Saha Expo

Saha Expo

Son dakika saha expo haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan saha expo gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan saha expo haber sayfamızda...

Saha Expo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 83 saha expo haberi bulunmuştur.
Savunma sanayisi hedefi büyüttü
Savunma sanayisi hedefi büyüttüTürk savunma sanayi vites yükseltti. Bu yıl 4 milyar doların üzerinde ihracat hedefleniyor.
19.04.2022Ekonomi
Türkiye savunma sanayi hedef büyüttü
Türkiye savunma sanayi hedef büyüttüTürkiye savunma sanayi vites yükseltti. Geçen yıl 3 milyar 224 milyon dolar ihracat gerçekleştiren savunma sanayi, bu yıl 4 milyar doların üzerinde ihracat hedefliyor.
18.04.2022Ekonomi
MSB'den AKSUNGUR paylaşımı! İlk defa atış yapıldı, hedef vuruldu
MSB'den AKSUNGUR paylaşımı! İlk defa atış yapıldı, hedef vurulduMilli Savunma Bakanlığı, Mavi Vatan 2022 Tatbikatı kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine yeni giren AKSUNGUR’dan ilk defa MAM-L ile atış yapıldığını duyurdu ve o anları paylaştı.
13.04.2022Gündem
MSB, Açık Deniz Karakol Gemisi’nin üretimine geçildiğini duyurdu
MSB, Açık Deniz Karakol Gemisi’nin üretimine geçildiğini duyurduMilli Savunma Bakanlığı (MSB), yerli ve gelişmiş teknolojilerle inşa edilecek olan Açık Deniz Karakol Gemisi’nin (ADKG) üretimine geçildiğini duyurdu.
9.04.2022Gündem
Üç denizde güç gösterisi
Üç denizde güç gösterisiRusya-Ukrayna savaşı nedeniyle büyük gerilimin yaşandığı süreçte Türkiye, Mavi Vatan'ı koruma kararlılığını Ege ve Akdeniz'in yanı sıra Karadeniz'de de gösterecek. Mavi Vatan 2022 Tatbikatı'na, 122 savaş gemisinin yanı sıra taarruz, havada yakıt ikmali, istihbarat uçakları, helikopterler, SİHA'lar, SAS ve SAT komandoları ile Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer Timi de katılacak.
7.04.2022Gündem
'Çakır' Türkiye'yi yeni bir lige çıkaracak! Dünyada bu kadar detaylısı yok
'Çakır' Türkiye'yi yeni bir lige çıkaracak! Dünyada bu kadar detaylısı yokKara, deniz ve hava platformlarından atılabilecek, 150 kilometrenin üzerinde menzile sahip yeni nesil seyir füzesi Çakır'ın tanıtımı gerçekleştirildi. Dünyada henüz bu kadar detaylı bir mini seyif füzesi ailesinin bulunmadığını ve Çakır'ın Türkiye'yi yeni bir lige çıkaracağını söyleyen Savunma Sanayi Uzmanı Turan Oğuz milliyet.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin ilk insansız muharip savaş uçağı KIZILELMA üzerinden örnek veren Oğuz, uçaktan 4 adet 'Çakır' seyir füzesinin atılabileceğini ve bu 4 füzeden 1'inin önden giderek sistemleri karıştıracağını ifade etti.
1.04.2022Gündem
Jandarma’ya MKE’den 40 mm Tamburalı Bombaatar
Jandarma’ya MKE’den 40 mm Tamburalı BombaatarMakine ve Kimya Endüstrisi (MKE) A.Ş. tarafından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yerli ve milli ürünler geliştirilip üretilmeye devam ediliyor. Bu çerçevede tasarlanan ve kalifikasyon testleri tamamlanan, bugüne kadar binlercesi teslim edilen "40 mm Tamburalı Bombaatar" alanında en iyiler arasında yer alıyor.
29.03.2022Teknoloji
SAHA EXPO için hazırlık başladı
SAHA EXPO için hazırlık başladıSavunma sektöründe iş birlikleri için platform oluşturan SAHA EXPO Fuarı, 50’nin üzerinde ülkeden 250 yabancı, 750 yerli 1.000’e yakın firmayı bir araya getirmeye hazırlanıyor.
16.03.2022Ekonomi
Son dakika: Erdoğan 'ekonomimiz küresel şoklara karşı dayanıklıdır' dedi ve ticaretteki yeni hedefi açıkladı
Son dakika: Erdoğan 'ekonomimiz küresel şoklara karşı dayanıklıdır' dedi ve ticaretteki yeni hedefi açıkladıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Senegal İş Forumu’nda konuştu. 'Türkiye’nin ekonomik altyapısı, küresel şoklara karşı dayanıklıdır' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senegal ile ticaret hacmi hedefini açıkladı.
