Havana

Havana

Son dakika Havana haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Havana gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Havana haber sayfamızda...

Havana

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.343 havana haberi bulunmuştur.
FARC'ın eski liderlerinden El Paisa Venezuela'da öldürüldü
FARC'ın eski liderlerinden El Paisa Venezuela'da öldürüldüKolombiya Devrimci Silahlı Güçleri'nin (FARC) eski lideri Hernan Dario Velasquez, Venezuela'da silahlı saldırı sonucu öldürüldü.
6.12.2021Dünya
'Gizemli hastalık' için CIA'den şok tehdit! 'Bedelini ödersiniz'
'Gizemli hastalık' için CIA'den şok tehdit! 'Bedelini ödersiniz'İlk kez Küba'nın başkenti Havana'da görülmeye başlanan ve ABD'li diplomat ve istihbarat görevlilerinde açıklanamayan semptomlara yol açan gizemli hastalık için, CIA devreye girdi. Washington Post, ABD'nin istihbarat liderinin Moskova'yı işaret ederek 'bedelini ödersiniz' dediğini yazdı.
25.11.2021Dünya
Şimdiki Zamanın Hikayesi
Şimdiki Zamanın HikayesiBÜNYAMİN AYGÜN Sisler arasında - CEM TEKKİŞİNOĞLUSonbaharın son günlerinde İstanbul’un dört bir köşesinde kendini gösteren sis, her ne kadar günlük hayatı zorlaştırsa da şehrin özgün manzarasına ayrı bir güzellik katıyor...
21.11.2021Kültür Sanat
Küba'da yönetim, muhaliflerin protestosuna izin vermedi
Küba'da yönetim, muhaliflerin protestosuna izin vermediKüba yönetimi, hükümet politikalarını protesto etmek amacıyla yürüyüş yapmak isteyen muhaliflerin sokağa çıkmasına izin vermedi.
16.11.2021Dünya
Facebook'ta organize olan göstericiler Küba'yı kızdırdı
Facebook'ta organize olan göstericiler Küba'yı kızdırdıKüba yönetimi, Facebook'un ülkede iktidar karşıtı yürüyüş düzenlemek isteyen muhaliflere sosyal platformlarda yardım ettiğini ileri sürdü. Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez, hükümet karşıtı grupların izin verilmemesine rağmen 15 Kasım'da yürüyüş yapmak istediklerini ifade ederek, bu kişilerin Facebook'tan sosyal ağlarda gruplar kurması için destek aldığını söyledi.
11.11.2021Dünya
50 yıl boyunca bu ülkeden dışarı çıkmaları yasaktı
50 yıl boyunca bu ülkeden dışarı çıkmaları yasaktıDünyayı gezmek, yeni yerler ve yeni kültürler görmek pek çok insan için bir tutku. Pandemiyle birlikte tüm dünya evine kapandı ve seyahatler uzun bir süreliğine askıya alındı. Müzeleri, belli başlı ikonik yerleri, ülkelerin ünlü meydanlarını, saraylarını ve hatta sokaklarını evlerimizden sanal olarak gezdik. Şimdi size, bu yaptıklarımızı teknolojinin bu kadar yaygın olmadığı bir dönemde kitaplarla, ansiklopedilerle, harita ve atlaslarla yapan ve evinden hiç çıkmadan tüm dünya ülkeleri hakkında inanılmaz bilgilere sahip olan biri olduğunu söylesek…
25.10.2021Tatil
Havana Sendromu Kolombiya'ya sıçradı, ABD çalkalanıyor
Havana Sendromu Kolombiya'ya sıçradı, ABD çalkalanıyorWall Street Journal gazetesi, Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Kolombiya'ya yapmayı planladığı ziyaret yaklaşırken ABD'nin Bogota Büyükelçiliğinde çalışan bazı kişilerde 'Havana Sendromu' olarak bilinen gizemli hastalığa rastlandığını yazdı.
