Hürjet

Hürjet

Son dakika HÜRJET haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan HÜRJET gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan HÜRJET haber sayfamızda...

Hürjet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 106 hürjet haberi bulunmuştur.
MMU, İHA, helikopter ve jetlerin maketleri Tekirdağ’da sergileniyor
MMU, İHA, helikopter ve jetlerin maketleri Tekirdağ’da sergileniyorTekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde düzenlenen Kiraz Festivali çerçevesinde sahil alanda kurulan TUSAŞ standındaki milli muharip uçak (MMU), İHA ve helikopter maketlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.
12.06.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den enflasyonla mücadele ve GES mesajı!
Bakan Nebati'den enflasyonla mücadele ve GES mesajı!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Gaziantep'te enflasyonla mücadele kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.
11.06.2022Ekonomi
10 soruda 'GES' düzenlemesi!
10 soruda 'GES' düzenlemesi!Hazine ve Maliye Bakanlığı, GES hakkında merak edilen 10 önemli soruya açıklık getirdi.
11.06.2022Ekonomi
HÜRJET projesinde önemli gelişme!
HÜRJET projesinde önemli gelişme!Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından özgün olarak tasarlanan ve geliştirilen Türkiye’nin ilk jet motorlu eğitim uçağı HÜRJET projesinde önemli bir kilometre taşı daha kaydedildi.
11.06.2022Ekonomi
Türkiye'nin ilk yerli jet uçağı Hürjet için geri sayım! Montaj aşaması görüntülendi
Türkiye'nin ilk yerli jet uçağı Hürjet için geri sayım! Montaj aşaması görüntülendiSüpersonik eğitim uçağı Hürjet hafif taarruz uçağı olarak tasarlandı. Türkiye'nin ilk yerli jet eğitim uçağı Hürjet, havalanmak için gün sayıyor. TUSAŞ tesislerinde uçağın montaj aşaması görüntülendi.
1.05.2022Haberler
Türkiye'nin ilk yerli jet uçağı Hürjet için geri sayım! Montaj aşaması görüntülendi
Türkiye'nin ilk yerli jet uçağı Hürjet için geri sayım! Montaj aşaması görüntülendiSüpersonik eğitim uçağı Hürjet hafif taarruz uçağı olarak tasarlandı. Türkiye'nin ilk yerli jet eğitim uçağı Hürjet, havalanmak için gün sayıyor. TUSAŞ tesislerinde uçağın montaj aşaması görüntülendi.
1.05.2022Gündem
Türk savunma sanayisi Malezya’da fuara damga vuracak! Yarın başlıyor
Türk savunma sanayisi Malezya’da fuara damga vuracak! Yarın başlıyorTürk savunma sanayisi, Malezya ve bölge ülkelerindeki iş birliklerini artırmak için Asya Savunma Hizmetleri Fuarı'na (DSA 2022) katılacak.
27.03.2022Ekonomi
TUSAŞ Malezya’da Anka ve Hürjet ile fuara damga vuracak
TUSAŞ Malezya’da Anka ve Hürjet ile fuara damga vuracakTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Malezya’da düzenlenecek olan Defence Service Asia (DSA) Fuarı’na katılacak. TUSAŞ’ın fuarda Anka ve Hürjet modellerinin yanı sıra diğer ürünlerinin de maketleri yer alacak.
26.03.2022Ekonomi
TUSAŞ'tan yeni MMU paylaşımı!
TUSAŞ'tan yeni MMU paylaşımı!Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Türkiye'nin en önemli teknoloji projelerinden olan Milli Muharip Uçak için yeni bir video yayınladı.
9.03.2022Haberler
TUSAŞ'tan yeni MMU paylaşımı!
TUSAŞ'tan yeni MMU paylaşımı!Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Türkiye'nin en önemli teknoloji projelerinden olan Milli Muharip Uçak için yeni bir video yayınladı.
9.03.2022Ekonomi
TUSAŞ, Türkiye’nin ilk Kuş Çarpma Test Tesisi'ni kazandırıyor
TUSAŞ, Türkiye’nin ilk Kuş Çarpma Test Tesisi'ni kazandırıyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Türkiye’nin ilk Kuş Çarpma Test Tesisi’ni Türkiye’ye kazandırıyor.
4.03.2022Teknoloji
Milli muharip uçak fuarda sergileniyor
Milli muharip uçak fuarda sergileniyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 5. nesil savaş jeti olarak tasarlanan Milli Muharip Uçak'ın (MMU) birebir modelini Singapur Airshow’da sergiliyor.
16.02.2022Siyaset
MMU Asya pazarında ilk kez sergileniyor
MMU Asya pazarında ilk kez sergileniyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 15-18 Şubat tarihleri arasında Asya’nın en önemli havacılık organizasyonları arasında yer alan ve iki yılda bir olmak üzere gerçekleştirilen Singapur Airshow’a katılıyor. Milli Muharip Uçak’ın birebir modelini ilk kez Asya pazarında sergileyecek olan şirket, geliştirdiği diğer platformların 1/7 maket modelleri ile aynı fuarda ziyaretçilerin karşısına çıkacak.
15.02.2022Ekonomi
TUSAŞ Genel Müdürü Kotil duyurdu: 18 adet Hürjet için ihale süreci!
TUSAŞ Genel Müdürü Kotil duyurdu: 18 adet Hürjet için ihale süreci!Gelen son dakika haberine göre; TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil "Malezya ile 3 tanesi Türkiye'de, 15 tanesi Malezya'da üretilmek üzere 18 adetlik Hürjet için ihale süreci var. İnşallah olumlu sonuçlanır." açıklamasında bulundu.
11.02.2022Ekonomi
Türk SİHA'sı denizlere açılıyor
Türk SİHA'sı denizlere açılıyorSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, savunma sanayiinin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücünü karada, denizde ve havada artıracak 2022 yılı hedeflerini, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketlerinden HAVELSAN’ın Merkez Yerleşkesi Simülatör Hangarı'ndaki toplantıyla açıkladı.
1.02.2022Siyaset
