Himalayalar

Himalayalar

Son dakika Himalayalar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Himalayalar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Himalayalar haber sayfamızda...

Himalayalar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 286 himalayalar haberi bulunmuştur.
Soğuk Espiriler: Güldüren En İyi ve En Komik Espriler Milliyet Çocuk'ta!
Soğuk Espiriler: Güldüren En İyi ve En Komik Espriler Milliyet Çocuk'ta!Kışın soğuklarda donduran, yazın sıcaklarda ferahlatan esprilerle karşındayız. Üstelik bu espriler en komik, en güldürücü ve en soğukları…
27.05.2021Eğlence
Dünya eriyor!
Dünya eriyor!Şu ana kadar yapılan en kapsamlı araştırmaya göre, dünyadaki buzulların erime hızı 20 yılda ikiye katlandı. Bunun bir ‘rekor’ olduğu bildirilirken buzul erimesinin deniz seviyesinin yükselmesine neden olduğu açıklandı.
30.04.2021Gündem
Son dakika... 6 büyüklüğünde deprem beş ülkeyi salladı!
Son dakika... 6 büyüklüğünde deprem beş ülkeyi salladı!Hindistan'ın Himalayalar bölgesinde sabah saatlerinde meydana gelen sarsıntıyla, insanlar evlerinden sokaklara fırladı. Büyüklüğü 4.9'u bulan artçı şoklar ise komşu ülkelerden bile hissedildi.
28.04.2021Dünya
Hindistan, Çin'e Ladakh'taki birliklerinin geri çekilmesini hızlandırması çağrısı yaptı
Hindistan, Çin'e Ladakh'taki birliklerinin geri çekilmesini hızlandırması çağrısı yaptıHindistan, Çin'e, Himalayalar'da sınır ihtilafının yaşandığı Ladakh bölgesinin doğusunda askeri birliklerin geri çekilmesini hızlandırması konusunda çağrıda bulundu.
2.04.2021Dünya
Son dakika! Yeni Zelanda açıklarında şiddetli deprem
Son dakika! Yeni Zelanda açıklarında şiddetli depremGelen bir son dakika haberine göre; Yeni Zelanda açıklarında 7.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Pasifik Deprem Kuşağı'nda oluşan deprem, 10 kilometre derinlikte gerçekleşti.
4.03.2021Dünya
Son dakika... Dünyanın zirvesinde savaş önlendi! Geri çekildiler
Son dakika... Dünyanın zirvesinde savaş önlendi! Geri çekildilerİki nükleer gücün kapışmasında dokuz görüşmenin ardından beklenen oldu, ordu birliklerinin ayrıldığı noktalar ABD'nin yayınladığı uydu fotoğraflarında net şekilde göründü.
22.02.2021Dünya
Son dakika: Dünyayı şoka sokan iddia! Buzul felaketinin sebebi...
Son dakika: Dünyayı şoka sokan iddia! Buzul felaketinin sebebi...Son dakika haberlere göre, Hindistan'daki sel felaketini CIA'in Himalayalar'daki casus cihazları mı tetikledi? Köy sakinleri 50'den fazla insanın yaşamını yitirmesine neden olan felaketin, bu cihazların patlamasıyla oluştuğuna neredeyse emin. Bilim insanları ise farklı bir görüşü savunuyor. İşte son dakika haberinin detayları...
22.02.2021Dünya
Çin ve Hint askerleri, ihtilafın yaşandığı bölgeden geri çekilme sürecini tamamladı
Çin ve Hint askerleri, ihtilafın yaşandığı bölgeden geri çekilme sürecini tamamladıÇin ve Hindistan askeri birliklerinin, Himalayalar’da sınır ihtilafının yaşandığı Ladakh bölgesindeki geri çekilme süreci sona erdi.
21.02.2021Dünya
Hindistan'da buzul felaketinde can kaybı 41'e yükseldi
Hindistan'da buzul felaketinde can kaybı 41'e yükseldiHindistan'da, Himalayalar'daki Nanda Devi Dağı'ndan bir buzul parçasının kırılarak Dhauliganga Nehri'ne düşmesinin ardından meydana gelen selde ölü sayısı 41'e çıktı.
14.02.2021Dünya
Hindistan'daki sel felaketinde can kaybı 35'e çıktı
Hindistan'daki sel felaketinde can kaybı 35'e çıktıHindistan'da, Himalayalar'daki Nanda Devi Dağı'ndan bir buzul parçasının kırılarak Dhauliganga Nehri'ne düşmesinin ardından meydana gelen selde ölü sayısı 35'e yükseldi.
11.02.2021Dünya
Buzul felaketinde can kaybı artıyor
Buzul felaketinde can kaybı artıyorHindistan'da, Himalayalar'daki Nanda Devi Dağı'ndan bir buzul parçasının kırılarak Dhauliganga Nehri'ne düşmesinin ardından meydana gelen selde, ölü sayısı 31'e yükseldi.
9.02.2021Dünya
Hindistan'da buzul felaketi
Hindistan'da buzul felaketiHindistan'da Himalayalar'daki Nanda Devi Dağı'ndan bir buzul parçasının kırılarak Dhauliganga Nehri'ne düşmesinin ardından meydana gelen selde ölü sayısı 26'ya yükseldi.
8.02.2021Haberler
Hindistan'da buzul felaketi: Ölü sayısı artıyor!
Hindistan'da buzul felaketi: Ölü sayısı artıyor!Hindistan'da Himalayalar'daki Nanda Devi Dağı'ndan bir buzul parçasının kırılarak Dhauliganga Nehri'ne düşmesinin ardından meydana gelen selde ölü sayısı 26'ya yükseldi.
