Hikmet Hacıyev

Hikmet Hacıyev

Son dakika Hikmet Hacıyev haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hikmet Hacıyev gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hikmet Hacıyev haber sayfamızda...

Hikmet Hacıyev

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 91 hikmet haciyev haberi bulunmuştur.
Azerbaycan'dan Türkiye'ye 'yangın' desteği! Ekipler gönderecek
Azerbaycan'dan Türkiye'ye 'yangın' desteği! Ekipler gönderecekAzerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in, orman yangınlarının söndürülmesi ve kontrol altına alınmasına destek olması amacıyla Türkiye'ye ekiplerin gönderilmesi hususunda talimat verdiğini bildirdi.
30.07.2021Dünya
Azerbaycan’dan arabuluculuk önerisi
Azerbaycan’dan arabuluculuk önerisiAzerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, “Türkiye ve İsrail arasında arabulucu olabiliriz” mesajı verdi.
27.04.2021Dünya
Hikmet Hacıyev: Türkiye ve İsrail arasında arabulucu olabiliriz
Hikmet Hacıyev: Türkiye ve İsrail arasında arabulucu olabilirizCNN TÜRK yayınına katılan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanımlamasını değerlendirdi. Hacıvev Doğu Akdeniz gerilimiyle ilgili de önemli bir açıklamada bulundu. Hacıyev, Türkiye ve İsrail arasında arabulucu olabiliriz mesajı verdi.
26.04.2021Haberler
Son dakika... CNN TÜRK yayınında flaş Türkiye ve İsrail teklifi: Arabulucu olabiliriz
Son dakika... CNN TÜRK yayınında flaş Türkiye ve İsrail teklifi: Arabulucu olabilirizCNN TÜRK yayınına katılan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanımlamasını değerlendirdi. Hacıvev Doğu Akdeniz gerilimiyle ilgili de önemli bir açıklamada bulundu. Hacıyev, Türkiye ve İsrail arasında arabulucu olabiliriz mesajı verdi.
26.04.2021Dünya
Azerbaycan'dan Türkiye'ye övgü
Azerbaycan'dan Türkiye'ye övgüAzerbaycan Milletvekilleri, Azerbaycan'ın 44 günlük mücadelesinde Türkiye'nin verdiği desteğe övgüler yağdırdı.
19.04.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan Karabağ'daki yıkımı görmezden gelen uluslararası topluma tepki
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan Karabağ'daki yıkımı görmezden gelen uluslararası topluma tepkiCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Ermeni güçlerinin, bir zamanlar işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarındaki Türk ve İslam kültür hazinelerini yok etmeye çalıştığını söyleyerek "UNESCO başta olmak üzere dünyadaki tüm uluslararası örgütlerin dönüp buraya ikiyüzlü tavır takınmadan bakmaları lazım." dedi.
11.04.2021Siyaset
Hikmet Hacıyev CNN TÜRK’e konuştu: Azerbaycan'ın demir yumruğu gücünü koruyor
Hikmet Hacıyev CNN TÜRK’e konuştu: Azerbaycan'ın demir yumruğu gücünü koruyorAzerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Ermenistan'daki darbe girişimi ve Azerbaycan'ın 30 yıl sonra elde ettiği Karabağ zaferine ilişkin, CNN TÜRK’ten Fulya öztürk ve Sercan sever'e konuştu, önemli değerlendirmede bulundu. Ermenistan’daki son gelişmelerin Karadağ anlaşmasına olası etkilerine ilişkinse net mesaj verdi: Topraklarımızı kurtardık, sorun bitmiştir.
28.02.2021Dünya
Hikmet Hacıyev CNN TÜRK’e konuştu: Azerbaycan'ın demir yumruğu gücünü koruyor
Hikmet Hacıyev CNN TÜRK’e konuştu: Azerbaycan'ın demir yumruğu gücünü koruyorAzerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Ermenistan'daki darbe girişimi ve Azerbaycan'ın 30 yıl sonra elde ettiği Karabağ zaferine ilişkin, CNN TÜRK’ten Fulya öztürk ve Sercan sever'e konuştu, önemli değerlendirmede bulundu. Ermenistan’daki son gelişmelerin Karadağ anlaşmasına olası etkilerine ilişkinse net mesaj verdi: Topraklarımızı kurtardık, sorun bitmiştir.
