Hisar

Hisar

Son dakika HİSAR haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan HİSAR gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan HİSAR haber sayfamızda...

Hisar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.685 hisar haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Atmaca' paylaşımı: İlk kez tam isabetle vurmayı başardı
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Atmaca' paylaşımı: İlk kez tam isabetle vurmayı başardıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atmaca Gemisavar Füzesi'nin, bugün envantere girişi öncesinde gerçekleştirilen son test atışında ilk kez bir gemi hedefini tam isabetle vurduğunu bildirdi. Milli üretim TCG Kınalıada'dan yapılan ve tam isabetle sonuçlanan atış, Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK'nın komuta kademesi tarafından da takip edildi. ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, Atmaca ile Türkiye'nin kendi gemisavar füzesini üretme ve kullanma yeteneğine kavuştuğunu belirterek, sene sonuna kadar füzelerin gemilerdeki yerini almaya başlayacağını bildirdi.
18.06.2021Siyaset
Bu liseler için yarışıyorlar
Bu liseler için yarışıyorlarLGS’de bugün öğrenciler, aralarında Galatasaray, İstanbul Erkek, Kabataş gibi gözde okulların olduğu liselere girebilmek için yarışıyorlar. Yabancı kolejlerin yanı sıra bazı özel okullara da LGS puanıyla öğrenci alınacak
6.06.2021Eğitim
Oğlunun adını camide yaşatacak
Oğlunun adını camide yaşatacakKartal Makarnaları’nın kurucusu, İzmirli tanınmış iş insanı olan eşi Önder Osman Ulukartal’ı bir ay önce kaybeden iş kadını Oya Ulukartal, oğlu Sabri Hakkı Ulukartal’ın adını taşıyan caminin açılışını gerçekleştirdi.
5.06.2021Ege
Faruk Nafiz Çamlıbel Kimdir? Hayatı, Eserleri Ve Edebi Kişiliği
Faruk Nafiz Çamlıbel Kimdir? Hayatı, Eserleri Ve Edebi KişiliğiFaruk Nafiz Çamlıbel Türk edebiyatında ki en ünlü şairler arasındadır. Yazmış olduğu eserler üniversite sınavlarında edebiyat için sıklıkla soru olarak sorulmaktadır. Faruk Nafiz Çamlıbel bir dönem milletvekilliği de yapmıştır. Peki Faruk Nafiz Çamlıbel kimdir? Faruk Nafiz Çamlıbel hayatı nasıldır? Faruk Nafiz Çamlıbel'in eserleri nelerdir? Faruk Nafiz Çamlıbel edebi kişiliği nedir? İşte Faruk Nafiz Çamlıbel ile ilgili tüm detaylar.
5.06.2021Eğitim
Vecize Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Vecize Örnekleri Nelerdir?
Vecize Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Vecize Örnekleri Nelerdir?Vecize kelimesi başka bir sözcük üzerinden anlama sahip kelimeler içerisinde yer alır. Ayrıca merak edilen kelime türleri arasında gelmektedir. Peki vecize ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Vecize örnekleri nelerdir? İşte bu konu üzerine merak edilenler.
1.06.2021Sözlük
Temayül Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Temayül Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Merak edilen ancak anlamı pek fazla bilinmeyen kelimeler içerisinde temayül gelir. Özellikle eski önemli eserlerde çok sık karşı karşıya kalınan kelimeler arasında yer almaktadır. Peki Temayül ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
1.06.2021Eğitim
Hisarönü’nde sıra üstyapıda
Hisarönü’nde sıra üstyapıdaMuğla Büyükşehir Belediyesi’nin kanalizasyon ve içme suyu hattını Hisarönü bölgesinde tamamlanmasının ardından Telekom şirketi de bağlantı kablolarını yeniledi.
29.05.2021Ege
Fatih Sultan Mehmet kimdir, kardeşleri, babası, oğlu, eşi kim? Fatih Sultan Mehmet kaç yaşında öldü, mezarı nerede?
