeyiz. Aynı güçler en büyük kirleticiler, küresel ısınma ve iklim krizinin sorumluları” diyor
18.11.2021Kültür Sanat
Japonya'dan Çin'e ve Güney Kore'ye çağrı
Japonya'dan Çin'e ve Güney Kore'ye çağrıJaponya Dışişleri Bakanı Hayaşi Yoşimasa, komşu ülkeler Çin'e "sorumlu", Güney Kore'ye "sağlıklı" ilişkiler kurulması çağrısında bulundu.
12.11.2021Dünya
Elde edilen gelirle ırkçılıkla savaşacaklar
Elde edilen gelirle ırkçılıkla savaşacaklarHarvard Üniversitesi’nde profesörlük yapan Gordon More, Barkley Hendricks’e ait “FTA” isimli portreyi satışa çıkaracağını açıkladı.
11.11.2021Kültür Sanat
Türk bilim insanı gözün zor bölgelerindeki hastalıkların teşhisi için cihaz geliştirdi
Türk bilim insanı gözün zor bölgelerindeki hastalıkların teşhisi için cihaz geliştirdiDoç. Dr. Serhat Tozburun, gözün zor bölgelerindeki hastalıkların teşhisini kolaylaştırmak amacıyla geliştirdiği cihazın patentini aldı.
5.11.2021Teknoloji
Boston'da bir ilk! Asyalı Michelle Wu, belediye başkanı seçildi
Boston'da bir ilk! Asyalı Michelle Wu, belediye başkanı seçildiABD'nin Massachusetts eyaletine bağlı Boston kentinde yapılan belediye başkanlığı seçimini, demokrat aday Michelle Wu kazandı.
3.11.2021Dünya
‘Kural tanımaz’ bir dâhi: Zuckerberg!
‘Kural tanımaz’ bir dâhi: Zuckerberg!Facebook ile yeni bir dünya yaratan Mark Zuckerberg, eleştiriler altında sosyal medya imparatorluğunu büyütüyor. Öyle ki Facebook, Instagram, WhatsApp derken zincire “Meta” halkasını da ekledi! “Metaverse” adlı sanal evreni kurmak için kolları sıvayan 37 yaşındaki Zuckerberg, tepkilere rağmen hayatı dönüştürüyor!
31.10.2021Dünya
Küçük kızları bile kodlama yapıyor
Küçük kızları bile kodlama yapıyorDünyanın en zengin kişilerinden olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in eşi Priscilla Chan, 4 ve 5 yaşlarındaki iki kızlarının babalarıyla bilgisayar kodlaması yaptığını söyledi
26.10.2021Dünya
536 senesi nasıl tarihin en kötü yılı oldu?
536 senesi nasıl tarihin en kötü yılı oldu?İnsanlık birçok facia ile tarih boyunca karşılaştı. Ancak ‘En kötü yıl hangisi?’ dendiğinde bilim insanları M.S. 536 yılını işaret ediyor. Peki, bunu nasıl başardı 536 senesi? Molatik olduğumuz konu tarihin en kötü yılı.
23.10.2021Tarih
Tarihe ışık tutacak
Tarihe ışık tutacakEge Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Klasik Arkeoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof...
22.10.2021Ege
IMF baş ekonomisti görevi bırakıyor
IMF baş ekonomisti görevi bırakıyorUluslararası Para Fonu (IMF) Baş Ekonomisti ve Araştırma Birimi Direktörü Gita Gopinath'ın Ocak 2022'de fondan ayrılmayı ve kamu hizmeti izni sona erdiğinde planlandığı gibi Harvard Üniversitesi Ekonomi Bölümü'ne geri dönmeyi planladığını duyurdu.
20.10.2021Uzmanpara
ABD'li doktorlar uyardı! Bakkalda bile satıldı ama 'mucize ilaç' aspirin de ölümcül olabilir
ABD'li doktorlar uyardı! Bakkalda bile satıldı ama 'mucize ilaç' aspirin de ölümcül olabilir100 yılı aşkın bir süredir kullanılan aspirin, 1970’lerin başında ağrı dindirici etkisinin yanı sıra kalp hastalıklarına sunduğu faydalar sebebiyle de 'mucize ilaç' olarak adlandırıldı. ABD'den gelen son uyarı ise Türkiye’de pek çok kişinin basit, zararsız bir ilaç gibi algıladığı, zamanında bakkallarda bile satıldığına şahit olduğumuz aspirinin ölümcül komplikasyonlara sebep olabileceğini ortaya koydu.
18.10.2021Gündem
Ticari dönüşümü büyük ödülü getirdi
Ticari dönüşümü büyük ödülü getirdiArçelik, çok kanallı ticari dönüşüm yolculuğu önemli başarılara imza attığını duyurdu. Arçelik’in dijitalleşme ile birlikte değişen müşteri taleplerini en iyi şekilde karşılamak amacıyla başlattığı ticari dönüşüm yolculuğu World Retail Awards’ta ödüle layık görüldü. Şirket, ‘Çok Kanallı Ticari ve Dijital Dönüşüm’ kategorisinde dünyanın en iyisi seçildi.
12.10.2021Ekonomi
Hollywood'un Terazi'leri...
Hollywood'un Terazi'leri...Kimi güzel, kimi yakışıkı, kimi pratik, kimi ise kararsız...
27.09.2021Cadde
Hollywood'un Terazi'leri...
Hollywood'un Terazi'leri...Kimi güzel, kimi yakışıklı, kimi pratik, kimi ise kararsız... İşte adaletleriyle ön planda olan ve Venüs tarafından yönetilen Terazi burcunun dünyadaki örnek isimleri...
27.09.2021Cadde
Mimarinin acı günü: Doğan Kuban vefat etti
Mimarinin acı günü: Doğan Kuban vefat ettiTürkiye’de mimarlık ve mimarlık tarihi denilince akla gelen ilk isimlerden olan Doğan Kuban 95 yaşında hayata veda etti.
23.09.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Harvard Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.