28.02.2021Haberler
Türkiye’nin desteği bize cesaret verdi
Türkiye’nin desteği bize cesaret verdiAzerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, dünyadaki Müslüman gençleri temsil eden, 56 ülkenin üye olduğu İslam İşbirliği Gençlik Forumu’nun (ICYF) düzenlediği ‘’Special Edition Talks’’ programına konuk oldu.
28.02.2021Dünya
Azerbaycan, işgalden kurtarılan bölgelerde kapsamlı imar çalışmaları başlatacak
Azerbaycan, işgalden kurtarılan bölgelerde kapsamlı imar çalışmaları başlatacakAzerbaycan, Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan topraklarda modern şehircilik ilkelerinin temel alındığı kapsamlı imar çalışmaları başlatmayı planlıyor.Yaklaşık 30 yıl işgal altında bulunan topraklarını geçen yıl başlattığı askeri harekatla kurtaran Azerbaycan'ı, gelecek yıllarda yeni yerleşim birimlerinin inşa edileceği, altyapı ve üstyapı projelerinin gerçekleştirileceği bir dönem bekliyor.Azerbaycan'ın işgalden kurtardığı topraklardaki yerleşim birimlerinin büyük çoğunluğu, sadece taşlardan ibaret "hayalet şehir"leri andırıyor. Ağdam, Fuzuli, Cebrayıl, Zengilan gibi kentlerde işgal döneminde büyük tahribat yaşanmış durumda.
9.02.2021Haberler
Son dakika: ABD'nin skandal kararına Türkiye'den sert tepki!
Son dakika: ABD'nin skandal kararına Türkiye'den sert tepki!Gelen son dakika haberine göre; ABD, Rusya'dan S-400 sistemlerinin alımı nedeniyle Türkiye'ye bazı yaptırımlar uygulama kararı aldı. Dışişleri Bakanlığı'ndan skandal yaptırım kararına çok sert tepki geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada; 'ABD’nin, S-400 hava savunma sistemlerini tedariğimiz nedeniyle bugün açıkladığı ve Türkiye’ye karşı tek taraflı yaptırımlar içeren kararını kınıyor ve reddediyoruz' denildi. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Şahsım veya kurumumuza yönelik yurt dışında alınan herhangi bir karar, benim ve ekibimin duruşunu değiştirmeyecek; Türk savunma sanayiini hiçbir şekilde engelleyemeyecektir" dedi. Rusya'dan ise 'uluslararası hukuka karşı kibirli bir tutum tepkisi' geldi.
15.12.2020Dünya
‘ABD bu vahim yanlıştan derhal geri dönmeli’
‘ABD bu vahim yanlıştan derhal geri dönmeli’ABD, Rusya’dan S-400 sistemlerinin alımı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım kararı aldı. Savunma Sanayii Başkanlığı, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve 3 Başkanlık yetkilisi yaptırım listesine alındı. Dışişleri Bakanlığı, skandal karara ilişkin “ABD’nin, tek taraflı yaptırımlar içeren kararını kınıyor ve reddediyoruz. ABD’yi bu vahim yanlıştan geri dönmeye davet ediyoruz” açıklamasını yaptı.
15.12.2020Dünya
Azerbaycan'dan ABD'nin yaptırım kararına tepki!
Azerbaycan'dan ABD'nin yaptırım kararına tepki!Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in ABD'nin Türkiye'ye S-400 yaptırım kararını, "kabul edilemez", "haksızlık" ve "hukuka aykırılığın bir göstergesi" şeklinde değerlendirdiğini bildirdi.
14.12.2020Dünya
Son dakika... Türkiye ve Azerbaycan arasında anlaşmalar! İmzalar atıldı
Son dakika... Türkiye ve Azerbaycan arasında anlaşmalar! İmzalar atıldıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan işgalindeki Azerbaycan topraklarının kurtarılması dolayısıyla düzenlenen tarihi törene katıldı. Törende Aliyev ile birlikte konuşma gerçekleştiren Erdoğan, daha sonra programına ikili görüşme ile devam etti. Erdoğan ve Aliyev ikili görüşmelerin ardından anlaşmalar imzalandı. İki lider Şuşa'ya birlikte gideceklerini belirtti.
