Hemşire

Hemşire

Son dakika hemşire haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hemşire gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hemşire haber sayfamızda...

Hemşire

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.048 hemşire haberi bulunmuştur.
Sus işareti yaptı, tanımayan kalmadı! 'Atatürk'ten sonra duvardan inmeyen tek fotoğraf'
Sus işareti yaptı, tanımayan kalmadı! 'Atatürk'ten sonra duvardan inmeyen tek fotoğraf' Turizmciydi ama aynı zamanda mankenlik de yapıyordu. Hayatını değiştiren gelişme tam da bu noktada yaşandı. Bir ilaç firmasının "Hastanelere koyacağız, sus işareti yapın" isteğinden sonra tüm hastane, sağlık ocağı ve halk sağlığı merkezi duvarlarında yer alarak hafızalara kazındı. İşte Dilek Tunca'nın ağzından Türkiye'nin dört bir köşesindeki duvarları süsleyen o fotoğrafın hikâyesi.
27.05.2024 Yaşam
'Bir fon olduğunu Arda’dan öğrendik'
'Bir fon olduğunu Arda’dan öğrendik' Bankacı Seçil Erzan’ın yüksek karlı fon dolandırıcılığı suçundan yargılandığı davada DenizBank yetkilileri ilk kez tanık olarak dinlendi. DenizBank Bölge Müdürü Sermin Tekin, “Biz ilk kez bir liste olduğunu ve o fonda kişilerin olduğunu Arda Turan’dan öğrendik” dedi.
25.05.2024 Gündem
Başakşehir'de hemşeri derneğine silahlı saldırı: 5 yaralı
Başakşehir'de hemşeri derneğine silahlı saldırı: 5 yaralı Başakşehir’de bulunan Sinoplular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne düzenlenen silahlı saldırıda 5 kişi yaralandı. Polis ekiplerinin şüphelileri arama çalışmaları devam ediyor.
24.05.2024 Gündem
TEMMUZ 2024 MEMUR MAAŞ ZAMMI SON GÜNCEL TABLO | Memur Temmuz maaş zam oranı yüzde kaç olacak? 4 aylık enflasyon farkı yüzde kaç oldu?
TEMMUZ 2024 MEMUR MAAŞ ZAMMI SON GÜNCEL TABLO | Memur Temmuz maaş zam oranı yüzde kaç olacak? 4 aylık enflasyon farkı yüzde kaç oldu? Mayıs ayının bitmesine artık sayılı günler kaldı. Milyonlarca memur ve memur emeklisi Temmuz ayı içerisinde alınacak olan zam oranlarına gözünü dikti. 2024 yılının ikinci altı aylık periyodunda % 10 toplu sözleşme zammına ek olarak enflasyon farkı tutarında maaşlarına zam alacak olan memurlar Mayıs ve Haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanması ile birlikte nihai zam oranına ulaşacak. Peki Memur maaş zam oranı yüzde kaç olacak?
24.05.2024 Bilgi Rehberi
Okuldan kaçarken hastanelik oldu! Saç çit kolunu 20 santim kesti
Okuldan kaçarken hastanelik oldu! Saç çit kolunu 20 santim kesti Diyarbakır'da izinsiz olarak okuldan çıkmak isterken duvarın üzerindeki sac çitin kolunu kestiği Muhammed B.(17), ağır yaralandı. Kolunda 20 santimlik bir yara oluşan Muhammed B.’yi görüp ilk müdahaleyi yapan inşaat ustası Sait Akyüz, “Ambulansı aradıktan sonra kesilen yerin üstünde bulunan kas tarafını kemerle bağladım. Bu tekniği hastanede birkaç defa görmüştüm” dedi.
23.05.2024 Gündem
Türkiye'nin konuştuğu vahşet! 'Sanıklar insanlık suçunu işlemiştir'
Türkiye'nin konuştuğu vahşet! 'Sanıklar insanlık suçunu işlemiştir' İzmir’in Bornova ilçesinde cesedi tandırda bulunan 5 yaşındaki Eymen Sadık Durak'ın öldürülmesine ilişkin davada ağırlaştırılmış müebbet ile 38 yıl hapis cezasına çarptırılan anne Mine Durak (29) ile sevgilisi Serkan Elçetin (40), bu kez 'müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak' suçundan hakim karşına çıktı. Eymen'in ağabeyi Önder Durak, "Sanıklar insanlık suç işlemiştir. En üst sınırdan cezalandırılmalarını istiyorum" dedi.
