Hüseyin Çapkın

Hüseyin Çapkın

Türk bürokrat.Hayatı Çiftçi bir babanın oğlu olarak dünyaya gelmiştir. 1965 yılında Polis Koleji'ne gitmiştir, daha sonra Polis Akademisi'nden 1971 yılında Komiser yardımcısı olarak mezun olmuştur. Mezun olduğu yıl Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'nde göreve başladı. Ardından değişik rütbelerde 1975-1984 yılları arasında Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaptı.1984 yılında Yozgat İl Emniyet Müdürü oldu, daha sonra Mersin İl Emniyet Müdürlüğü yaptı. 1988-1991 yılları arasında Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı yaptı, 1991 yılında Antalya İl Emniyet Müdürü olarak görevlendirildi ve 1992'ye dek bu görevini sürdürdü. 1992-1993 yılları arasında Araştırma, Planlama ve Koordinasyon uzmanı olarak çalıştı. Daha sonra sırasıyla Gaziantep, Manisa, Adana ve Bursa İl Emniyet Müdürlüğü görevinde bulundu.2006 yılında, doğduğu il olan İzmir'e il emniyet müdürü oldu. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı sırada, 18 Haziran 2009 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanan ortak kararname ile İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. 13 Mayıs 2010 tarihli kararname ile Iğdır Valisi olmuştur. Kısa bir süre bu görevde bulunduktan sonra Iğdır'dan 29 Mayıs 2010'da ayrıldı.Evli ve iki çocuk babasıdır.Akademik Hayatı Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) - Yüksek Lisans (Kentleşen Toplumda Çocuk Suçluluğu)Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - Yüksek Lisans (Kamu Yönetimi)Devlet Yüksek Lisans Okulu (İngilizce)

Hüseyin Çapkın

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 921 huseyin capkin haberi bulunmuştur.
Eski İstanbul Valisi Mutlu cezaevinde
Eski İstanbul Valisi Mutlu cezaevindeFETÖ’nün mülkiye yapılanması davasında verilen 3 yıl 1 ay 15 günlük hapis cezası onanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Edirne’de cezaevine konuldu. Avukatlarıyla birlikte teslim olan Mutlu, infaz savcılığındaki işlemlerinin ardından Edirne F Tipi Cezaevi’ne götürüldü.
7.11.2018Gündem
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında flaş karar
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında flaş kararİstinaf mahkemesi, FETÖ’nün mülkiye yapılanmasına ilişkin hapis cezasına çarptırılan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın cezalarını onadı.
3.10.2018Gündem
Mahkemenin Mutlu ve Çapkın  kararı: Seyirci kaldılar
Mahkemenin Mutlu ve Çapkın kararı: Seyirci kaldılarFETÖ’nün ‘Mülkiye Yapılanması’na ilişkin eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın da aralarında bulunduğu 8 sanığı çeşitli hapis cezalarına çarptıran ve 6 sanığın da beraatine karar veren mahkeme heyeti, gerekçeli kararını açıkladı.
3.03.2018Gündem
Mahkemenin Mutlu ve Çapkın kararı: Seyirci kaldılar
Mahkemenin Mutlu ve Çapkın kararı: Seyirci kaldılarFETÖ'nün 'Mülkiye Yapılanması'na ilişkin eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da aralarında bulunduğu 8 sanığı çeşitli hapis cezalarına çarptıran ve 6 sanığın da beraatine karar veren mahkeme heyeti, gerekçeli kararını açıkladı. Mahkeme heyeti, 200 sayfalık gerekçeli kararında Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın'ın örgütün illegal tüm eylemlerine ve işlemlerine seyirci kaldığını, bu eylemleri yapan örgüt mensuplarının görevden alınması hususunda gerekli duyarlılığı göstermediğini, ilgili kişi ve kurumları zamanında uyarmadığını belirtti. Çapkın ve Mutlu'nun örgütün devlet içerisindeki tehlikeli, hakkı, hukuku pervasızca çiğneyen ve paralel devlet oluşturmaya yönelik yapısını bilmesine karşın harekete geçmeyerek bilinçli şekilde yardımda bulundukları kanaatine varıldığı da gerekçeli kararda vurgulandı.
