Hayalet Ağ

Hayalet Ağ

Son dakika Hayalet ağ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hayalet ağ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hayalet ağ haber sayfamızda...

Hayalet Ağ

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 72 hayalet ağ haberi bulunmuştur.
Marmara Denizi’nde 5 bin metrekare boyutunda dev hayalet ağı çıkarıldı
Marmara Denizi’nde 5 bin metrekare boyutunda dev hayalet ağı çıkarıldıİstanbul Maltepe açıklarında deniz ekolojisine zarar veren 5 bin metrekare boyutundaki dev hayalet ağı, ekiplerin 2 günlük çalışmaları sonucu yaklaşık 30 metre derinlikten su yüzeyine çıkarıldı. Deniz tabanındaki biyoçeşitliliği tehdit eden 5 bin metrekare boyutundaki dev hayalet ağı, görüntülendi.
8.06.2022Haberler
Marmara Denizi'nde dev hayalet! 5 bin metrekare boyutu var
Marmara Denizi'nde dev hayalet! 5 bin metrekare boyutu varMaltepe açıklarında deniz ekolojisine zarar veren 5 bin metrekare boyutundaki dev hayalet ağı, ekiplerin 2 günlük çalışmaları sonucu yaklaşık 30 metre derinlikten su yüzeyine çıkarıldı. Deniz tabanındaki biyoçeşitliliği tehdit eden 5 bin metrekare boyutundaki dev hayalet ağı, havadan görüntülendi.
8.06.2022Gündem
Marmara Denizi’nde 5 bin metrekare boyutunda dev hayalet ağı çıkarıldı
Marmara Denizi’nde 5 bin metrekare boyutunda dev hayalet ağı çıkarıldıMaltepe açıklarında deniz ekolojisine zarar veren 5 bin metrekare boyutundaki dev hayalet ağı, ekiplerin 2 günlük çalışmaları sonucu yaklaşık 30 metre derinlikten su yüzeyine çıkarıldı. Deniz tabanındaki biyoçeşitliliği tehdit eden 5 bin metrekare boyutundaki dev hayalet ağı, havadan görüntülendi.
8.06.2022Gündem
Antalya’da ölüm saçan hayalet ağlar! Yalnızca iskeletleri kaldı
Antalya’da ölüm saçan hayalet ağlar! Yalnızca iskeletleri kaldıAntalya Körfezi'nde ekosisteme en çok zarar veren 'hayalet ağ'lardan biri daha görüntülendi. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi'nden Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu'nun görüntülediği hayalet ağda onlarca canlının öldüğü, bazılarının yalnızca iskeletlerinin kaldığı görüldü.
16.02.2022Gündem
Hayalet ağlar deniz altında ölüm saçıyor
Hayalet ağlar deniz altında ölüm saçıyorAntalya'da Körfezi'nde ekosisteme en çok zarar veren 'hayalet ağ'lardan biri daha görüntülendi. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi'nden Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu'nun görüntülediği hayalet ağda onlarca canlının öldüğü, bazılarının yalnızca iskeletlerinin kaldığı görüldü.
16.02.2022Gündem
Dipteki tuzak hayalet ağlar
Dipteki tuzak hayalet ağlarDenizlerdeki 'Hayalet Ağlar'ın 50 bin otobüs ağırlığında olduğuna vurgu yapan Greenpeace, bunun önemli bir çevre sorunu olduğuna dikkat çekti.
18.01.2022Gündem
Marmara Denizi’nin kıyıları hayalet ağlardan temizleniyor
Marmara Denizi’nin kıyıları hayalet ağlardan temizleniyorMarmara Denizi Eylem Planı kapsamında, Marmara Denizi'nin kıyıları İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayalet ağlardan temizleniyor. Kınalıada, Maltepe, Yenikapı, Zeytinburnu ve Yeşilköy açıklarında belirlenen su altındaki ağların denizden çıkarılması kameraya yansıdı.