21.05.2024 Gündem
Aynı doktor benzer ölüm! Selen Hemşire'nin sır olayında korkunç detay
Aynı doktor benzer ölüm! Selen Hemşire'nin sır olayında korkunç detay Beylikdüzü’nde dedesinin yanında refakatçi olarak kaldığı özel hastanede anestezi ilacının koluna enjekte edilmesi sonrası hayatını kaybeden 24 yaşındaki Selen Hemşire'nin ölümüne ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Doktor Fatih A.'nın Pelin Köksal ile de arkadaş olması, iki hemşirenin şüpheli ölümünü daha da dikkat çekici hale getirdi.
21.05.2024 Gündem
Ünlü doktor Prof. Dr. Alper Çelik,'e yeni suçlama: Eşin iyi olacak, bayramda evde olacak
Ünlü doktor Prof. Dr. Alper Çelik,'e yeni suçlama: Eşin iyi olacak, bayramda evde olacak İstanbul’da şeker hastalığı nedeniyle Prof. Dr. Alper Çelik tarafından ameliyat edilen Cevdet Akbulut, operasyon sonrasında vefat etti. Akbulut'un acılı eşi, "Bana 'eşin iyi olacak, bayramda evde olacak' demişti. Hastaneye sağlam adamı götürdüm, ölü geldi" dedi.
20.05.2024 Gündem
‘Sağlıkçıya şiddeti kabul edemeyiz’
‘Sağlıkçıya şiddeti kabul edemeyiz’ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ‘Ebeler ve Hemşireler Günü’ programında “Şiddet eylemlerinin önlenmesi için yeni yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesini çok kıymetli buluyorum. Sağlık alanında şiddeti kabul etmemiz mümkün değil” diye konuştu
19.05.2024 Gündem
Beylikdüzü'nde hastanede ölü bulunmuştu! Genç hemşirenin yeni görüntüleri ortaya çıktı
Beylikdüzü'nde hastanede ölü bulunmuştu! Genç hemşirenin yeni görüntüleri ortaya çıktı Beylikdüzü'nde özel bir hastanede ölü bulunan genç hemşire ile ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Doktor Fatih A.'nın koluna enjekte ettiği iğne sonrası hayatını kaybettiği iddia edilen hemşire Selen Bilgin'in hastanede bir odaya girdiği görülüyor.
18.05.2024 Gündem
Beylikdüzü’nde hastanede ölü bulunan hemşirenin son görüntüleri ortaya çıktı
Beylikdüzü’nde hastanede ölü bulunan hemşirenin son görüntüleri ortaya çıktı Beylikdüzü’nde dedesinin yanında refakatçi olarak kaldığı hastane odasında ölü bulunan genç hemşirenin, ölmeden önceki son anlarına ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri otaya çıktı.
18.05.2024 Haberler
Emine Erdoğan sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi: Şiddeti kabul etmemiz mümkün değil
Emine Erdoğan sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi: Şiddeti kabul etmemiz mümkün değil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Ebeler ve Hemşireler Günü programı'na katıldı. Programda konuşan Emine Erdoğan, "İnsanı yaşatma ilkesini temel alan sağlık alanında, şiddeti kabul etmemiz mümkün değil. İyileştirmeyi, şifa vermeyi amaçlayan bu kutlu mesleğin mensupları, hayatlarının her döneminde saygı ve hürmeti hak ediyor. Bu nedenle, sağlık çalışanlarımızı hedef alan, şiddet eylemlerinin önlenmesi için yeni yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesini çok kıymetli buluyorum" dedi.