3.03.2018Gündem
Hüseyin Avni Mutlu cezaevinden çıktı
Hüseyin Avni Mutlu cezaevinden çıktıFETÖ’nün mülkiye yapılanmasına ilişkin davada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası alan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, cezaevinde kaldığı süre göz önünde bulundurularak verilen tahliye kararının ardından cezaevinden çıktı.Tahliye edilen Mutlu, “Zor bir görev yapıyorsunuz, bu tutumunuzdan dolayı teşekkür ediyorum. İlave söyleyeceğim bir şey yok çok mutluyum” dedi.FETÖ’nün mülkiye yapılanması ilişkin eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın yargılandığı dava bugün Silivri Ceza İnfaz Kurumunun karşısında bulunan duruşma salonunda görüldü. FETÖ kapsamında yargılanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu 3 yıl 1 ay 15 gün, eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ise 2 yıl 1 ay hapse çarptırıldı. Mahkeme, Hüseyin Avni Mutlu’nun cezaevinde kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak tahliyesine karar verdi. Hüseyin Avni Mutlu duruşmanın ardından Silivri Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü’ne getirildi. Cezaevindeki tahliye işlemleri tamamlanan Mutlu, saat 23.00 sıralarında cezaevinden çıktı. Hüseyin Avni Mutlu’yu yakınları ve avukatı karşıladı.Cezaevi çıkışında kısa bir açıklama yapan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “Kış gününde bu mutlu anımızı bizlerle paylaşmak üzere bir arada bulunduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Gecenin bu saatinde objektiflerinizi uzatmak suretiyle haber haline getirmeye çalıştığınız için, zor bir görev yapıyorsunuz biliyorum. Gece gündüz çalışıyorsunuz, bu tutumunuz nedeniyle hepinize teşekkür ediyorum. İlave söyleyeceğim bir şey yok çok mutluyum” dedi.
11.09.2019Haberler
Mutlu’ya 3 yıl Çapkın’a 2 yıl hapis
Mutlu’ya 3 yıl Çapkın’a 2 yıl hapisFETÖ’nün ‘mülkiye’ yapılanmasına yönelik davada eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya 3 yıl 1 ay 15 gün, eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’a 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi. Mutlu, tutukluluk süresi göz önüne alınarak tahliye edildi
9.02.2018Gündem
Mutlu ve Çapkın hakkında flaş karar!
Mutlu ve Çapkın hakkında flaş karar!FETÖ'nün Mülkiye Yapılanmasına ilişkin davaya bakan mahkeme, İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutluyu 3 yıl 1 ay  15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi ve tahliyesine hükmetti.  İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da  2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.FETÖ'nün Mülkiye Yapılanması'na ilişkin eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da aralarında bulunduğu 7'si tutuklu 14 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı. Davaya bakan İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu sanık eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, ayrıca hakkında yurt dışına çıkış yasağı koyarak Mutlu'nun tahliyesine hükmetti. Tutuksuz sanık İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Çapkın hakkında ayrıca yurtdışına çıkış yasağı konuldu.
11.09.2019Haberler
Son dakika... Mutlu ve Çapkın hakkında flaş karar!
Son dakika... Mutlu ve Çapkın hakkında flaş karar!FETÖ'nün Mülkiye Yapılanmasına ilişkin davaya bakan mahkeme, İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutluyu 3 yıl 1 ay  15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi ve tahliyesine hükmetti.  İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da  2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.