İsmail Demir 2022 yılı hedeflerini anlattı! Türk SİHA'sı denizlere açılacak
İsmail Demir 2022 yılı hedeflerini anlattı! Türk SİHA'sı denizlere açılacakAydın HASAN/MİLLİYETSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, savunma sanayiinin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücünü karada, denizde ve havada artıracak 2022 yılı hedeflerini anlattı.
31.01.2022Haberler
İsmail Demir 2022 yılı hedeflerini anlattı! Türk SİHA'sı denizlere açılacak
İsmail Demir 2022 yılı hedeflerini anlattı! Türk SİHA'sı denizlere açılacakSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, savunma sanayiinin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücünü karada, denizde ve havada artıracak 2022 yılı hedeflerini anlattı.
31.01.2022Gündem
Milli Muharip Uçak kritik alt sistemleri için yerli ve milli çalışmalar devam ediyor
Milli Muharip Uçak kritik alt sistemleri için yerli ve milli çalışmalar devam ediyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ve Altınay Savunma ortaklığında 2019 yılında faaliyete başlayan TAAC Havacılık Teknolojileri (TAAC), Türkiye’nin beka projeleri Milli Muharip Uçak ve HÜRJET başta olmak üzere havacılık standartlarına uygun hareket kontrol sistemleri, iniş takımları ve test sistemleri geliştirme faaliyetlerini sürdürüyor.
17.01.2022Teknoloji
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi mesajı: Bütün oyunları bozuldu
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi mesajı: Bütün oyunları bozulduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da toplu açılış töreninde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Son bir kaç yıldır ekonomimizi hedef aldılar. Döviz kuru üzerinden önce ekonomik kriz, ardından siyasi ve sosyal kaos yaratmak için sayısız saldırılarda bulundular. Başarabildiler mi? En son kura endeksli Türk lirası dedik bütün oyunları bozuldu. Başaramayacaksınız, başaramayacaklar ve biz bu yolda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.' dedi.
15.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Görev biliyoruz' dedi ve açıkladı! Tüm yatırımcılara destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Görev biliyoruz' dedi ve açıkladı! Tüm yatırımcılara destekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı Kipaş Kâğıt Fabrikası Resmî Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hükümet olarak yerli yabancı ayırt etmeden Türk ekonomisine güvenen herkese sahip çıkıyoruz. Üreten, ihraç eden, insanımızın iş aş sahibi olmasını sağlayan tüm yatırımcılara destek vermeyi görev biliyoruz.' dedi.
15.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye çağrı: Samimi bir muhasebe zamanı geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye çağrı: Samimi bir muhasebe zamanı geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde Avrupa Birliği Üyesi Ülkelerin Ankara Büyükelçileri ile Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'AB, açısından artık samimi bir muhasebe yapma zamanı gelmiştir. AB, çözüme gerçekten katkı yapmak istiyorsa 2004’te verdiği taahhütleri yerine getirerek Kıbrıs Türkleri'nin varlığını, iradesini tanımalı, Cenevre’de sunulan çözüm önerisini değerlendirmelidir. Diğer türlüsü, yeni bir oyalama, özellikle de taktik olarak görülecek, vakit ve enerji israfından başka anlam ifade etmeyecektir.' dedi.
13.01.2022Siyaset
HÜRJET için ilk etap seri üretim başlıyor
HÜRJET için ilk etap seri üretim başlıyorSavunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirdiği dünkü toplantısında, 2023'te ilk uçuşu planlanan HÜRJET için ilk etap seri üretim kararı aldı.
13.01.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan başkanlığındaki toplantı sonrası HÜRJET için flaş karar
Son dakika: Erdoğan başkanlığındaki toplantı sonrası HÜRJET için flaş kararCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yazılı açıklama geldi. Toplantıda savunma sanayiinde yurt dışından alınan her türlü teknolojinin ülkemizde geliştirilmesinin tam bağımsız savunma sanayii için mutlak gereklilik olduğu, sektörün bu alanda yaptığı çalışmalara desteğin süreceği vurguladı. Öte yandan önümüzdeki yıl ilk uçuşu planlanan HÜRJET için ilk etap seri üretim kararı alındığı açıklandı.
13.01.2022Siyaset
Erdoğan başkanlığındaki toplantı sonrası HÜRJET için flaş karar
Erdoğan başkanlığındaki toplantı sonrası HÜRJET için flaş kararCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yazılı açıklama geldi. Toplantıda savunma sanayiinde yurt dışından alınan her türlü teknolojinin ülkemizde geliştirilmesinin tam bağımsız savunma sanayii için mutlak gereklilik olduğu, sektörün bu alanda yaptığı çalışmalara desteğin süreceği vurguladı. Öte yandan önümüzdeki yıl ilk uçuşu planlanan HÜRJET için ilk etap seri üretim kararı alındığı açıklandı.
12.01.2022Haberler
TUSAŞ kapılarını ilk kez açtı! HÜRJET'in montajına başlandı
TUSAŞ kapılarını ilk kez açtı! HÜRJET'in montajına başlandıTürkiye'nin ilk yerli jet uçağı HÜRJET sanal ortamdan gerçek hayata geçiş yaptı. Uçağın 2023 yılında havalanması beklenen prototiplerinin üretim ve montajına başlandı. TUSAŞ'ın tesisi, kapılarını ilk kez açtı.
11.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Hürjet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.