Hüseyin Avni Mutlu

Hüseyin Avni Mutlu

Türk bürokrat. 1956 Rize Fındıklı ilçesi doğumdur, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra 1985 yılında Kocaeli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Bolu’nun Gerede ve Çorum’un Kargı İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulunduktan sonra, 1988 yılında Bursa ili, Büyükorhan İlçesine İlçenin ilk Kaymakamı olarak atandı. 1991-1992 yıllarında Amerika Birleşik Devletlerinde 1 yıl süreyle İngilizce eğitimi gördü. 1992-1994 yıllarında Şırnak’ın Silopi İlçesinde Kaymakamlık, 1994-1997 yıllarında Şırnak Vali Yardımcılığı, 1997-2002 yıllarında Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde Kaymakamlık görevini yürüttü. Daha sonra 1 yıl süreyle Çanakkale Vali Yardımcılığı yaptı. 2003-2005 yılları arasında İstanbul’un Bağcılar ilçesi Kaymakamlığını yürüttü. 2005-2007 yılları arasında 2 yıl süre ile Siirt Valiliği , 2007-2010 yılları arasında 3 yıl süre ile Diyarbakır Valiliği yapan Hüseyin Avni Mutlu 11 Mayıs 2010 tarih ve 2010/407 sayılı kararname ile İstanbul Valiliğine atanmış olup, 31 Mayıs 2010 tarihi itibarıyla görevine başlamıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Onur Üyesidir. Evli ve 2 erkek çocuk sahibidir.

