Hemşire

Hemşire

Son dakika hemşire haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hemşire gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hemşire haber sayfamızda...

Hemşire

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.710 hemsire haberi bulunmuştur.
“Kendimde Stephen Hawking’i görüyorum”
“Kendimde Stephen Hawking’i görüyorum”Türkiye’nin ilk uzay mühendislerinden biri olan serebral palsili Turgay Karakaş: “Stephen Hawking bedeninin hiçbir kısmı çalışmadığı halde, kimsenin hayal edemediği kara deliği ve yıldızlar arası uzaklık formülünü bulmuş. Ben de ‘Her Şeyin Teorisi’ adlı filmi her izlediğimde kendimde Stephen Hawking’i görmekteyim”
16.05.2021Pazar
Simge haline gelmişti! Yaşadığı zorlu süreci anlattı
Simge haline gelmişti! Yaşadığı zorlu süreci anlattıTrabzon'da maske takmaktan yüzünde izler oluşan, bu sırada çektiği fotoğrafı sosyal medyadan paylaşınca salgınla savaşan sağlıkçıların simgesi olan yoğun bakım servisinde görevli hemşire Seher Altuncu, ‘Hemşireler Günü’nde yaşadıkları zorlu süreçleri anlattı. Altuncu, “İçeri girdiğimizde üzerimizde sadece N95 maske olmuyor, tulum, gözlük, siperlik takıyoruz. Bunlar maskeye baskı yaptığı için suratımızda iz çıkıyor. Bu durum aslında içerde zorlu bir süreç geçirmemize de neden oluyor. O kızarıklık ve baskıyı, eve gidince bile yüzümde hissediyordum” dedi.
12.05.2021Yaşam
Simge haline gelmişti! Yaşadığı zorlu süreci anlattı
Simge haline gelmişti! Yaşadığı zorlu süreci anlattıTrabzon'da maske takmaktan yüzünde izler oluşan, bu sırada çektiği fotoğrafı sosyal medyadan paylaşınca salgınla savaşan sağlıkçıların simgesi olan yoğun bakım servisinde görevli hemşire Seher Altuncu, ‘Hemşireler Günü’nde yaşadıkları zorlu süreçleri anlattı. Altuncu, “İçeri girdiğimizde üzerimizde sadece N95 maske olmuyor, tulum, gözlük, siperlik takıyoruz. Bunlar maskeye baskı yaptığı için suratımızda iz çıkıyor. Bu durum aslında içerde zorlu bir süreç geçirmemize de neden oluyor. O kızarıklık ve baskıyı, eve gidince bile yüzümde hissediyordum” dedi.
12.05.2021Gündem
12 Mayıs Hemşireler Günü mesajları için en güzel seçenekler! Hemşireler Günü ilk ne zaman kutlandı?
12 Mayıs Hemşireler Günü mesajları için en güzel seçenekler! Hemşireler Günü ilk ne zaman kutlandı?Hemşireler Günü mesajları konusunda araştırmalar devam ediyor. Sağlık sektöründe çok özel bir yere sahip olan hemşireler hastaların iyileşme ve tedavi süreçlerinden önemli roller üstleniyor. Pandemi döneminde kıymetleri bir kez daha anlaşılan sağlık çalışanları arasında yer alan hemşireler için her yıl 12 Mayıs tarihi Hemşireler Günü olarak kutlanıyor. İşte en yeni en güzel Hemşireler Günü mesajları...
12.05.2021Gündem
‘Bu savaşta yanımızda olun’
‘Bu savaşta yanımızda olun’Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Kovid-19’u salgın ilan etmesinden bu yana geçen bir yılda, Uluslararası Hemşireler Birliği tarafından yapılan bir anket çalışmasında, 2020 yılında işten ayrılan hemşire sayısının yüzde 20 oranında arttığı bildirildi.
12.05.2021Gündem
Onlar bizim meleklerimiz! 'Karım öldü mü?'
Onlar bizim meleklerimiz! 'Karım öldü mü?'Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde kovid hastalarına moral olsun diye kurulan ‘Hal hatır’ ekibindeki hemşireler, her gün hastalarla temas kurarak yakınlarının mesajlarını hastalara iletiyor. Hemşireler, “Yoğun bakımdaki hastalar endişeli ve duygusal oluyor. Ailelerinden ve sevdiklerinden haberdar olmaları, yalnız olmadıklarını bilmeleri ise morallerini artırıp, iyileşmelerini destekliyor” diyor.
12.05.2021Gündem
Anneler Günü'nde koronavirüsten öldü, karnındaki bebeği sezaryenle alındı
Anneler Günü'nde koronavirüsten öldü, karnındaki bebeği sezaryenle alındıSivas'ta hamile olan hemşire Merve Cesur, anneler Günü’nde koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Ölümünden 3 gün önce sezaryenle alınan Cesur’un 8 aylık bebeğinin tedavisi sürüyor.