11.01.2022Haberler
Bakanlık harekete geçmişti! Marmara 'Hayalet tehlikeden' temizleniyor
Bakanlık harekete geçmişti! Marmara 'Hayalet tehlikeden' temizleniyorMarmara Denizi Eylem Planı kapsamında, Marmara Denizi'nin kıyıları İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayalet ağlardan temizleniyor. Kınalıada, Maltepe, Yenikapı, Zeytinburnu ve Yeşilköy açıklarında belirlenen su altındaki ağların denizden çıkarılması kameraya yansıdı.
11.01.2022Gündem
Marmara'da 40 metreden çıkardılar! 'Bölgedeki her şey ölecek'
Marmara'da 40 metreden çıkardılar! 'Bölgedeki her şey ölecek'Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Ayaz koordinesinde 13 kişilik ekip, 'Hayalet Ağ Avcılığı Marmara' projesi kapsamında, denizleri hayalet ağlardan temizliyor. Denizel ekosisteme ciddi zarar veren hayalet ağların temizlenmesi iskorpit, eşkina, sargos, karagöz, izmarit, mezgit, çırçır, ıstakoz, yengeç ve mercanların yok olmasını önleyecek. 40 metre derinliğe kadar inen ekip, şu ana kadar 5 dönüm alanı kaplayacak kadar gırgır ağı, 1 trol ağı ve 100 metre uzatma ağını sudan çıkardı.
8.01.2022Gündem
Çanakkale Boğazı'ndan 250 kilo hayalet ağ temizlendi
Çanakkale Boğazı'ndan 250 kilo hayalet ağ temizlendiÇanakkale Boğazı'nda 'Marmara Denizi Eylem Planı (Hayalet Ağların Temizlenmesi)' kapsamında 250 kilogram hayalet ağ temizlendi.
23.11.2021Ekonomi
'Hayalet ağ' dalış turizmi için batırılan vapuru kapladı
'Hayalet ağ' dalış turizmi için batırılan vapuru kapladıİzmir'in Karaburun ilçesinde, dalış turizmi için yapay resif uygulamasıyla batırılan "9 Eylül Vapuru" dev hayalet ağ ile kaplandı.
21.11.2021Ekonomi
"Hayalet ağ" denizdeki canlılar için uzun yıllar tehlike
"Hayalet ağ" denizdeki canlılar için uzun yıllar tehlikeKaybolan veya bazı balıkçılar tarafından denizlerde terk edildiği için kontrolsüz şekilde avlanmaya devam eden "hayalet ağlar" mavi sulardaki ekosistemi olumsuz etkiliyor.
6.11.2021Haberler
Son dakika: Bakan Pakdemirli açıkladı! Müsilaj desteği...
Son dakika: Bakan Pakdemirli açıkladı! Müsilaj desteği...Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Müsilaj nedeniyle zarar gören balıkçılara ekonomik desteğin sağlanması konusunda da gereken tüm çalışmaları tamamladık. Marmara’da 3 bin 447 balıkçımız ödeme için başvurdu. Başvuran bölge balıkçılarımıza yaklaşık 8,2 milyon lira destekleme ödemesini  bu hafta yapacağız." dedi.
3.11.2021Ekonomi
Yer: İstanbul! Şu ana kadar bulunan en büyük 'hayalet ağ'
Yer: İstanbul! Şu ana kadar bulunan en büyük 'hayalet ağ'Türkiye'de şu ana kadar tespit edilen en büyük hayalet ağlardan biri İstanbul Yeşilköy'de bulundu. Yaklaşık 80 metre uzunluğunda ve 'gırgır' ağı olarak tabir edilen hayalet ağ, denizden çıkarılacak. Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık Ve Su Ürünleri Genel Müdürü Mustafa Altuğ Atalay, "Ağlar, 2 kamyon kasasını dolduracak büyüklükte. Bunları bir an önce çıkartıp balıkların daha rahat gezebileceği bir ortam oluşturacağız" dedi.
1.11.2021Gündem
Marmara’dan 5 bin metrekare hayalet ağ çıkarıldı
Marmara’dan 5 bin metrekare hayalet ağ çıkarıldıBalıkesir Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ile Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün iş birliğiyle yürütülen ’Hayalet Ağların Temizlenmesi Projesi’ kapsamında Bandırma İlçesi Dutlimanı Mahallesi açıklarında yaklaşık 5 dönümlük alanı kaplayacak büyüklükte hayalet ağ çıkarıldı.
