İdrar Kaçırma

İdrar Kaçırma

Son dakika idrar kaçırma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan idrar kaçırma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan idrar kaçırma haber sayfamızda...

İdrar Kaçırma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 507 idrar kaçırma haberi bulunmuştur.
Ağrı yapmıyor, sinsice ilerliyor! İdrardaki bozulma hangi kanserin işareti?
Ağrı yapmıyor, sinsice ilerliyor! İdrardaki bozulma hangi kanserin işareti? Sık idrara çıkma, idrar yaparken yanma, kanama, idrar kaçırma, ani sıkışma, gibi şikayetlerle kendini gösteren mesane kanseriyle ilgili bilgi veren Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hilmi Çelik, erken teşhis ve tedavinin önemine dikkat çekti.
20.10.2023Genel Sağlık
4 kadından 1’i idrar kaçırıyor! Üreme çağındaki genç kadınların kapısını çalıyor
4 kadından 1’i idrar kaçırıyor! Üreme çağındaki genç kadınların kapısını çalıyorÖzellikle 30 yaşından sonra her 4 kadından 1’inin idrar kaçırma problemi yaşadığını söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Rehat Faikoğlu, sosyal hayattan uzaklaşmanın en yaygın sebeplerinden biri olan idrar kaçırmanın çoğu zaman cerrahi yönteme gerek kalmadan, ilaçlar ve egzersizlerle tedavi edilebildiğine dikkat çekti.
16.10.2023Genel Sağlık
88 kilodan 54'e düştü! Hastalığının son evresinde olan gelen mucize
88 kilodan 54'e düştü! Hastalığının son evresinde olan gelen mucizeKayseri’de beyin tümörü nedeniyle sağ tarafı tutmayıp, hareketsiz hale gelen Hava Erciyes (58), Kayseri Şehir Hastanesi'nde sağlığına kavuştu. 88 kilodan 54'e düşüp, hastalığı son evreye gelen Erciyes'in durumuna ilişkin doktorları bilgi verdi.
5.10.2023Haberler
88 kilodan 54'e düştü! Hastalığının son evresinde olan gelen mucize
88 kilodan 54'e düştü! Hastalığının son evresinde olan gelen mucizeKayseri’de beyin tümörü nedeniyle sağ tarafı tutmayıp, hareketsiz hale gelen Hava Erciyes (58), Kayseri Şehir Hastanesi'nde sağlığına kavuştu. 88 kilodan 54'e düşüp, hastalığı son evreye gelen Erciyes'in durumuna ilişkin doktorları bilgi verdi.
5.10.2023Gündem
Prostat kanserinde ameliyatsız tedavi mümkün! Tek bir şartı var: 45 yaşından sonra dikkat
Prostat kanserinde ameliyatsız tedavi mümkün! Tek bir şartı var: 45 yaşından sonra dikkatSağlıklı bir erkeğin hayat boyu prostat kanserine yakalanma riski yaklaşık olarak yüzde 17. Bu yüzdelik oran da 45 yaşından sonra tüm erkek hastaların herhangi bir şikayet beklemeden prostatla ilgili kontrol yaptırmasının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Özellikle en önemli risk faktörlerinin başında yaş ve aile öyküsü gelen prostat kanseri hakkında merak edilenleri ve ameliyatsız tedavi yöntemlerini Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Eymen Gazel açıkladı.
Hastalık zili de çaldı
Hastalık zili de çaldıMilli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarında 2023-2024 eğitim öğretim yılı pazartesi günü başladı, 20 milyon 481 bin öğrenci ve 1 milyon 178 bin öğretmen ders başı yaptı
14.09.2023Gündem
Bu alışkanlıklar bel fıtığını tetikliyor! İlk sırada hareketsiz yaşam var
Bu alışkanlıklar bel fıtığını tetikliyor! İlk sırada hareketsiz yaşam varFizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Canan Yıldırım, bel fıtıklarının fizik tedavi veya girişimsel tedavilerde iyileştiğinin görüldüğünü söyleyerek günlük hayatı olumsuz etkileyen, kişinin yaşam kalitesini kısıtlayan bel fıtığı hakkında bilgiler verdi. Dr. Yıldırım, tedavi süreciyle ilgili tavsiyelerde bulundu.
Bu rahatsızlığa sahip olanlar idrar gelmesine rağmen idrara çıkamıyor!
Bu rahatsızlığa sahip olanlar idrar gelmesine rağmen idrara çıkamıyor!İdrar tüketilen içeceklerin, süzülerek bir torba içerisinde birikmesi ve sonrasında dışarı aktarılması işlemidir. Ancak idrar tutukluğu, idrar olması halinde idrara çıkamamaya sebebiyet veriyor. İşte, merak edilen tüm detaylar.
