İbb Başkanı

İbb Başkanı

Son dakika İBB Başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İBB Başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İBB Başkanı haber sayfamızda...

İbb Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.281 ibb baskani haberi bulunmuştur.
Deniz taksiler suya indi
Deniz taksiler suya indiİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Haliç Tersanesi’nde ürettiği yeni nesil ve çevreci deniz taksilerden ilk sekizini dün denize indirdi. Taksilerin denize indiriliş törenine katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, denize inen tamamen yerli 8 deniz taksisinin ekim ayında hizmet vermeye başlayacağını söyledi.
25.09.2021Gündem
Adalı kadınlar bal üretecek
Adalı kadınlar bal üretecekİstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) artık yoluna ‘Enstitü İstanbul İSMEK’ olarak devam edecek.
24.09.2021Gündem
Kapasiteden 7 kat fazla başvuru
Kapasiteden 7 kat fazla başvuruİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından bu yıl ilk kez hizmete açılan ruhsatlı öğrenci kız yurtlarına kayıtlarını yaptıran öğrenciler, yerleşmeye başladı.
24.09.2021Eğitim
Yunanistan Başbakanı Miçotakis, İBB Başkanı İmamoğlu'nu kabul etti
Yunanistan Başbakanı Miçotakis, İBB Başkanı İmamoğlu'nu kabul ettiİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atina'da Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis tarafından kabul edildi.
21.09.2021Gündem
Bakan Soylu: O yıllar zor yıllardı, çok zor yıllardı
Bakan Soylu: O yıllar zor yıllardı, çok zor yıllardı27 Mayıs 1960 darbesinin ardından eski Başbakan Adnan Menderes, eski Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve eski Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu'nun 16-17 Eylül 1961 tarihlerinde idam edilmelerinin 60. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi. Fatih'te bunun anıt mezardaki törene İçişleri Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe katıldı.
17.09.2021Siyaset
Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan anıldı
Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan anıldı27 Mayıs 1960 darbesinin ardından eski Başbakan Adnan Menderes, eski Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve eski Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu'nun 16-17 Eylül 1961 tarihlerinde idam edilmelerinin 60. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi. Fatih'te bunun anıt mezardaki törene İçişleri Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe katıldı.
17.09.2021Gündem
Sağlık çalışanları toplu ulaşımı ücretsiz kullanmaya devam edecek
Sağlık çalışanları toplu ulaşımı ücretsiz kullanmaya devam edecekİstanbul'da görev yapan sağlık çalışanları, toplu ulaşım araçlarını ve İSPARK'ı yıl sonuna kadar ücretsiz kullanmaya devam edecek.
16.09.2021Gündem
İBB'ye metro projeleri için borçlanma yetkisi
İBB'ye metro projeleri için borçlanma yetkisiİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) eylül ayı üçüncü meclis toplantısı Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri Merkezi'nde yapıldı. Meclis 2. Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı'nın başkanlığında toplanan meclis daha önce 565 milyon euro borçlanma izni verdiği üç metro projesinin devamı için başkanlık makamına 655 milyon Euro artı KDV ve sigorta prim tutarınca daha borçlanma yetkisi verdi.
17.09.2021Ekonomi
İstanbul yeni metrobüslere kavuşuyor
İstanbul yeni metrobüslere kavuşuyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kendi öz kaynaklarıyla 160 yeni otobüs almak için anlaşma imzadı. Otobüsler 2022 Mart ayından itibaren hizmete alınacak.
16.09.2021Gündem
İstanbul'a 160 yeni metrobüs için imzalar atıldı
İstanbul'a 160 yeni metrobüs için imzalar atıldıİstanbul'da metrobüs filosunun yenilenmesi için 160 yeni metrobüs aracının alım töreni İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi. İmza törenin ardından Ekrem İmamoğlu örnek olarak getirilen 2 yeni metrobüsten birinde ilk yolculuğu yaparken, yeni metrobüsler 2022 yılında hizmet vermeye başlayacak.
15.09.2021Ekonomi
İETT araçları için bakım komisyonu
İETT araçları için bakım komisyonuİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, son dönemde bozulan otobüsler nedeniyle araç bakım ve onarım ihalelerini incelemek üzere İETT Araç Alım ve Bakım İşleri İnceleme - Araştırma Komisyonu kurulmasına karar verdi.
14.09.2021Gündem
Esenler Belediye Başkanı Göksu'dan İBB Meclisi'nde flaş açıklama
Esenler Belediye Başkanı Göksu'dan İBB Meclisi'nde flaş açıklamaİBB Meclisi Eylül Ayı Birinci oturumunda, gündem dışı konuşan Esenler Belediye Başkanı ve İBB meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İBB Meclisi'nde sağlık çalışanları hakkında alınan kararın veto edildiğini açıkladı. Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sağlık çalışanlarının 31 Aralık 2021 tarihine kadar toplu taşıma ve İSPARK'tan ücretsiz yararlanmasını veto ettiğini belirterek, "Eğer, mesele bütçe ise o zaman şunu sormak istiyorum: Sırf bir maç yapmak için Haliç'in ortasına koyduğunuz devasa tenis kortu daha mı acil ve önemliydi?" dedi.