13.10.2021Dünya
ABD basını yazdı! Blinken'ın ziyareti yaklaşırken ortaya çıktı
ABD basını yazdı! Blinken'ın ziyareti yaklaşırken ortaya çıktıABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Kolombiya'ya yapmayı planladığı ziyaret yaklaşırken, ABD'nin Bogota Büyükelçiliğinde çalışan bazı kişilerde "Havana Sendromu" olarak bilinen gizemli hastalığa rastlandığı öne sürüldü.
12.10.2021Dünya
96 yıl önce kaybolan geminin büyük sırrı
96 yıl önce kaybolan geminin büyük sırrıBermuda Şeytan Üçgeni dünya çapında ünlü bir bölge. Yaşanan kazalar, kaybolmalar herkesi merak içinde bırakıyor. O olaylardan birisi de 96 yıl önce kaybolan SS Cotopaxi. Bizler de SS Cotopaxi’nin kaybolmasına ve Bermuda Şeytan Üçgeni’ne Molatik olduk.
12.10.2021Tarih
Biden imzaladı! Yasa resmen onaylandı
Biden imzaladı! Yasa resmen onaylandıABD Başkanı Joe Biden, "Havana Sendromu" adı verilen gizemli hastalığa yakalanan kişilere daha iyi tıbbi hizmet sağlanması için hazırlanan yasayı onayladı.
8.10.2021Dünya
Havana Sendromu Balkanlar'a kadar ulaştı! CIA görevlisini tahliye etti
Havana Sendromu Balkanlar'a kadar ulaştı! CIA görevlisini tahliye ettiDünyanın pek çok yerinde ABD personelini etkileyen gizemli hastalık ilk kez Balkanlar'da da görüldü.
29.09.2021Dünya
CIA'de deprem! Görevden alındı
CIA'de deprem! Görevden alındıHavana Sendromu'nun Avrupa'ya sıçraması üzerine gerekli adımları atmayan Viyana istasyon şefi koltuğunu kaybetti. Washington Post gazetesi, Viyana'da ortaya çıkan vakaların diğer tüm şehirlerden fazla olduğunu bildiriyor.
24.09.2021Dünya
Orwell, Galler: Yaşam ve ölüm
Orwell, Galler: Yaşam ve ölüm14 sırt numaralı Manic Street Preachers albümü “The Ultra Vivid Lament” tatlı melodiler, büyük nakaratlar ve rahatça dile dolanacak sözler içeriyor. “Orwellian”, ismiyle müsemma, Twitter çağında günde üç öğün bahsi geçen Orwell tahayülü bir dünyadan hareket ediyor mesela
12.09.2021Kültür Sanat
Küba yüz yüze eğitim için çocukları aşılamaya başladı
Küba yüz yüze eğitim için çocukları aşılamaya başladıKüba, Delta varyantıyla etkisini yeniden artıran Kovid-19 pandemisinde yüz yüze eğitime geçebilmek için çocukları aşılayacak.
4.09.2021Dünya
Ida Kasırgası Küba'da etkisini göstermeye başladı
Ida Kasırgası Küba'da etkisini göstermeye başladıKarayip ülkesi Küba'nın batı kıyılarında etkili olan Ida Kasırgası'nın saatte 130 kilometre hıza ulaşarak şiddetli fırtına ve yağmura neden olduğu bildirildi.
28.08.2021Dünya
Yasmani Copello Escobar: Kazandığım her madalyayı Türkiye'ye borçluyum
Yasmani Copello Escobar: Kazandığım her madalyayı Türkiye'ye borçluyum Milli atlet Yasmani Copello Escobar, "Türkiye'ye çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yaptığım her şeyi, kazandığım her madalyayı Türkiye'ye borçluyum" dedi.
15.08.2021Diğer
Küba sokaklarında ‘değişim’ talebi