8.02.2021Dünya
Feci görüntüler! 7 bin 816 metreden koptu...
Feci görüntüler! 7 bin 816 metreden koptu...Himalalayar'dan kopan dev buzul parçası bir dizi felaketi tetikledi. 170'ten fazla kayıp aranırken, çıkarılan cesetler kan dondurdu.
8.02.2021Haberler
Kabus yaşanıyor! Himalayalar'daki sel felaketinde can kayıpları artıyor
Kabus yaşanıyor! Himalayalar'daki sel felaketinde can kayıpları artıyorHindistan’ın Uttarakhand eyaletinde insanlık dramı yaşanıyor. Eriyen buzulun oluşturduğu sel nedeniyle yüzlerce kişiden haber alınamıyor. Olayda çok sayıda can kaybı olmasından korkuluyor. Çevreciler ise felakete enerji santrallerinin sebep olduğunu savunarak hükümeti eleştirdi. Ülkenin eski su kaynakları bakanı da olaya çok sert tepki gösterirken tüm dünya şimdi ilk şoku atlatıp kaybolanların bulunması için dua ediyor.
7.02.2021Dünya
Dünyanın çatısında gerilim dinmiyor
Dünyanın çatısında gerilim dinmiyorNükleer güç Hindistan ve Çin son bir yılda sınıra asker yığarak savaşın eşiğine geldi. Yarım asırdır sorun yaşayan taraflar, cephe birliklerinin pozisyonlarından daha erken bir tarihte çekilmesi konusunda anlaştı.
30.01.2021Dünya
Hindistan Çin sınırına yığınak yapıyor!
Hindistan Çin sınırına yığınak yapıyor!İki nükleer güç arasındaki gerilim yeniden tırmanıyor, Hindistan Cumhurbaşkanı Ram Nath Kovind, Hindistan-Çin sınırına daha fazla asker gönderdiğini açıkladı.
29.01.2021Dünya
Son dakika... Uydudan göründü! Çin gizlice inşa etti...
Son dakika... Uydudan göründü! Çin gizlice inşa etti...Nükleer silah sahibi Hindistan ve Çin'in karşı karşıya geldiği krizde yeni bir gelişme var, uydu görüntüleri Himalayalar'da Pekin yönetiminin yeni hamlesini ortaya çıkardı. Gizli inşaatın gerilimi bir kez daha tırmandırmasına kesin gözüyle bakılıyor.
18.01.2021Dünya
Çin'in Nepal sınırında 150 hektardan fazla toprak işgal ettiği iddiası
Çin'in Nepal sınırında 150 hektardan fazla toprak işgal ettiği iddiasıÇin'in sınır komşusu Nepal'in topraklarının 150 hektardan fazlasını ilhak ettiği ileri sürüldü.
10.11.2020Dünya
Hindistan sınırı geçen Çin askerini gözaltına aldı
Hindistan sınırı geçen Çin askerini gözaltına aldıYaz mevsiminde nükleer güçleri savaşın eşiğine getiren gerilimde yeni bir perde aralandı, Ladakh sınırında bir Çin askeri Hint ordusu tarafından alıkonuldu.
19.10.2020Dünya
ABD: Çin Hindistan sınırına 60 bin asker konuşlandırdı
ABD: Çin Hindistan sınırına 60 bin asker konuşlandırdıİki nükleer güç arasında yeniden gerilimin Pekin yönetimi tarafından yeniden tırmandırıldığını belirten Dışişleri Bakanı Pompeo, Himalayalara on binlerce askerin yerleştirildiğini açıkladı.
10.10.2020Dünya
Everest Dağı Nerededir, Nasıl Oluşmuştur? Yüksekliği Ve Diğer Özellikleri
Everest Dağı Nerededir, Nasıl Oluşmuştur? Yüksekliği Ve Diğer ÖzellikleriEverest Dağı, dünyanın en büyük dağı olarak ayrı bir öneme sahiptir. Efsane ve filmlere konu olan bu dağ, daima dağcıların ilgisini çekiyor. Heybetiyle ve muhteşem manzarasıyla coğrafi tutkunlarını kendine çekiyor. Everest, dağcıları cezbetmesine rağmen zorlu ve ölümcül bir dağdır. Birçok dağcı, tırmanış sırasında hayatını kaybetmiştir. Everest Dağı hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.
24.09.2020Tatil
Çin gözaltına aldığı 5 Hintliyi bıraktı
Çin gözaltına aldığı 5 Hintliyi bıraktıHindistan, Çin'in, ay başında Arunaçal Pradeş eyaletinde kaybolan 5 Hindistan vatandaşını salıverdiğini açıkladı.
12.09.2020Dünya
Hindistan ve Çin askerlerini sınırdan çekiyor
Hindistan ve Çin askerlerini sınırdan çekiyorYeryüzünün zirvesindeki en uzun sorunlu sınırda bir kez daha yükselen gerilim tarafların anlaşmasıyla dindi, Çin ve Hint askerleri eski mevzilerine dönüyor.
11.09.2020Dünya
Çin-Hindistan gerilimi bir kez daha tırmandı! Sınırda ateş açıldı
Çin-Hindistan gerilimi bir kez daha tırmandı! Sınırda ateş açıldıPekin yönetimi Hint tarafından provokasyon atışı yapıldığını açıkladı. Yeni Delhi ise, Çin birliklerinin Pangong Gölü’ndeki Hint askeri noktalarına yaklaşmaya çalıştığını ve havaya ateş açtığını savundu.
8.09.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

HindistanÇinHimalayalarLadakhsınır anlaşmazlığı

Himalayalar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.