Fatih Sultan Mehmet kimdir, kardeşleri, babası, oğlu, eşi kim? Fatih Sultan Mehmet kaç yaşında öldü, mezarı nerede? Bugün İstanbul Fethi'nin 568. yılı olması nedeniyle Fatih Sultan Mehmet gururla anılıyor. Milyonlarca vatandaş tarihe yönelik bilgi edinmek için Fatih Sultan Mehmet kimdir, kardeşleri, babası, oğlu, eşi kim? Fatih Sultan Mehmet kaç yaşında öldü, mezarı nerede?sorularını araştırıyor. İşte Fatih Sultan Mehmet hakkında merak edilenler...
28.05.2021Gündem
T3 Vakfı'ndan teknolojinin milli takımlarına destek
T3 Vakfı'ndan teknolojinin milli takımlarına destekT3 Vakfı, Teknolojinin Milli Takımları Destek Programı kapsamında; roket mühendisliği alanında düzenlenen en önemli yarışmalardan biri olan IREC Yarışmasına katılan 2 takımımıza uluslararası destekte bulundu.
24.05.2021Teknoloji
Son Dakika Haberler: Görüntüleri yayınlandı! Türkiye'nin yeni füzeleri böyle hazırlanıyor
Son Dakika Haberler: Görüntüleri yayınlandı! Türkiye'nin yeni füzeleri böyle hazırlanıyorGelen son dakika haberine göre; Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü, yüksek teknoloji ürünü bir dizi füze ve mühimmatı güvenlik güçlerinin kullanımına sunmaya hazırlanıyor. İşte haberin ayrıntıları...
22.05.2021Teknoloji
Savunma Sanayii Başkanı Demir: F-35’ten çıkarmanın hukuki zemini yok
Savunma Sanayii Başkanı Demir: F-35’ten çıkarmanın hukuki zemini yokSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ABD’nin Türkiye’yi F-35 programından çıkarmasının hukuki bir zemini olmadığını belirterek, “F-35 programından hiçbir ülke tek taraflı çıkartılamaz demiştik. ABD’nin son mektubu bizi haklı çıkardı” dedi.
8.05.2021Siyaset
Savunma Sanayii Başkanı Demir'den F-35 açıklaması: ABD'nin mektubu bizi haklı çıkardı
Savunma Sanayii Başkanı Demir'den F-35 açıklaması: ABD'nin mektubu bizi haklı çıkardıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii (SSB) Başkanı İsmail Demir, daha önce 'F-35 Programı'ndan hiçbir ülke tek taraflı çıkartılamaz' dediklerini hatırlattı ve ABD'den aldıkları son mektubun kendilerini haklı çıkardığını bildirdi.
7.05.2021Ekonomi
Türkiye, hava savunmasında "Hisar" oluşturuyor!
Türkiye, hava savunmasında "Hisar" oluşturuyor!Türk savunma sanayisi, Hisar A sistem teslimatlarını sürdürüyor. Proje kapsamında Hisar A Kundağı Motorlu Otonom Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi tek başına zorlu arazi koşullarında görev yapma yeteneğiyle envantere girmeye hazırlanıyor.
7.05.2021Teknoloji
'Klasik Türk Müziğinde Bir Makam' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Klasik Türk Müziğinde Bir Makam' Yanıtları
'Klasik Türk Müziğinde Bir Makam' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Klasik Türk Müziğinde Bir Makam' YanıtlarıKlasik Türk Müziğinde 20'den fazla makam bulunmaktadır. Kare ve çengel bulmacalarda bu makamların yaklaşık 10 tanesi soruluyor. Makamlardan bazıları tek kelimeyken bazıları iki kelimenin birleşmesiyle oluşmuştur. Klasik Türk Müziğinde Bir Makam sorusunun bulmaca cevabı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
6.05.2021Eğitim
Türk Müziğinde Bir Makam Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'türk Müziğinde Bir Makam' Yanıtları
Türk Müziğinde Bir Makam Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'türk Müziğinde Bir Makam' YanıtlarıBulmacalar insan beynini geliştirmekte oldukça iyi yöntemlerdir. İnsanlar bulmaca çözerek hem genel kültürünü hem de beynini geliştirmektedir. Bulmacalarda bazı soruların cevapları oldukça fazla bulunmaktadır. Türk müziğinde bir makam sorusu sıkça sorulmaktadır. Türk müziğinde makam bulmacasının cevapları nelerdir? Türk müziğinde makam bulmacasının kaç cevabı bulunmaktadır? Sizler için Türk müziğinde makam bulmacasının cevaplarını derledik.
6.05.2021Eğitim
MSB: HİSAR-A füzesi, hedef uçağı başarıyla vurdu