Küba sokaklarında ‘değişim’ talebiKüba’da 11 Temmuz’da San Antonio de los Banos kentinde başlayan hükümet karşıtı gösteriler bir anda ülke geneline yayıldı... İnternet aracılığıyla örgütlenerek sokağa çıkan göstericiler, daha iyi yaşam, daha fazla özgürlük ve değişim talep ediyor...
1.08.2021Dünya
Küba'nın Paris Büyükelçiliğine molotofkokteylli saldırı
Küba'nın Paris Büyükelçiliğine molotofkokteylli saldırıKüba'nın Paris Büyükelçiliğine molotofkokteylli saldırı düzenlendiği bildirildi.
27.07.2021Dünya
CIA'in kilit ismi özel ekibin başına getiriliyor
CIA'in kilit ismi özel ekibin başına getiriliyorUsame bin Ladin'in yerinin bulunmasında kilit rol oynayan üst düzey CIA yetkilisi, gizemli "Havana Sendromu"nun nedenini saptamayı amaçlayan görev gücüne liderlik edecek. Havana Sendromu dünya çapında çok sayıda CIA personeline ve ABD'li diplomata musallat olmuştu.
23.07.2021Dünya
CIA Başkanı Burns, 100 çalışanda Havana sendromunun görüldüğünü açıkladı
CIA Başkanı Burns, 100 çalışanda Havana sendromunun görüldüğünü açıkladıABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) Başkanı William Burns, 100 CIA çalışanının, Havana sendromu olarak anılan rahatsızlığı yaşadığını söyledi.
23.07.2021Dünya
Son dakika haberi... Gizemli hastalık yayılıyor! ABD 'En ciddi şekilde inceleyeceğiz' dedi
Son dakika haberi... Gizemli hastalık yayılıyor! ABD 'En ciddi şekilde inceleyeceğiz' dediSon dakika haberlere göre, ABD'li yetkililer Viyana'da 'gizemli hastalığın' pençesine düştü. Vaka sayısı bir anda artmaya başlarken, yetkililer 'sorunun temeline inmek için çalıştıklarını' duyurdu. Başkan Biden da 'çok detaylı bir araştırmaya' başlandığını açıklamıştı.
18.07.2021Dünya
Küba'da protestolara katılan göstericilerden biri hayatını kaybetti
Küba'da protestolara katılan göstericilerden biri hayatını kaybettiKüba'da hükümet karşıtı protestolara katılan göstericilerinden birinin hayatını kaybettiği bildirildi.
13.07.2021Dünya
Küba'daki hükümet karşıtı eylemlerden sonra onlarca gözaltı
Küba'daki hükümet karşıtı eylemlerden sonra onlarca gözaltıKüba'da Pazar günü on yıllardır görülen en büyük hükümet karşıtı protesto eylemlerine binlerce kişinin katılmasının ardından, medya ve muhalefet kaynakları onlarca kişinin gözaltına alındığını bildirdi.
13.07.2021Dünya
Küba’da değişim sesleri! 'Özgürlük istiyoruz'
Küba’da değişim sesleri! 'Özgürlük istiyoruz'Küba’da uzun yıllar sonra ilk kez yönetim karşıtı protesto gösterileri düzenlendi. Göstericiler, “Kahrolsun diktatörlük”, “Özgürlük istiyoruz” şeklinde sloganlar atarak Devlet Başkanı Diaz-Canel’e tepki gösterdi.
13.07.2021Dünya
Serdar Avcı: "Türk bayrağını ringe taşıyacağım"
Serdar Avcı: "Türk bayrağını ringe taşıyacağım"Altın kemeri olan Türk boksör, "Ukrayna takımı Champion Promotion kulübünün sporcusuyum. Menajerim Amerikalı. Fakat ben ringe çıkarken Türk bayrağı ile çıkıyorum. Türkiye olarak çıkıyorum. Dünya sıralamasında Türk sporcu olarak gözüküyorum. Asla da bundan vazgeçmem, vazgeçmedim" dedi.
11.07.2021Diğer

Benzer Haber Etiketleri

Havana ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.