10.02.2018Gündem
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında karar bekleniyor
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında karar bekleniyorFETÖ'nün "mülkiye" yapılanmasına yönelik eski İstanbul Valisi Mutlu, eski İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın'ında aralarında bulunduğu 7'si tutuklu 14 eski vali ve kaymakamın yargılandığı davada sanıklar esas hakkında savunma yapıyor. Sanık savunmalarının tamamlanmasının ardından mahkeme heyetinin kararını açıklaması bekleniyor.
9.02.2018Gündem
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında flaş gelişme
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında flaş gelişmeFETÖ kapsamında yargılanan eski İstanbul Valisi Mutlu ve eski Emniyet Müdürü Çapkın'ın 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.
11.09.2019Haberler
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında flaş gelişme
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında flaş gelişmeFETÖ kapsamında yargılanan eski İstanbul Valisi Mutlu ve eski Emniyet Müdürü Çapkın'ın 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.
8.02.2018Gündem
Şikede Kumpas Davası'nda Ali Fuat Yılmazer'in sorgusu yapıldı
Şikede Kumpas Davası'nda Ali Fuat Yılmazer'in sorgusu yapıldıFenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz, eski futbolcular Ümit Karan ve İbrahim Akın'ın da aralarında bulunduğu bazı kişiler hakkında, "Futbolda şike soruşturması" adı altında "Kumpas" kurdukları iddiasıyla aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 20'si tutuklu 108 sanığın yargılanmasına devam edildi.
8.01.2018Futbol
İstanbul’da 13 bin FETÖ’cü yargıda
İstanbul’da 13 bin FETÖ’cü yargıdaİstanbul’da FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili soruşturmalar sonucunda açılan dava sayısı 2 bin 268’ü buldu. Bu davalar kapsamında 13 bin 261 sanık yargılanıyor. Darbe girişimine katılan 25 sanık ise firarda
5.01.2018 Gündem
Hüseyin Çapkın, Silivri Cezaevi'nden tahliye edildi
Hüseyin Çapkın, Silivri Cezaevi'nden tahliye edildiFETÖ’nün mülkiye yapılanmasına ilişkin davada tahliye edilen İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, cezaevi çıkışında, "Türk adaletine inandık, çok teşekkür ediyorum" dedi.FETÖ’nün mülkiye yapılanması davasında İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Sancaktepe eski kaymakamı Feyzullah Özcan, İstanbul eski Vali Yardımcısı Haluk Nadir ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Genel Sekreteri Yılmaz Kurt’un tahliyesine karar verildi.Hüseyin Çapkın duruşmanın ardından cezaevi aracı ile Silivri Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü'ne getirildi. Cezaevindeki tahliye işlemleri tamamlandıktan sonra akşam saatlerinde minibüsle Kınalı Gişelere getirilen Çapkın, gişelerde tahliye edildi. Çapkın’ı yakınları ve avukatı karşıladı. Basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan Çapkın, “Türk adaletine inandık, çok teşekkür ediyorum” dedi.
11.09.2019Haberler
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın ile ilgili flaş karar
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın ile ilgili flaş kararFETÖ'nün mülkiye yapılanması davasında ara karar açıklandı. İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın hakkında ise 'ev hapsi' hükmü ile tahliye etti.
11.09.2019Haberler
Savcı mütalaasını verdi! 4 sanığa tahliye talebi
Savcı mütalaasını verdi! 4 sanığa tahliye talebiFETÖ'nün mülkiye yapılanması davasında tanık olarak dinlenen Halil Güneş “Vali Hüseyin Avni Mutlu, İzzet Baysal Huzurevi'ni ziyarete gelmişti. Ona, ‘Burada bizden para toplanıyor, cemaate gönderiliyor’ demiştim. ‘Sus, kes sesini’ deyip beni azarladı. Ben bu konuyla ilgili birçok kez farklı yerlere şikayette bulundum. Zaten bu meseleyle ilgili konuşanı gönderiyorlardı” dedi.Duruşmada mütalaasını veren savcı, Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın'ın da aralarında bulunduğu 4 sanığın tahliyesini talep etti.