18.05.2024 Haberler
Emine Erdoğan sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi: Şiddeti kabul etmemiz mümkün değil
Emine Erdoğan sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi: Şiddeti kabul etmemiz mümkün değil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Ebeler ve Hemşireler Günü programı'na katıldı. Programda konuşan Emine Erdoğan, "İnsanı yaşatma ilkesini temel alan sağlık alanında, şiddeti kabul etmemiz mümkün değil. İyileştirmeyi, şifa vermeyi amaçlayan bu kutlu mesleğin mensupları, hayatlarının her döneminde saygı ve hürmeti hak ediyor. Bu nedenle, sağlık çalışanlarımızı hedef alan, şiddet eylemlerinin önlenmesi için yeni yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesini çok kıymetli buluyorum" dedi.
18.05.2024 Gündem
İstanbul’da kan donduran olay! Genç hemşire hastane odasında ölü bulundu
İstanbul’da kan donduran olay! Genç hemşire hastane odasında ölü bulundu Beylikdüzü'nde bir hastanenin yoğun bakımında yatan dedesinin yanında refakatçi olarak kalan 24 yaşındaki hemşire Selen Bilgin hastanedeki bir odada ölü olarak bulundu. Selen Bilgin'in, erkek arkadaşı olduğu öğrenilen Doktor Fatih A. tarafından koluna enjekte edilen ilaç sonrasında hayatını kaybettiği iddia edildi.
17.05.2024 Gündem
Ünlü doktor Prof. Dr. Alper Çelik'e yeni suçlama: Kasten insan öldürüyor
Ünlü doktor Prof. Dr. Alper Çelik'e yeni suçlama: Kasten insan öldürüyor İstanbul'da şeker hastalığına tedavi bulmak için doktor Alper Çelik tarafından ameliyata alınan Mehmet Acar, ameliyattan yaklaşık 7 gün sonra hayatını kaybetti. "Ameliyata sağlam girdik, cenaze olarak çıktık" diyen Mehmet Acar'ın eşi Güler Acar, Alper Çelik'in tıpkı kendi eşi gibi başka hastaların da ölümüne sebep olduğunu ve Çelik'e verilen 3 yıl meslekten men cezasının yetersiz olduğunu söyledi.
17.05.2024 Haberler
Ünlü doktor Prof. Dr. Alper Çelik,'e yeni suçlama: Kasten insan öldürüyor
Ünlü doktor Prof. Dr. Alper Çelik,'e yeni suçlama: Kasten insan öldürüyor İstanbul'da şeker hastalığına tedavi bulmak için doktor Alper Çelik tarafından ameliyata alınan Mehmet Acar, ameliyattan yaklaşık 7 gün sonra hayatını kaybetti. "Ameliyata sağlam girdik, cenaze olarak çıktık" diyen Mehmet Acar'ın eşi Güler Acar, Alper Çelik'in tıpkı kendi eşi gibi başka hastaların da ölümüne sebep olduğunu ve Çelik'e verilen 3 yıl meslekten men cezasının yetersiz olduğunu söyledi.
17.05.2024 Gündem
100 kez doktora gitti, kimse inanmadı! 'Panik' değil, ciğerdenmiş: 'Her şeyi terk ettim'
100 kez doktora gitti, kimse inanmadı! 'Panik' değil, ciğerdenmiş: 'Her şeyi terk ettim' Şimdilerde 23 yaşında olan genç kızın hikâyesi 5 yıl önce başladı. Yaşadığı nefes darlığı atakları yüzünden hayat kalitesi düşmüştü, derdini kimseye anlatamadı. Onlarca kez doktora gitti ancak yine hiçbir sonuç alamadı. Sonunda o gün geldi çattı, bakın genç kıza hangi teşhis konuldu.
17.05.2024 Genel Sağlık
Hem kardeş hem mesai arkadaşı! Tam 9 yıldır birlikte görev yapıyorlar
Hem kardeş hem mesai arkadaşı! Tam 9 yıldır birlikte görev yapıyorlar İzmir’de yaşayan Betül Duman Biter (34) 2010 yılında hemşire olarak atandığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'de 9 yıldır kız kardeşi, hemşire Duygu Duman (29) ile birlikte görev yapıyor. Kardeşiyle birbirlerine hep destek olduklarını belirten Betül Duman Biter, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası nedeniyle tüm hemşireleri kutlayıp "Bu işin çok boyutlu olması zaten en güzel yanı" dedi.