MSB: HİSAR-A füzesi, hedef uçağı başarıyla vurduMilli Savunma Bakanlığı, Otonom Füze Fırlatma Sistemi'nden gerçekleştirilen HİSAR-A füzesi atışında hedef uçağın başarı ile vurulduğunu duyurdu.
4.05.2021Haberler
Son dakika: HİSAR-A göz açtırmayacak! Hedefi başarı ile vurdu
Son dakika: HİSAR-A göz açtırmayacak! Hedefi başarı ile vurduSon dakika haberine göre Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Otonom Füze Fırlatma Sistemi'nden gerçekleştirilen HİSAR-A füzesi atışında hedef uçak başarı ile vuruldu." denildi.
4.05.2021Gündem
Süleymaniyede bayram sabahı - Yahya Kemal Beyatlı
Süleymaniyede bayram sabahı - Yahya Kemal BeyatlıYahya Kemal Beyatlı , saf şiir anlayışının Türk edebiyatındaki iki önemli kurucu isminden biri olarak gösterilir. Şair , "Eğil Dağlar: İstiklal Harbi" 1966'da ve 1968'de yayımlanan "Siyasi Hikayeler" isimli kitaplarında, Türk edebiyatında büyük ilerleme taşı teşkil eden şiirlerinden başka, makale, deneme, hatıra, tarih gibi çok sayıda düz yazı eseri de ortaya koymuştur. Süleymaniyede bayram sabahı şiiri şairin en ünlü şiirlerinden biridir.
3.05.2021Şiirler
Türk Silahlı Kuvvetleri eğitimleri başladı!
Türk Silahlı Kuvvetleri eğitimleri başladı!Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) kullanımına sunulmaya başlanan Hisar hava savunma sistemleri için personele eğitimler veriliyor.
28.04.2021Teknoloji
TSK'ya teslimat sürüyor! Özellikleri parmak ısırtıyor
TSK'ya teslimat sürüyor! Özellikleri parmak ısırtıyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Ateş İdare Cihazı ve Modernize Çekili Top sistemleri teslimatlarının Türk Silahlı Kuvvetlerin'e sürdüğünü bildirdi.
17.04.2021Haberler
Türkiye'nin milli füzeleri göz açtırmıyor: İşte o füzeler
Türkiye'nin milli füzeleri göz açtırmıyor: İşte o füzelerBozdoğan füzelerinde olduğu gibi Türkiye yerli savunma sanayinde önemli projelere imza atıyor. Peki Bozdoğan dışında Türkiye’nin hangi füzeleri var ve bunları özellikleri neler? CNN Türk'ten Ahmet Melik Türkeş anlattı.
14.04.2021Televizyon
Türkiye'nin milli füzeleri göz açtırmıyor: İşte o füzeler
Türkiye'nin milli füzeleri göz açtırmıyor: İşte o füzelerBozdoğan füzelerinde olduğu gibi Türkiye yerli savunma sanayinde önemli projelere imza atıyor. Peki Bozdoğan dışında Türkiye’nin hangi füzeleri var ve bunları özellikleri neler? CNN Türk'ten Ahmet Melik Türkeş anlattı.
14.04.2021Haberler
Türkiye'nin milli füzeleri göz açtırmıyor: İşte o füzeler
Türkiye'nin milli füzeleri göz açtırmıyor: İşte o füzelerBozdoğan füzelerinde olduğu gibi Türkiye yerli savunma sanayinde önemli projelere imza atıyor. Peki Bozdoğan dışında Türkiye’nin hangi füzeleri var ve bunları özellikleri neler? CNN Türk'ten Ahmet Melik Türkeş anlattı.
14.04.2021Teknoloji
Satılık daire ilanı
Satılık daire ilanıBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Gemlik Hisar'da 190 m2 daire satışa çıkarıldı.
31.03.2021Ekonomi
100 Temel Eser Listesi: Sayfa Sayıları Ve Açıklamaları İle 100 Temel Eser Kitapları
100 Temel Eser Listesi: Sayfa Sayıları Ve Açıklamaları İle 100 Temel Eser KitaplarıKitaplar, okuyuculara eşsiz deneyimler yaşatan tecrübelerdir. Dünya üzerinde çok sayıda yazılmış eser bulunmaktadır. Bu kadar çok eser içinden birisini seçmek de kitapseverleri kararsız bırakmaktadır. Özellikle ne okuyacağına karar veremeyenlere 100 temel eser oldukça yardımcı olacaktır. 100 Temel Eser Listesi: Sayfa sayıları ve açıklamaları ile 100 temel eser kitapları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
31.03.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

tskegenedirne demektdk

Hisar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.