Hüseyin Avni Mutlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.573 huseyin avni mutlu haberi bulunmuştur.
FETÖ'nün ünlü isimleri de hesap verdi!
FETÖ'nün ünlü isimleri de hesap verdi!Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yargısal darbeye teşebbüs girişimi olarak kabul edilen 17-25 Aralık süreci ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmalarla mahkemelerde yapılan yargılamalarda birçok ünlü isim de sanık veya şüpheli olarak yer aldı.
13.07.2020Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan İstanbul’da çok konuşulacak buluşma!
Kılıçdaroğlu’ndan İstanbul’da çok konuşulacak buluşma!CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki akşam İstanbul’da bir grup muhafazakar siyasetçi, emekli bürokrat ve aydının oluşturduğu İstanbul Platformu’nun konuğu oldu.
12.12.2019Gündem
Eski vali Hüseyin Avni Mutlu, cezaevinden tahliye oldu
Eski vali Hüseyin Avni Mutlu, cezaevinden tahliye olduFETÖ/PDY davasında hakkında verilen 3 yıl 1 ay 15 günlük hapis cezasının onanmasının Edirne'de teslim olarak F Tipi Cezaevi'ne konulan İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 36 gün tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi.
13.12.2018Gündem
Eski İstanbul Valisi Mutlu cezaevinde
Eski İstanbul Valisi Mutlu cezaevindeFETÖ’nün mülkiye yapılanması davasında verilen 3 yıl 1 ay 15 günlük hapis cezası onanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Edirne’de cezaevine konuldu. Avukatlarıyla birlikte teslim olan Mutlu, infaz savcılığındaki işlemlerinin ardından Edirne F Tipi Cezaevi’ne götürüldü.
7.11.2018Gündem
Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu cezaevine konuldu
Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu cezaevine konulduFETÖ'nün mülkiye yapılanması davasında yerel mahkemece "örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan verilen 3 yıl 1 ay 15 günlük hapis cezası onanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Edirne'de cezaevine konuldu.
7.11.2018Gündem
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında flaş karar
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında flaş kararİstinaf mahkemesi, FETÖ’nün mülkiye yapılanmasına ilişkin hapis cezasına çarptırılan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın cezalarını onadı.
3.10.2018Gündem
Oktar yapılanması FETÖ ile bağlantılı
Oktar yapılanması FETÖ ile bağlantılı8 ay önce Adnan Oktar yapılanmasından ayrılan eski mürit Ö.M. örgütle ilgili olarak Milliyet’e konuştu. Eski mürit, FETÖ’den aranan ve yargılanan bazı isimlerin sık sık Adnan Oktar’ı ziyaret ettiğini ve yapının FETÖ tarafından korunduğunu anlattı.
21.07.2018Gündem
Putin: Kaçırılmak istenen Pegasus uçağının vurulması emrini verdim
Putin: Kaçırılmak istenen Pegasus uçağının vurulması emrini verdimRus lider, kendi adını taşıyan belgeselde dört yıl önce gerçekleşen olayı itiraf etti. "Bana, Ukrayna'dan İstanbul'a gitmekte olan bir uçağın kaçırıldığı, hava korsanının Soçi'ye inmek istediği söylendi" diyen Putin, 110 yolcu taşıyan Pegasus uçağının düşürülmesi talimatını verdiğini söyledi. Rus lider, bu talimattan birkaç dakika sonra başka bir telefon geldiğini ve ihbarın yanlış alarm olduğuna dair bilgilendirildiğini aktardı.
12.03.2018Dünya
Mahkemenin Mutlu ve Çapkın  kararı: Seyirci kaldılar
Mahkemenin Mutlu ve Çapkın kararı: Seyirci kaldılarFETÖ’nün ‘Mülkiye Yapılanması’na ilişkin eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın da aralarında bulunduğu 8 sanığı çeşitli hapis cezalarına çarptıran ve 6 sanığın da beraatine karar veren mahkeme heyeti, gerekçeli kararını açıkladı.
3.03.2018Gündem
Mahkemenin Mutlu ve Çapkın kararı: Seyirci kaldılar
Mahkemenin Mutlu ve Çapkın kararı: Seyirci kaldılarFETÖ'nün 'Mülkiye Yapılanması'na ilişkin eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da aralarında bulunduğu 8 sanığı çeşitli hapis cezalarına çarptıran ve 6 sanığın da beraatine karar veren mahkeme heyeti, gerekçeli kararını açıkladı. Mahkeme heyeti, 200 sayfalık gerekçeli kararında Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın'ın örgütün illegal tüm eylemlerine ve işlemlerine seyirci kaldığını, bu eylemleri yapan örgüt mensuplarının görevden alınması hususunda gerekli duyarlılığı göstermediğini, ilgili kişi ve kurumları zamanında uyarmadığını belirtti. Çapkın ve Mutlu'nun örgütün devlet içerisindeki tehlikeli, hakkı, hukuku pervasızca çiğneyen ve paralel devlet oluşturmaya yönelik yapısını bilmesine karşın harekete geçmeyerek bilinçli şekilde yardımda bulundukları kanaatine varıldığı da gerekçeli kararda vurgulandı.
3.03.2018Gündem
Hüseyin Avni Mutlu cezaevinden çıktı
Hüseyin Avni Mutlu cezaevinden çıktıFETÖ’nün mülkiye yapılanmasına ilişkin davada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası alan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, cezaevinde kaldığı süre göz önünde bulundurularak verilen tahliye kararının ardından cezaevinden çıktı.Tahliye edilen Mutlu, “Zor bir görev yapıyorsunuz, bu tutumunuzdan dolayı teşekkür ediyorum. İlave söyleyeceğim bir şey yok çok mutluyum” dedi.FETÖ’nün mülkiye yapılanması ilişkin eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın yargılandığı dava bugün Silivri Ceza İnfaz Kurumunun karşısında bulunan duruşma salonunda görüldü. FETÖ kapsamında yargılanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu 3 yıl 1 ay 15 gün, eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ise 2 yıl 1 ay hapse çarptırıldı. Mahkeme, Hüseyin Avni Mutlu’nun cezaevinde kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak tahliyesine karar verdi. Hüseyin Avni Mutlu duruşmanın ardından Silivri Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü’ne getirildi. Cezaevindeki tahliye işlemleri tamamlanan Mutlu, saat 23.00 sıralarında cezaevinden çıktı. Hüseyin Avni Mutlu’yu yakınları ve avukatı karşıladı.Cezaevi çıkışında kısa bir açıklama yapan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “Kış gününde bu mutlu anımızı bizlerle paylaşmak üzere bir arada bulunduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Gecenin bu saatinde objektiflerinizi uzatmak suretiyle haber haline getirmeye çalıştığınız için, zor bir görev yapıyorsunuz biliyorum. Gece gündüz çalışıyorsunuz, bu tutumunuz nedeniyle hepinize teşekkür ediyorum. İlave söyleyeceğim bir şey yok çok mutluyum” dedi.
11.09.2019Haberler
Mutlu’ya 3 yıl Çapkın’a 2 yıl hapis
Mutlu’ya 3 yıl Çapkın’a 2 yıl hapisFETÖ’nün ‘mülkiye’ yapılanmasına yönelik davada eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya 3 yıl 1 ay 15 gün, eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’a 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi. Mutlu, tutukluluk süresi göz önüne alınarak tahliye edildi
