Hibe Desteği

Hibe Desteği

Son dakika hibe desteği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hibe desteği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hibe desteği haber sayfamızda...

Hibe Desteği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.446 hibe destegi haberi bulunmuştur.
İki projeye AB’den hibe desteği
İki projeye AB’den hibe desteğiKonak Belediyesi’nin Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından finanse edilen Go-For Youth Hibe Programı’na yönelik olarak hazırlanan ‘Gençlerin Konağı’ ile ‘Hak Temelli Gençlik İstihdamı İçin Elverişli Alan Yaratmak: Yerelde Gençlik Politikalarının Güçlendirilmesi’ isimli projeleri hibe almaya hak kazandı.
27.07.2021Ege
‘Borca batan esnaf ayakta duramıyor’
‘Borca batan esnaf ayakta duramıyor’CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, geçen ay iflas eden esnaf sayısının bir önceki aya göre yüzde 94, kapanan şirket sayısının ise yüzde 116 oranında arttığını duyurdu.
26.07.2021Siyaset
Kadın gücü için ekonomik destek
Kadın gücü için ekonomik destekCoca-Cola Türkiye’nin desteği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Habitat Derneği’nin iş birliği ile hayata geçirilen Kız Kardeşim Projesi, kadınları desteklemeye devam ediyor. Proje ile kadınların gerekli bilgi ve becerilerle donanarak, toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları hedefleniyor. Kız Kardeşim Projesi kapsamında ikincisi hayata geçirilen “Hibe Programı” ile üretici, gıda ve yeme-içme sektöründe faaliyet gösteren girişimci kadınların desteklenmesi amaçlanıyor.
19.07.2021Ekonomi
TKDK yılın ilk 6 ayında girişimcilere 660,7 milyon lira hibe ödemesi yaptı
TKDK yılın ilk 6 ayında girişimcilere 660,7 milyon lira hibe ödemesi yaptıTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), yılın ilk yarısında, kırsalda hayata geçirilen toplam yatırım bütçesi 955,4 milyon liralık 2 bin 41 proje için yatırımcılara 660,7 milyon lira hibe ödediğini bildirdi.
16.07.2021Ekonomi
Hibe desteği başvuruları 30 Temmuz'da sonra erecek
Hibe desteği başvuruları 30 Temmuz'da sonra erecekTürkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, büyükbaş ve küçükbaş işletmelerine yönelik hibe desteği başvurularının 30 Temmuz'da sona ereceğini belirterek yetiştiricilere işlemlerini son güne bırakmamaları tavsiyesinde bulundu.
16.07.2021Ekonomi
Son dakika... Müsilaj riski devam ediyor mu? Bakan Kurum açıkladı
Son dakika... Müsilaj riski devam ediyor mu? Bakan Kurum açıkladıMarmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu Toplantısı sonrası basın açıklaması yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla denize girebilirler, güven içerisinde balık yiyebilirler" dedi.
14.07.2021Siyaset
60 maden işletmecisine 732 bin lira hibe desteği
60 maden işletmecisine 732 bin lira hibe desteğiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca Madencilikte İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi (MİSGEP) Finansal Destek ve Rehberlik Programı kapsamında 60 maden işletmecisine 732 bin lira hibe desteği ödendiği açıklandı.
14.07.2021Ekonomi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yerli çözümler için destek verecek
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yerli çözümler için destek verecek Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, dijital dönüşümde önemli araçlardan biri olan "kurumsal kaynak yönetimi (ERP)" sistemlerinde, yerli ve milli çözümlerin geliştirilmesine yönelik destek programı başlattı.