28.07.2023Genel Sağlık
31 yaşındaki kadın botoks sonrası ölümden döndü! 5 gün yoğun bakımda kaldı
31 yaşındaki kadın botoks sonrası ölümden döndü! 5 gün yoğun bakımda kaldıGaziantep’te yaşayan Y.L. isimli kadın, terlemeyi önlemek amacıyla yaptırdığı botoks nedeniyle az kalsın canından oluyordu. Botoks zehirlenmesi yaşayan ve yoğun bakımı alınan kadın, bulunan panzehirin enjekte edilmesi ile yeniden yaşama tutundu.
13.06.2023Gündem
‘Sessiz pandemi’ Lyme: 350 hastalığı taklit edebiliyor
‘Sessiz pandemi’ Lyme: 350 hastalığı taklit edebiliyorEnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Vedat Turhan, enfekte kenenin insanları ısırması ile ortaya çıkan bakteriyel bir enfeksiyon hastalığı olan Lyme’a yönelik bilgi verdi. Prof. Dr. Turhan, “Pek çok hastalıkla karıştırıldığı için teşhisi zordur. Türkiye’de muzdarip 7 ila 10 milyon kişi bulunduğu tahmin ediliyor. Dünya üzerinde 350 civarı hastalığı taklit edebilen Lyme hastalığı taşıyan kişileri teşhis etme konusunda zorluyor” dedi.
17.04.2023Gündem
Prostat kanserinde doğru diye bilinen 10 şehir efsanesi
Prostat kanserinde doğru diye bilinen 10 şehir efsanesiDünyada yaklaşık bir milyon 500 bin civarında erkeğe prostat tanısı konuyor. Ülkemizde de durum farklı değil. Yaygınlığı akciğer kanserinden sonra 2. sırada yer alıyor. Böylesine sık görülen kanser türünde ise erken teşhis, hayat kurtarıyor! Ancak erken teşhisi geciktirecek pek çok yaygın inanış da var. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Sofikerim, erken teşhisin ihmal edilmesine yol açan bu şehir efsanelerini anlattı.
Ünlü aktörün kızı da hedefteydi! Koldan deterjan enjekte ederek öldürdü
Ünlü aktörün kızı da hedefteydi! Koldan deterjan enjekte ederek öldürdüHenüz 11 yaşındayken IQ'su 116 olarak ölçüldü. Ortalamanın üzerinde bir zekaya sahip olmasına rağmen okulda başarısızdı. 20'li yaşlarına geldiğinde ise içindeki öfke giderek kontrol edilemez bir hale geldi. 25 yaşında iş bulma hayaliyle Kaliforniya'ya taşınan adamın yolları kuzeniyle kesişti. Bu birliktelik ülke tarihinin en korkunç cinayetler serisiyle sonlanacak, adeta sonun başlangıcı olacaktı.
22.09.2022Dünya
MS hastalarına beslenme önerileri
MS hastalarına beslenme önerileriMerkezi sinir sisteminin yaygın görülen, iltihap ve sinir hücresi kılıfı kaybıyla oluşan bozukluğu olarak tanımlanan Multipl Skleroz (MS), Türkiye’de her bin genç yetişkinden 0.4-1’inde görülüyor.
9.09.2022Sağlık
Rahim alınma ameliyatı oldu, hayatı kabusa döndü
Rahim alınma ameliyatı oldu, hayatı kabusa döndüDiyarbakır’da yaşayan Safiye K., rahim alınma ameliyatından aylar sonra idrar kaçırmayla hayatı kabusa döndü.
22.08.2022Gündem
Kısa Kısa Cadde
Kısa Kısa CaddeRENKLİ BULUŞMA!Cemiyet ve moda dünyasından isimler, Omega’nın 2022 kadın koleksiyonunun tanıtımında buluştu...
20.08.2022Cadde
İdrar kaçırma ve vajinal gevşeklik sizi eve hapsetmesin
İdrar kaçırma ve vajinal gevşeklik sizi eve hapsetmesinYıllar, yapılan doğumlar, kronik enfeksiyonlar, travmalar, azalan hormonlar genital sistemin elastikiyetini, salgılarını, kas dokusunun direncini azaltır.
19.08.2022Cadde
Menopoz kabusunuz olmasın-1
Menopoz kabusunuz olmasın-1Adetten kesilme yaşı ortalama 50 dersek, bunun 4-6 sene öncesinden düzensizliklerin şikayetlerin başladığını düşünürsek, ortalama bir ömre sahip kadın 30-35 yılını menopoz ve menopoza giriş dönemi şikayetleri ile geçiriyor...