11.09.2019Haberler
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın ile ilgili flaş karar
Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın ile ilgili flaş kararFETÖ'nün mülkiye yapılanması davası ile ilgili beklenen ara karar açıklandı ve Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın ile ilgili karar belli oldu.Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "mülkiye"  yapılanmasına ilişkin 15 sanığın yargılandığı davada eski İstanbul  Emniyet  Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi tahliye edildi. Çapkın için ev hapsi 3 kişi için de yurt dışı yasağı kararı verildi.İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile 7 kişinin ise tutukluluk halinin devamına hükmedildi.
19.12.2017Gündem
Çapkın, böyle alçak örgüte müzahir olmaz
Çapkın, böyle alçak örgüte müzahir olmazFETÖ’nün “mülkiye” yapılanmasına yönelik davada, Eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın tanığı olarak, Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar dinlendi.
18.12.2017Gündem
FETÖ'nün mülkiye yapılanması davasında 3 şartlı tahliye
FETÖ'nün mülkiye yapılanması davasında 3 şartlı tahliyeFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "mülkiye" yapılanmasına yönelik davada yargılanan 14'ü tutuklu 15 eski vali ve kaymakam hakkında mahkeme ara kararını açıkladı. Mahkeme, Eski Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Eski Mülkiye Başmüfettişi Gürkan Polat ile Eski Pendik Kaymakamı Osman Tunç hakkında tahliye kararı verdi.
25.08.2017Gündem
ByLock’u İngiliz  biri zannederdim
ByLock’u İngiliz biri zannederdimSilivri’de devam eden FETÖ davasında savunma yapan Hüseyin Avni Mutlu, ‘ByLock’un ne olduğunu önceden sorsalar İngiliz biri derdim. ‘Bay Lock’u mu soruyorsunuz?’ derdim. Bu hadiseden sonra öğrendim’ diye konuştu
24.08.2017Gündem
Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu savunması sırasında ağladı
Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu savunması sırasında ağladı15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, savunmasını yaptığı sırada, "Teröristlerle, katillerle nasıl bir ortak yanım olur" diyerek ağlamaya başladı. Gezi olaylarına ilişkin olarak Mutlu, kimseye cesaret vermediğini savundu. Gezi olaylarında FETÖ parmağı sorusuna Mutlu, "Şu an baktığımızda bizi arkamızdan hançerlemişler" diye konuştu.
24.08.2017Gündem
Mutlu ve Çapkın  hâkim karşısında
Mutlu ve Çapkın hâkim karşısındaFETÖ’nün mülkiye yapılanması davası Silivri’de başladı. İstanbul eski valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski emniyet müdürü Hüseyin Çapkın’ın da aralarında bulunduğu 15 eski vali ve kaymakam mahkemeye çıkarıldı
23.08.2017Gündem
FETÖ'den yargılanan Çapkın'ın talebi reddedildi
FETÖ'den yargılanan Çapkın'ın talebi reddedildiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "mülkiye" yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında açılan davada eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın avukatının duruşmanın kapalı yapılması talebi mahkemece kabul edilmedi.
23.08.2017Gündem
Mutlu ve Çapkın hakim karşısında
Mutlu ve Çapkın hakim karşısındaFETÖ'nün mülkiye yapılanmasına yönelik Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile Eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da aralarında bulunduğu 15 sanığın yargılamasına başlandı.
11.09.2019Haberler
Son dakika... Mutlu ve Çapkın hakim karşısında
Son dakika... Mutlu ve Çapkın hakim karşısındaFETÖ'nün mülkiye yapılanmasına yönelik Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile Eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da aralarında bulunduğu 15 sanığın yargılamasına başlandı.
23.08.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hüseyin Avni MutluHüseyin ÇapkınFETÖSon dakikaSon dakika haberi

Hüseyin Çapkın ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.