13.07.2021Teknoloji
KOSGEB'den aldığı 200 bin lira destekle kendi işini kurdu
KOSGEB'den aldığı 200 bin lira destekle kendi işini kurduMuş'un Malazgirt ilçesindeki tarım aletleri firmasında çalışan Faruk Halifeoğlu (23), KOSGEB'in genç girişimci desteği projesinden yararlanarak kendi işini kurdu. 200 bin liralık hibe desteğiyle ilçede açtığı iş yerinde tarım aletleri üretimine başlayan Halifeoğlu, 3 kişiyi de istihdam etti. Genç yaşta kendi işinin patronu olan Faruk Halifeoğlu, "KOSGEB sayesinde işimi kurdum kendi işimin patronu oldum" dedi.
11.07.2021Ekonomi
Devlet desteğiyle yer fıstığı işleme tesisi kuran aile 50 kişiye de istihdam sağladı
Devlet desteğiyle yer fıstığı işleme tesisi kuran aile 50 kişiye de istihdam sağladıOsmaniye'de çiftçilikle uğraşan aile, geçen yıl Tarım ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde verdiği hibeyle yer fıstığı işleme ve paketleme tesisi kurdu.
10.07.2021Ekonomi
Trabzon çay ve fındıktan sonra çilekte de öne çıkmayı hedefliyor
Trabzon çay ve fındıktan sonra çilekte de öne çıkmayı hedefliyorTrabzon'da fındık ve çay üretiminde elde edilen başarıya, örtü altında çilek üretiminin de eklenmesi hedefleniyor.
9.07.2021Ekonomi
KKTC'deki 5 bin 768 kişiye 10 milyon lira hibe desteği
KKTC'deki 5 bin 768 kişiye 10 milyon lira hibe desteğiTürkiye'nin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) tarım sektöründeki 5 bin 768 kişiye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde olumsuz etkilendikleri gerekçesiyle 10 milyon lira hibe yapacağı bildirildi.
8.07.2021Ekonomi
Patron olmak için AB desteği
Patron olmak için AB desteğiAB destekli 32 milyon euro bütçeli programla Türkiye’deki Suriyeliler girişimci yapılacak. Projeden Türkler de yararlanacak
5.07.2021Ekonomi
Türkiye'de milli kooperatifçiliğin geliştirilmesi sağlanacak
Türkiye'de milli kooperatifçiliğin geliştirilmesi sağlanacakTicaret Bakanlığı'nın, kooperatiflerin ülke ekonomisindeki yerinin ve öneminin ortaya konulması, sektör sorunlarının tanımlanarak çözüm üretilebilmesi, kooperatiflere yönelik farkındalık oluşturularak milli kooperatifçiliğin geliştirmesi amacıyla başlattığı "Kooperatifçilik Sektör Analizi Projesi"nde sona gelindi. Projeye ilişkin çalışmalar bu yıl ekim sonu itibarıyla tamamlanacak.
3.07.2021Ekonomi
Mehmet Muş'tan ihracat açıklaması
Mehmet Muş'tan ihracat açıklamasıTicaret Bakanı Mehmet Muş, haziran ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 47 artışla 19,8 milyar dolara, 6 aylık ihracatın da geçen yıla oranla yüzde 40 artışla 105 milyar dolara yükseldiğini belirterek, "Söz konusu değerler hem aylık hem çeyreklik hem de altı aylık bazda Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat tutarlarıdır." dedi.
2.07.2021Uzmanpara
Bakan Muş'tan ihracat açıklaması
Bakan Muş'tan ihracat açıklamasıTicaret Bakanı Mehmet Muş, "İlk 6 ayda ihracat, yüzde 40 artışla 105 milyar dolar oldu. Aylık, çeyreklik ve 6 aylık bazda Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat tutarlarına ulaştık." ifadelerini kullandı.
2.07.2021Ekonomi
30 kadın girişimci hibe desteği kazandı
30 kadın girişimci hibe desteği kazandıKız Kardeşim Projesi kapsamında gıda sektöründe faaliyet gösteren girişimci kadınları desteklemek amacıyla ikinci kez hayata geçirilen Kız Kardeşim Hibe Programı’nda 30 girişimci kadın hibe desteği kazandı.