25.10.2021Gündem
Deniz salyasına karşı midye çiftliklerinin sayısı artırılacak
Deniz salyasına karşı midye çiftliklerinin sayısı artırılacakMüsilaja karşı Marmara Denizi’nde midye yetiştirilen çiftliklerin artırılacağını söyleyen Bakan Pakdemirli, ‘Proje çalışmaları başlatıldı’ dedi.
12.10.2021Gündem
Tüpündeki oksijen bitinceye kadar 'hayalet ağ' temizledi
Tüpündeki oksijen bitinceye kadar 'hayalet ağ' temizlediAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, falez kayalıklarına gerçekleştirdiği dalışta, hayalet ağları temizledi. Başıboş balık ağlarının, bulunduğu yerde su altı yaşamını tükettiğini anlatan Prof. Dr. Gökoğlu, 27 metre derinlikte, tüpümdeki oksijen bitinceye kadar ağ temizledim dedi.
22.07.2021Haberler
Hayalet ağ dalışı
Hayalet ağ dalışıDenizde kalan balıkçı ağlarına ‘hayalet ağ’ deniyor ve bunlar canlılara büyük tehdit... Bakan Pakdemirli bu konuda farkındalık oluşturmak için Marmara’ya daldı
22.07.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli, Marmara Denizinde dalış yaparak hayalet ağ çıkardı
Bakan Pakdemirli, Marmara Denizinde dalış yaparak hayalet ağ çıkardıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, farkındalık oluşturmak için Marmara Denizi'nde dalış yaparak, balıkçıların avlanmak için attığı; ancak çeşitli nedenlerle denizde kalan 'hayalet ağlar'ı topladı.
21.07.2021Siyaset
Doğu Akdeniz sahilleri anaç deniz kaplumbağaları için hazırlandı
Doğu Akdeniz sahilleri anaç deniz kaplumbağaları için hazırlandıCaretta caretta ve yeşil deniz kaplumbağalarının önemli yuvalama alanları arasında yer alan Mersin ve Hatay'da, sahillerde temizlik ve levha yerleştirme çalışması yapıldı, bazı anaç kaplumbağalar da kumsallara yumurta bırakmaya başladı.
4.06.2021Haberler
‘Denizlerimize bu kötülüğü yapmayın’
‘Denizlerimize bu kötülüğü yapmayın’Tertemiz deniziyle Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından misafirleri ağırlayan Karaburun’da, iskele başta olmak üzere pek çok farklı noktada hayalet ağlar temizlendi.
29.05.2021Ege
Çuval  çuval bulundu! Hemen imha edildi
Çuval çuval bulundu! Hemen imha edildiAvlanılması yasak olan inci kefalini korumak için denetimler aralıksız sürdüğü Van'da serpme ve manyat tipi ağlara takılı 500 kilo ölü balık ele geçirildi, kaçak avcılık yapan 14 kişiye 26 bin TL idari para cezası uygulandı.
17.05.2021Gündem
‘Dünyanın çöpü’ toplandı
‘Dünyanın çöpü’ toplandıABD’nin Hawaii Adaları’nın on adası ve atolü dahil, Türkiye yüzölçümünün iki katı büyüklüğündeki 1 milyon 509 bin kilometrekare okyanus alanını temizledi.
24.04.2021Dünya
Denizlerden geçen yıl 10 bin metrekare "hayalet ağ" çıkarıldı
Denizlerden geçen yıl 10 bin metrekare "hayalet ağ" çıkarıldıTarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen proje kapsamında geçen yıl "hayalet ağ" olarak bilinen terk edilmiş 10 bin metrekare ağ ile 500 av aracı denizlerden temizlendi.
13.04.2021Ekonomi
Nesli tükenen köpekbalığı ağlara yakalandı
Nesli tükenen köpekbalığı ağlara yakalandıAvlanması yasak olan yavru bir kum köpekbalığının Mersin’de balıkçı ağlarına takılması uzmanları endişelendirdi. Uzmanlar, “Ağda görülen köpekbalığı ölmeden denize bırakılmalı” diyor.
16.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hayalet Ağ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.