15.05.2024 Gündem
4 gün sahte rapor alıp tatile gitti! Fizyoterapiste hapis şoku
4 gün sahte rapor alıp tatile gitti! Fizyoterapiste hapis şoku Konya’da hastaneye gitmeden 4 gün iş göremez raporu alıp tatile giden Fizyoterapist Sait U. (37), bunu öğrenen rehabilitasyon merkezi sahibi Mehmet Evrim'in şikayetiyle açılan davada, 'Nitelikli dolandırıcılık' ve 'Resmi belgede sahtecilik' suçlarından beraat ederken, ‘Görevi kötüye kullanma suçunu azmettirme' suçundan 5 ay hapis cezası aldı.
15.05.2024 Gündem
Doğum gününde ölen hemşirenin ailesi isyan etti! 'Sabah işe gitti ölüm haberi geldi'
Doğum gününde ölen hemşirenin ailesi isyan etti! 'Sabah işe gitti ölüm haberi geldi' Osmaniye'de doğum gününde trafik kazasında hayatını kaybeden 23 yaşındaki hemşire Tuğçe Nur Akıncı'nın ailesi, sürücünün serbest bırakılmasına isyan etti.
14.05.2024 Gündem
12 Mayıs Hemşireler Günü mesajı, sözleri 2024 👩🏻‍⚕️👨🏻‍⚕️ Hemşireler Günü mesajları ve görselleri
12 Mayıs Hemşireler Günü mesajı, sözleri 2024 👩🏻‍⚕️👨🏻‍⚕️ Hemşireler Günü mesajları ve görselleri Bugün hemşireler günü kutlanıyor. Hemşire yakınının bu anlamlı gününü kutlamak isteyenler, Hemşireler Günü mesajı, sözleri 2024 > Hemşireler Günü görselleri araştırmalarına başladı. İşte günün önemine yakışan Hemşireler Günü mesajları ve sözleri
12.05.2024 Bilgi Rehberi
Yerinden fırlayan gözlerle altı dakika ölü kaldı, arkadaşları kafatasının içini görüyordu! Yüzde 2 şans verilen savaşı kazandı
Yerinden fırlayan gözlerle altı dakika ölü kaldı, arkadaşları kafatasının içini görüyordu! Yüzde 2 şans verilen savaşı kazandı 4,5 tonluk granit levhanın altında kalan adamın yardımına arkadaşları koştu ancak gördükleri karşısında kelimenin tam anlamıyla şok oldular. Herkes çığlık atıp ağlarken, arkadaşlarının öldüğünü düşündüler.
12.05.2024 Dünya
Hastalarının ölümüne neden olduğu iddia ediliyordu! Doktor Alper Çelik’e meslekten 3 yıl men kararı
Hastalarının ölümüne neden olduğu iddia ediliyordu! Doktor Alper Çelik’e meslekten 3 yıl men kararı Özellikle diyabet ameliyatı yaptığı hastalarının ölümüne neden olduğu iddiasıyla hakkında pek çok dava bulunan Prof. Dr. Alper Çelik hakkında meslekten men edilme kararı verildi.
10.05.2024 Gündem
Estetik ameliyatta masada kaldı! Her yer bir anda kan gölüne döndü, tüyler ürperten görüntü
Estetik ameliyatta masada kaldı! Her yer bir anda kan gölüne döndü, tüyler ürperten görüntü Güney Koreli bir şarkıcıya benzemek için ameliyat masasına yatan genç, masadan kalkamadı. Olayın detayları ise dünya medyasında ses getirdi.
9.05.2024 Dünya
27 yaşındaki genç doktor ameliyatta can vermişti! Aileden şok iddia
27 yaşındaki genç doktor ameliyatta can vermişti! Aileden şok iddia Kırıkkale'de 27 yaşındaki Dr. Melike Sargın İlhan, görev yaptığı Tıp Fakültesi Hastanesi'nde girdiği böbrek taşı ameliyatında hayatını kaybetti. 23 Nisan günü resmi tatilde kızlarının ameliyata alındığını belirten acılı aile, ameliyatla ilgili şoke eden iddiada bulundu.
7.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hemşire ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.