İfm

İfm

Son dakika ifm haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ifm gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ifm haber sayfamızda...

İfm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 175 ifm haberi bulunmuştur.
Katılım finansta yüzde 15'lik pazar payı hedefi
Katılım finansta yüzde 15'lik pazar payı hedefiKatılım finans sektör temsilcileri, konvansiyonel bankaların üzerinde büyüme yakaladıklarını, 2025 yılında yüzde 15'lik pazar payına ulaşmalarının mümkün olduğunu belirterek, İstanbul Finans Merkezi'nin de katılım finansa önemli katkı sunacağını ifade ettiler.
25.10.2021Uzmanpara
Körfez ülkeleri  İFM’ye gelecek
Körfez ülkeleri İFM’ye gelecekCumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, Körfez ülkelerinin İstanbul Finans Merkezi’nde (İFM) yerini alacağını belirterek, “2022 yılının ortasında İFM’nin çok önemli bir kısmı faal hale gelecek” dedi. İFM’nin konumlandırılmasını ve stratejisini oluştururken, İstanbul’un eşsiz özelliklerinden birisi olarak hem bölgesel hem de kültürel açıdan katılım finans alanında önemli bir kapsayıcılığı olacağını ifade eden Aşan, İstanbul’un Balkanlar, Kuzey Afrika, Körfez ve Türk Cumhuriyetlerinin ortasında merkezde bir konumda bulunduğunu belirtti.
24.10.2021Ekonomi
İş yapmak isteyen aşısını olacak
İş yapmak isteyen aşısını olacakİş dünyasında aşı farkındalığı artıyor. Nobel Expo Uluslararası Fuarcılık, katılımcılardan aşı karnesi istiyor. Torbalı Ticaret Odası ise ilçe sanayisinde çalışanlara 6 bin doz aşı yapılmasına öncü oldu
16.08.2021Ege
BDDK’dan vatandaşa ve iş dünyasına kolaylık
BDDK’dan vatandaşa ve iş dünyasına kolaylıkBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), vatandaşın ve iş dünyasının salgın koşullarından normale geçiş döneminde finansman erişimini kolaylaştıracak, kredi sisteminin etkin çalışmasına daha fazla katkıda bulunacak kararlar aldı.
8.07.2021Uzmanpara
Hedeflerden geri adım atılmayacak
Hedeflerden geri adım atılmayacakSalgın nedeniyle gereken her harcamanın yapılacağını belirten Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, bununla birlikte önceliklerinin fiyat istikrarı olduğunu söyledi. Elvan, “Kısa vadeli kazanımlar uğruna, uzun vadeli hedeflerimizden asla geri adım atmayacağız” dedi
29.05.2021Ekonomi
'Bütçe hedeflerimizden sapmayacağız'
'Bütçe hedeflerimizden sapmayacağız'Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, salgın nedeniyle gerekli olabilecek her türlü harcamayı yapmakta kararlı olduklarını belirterek, “Odaklı, seçici ve geçici nitelikteki desteklerle vatandaşımızın yanında olacağız, kimsenin bundan en ufak bir şüphesi olmasın. Elbette bunu yaparken de orta vadeli bütçe hedeflerimizden sapmayacağız.” dedi.
28.05.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklaması
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Büyüme oranının yüzde 6 düzeyinde olacağını öngörüyoruz." ifadelerini kullandı. Öte yandan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Merkez Bankası fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edecektir." dedi.
28.05.2021Ekonomi
Faizsiz finans sistemini güçlendirecek adımlar yıl sonuna kadar atılacak
Faizsiz finans sistemini güçlendirecek adımlar yıl sonuna kadar atılacakEkonomi Reformları Eylem Planı'na ilişkin takvim kapsamında, faizsiz finans sistemini güçlendirecek reformlar yıl sonuna kadar hayata geçirilecek.
29.03.2021Ekonomi
Faizsiz finans adımları yıl sonuna kadar atılacak
Faizsiz finans adımları yıl sonuna kadar atılacakEkonomi Reformları Eylem Planı'na ilişkin takvim kapsamında, faizsiz finans sistemini güçlendirecek reformlar yıl sonuna kadar hayata geçirilecek.
29.03.2021Uzmanpara
'Türkiye'ye yatırımlar artacak'
'Türkiye'ye yatırımlar artacak'Gelişen 8 Ülke Ekonomik İşbirliği Örgütü'nün (D-8) Genel Sekreteri Büyükelçi Dato Ku Jaafar Ku Shaari, İstanbul Finans Merkezi (İFM) ve yapılan reformlarla Türkiye'nin daha fazla yatırım çekeceğini belirterek, Türkiye'nin, potansiyeliyle hem finansal sistem bağlamında hem de ülkeye yatırım çekmede rekabetçi kalmaya devam edeceğini söyledi.
25.03.2021Uzmanpara
Reform paketiyle faizsiz finans sistemi güçlenecek
Reform paketiyle faizsiz finans sistemi güçlenecekTürkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Genel Sekreteri Osman Akyüz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reform Paketi'nin faizsiz finans sistemini güçlendireceğini belirterek, reformların Türkiye'nin bölgesel bir finans merkezi olmasına katkı sağlayacağını söyledi.
20.03.2021Ekonomi
Son dakika Haberi: Müjde geldi! 10 yıl boyunca vergi yok...