11.05.2021Gündem
Çifte ölümde kan donduran detaylar!  Kızını boğup intihar etti
Çifte ölümde kan donduran detaylar! Kızını boğup intihar etti Tekirdağ'ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde aile hekimi, 2 çocuk babası Mustafa Ersoy ile kızı Ceren Ersoy,  geçen cumartesi günü evlerinde ölü bulundu. Banyoda iple asılı cesedi bulunan Mustafa Ersoy'un kızını öldürdükten sonra intihar ettiği tahmin edilirken, ön otopside Ceren'in darbeye bağlı boyun kırılmasından öldüğü belirlendi. Ersoy'un olay gecesi üniversite sınavlarına hazırlanan oğlu A.E.'nin (19) oğlunun odasına giderek, "Oğlum bugün kandil Allah'a dua et. Duaların kabul olur" dediği belirtildi.
10.05.2021Gündem
'68 yıl sonra tahliye olmak yeniden doğmak gibi'
'68 yıl sonra tahliye olmak yeniden doğmak gibi'Amerika'da, çocuk yaşta müebbet hapis cezası alarak, en uzun süredir hapiste olan kişi olan Joe Ligon, yaklaşık 70 yıl sonra serbest kaldı.
10.05.2021Dünya
MARMARİS turiste kaldı
MARMARİS turiste kaldıTam kapanmadan muaf turistler, termometrelerin 39 dereceyi gösterdiği Marmaris’te havuz başı ve plajın keyfini çıkardı.
9.05.2021Ege
“Doğurmadığımı unuttum”
“Doğurmadığımı unuttum”6 yıl önce bekar bir kadın olarak koruyucu anne olan Selda G. “Kızımla öyle kuvvetli bir ilişkimiz var ki, inanın bazen doğurmadığımı unutuyorum” diyor
9.05.2021Pazar
Tekirdağ'da aile faciası
Tekirdağ'da aile faciasıTekirdağ'ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde aile hekimi olan 2 çocuk babası Mustafa Ersoy ile kızı Ceren Ersoy, evlerinde ölü bulundu. Banyoda iple asılı cesedi bulunan Mustafa Ersoy'un, kızını boğarak öldürdükten sonra intihar ettiği üzerinde duruluyor.
8.05.2021Haberler
Annesini Covid-19'dan kaybeden hemşirenin buruk Anneler Günü
Annesini Covid-19'dan kaybeden hemşirenin buruk Anneler GünüAnkara'da, pandemi ile mücadele ederken, koronavirüse yakalanan hemşire Özlem Kanaat (38), evde eşi, kızı ve annesine de bulaştırdı. Kanaat, eşi ve kızı ile birlikte virüsü yenerken, görme engelli annesi Pakize Çetinkaya (70) hayatını kaybetti. Hastanede pandemi mücadelesini sürdüren Özlem hemşire, annesi olmadan geçirdiği ilk Anneler Günü'nü buruk kutladı.
8.05.2021Yaşam
Tekirdağ'da aile faciası! Doktor baba kızını boğup intihar etti
Tekirdağ'da aile faciası! Doktor baba kızını boğup intihar ettiTekirdağ'ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde aile hekimi olan 2 çocuk babası Mustafa Ersoy ile kızı Ceren Ersoy, evlerinde ölü bulundu. Banyoda iple asılı cesedi bulunan Mustafa Ersoy'un, kızını boğarak öldürdükten sonra intihar ettiği üzerinde duruluyor.
8.05.2021Gündem
Erdinç Gülener: Daha dün gibi geliyor, mis kokunu çekmiştim içime...
Erdinç Gülener: Daha dün gibi geliyor, mis kokunu çekmiştim içime...Ünlü oyuncu Erdinç Gülener, kızı Ada'nın doğum gününü Instagram sayfasında yayınladığı mesajla kutladı.
8.05.2021Cadde
Sağlık-Sen: Nisanda 27 sağlık çalışanı şiddete uğradı
Sağlık-Sen: Nisanda 27 sağlık çalışanı şiddete uğradıSağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası'nın (Sağlık-Sen) 'Sağlıkta Şiddet Raporu'nda, nisan ayında 27 sağlık çalışanının şiddete uğradığı belirtildi. Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Sağlık çalışanları hem pandemiyle hem de şiddet virüsü ile mücadele ediyor. Bugün 4 sağlık çalışanından 3'ü bir şekilde şiddet gördüğünü söylüyor" dedi.
8.05.2021Gündem
Marmaris'te turistler deniz ve güneşin keyfini çıkartıyor
Marmaris'te turistler deniz ve güneşin keyfini çıkartıyorMuğla'nın Marmaris ilçesinde tam kapanmadan muaf turistler, 39 dereceye ulaşan sıcaklarda güneşlenip deniz keyfi yaptı.
8.05.2021Yaşam
Cips paketinden çıktı, şaşkına döndü!