30.06.2021Ekonomi
Hayvancılık işletmelerine yönelik yatırımlar hibeyle desteklenecek
Hayvancılık işletmelerine yönelik yatırımlar hibeyle desteklenecekBüyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerine yönelik yatırımlara yüzde 50 hibe ödemesi yapılacak.
25.06.2021Ekonomi
Van'da tarım ve hayvancılık projelerine 24 milyon lira hibe desteği verildi
Van'da tarım ve hayvancılık projelerine 24 milyon lira hibe desteği verildiVan'da girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmelerine katkı sunmak ve yatırımların önünü açmak amacıyla başlatılan programlar kapsamında tarım ve hayvancılık projelerine 1,5 yılda yaklaşık 24 milyon lira hibe desteği verildi.
25.06.2021Ekonomi
Hibe desteği başvurusu nasıl yapılır (e-Devlet), kimler alacak 2021? 3 ve 5 bin TL esnaf hibe desteği ne zaman yatacak?
Hibe desteği başvurusu nasıl yapılır (e-Devlet), kimler alacak 2021? 3 ve 5 bin TL esnaf hibe desteği ne zaman yatacak?Hibe desteği başvuru süreleri ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlerine yönelik hibe desteği süresinin uzatıldığını belirtti. 3 ve 5 bin TL Esnaf hibe desteği başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Peki hibe desteği başvurusu nasıl yapılır, son başvuru günü ne zaman 2021?
24.06.2021Gündem
Fındıkta sulama sistemleriyle verim ve kalite artıyor
Fındıkta sulama sistemleriyle verim ve kalite artıyorTürkiye'nin önemli ihraç ürünlerinden olan ve su ihtiyacı yağmurla karşılanan fındıkta, mümkün olan yerlerde kurulacak sulama sistemleriyle verim ve kalitenin artması bekleniyor.
23.06.2021Ekonomi
İyilik İçin Sanat Derneği’ne proje hibe desteği
İyilik İçin Sanat Derneği’ne proje hibe desteği İyilik İçin Sanat Derneği, “Genç Kadın Sanatçıların Yerel Kültür Politikalarının Gelişimine Katılımının Teşvik Edilmesi” projesi ile İsveç İstanbul Başkonsolosluğu’ndan yaklaşık 600 Bin TL hibe desteği almaya hak kazandı.
22.06.2021Kültür Sanat
Kadın üreticilere bakanlık desteği
Kadın üreticilere bakanlık desteğiSalihli Belediyesi’nin de ortağı olduğu S.S. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Ticaret Bakanlığı’nın Koop-Des Projesi kapsamında makine hibe desteği aldı.
21.06.2021Ege
Esnafa hibe desteği ne zaman ödenecek, sorgulaması nasıl yapılır 2021? 3-5 bin TL hibe desteği hangi tarihte verilecek?
Esnafa hibe desteği ne zaman ödenecek, sorgulaması nasıl yapılır 2021? 3-5 bin TL hibe desteği hangi tarihte verilecek?Esnaf hibe desteğinin ödeneceği tarih merak ediliyor. Hibe desteği başvuruları 25 Mayıs tarihinde başladı ve 23 Haziran tarihine kadar devam edecek. 3-5 bin TL esnaf hibe desteği başvurusu yapanlar ise ödeme yapılacak tarihi araştırıyorlar. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, hibe desteğinin yatacağı tarihi araştırmaya başladı. Peki esnaf hibe desteği ne zaman ödenecek 2021?
17.06.2021Gündem
2014'ten bu yana 2 bin 168 eski hükümlü kendi işini kurdu
2014'ten bu yana 2 bin 168 eski hükümlü kendi işini kurduÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 2014'ten bu yana 2 bin 168 eski hükümlünün, İŞKUR'un hibe desteği ile kendi işini kurduğunu bildirdi.
17.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

hibedestekTürkiyeegeizmir

Hibe Desteği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.