10.12.2020Siyaset
Azerbaycan’la Ortak Medya Platformu
Azerbaycan’la Ortak Medya PlatformuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan’a gerçekleştireceği ziyarette, “Türkiye ile Azerbaycan Arasında Medya Alanında Stratejik İş Birliğine İlişkin Mutabakat Zaptı” da imza altına alınacak.
10.12.2020Siyaset
Türkiye ve Azerbaycan'dan medya alanında önemli anlaşma
Türkiye ve Azerbaycan'dan medya alanında önemli anlaşmaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Azerbaycan'a gerçekleştireceği ziyarette yarın 'Türkiye ile Azerbaycan Arasında Medya Alanında Stratejik İş Birliğine İlişkin Mutabakat Zaptı' da imza altına alınacak.
9.12.2020Siyaset
Dağlık Karabağ’dan dumanlar yükseliyor
Dağlık Karabağ’dan dumanlar yükseliyorAzerbaycan karşısında Dağlık Karabağ’da ağır yenilgiye uğrayan Ermenistan güçleri; Kelbecer, Laçin ve Ağdam bölgelerinden çekilmeye devam ederken, Rus Barış Gücü askerleri, ateşkes hattına konuşlanmasını tamamlayarak devriyeye başladı. Kelbecer’den göç eden Ermeniler resmi binaları, evleri ve bazı bölgelerde ormanlık alanları ateşe veriyor.
16.11.2020Dünya
15 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te
15 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te15 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te
15.11.2020Haberler
Azerbaycan'dan Ermenistan'a 10 gün ek süre
Azerbaycan'dan Ermenistan'a 10 gün ek süreAnlaşmaya göre Kelbecer'in bugün tamamen boşaltılması gerekiyordu ancak Erivan yönetiminden gelen talep Bakü tarafından kabul edildi.
15.11.2020Dünya
Aliyev, Mevlüt Çavuşoğlu ve Hulusi Akar'ı kabul etti
Aliyev, Mevlüt Çavuşoğlu ve Hulusi Akar'ı kabul ettiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı kabul etti.
8.11.2020Dünya
Aliyev, Mevlüt Çavuşoğlu ve Hulusi Akar'ı kabul etti
 Aliyev, Mevlüt Çavuşoğlu ve Hulusi Akar'ı kabul ettiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı kabul etti.
8.11.2020Siyaset
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Şuşa'nın kurtuluşu hayırlı uğurlu olsun
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Şuşa'nın kurtuluşu hayırlı uğurlu olsunİletişim Başkanı Fahrettin Altun, Azerbaycan ordusu tarafından Şuşa kentinin işgalden kurtarılmasına ilişkin, "Yeni zaferleriniz mübarek olsun, Şuşa’nın kurtuluşu hayırlı uğurlu olsun" dedi.
8.11.2020Siyaset
Ermenistan, fosfor mermisi kullanıyor
Ermenistan, fosfor mermisi kullanıyorUluslararası savaş hukukuna göre kullanımı yasak olmasına rağmen Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’da fosfor mermileri kullandığı ortaya çıktı
4.11.2020Dünya
Aliyev: Paşinyan yenilgiyi kabul etti, savaşın devam etmesinden sorumlu
Aliyev: Paşinyan yenilgiyi kabul etti, savaşın devam etmesinden sorumluDışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Bakü'de bir araya gelen Azerbaycan lideri, Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın Rusya'ya gönderdiği mektupla mağlubiyeti kabul ettiğini söyledi.
1.11.2020Dünya
Azerbaycan, 30 Ermenistan askerinin cesedini iade etti
Azerbaycan, 30 Ermenistan askerinin cesedini iade ettiAzerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev, çatışmalarda hayatını kaybeden ve Azerbaycan'ın kontrolündeki bölgelerde kalan 30 Ermenistan askerinin cesedinin ve 2 yaşlı şahsın Ermenistan'a iade edildiğini bildirdi.
29.10.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

azerbaycantürkiyeermenistanhikmet hacıyevfahrettin altun

Hikmet Hacıyev ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.