Cips paketinden çıktı, şaşkına döndü!Bursa'da, işten çıkıp, iftara yetişmeye çalışan hemşire Samet Zengin otomobilinin üzerine koyulan cips kutusunun içine bakınca 2 bin 939 lira olduğunu gördü. Parayı sahibine ulaştırılması için polise teslim eden Zengin, "İlk başta çöp sandım, atacaktım sonra ağır olduğunu fark edince içine baktım ve paraları gördüm" dedi.
8.05.2021Haberler
Cips paketinden çıktı, şaşkına döndü!
Cips paketinden çıktı, şaşkına döndü!Bursa'da, işten çıkıp, iftara yetişmeye çalışan hemşire Samet Zengin otomobilinin üzerine koyulan cips kutusunun içine bakınca 2 bin 939 lira olduğunu gördü. Parayı sahibine ulaştırılması için polise teslim eden Zengin, "İlk başta çöp sandım, atacaktım sonra ağır olduğunu fark edince içine baktım ve paraları gördüm" dedi.
8.05.2021Gündem
Tek hayali, kızının 'anne' demesi
Tek hayali, kızının 'anne' demesiAntalya'da Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastası olan 30 aylık Sare'nin annesi hemşire Tülay Uluçay, kızının 'anne' diye sesleneceği günü hayal ederek, yaşadığını söyledi. SMA'ya karşı mücadele eden Uluçay ailesi, kızlarının sağlığına kavuşması için dua ederken, gerekli tedavi adımlarını da atıyor.
7.05.2021Gündem
Uzman isim açıkladı! Aşılanma sürecinde insani hata payı yok
Uzman isim açıkladı! Aşılanma sürecinde insani hata payı yokTürkiye’de ocak ayından bu yana yapılan Biontech aşısının, saklandığı eksi 70 dereceden uygulanmasına kadar olan süreç görüntülendi. Antalya Sağlık Müdürlüğü Aşı Birimi Sorumlusu Dr. Özge Abacı Bozyel, "Aşının aktarım sürecinde hangi sıcaklık derecesinde, ne kadar kaldığı, barkod sistemi üzerinden kontrol ediliyor. Hangi derecede, kaç gün, kaç saat kalacağı otomatik olarak belirleniyor. İnsani hata payı yok" dedi.
5.05.2021Gündem
Uçaktaki doğumda akıllı saat kullanıldı
Uçaktaki doğumda akıllı saat kullanıldıAmerikalı Lavinia Mounga 7 aylık hamile olarak uçakla Saint Lake City’den Hawaii’ye giderken doğum sancısı başladı.
5.05.2021 Dünya
Camdaki Kız Muzo kim, hastalığı nedir? Muzaffer'i oynayan Enis Arıkan kaç yaşında, nereli, kimdir?
Camdaki Kız Muzo kim, hastalığı nedir? Muzaffer'i oynayan Enis Arıkan kaç yaşında, nereli, kimdir?Camdaki Kız Muzaffer karakteri, dizinin merak edilen ismiydi. Odasından çıkmayan Muzo'yu ise Enis Arıkan canlandırıyor. Uzun yıllar boyunca rahatsızlığı ile mücadele eden ve odasına kapanan Muzaffer (Muzo) gerçekte kim sorusu da yanıt buldu. Peki, Enis Arıkan nereli, boyu ve yaşı kaç?
29.04.2021Cadde
Hemşire Nasıl Olunur? Hemşire Olmanın Şartları Nelerdir, Hangi Bölüm Okunmalı?
Hemşire Nasıl Olunur? Hemşire Olmanın Şartları Nelerdir, Hangi Bölüm Okunmalı?Üniversite tercih zamanı geldiğinde pek çok bölüm tercih edilmektedir. O bölümlerden bir tanesi de Hemşirelik bölümüdür. Hemşire olmanın bazı şartları vardır. Bunun için hemşire olmak isteyenler hangi bölümü okuyacağını bilmesi ve hangi puan türünden sınava hazırlanması gerektiğini iyi bilmelidir. Üniversite sınavından önce hemşirelik bölümü ile ilgili araştırmalar artmıştır. Peki hemşire nasıl olunur? Hemşire olmanın şartları nelerdir? Hangi bölüm okunmalıdır? İşte hemşirelik bölümü ile ilgili tüm her şey.
29.04.2021Eğitim
Şişli'de hemşireyi rehin alan sanık hakim karşısına çıktı
Şişli'de hemşireyi rehin alan sanık hakim karşısına çıktıİstanbul Şişli’deki bir tıp merkezinde çalışan hemşireyi bıçakla rehin alıp yaralayan sanık Ramazan Keleş hakim karşısına çıktı. Hemşire Hayrunnisa Can’ın ablasıyla ilişkisi olduğunu, onun yerini öğrenmek için hastaneye gittiğini ve öldürme kastı olmadığını anlatan Keleş, “Öldürmek istesem bunu yapacak imkanım da zamanım da vardı” dedi. Tanık ifadesi alındığı sırada sanık Keleş, “Ablası burada namustan bahsediyor ama...” diye söze girince mahkeme başkanı sanığa tepki göstererek, “Sen kızın boğazına bıçak dayamışsın burada namus dersi mi veriyorsun” dedi.
29.04.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

hemşirekoronavirüsSüleymanpaşapazarSeher Altuncu

Hemşire ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.