29.07.2022Cadde
Çocuklarda inatçı kabızlığı önlemenin yolları
Çocuklarda inatçı kabızlığı önlemenin yollarıKarın ağrısı, kusma, idrar kaçırma, idrar yolu enfeksiyonu gibi diğer yakınmalarla başvuran çocukların değerlendirilmesi sonucunda kabızlık saptanabiliyor. Çocuk Sağlığı, Hastalıkları ve Çocuk Nefrolojisi Uzmanı Doç. Dr. Neşe Karaaslan Bıyıklı, “Kabızlık sorunu yaşayan çocukların beslenme menülerine armut, kayısı, bal kabağı, kabak, bezelye, ıspanak, brokoli, fasulye, mercimek, barbunya, baklagiller gibi lifli gıdaların eklenmesi iyi olur” önerisinde bulundu.
İdrar kaçırma sorununa botoks tedavisi
İdrar kaçırma sorununa botoks tedavisiİdrar kaçırmada botoks tedavisine dikkat çeken Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Kadir Önem, “Eğer hastalar ilaç tedavilerinden fayda görmezse veya hastayı rahatsız edici yan etkiler ortaya çıkarsa mesane botoks tedavisine geçilebilir” dedi.
26.07.2022Sağlık
Aşırı aktif mesane problemiyle ilgili bilinmesi gereken 6 detay
Aşırı aktif mesane problemiyle ilgili bilinmesi gereken 6 detayİdrar kesesinin depolama fonksiyonlarında ortaya çıkan problemler nedeniyle normale göre daha fazla çalışması olarak tanımlanan bu problem birçok farklı hastalıkla karıştığı için geç tanı konuluyor. Peki özellikle genç yaş hasta grubunda ve özellikle kadınlarda görülen aşırı mesane ile ilgili ne biliyoruz? Üroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ali Yıldız, aşırı aktif mesaneyle ilgili en merak edilen 6 soruyu cevapladı.
11.07.2022Genel Sağlık
Ürojinekoloji Nedir? Ürojinekoloji Hangi Hastalıklara Bakar?
Ürojinekoloji Nedir? Ürojinekoloji Hangi Hastalıklara Bakar?Ürojinekoloji, yeni sayılabilecek bir branş dalıdır. Birçok kadının sağlık probleminin teşhisi ve tedavi edilmesi konusunda önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle sizde ürojinekolojinin ne olduğunu ve hangi branşa ait olduğunu öğrenebilir, hangi hastalıklara baktığı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Ürojinekoloji nedir? Ürojinekoloji hangi hastalıklara bakar tüm ayrıntılarıyla derledik.
8.07.2022Sağlık
Yaşlılıkta hayat kalitesini yükseltmenin yolları
Yaşlılıkta hayat kalitesini yükseltmenin yollarıTüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşlı nüfus artış gösteriyor. Yaş ilerledikçe ortaya çıkabilen sağlık sorunlarını yaşlanmanın doğal bir sonucu olarak görmek yerine, rutin taramalar ve uygulanacak aşılar ile önlemek mümkün. Geriatri biliminin önceliğinin yaşama yıllar katmaktan öte, yaşlılığın her dönemindeki yıllara yaşam katmak olduğunu söyleyen İç Hastalıkları ve Geriatri Uzmanı Doç. Dr. Birkan İlhan yaşlılıkta hayat kalitesini yükseltmenin yollarını anlattı.
23.06.2022Genel Sağlık
Uzmanından uyarı: 'Jinekolojik rahatsızlıklarda uzman kişilere danışın'
Uzmanından uyarı: 'Jinekolojik rahatsızlıklarda uzman kişilere danışın'Özellikle son zamanlarda artan jinekolojik rahatsızlıklar ve genital bölgeyle ilgili sıkıntıların giderilmesi hususunda Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali Doğukan Angın, mutlaka ehil kişilere danışılması gerektiği konusunda kadınları uyardı.
Minibüsün ezdiği çocuğun idrar kanalı koptu
Minibüsün ezdiği çocuğun idrar kanalı koptuİstanbul Esenyurt’ta servis minibüsü 5 yaşındaki çocuğun üzerinden geçti. Leğen kemiği kırılan, idrar kanalı kopan çocuk için zorlu bir operasyon gerçekleştirildi. Çocuk Cerrahisi Uzmanı Dr. Özgür Kuzdan, “İdrar kanalının kopması çok sık gördüğümüz bir şey değil, kopan bölümü bağladık” dedi.
6.06.2022 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

İdrar Kaçırma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.