9.02.2018Gündem
Mutlu ve Çapkın hakkında flaş karar!
Mutlu ve Çapkın hakkında flaş karar!FETÖ'nün Mülkiye Yapılanmasına ilişkin davaya bakan mahkeme, İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutluyu 3 yıl 1 ay  15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi ve tahliyesine hükmetti.  İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da  2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.FETÖ'nün Mülkiye Yapılanması'na ilişkin eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da aralarında bulunduğu 7'si tutuklu 14 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı. Davaya bakan İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu sanık eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, ayrıca hakkında yurt dışına çıkış yasağı koyarak Mutlu'nun tahliyesine hükmetti. Tutuksuz sanık İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Çapkın hakkında ayrıca yurtdışına çıkış yasağı konuldu.
11.09.2019Haberler
Son dakika... Mutlu ve Çapkın hakkında flaş karar!
Son dakika... Mutlu ve Çapkın hakkında flaş karar!FETÖ'nün Mülkiye Yapılanmasına ilişkin davaya bakan mahkeme, İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutluyu 3 yıl 1 ay  15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi ve tahliyesine hükmetti.  İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da  2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.
10.02.2018Gündem
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında karar bekleniyor
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında karar bekleniyorFETÖ'nün "mülkiye" yapılanmasına yönelik eski İstanbul Valisi Mutlu, eski İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın'ında aralarında bulunduğu 7'si tutuklu 14 eski vali ve kaymakamın yargılandığı davada sanıklar esas hakkında savunma yapıyor. Sanık savunmalarının tamamlanmasının ardından mahkeme heyetinin kararını açıklaması bekleniyor.
9.02.2018Gündem
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında flaş gelişme
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında flaş gelişmeFETÖ kapsamında yargılanan eski İstanbul Valisi Mutlu ve eski Emniyet Müdürü Çapkın'ın 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.
11.09.2019Haberler
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında flaş gelişme
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında flaş gelişmeFETÖ kapsamında yargılanan eski İstanbul Valisi Mutlu ve eski Emniyet Müdürü Çapkın'ın 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.
8.02.2018Gündem
İstanbul’da 13 bin FETÖ’cü yargıda
İstanbul’da 13 bin FETÖ’cü yargıdaİstanbul’da FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili soruşturmalar sonucunda açılan dava sayısı 2 bin 268’ü buldu. Bu davalar kapsamında 13 bin 261 sanık yargılanıyor. Darbe girişimine katılan 25 sanık ise firarda
5.01.2018Gündem
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın ile ilgili flaş karar
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın ile ilgili flaş kararFETÖ'nün mülkiye yapılanması davasında ara karar açıklandı. İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın hakkında ise 'ev hapsi' hükmü ile tahliye etti.
11.09.2019Haberler
Savcı mütalaasını verdi! 4 sanığa tahliye talebi
Savcı mütalaasını verdi! 4 sanığa tahliye talebiFETÖ'nün mülkiye yapılanması davasında tanık olarak dinlenen Halil Güneş “Vali Hüseyin Avni Mutlu, İzzet Baysal Huzurevi'ni ziyarete gelmişti. Ona, ‘Burada bizden para toplanıyor, cemaate gönderiliyor’ demiştim. ‘Sus, kes sesini’ deyip beni azarladı. Ben bu konuyla ilgili birçok kez farklı yerlere şikayette bulundum. Zaten bu meseleyle ilgili konuşanı gönderiyorlardı” dedi.Duruşmada mütalaasını veren savcı, Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın'ın da aralarında bulunduğu 4 sanığın tahliyesini talep etti.
11.09.2019 Haberler
FETÖ'den tutuklu Hüseyin Avni Mutlu’nun fotoğrafı, ‘Valilerimiz’ panosundan kaldırıldı
FETÖ'den tutuklu Hüseyin Avni Mutlu’nun fotoğrafı, ‘Valilerimiz’ panosundan kaldırıldıBir dönem Diyarbakır Valiliği görevini yürüten ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Hüseyin Avni Mutlu’nun fotoğrafı, valilik makamı önünde bulunan valilerimiz panosundan kaldırıldı.
19.12.2017Gündem
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın ile ilgili flaş karar
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın ile ilgili flaş kararFETÖ'nün mülkiye yapılanması davası ile ilgili beklenen ara karar açıklandı ve Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın ile ilgili karar belli oldu.Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "mülkiye"  yapılanmasına ilişkin 15 sanığın yargılandığı davada eski İstanbul  Emniyet  Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi tahliye edildi. Çapkın için ev hapsi 3 kişi için de yurt dışı yasağı kararı verildi.İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile 7 kişinin ise tutukluluk halinin devamına hükmedildi.
19.12.2017Gündem
FETÖ'nün mülkiye yapılanması davasında 3 şartlı tahliye
FETÖ'nün mülkiye yapılanması davasında 3 şartlı tahliyeFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "mülkiye" yapılanmasına yönelik davada yargılanan 14'ü tutuklu 15 eski vali ve kaymakam hakkında mahkeme ara kararını açıkladı. Mahkeme, Eski Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Eski Mülkiye Başmüfettişi Gürkan Polat ile Eski Pendik Kaymakamı Osman Tunç hakkında tahliye kararı verdi.
25.08.2017Gündem
ByLock’u İngiliz  biri zannederdim
ByLock’u İngiliz biri zannederdimSilivri’de devam eden FETÖ davasında savunma yapan Hüseyin Avni Mutlu, ‘ByLock’un ne olduğunu önceden sorsalar İngiliz biri derdim. ‘Bay Lock’u mu soruyorsunuz?’ derdim. Bu hadiseden sonra öğrendim’ diye konuştu
24.08.2017Gündem
Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu savunması sırasında ağladı
Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu savunması sırasında ağladı15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, savunmasını yaptığı sırada, "Teröristlerle, katillerle nasıl bir ortak yanım olur" diyerek ağlamaya başladı. Gezi olaylarına ilişkin olarak Mutlu, kimseye cesaret vermediğini savundu. Gezi olaylarında FETÖ parmağı sorusuna Mutlu, "Şu an baktığımızda bizi arkamızdan hançerlemişler" diye konuştu.
24.08.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

hüseyin avni mutlufetöSon dakikaHüseyin ÇapkınSon dakika haberi

Hüseyin Avni Mutlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.