13.09.2021Gündem
Son dakika - Galatasaray eski Başkanı Duygun Yarsuvat son yolculuğuna uğurlandı
Son dakika - Galatasaray eski Başkanı Duygun Yarsuvat son yolculuğuna uğurlandı84 yaşında vefat eden Galatasaray eski Başkanı Duygun Yarsuvat son yolculuğuna uğurlandı.
12.09.2021Galatasaray
‘Bu kadar mı tükendin?’
‘Bu kadar mı tükendin?’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet’e benzetmesine tepkisini yinelemesine yanıt verdi.
12.09.2021Siyaset
Bahçeli Akşener’e sert çıktı: Ecdadımızın hatıralarını sulandıran meczuplar
Bahçeli Akşener’e sert çıktı: Ecdadımızın hatıralarını sulandıran meczuplar MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet’e benzeten İYİ Parti lideri Meral Akşener’e sert çıkış yaparak, “Siyasi çıkar uğruna fethimizi ve Fatihimizi sıradanlaştırma çabasında olanlar ecdadımızın hatıralarını sulandıran meczuplardır” dedi.
12.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meral Hanım sen kimi kime benzetiyorsun
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meral Hanım sen kimi kime benzetiyorsunKahramanmaraş’ta AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki gösterdi. Erdoğan, "İBB Başkanı'nı Fatih'e benzetiyor. Bunlar Fatih'in kim olduğunu anlamamış, bilmiyorlar. Ne diyor, duvarlara yazdılar. Şuydu; diyorlardı ki 'Zulüm 1453'te başladı.' Meral Hanım sen kimi kime benzetiyorsun. Duvarlarımıza bu yazıları yazanlarla aynı yolda yürüyorsun." ifadelerini kullandı.
10.09.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meral Hanım sen kimi kime benzetiyorsun
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meral Hanım sen kimi kime benzetiyorsunKahramanmaraş’ta AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki gösterdi. Erdoğan, "İBB Başkanı'nı Fatih'e benzetiyor. Bunlar Fatih'in kim olduğunu anlamamış, bilmiyorlar. Ne diyor, duvarlara yazdılar. Şuydu; diyorlardı ki 'Zulüm 1453'te başladı.' Meral Hanım sen kimi kime benzetiyorsun. Duvarlarımıza bu yazıları yazanlarla aynı yolda yürüyorsun." ifadelerini kullandı.
10.09.2021Siyaset
İstanbul’da kadın itfaiyeciler görevde
İstanbul’da kadın itfaiyeciler görevdeİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiye Daire Başkanlığı tarihinde bir ilki gerçekleştirerek 37 kadın itfaiye erini bünyesine kattı.
9.09.2021Gündem
İSPARK ile ilgili flaş 'konkordato' iddiası
İSPARK ile ilgili flaş 'konkordato' iddiasıİstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı İSPARK'ın zarar etmesinin ardından konkordato ilan edilebileceği iddiası ortaya atıldı.
3.09.2021Haberler
İSPARK ile ilgili flaş 'konkordato' iddiası
İSPARK ile ilgili flaş 'konkordato' iddiasıİstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı İSPARK'ın zarar etmesinin ardından konkordato ilan edilebileceği iddiası ortaya atıldı.
3.09.2021Ekonomi
Festival açılışı
Festival açılışıUluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi’nin (UKKSA) düzenlediği 11. Knidos’un Sır’ı Sanat Festivali’nin açılışı, Datça’da yapıldı.
2.09.2021Cadde
İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu'dan İSPARK'ta zarar açıklaması
İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu'dan İSPARK'ta zarar açıklamasıİBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İSPARK'ın 2020 yılı sonu itibarıyla 100 milyon lira zararı olduğunu bildirdi. Göksu, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda, son günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki çok sayıda otobüs, tramvay ve metrobüs ile ilgili arıza haberlerinin takip edildiğini söyledi.
1.09.2021Haberler
AK Parti Grup Başkanvekili Göksu, İSPARK'ın zararı açıkladı
AK Parti Grup Başkanvekili Göksu, İSPARK'ın zararı açıkladıİBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İSPARK'ın 2020 yılı sonu itibarıyla 100 milyon lira zararı olduğunu bildirdi. Ayrıca Göksu, "İSPARK nasıl zarar eder?' diyen İBB Başkanı'na soruyorum, 1 yılda İSPARK'ı nasıl 100 milyon zarar eden şirket haline getirdiniz?" ifadelerini kullandı.
1.09.2021Siyaset
İkitelli Çevre Sanayi Sitesi'nde çıkan yangın 8 saat sonra söndürüldü
İkitelli Çevre Sanayi Sitesi'nde çıkan yangın 8 saat sonra söndürüldüBaşakşehir'de bulunan İkitelli Çevre Sanayi Sitesi'nde dün akşam çıkan yangın itfaiye ekiplerinin uzun uğraşlar sonucu yaklaşık sekiz saat sonra kontrol altına alınarak söndürüldü.
1.09.2021Haberler
Av sezonu açıldı! İlk satışlar yapıldı
Av sezonu açıldı! İlk satışlar yapıldıDenizlerde 15 Nisan'da başlayan av yasağı 1 Eylül itibarıyla sona erdi. Balıkçılar gece yarısı 'Vira Bismillah' diyerek ilk ağlarını suya attı. Saatler sonra avdan dönen balıkçılar Gürpınar Balık Hali'ne geldi. Teknelerin dönüşüyle birlikte Gürpınar Balık Hali'nde de hareketlilik yaşandı. Kasalarla hale alınan balıklar mezat usulü satışa çıkarıldı.
1.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

istanbulİBBisparkadnan menderesmeral akşener

İbb Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.