Son dakika Haberi: Müjde geldi! 10 yıl boyunca vergi yok...Son dakika haberine göre İstanbul ekonominin merkezi oluyor, bu ekonomi seferberliğine katılan şirketler de kazancına kazanç ekliyor. Atılacak adımlar kapsamında İFM'de yer alan şirketler 10 yıl boyunca Kurumlar Vergisi’nde yüzde 100 indirim alacak, damga ve harçlardan muaf olacak. Belli koşullarda vergi kesintisi yapılmayacak. İşte vergi ve harçlardan muaf olunmasına ilişkin şart ve kriterlere dair edinilen bilgiler...
19.03.2021Ekonomi
‘İstanbul Finans Merkezi bu yıl biter’
‘İstanbul Finans Merkezi bu yıl biter’Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Finans Merkezi’nin (İFM) inşaat ilerlemesinin yüzde 66 seviyesine geldiğini açıkladı.
10.03.2021Ekonomi
Son dakika - Trabzonspor, AİHM'e başvurduğunu açıkladı!
Son dakika - Trabzonspor, AİHM'e başvurduğunu açıkladı!Trabzonspor Kulübü, 2010-11 sezonu lig şampiyonluğu için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvurduğunu açıkladı.
15.02.2021Trabzonspor
İstanbul Finans Merkezi 2022 ilk çeyrekte açılıyor
İstanbul Finans Merkezi 2022 ilk çeyrekte açılıyorCumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi’ni (İFM) 2022’nin ilk çeyreğinde açmayı planladıklarını açıkladı.
15.02.2021Ekonomi
İFM 2022'de açılıyor
İFM 2022'de açılıyorCumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi'ni (İFM) 2022'nin ilk çeyreğinde açmayı planladıklarını belirterek, "İFM Projesi'nin, tamamlandığında son 10 yılın en önemli projelerinden birisi olacağına inanıyorum." ifadesini kullandı.
14.02.2021Ekonomi
TVF, 2021’de yeni  bono ihracı yapacak
TVF, 2021’de yeni bono ihracı yapacakTürkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez, “2021’de bono ihracı sürecine gireceğiz” dedi.
2.12.2020Ekonomi
Formula 1 gongu ile borsada rekor
Formula 1 gongu ile borsada rekorGüne, Formula 1 için çalınan gongla başlayan Borsa İstanbul, 1.303 ile gün içi rekorunu kırdı. Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, “Kırılmadık rekor kalmayacak” dedi
13.11.2020Ekonomi
İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü kurulacak
İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü kurulacakFinansal teknoloji (fintek) ekosisteminin Türkiye'de gelişmesine yönelik yol haritası oluşturularak, İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü kurulacak.
29.10.2020Ekonomi
Vergi kayıp ve kaçağı 'RADAR'a takılacak
Vergi kayıp ve kaçağı 'RADAR'a takılacakVergisel işlemlerde uzaktan denetim ve risk bazlı incelemelerin yaygınlaştırılması için Risk Analizi Değerlendirme ve Araştırma (RADAR) Sistemi kurulacak. Farklı veri kaynaklarından edinilen bilgiler RADAR sisteminde toplanacak ve risk senaryoları oluşturulacak.
30.09.2020Uzmanpara
Vergi kayıp ve kaçağı "RADAR"a takılacak
Vergi kayıp ve kaçağı "RADAR"a takılacakVergisel işlemlerde uzaktan denetim ve risk bazlı incelemelerin yaygınlaştırılması için Risk Analizi Değerlendirme ve Araştırma (RADAR) Sistemi kurulacak. Farklı veri kaynaklarından edinilen bilgiler RADAR sisteminde toplanacak ve risk senaryoları oluşturulacak.
30.09.2020Ekonomi
Yeni Ekonomi Programı açıklandı
Yeni Ekonomi Programı açıklandıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Bu seneki Yeni Ekonomi Programı'nın ana temalarını 'Yeni Dengelenme', 'Yeni Normal' ve 'Yeni Ekonomi' olarak belirledik." dedi.
29.09.2020Uzmanpara
Son dakika... Bakan Albayrak 'Yeni Ekonomi Programı' açıkladı! İşte ekonomide 3 yıllık yol haritası
Son dakika... Bakan Albayrak 'Yeni Ekonomi Programı' açıkladı! İşte ekonomide 3 yıllık yol haritasıHazine ve Maliye Bakanı Albayrak, 2021-2023 dönemine ilişkin Yeni Ekonomi Programı'nı açıkladı. Albayrak, "Tüm göstergeler 'V' tipi toparlanmaya işaret ediyor. Temamız yeni dengelenme, yeni normal, yeni ekonomi. Salgın sürecinde alınan finansal tedbirler kademeli olarak kaldırılacak" dedi. İşte Albayrak'ın 'yeni dengelenme, yeni normal, yeni ekonomi' temasıyla açıkladığı, büyüme, işsizlik ve enflasyondaki yeni yol haritası...
29.09.2020Ekonomi
İFM’nin ilk global markası olacak
İFM’nin ilk global markası olacakBirinci yılını geride bırakan Türk Reasürans’ın önemli projelere imza attığını belirten Genel Müdür Selva Eren, İFM’den doğan ilk global Türk markası olmayı hedeflediklerini söyledi
17.09.2020Ekonomi
TSPB’nin yeni başkanı Tevfik Eraslan oldu
TSPB’nin yeni başkanı Tevfik Eraslan olduTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) 20’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul’da yapıldı.
5.09.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İfm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.