21.02.2022Siyaset
Yılın son gününde güzel haber paylaşıldı! 'Türkiye güçlü bir sistem kazandı'
Yılın son gününde güzel haber paylaşıldı! 'Türkiye güçlü bir sistem kazandı'2021 yılına veda ederken Türkiye için savunma sanayii alanında güzel bir haber de paylaşıldı. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, VURAL Radar Elektronik Harp Sistemlerinin TSK'ya teslimatının başladığını ilan etti. Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz da Türkiye'nin güçlü bir sistem kazandığını belirterek milliyet.com.tr'ye dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
22.02.2022Gündem
2021 yılına damga vurdular! Savunma sanayiinde tarihi başarı
2021 yılına damga vurdular! Savunma sanayiinde tarihi başarıTürkiye’nin sadece ekonomisinde değil diğer alanlarında da önemli yeri olan yerli ve milli savunma sanayiinde 2021 yılı başarılarla geçti. Birbirinden farklı ihtiyaçlarda ortaya konan çözümler Ankara’yı gelecek hedeflerine bir adım daha yaklaştırdı.
30.12.2021Teknoloji
'Savunma sanayisinin örneklik teşkil eden bir ruhu var'
'Savunma sanayisinin örneklik teşkil eden bir ruhu var'SAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı kapsamında sanal fuarın yeteneklerinin ve sektöre katkılarının tartışıldığı SAHA EXPO Sanal Fuar Oturumu gerçekleşti. Oturuma, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar, SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş ve ASELSAN iştiraklerinden BİTES Genel Müdür Yardımcısı Ebru Coşkun katıldı.
22.11.2021Ekonomi
SAHA EXPO'da 123,5 milyon dolarlık anlaşma yapıldı
SAHA EXPO'da 123,5 milyon dolarlık anlaşma yapıldıYurt içinden ve dışından savunma ve havacılık firmalarını buluşturan SAHA EXPO Savunma ve Havacılık Hibrit Fuarı'nda atılan imzaların ekonomik karşılığı 123,5 milyon dolar oldu.
15.11.2021Teknoloji
TUSAŞ İletişim Başkanı Serdar Demir, kazada hayatını kaybetti
TUSAŞ İletişim Başkanı Serdar Demir, kazada hayatını kaybettiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ. (TUSAŞ)  Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Serdar Demir (44) Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki trafik kazasında yaşamını yitirdi.
14.11.2021Gündem
TOGG fabrikasında inşaat son sürat
TOGG fabrikasında inşaat son süratSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu başkan ve üyeleriyle Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nu (TOGG) ziyaret etti. Varank ziyarette, “Türkiye’nin Otomobili Projesi Türkiye’de otomotiv endüstrisini dönüştürecek ivmeyi bize kazandıracak proje. Orada bizzat arkadaşlarımızdan süreçle ilgili bilgi aldık. Türkiye’nin Otomobili projesi şu anda hedeflendiği şekilde devam ediyor. Fabrikanın inşaatı son sürat devam ediyor” diye konuştu. Varank, TOGG’un 2022’nin sonunda seri üretim bandından ineceği bilgisini verdi.
14.11.2021Ekonomi
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'ndan Baykar'a taziye ziyareti
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'ndan Baykar'a taziye ziyaretiSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Özdemir Bayraktar’ın vefatı nedeniyle Baykar’a taziye ziyaretinde bulundu.
13.11.2021Gündem
Türk savunma sanayisi SAHA EXPO'da iddiasını ortaya koydu
Türk savunma sanayisi SAHA EXPO'da iddiasını ortaya koyduTürk savunma sanayisi ekosistemi son dönemde katettiği gelişmeyi 4 gün süren SAHA EXPO Savunma ve Havacılık Hibrit Fuarı'nda ortaya koydu.
13.11.2021Teknoloji
SSB Başkanı Demir: 'Yerli üreticilerimize güvendikçe sonuç aldığımızı göreceğiz'
SSB Başkanı Demir: 'Yerli üreticilerimize güvendikçe sonuç aldığımızı göreceğiz'Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yerli ürün önceliğinin her alanda mutlaka Türkiye'nin bir numaralı gündemi olması gerektiğini belirterek, "Yerli üreticilerimize güvendikçe, onlara imkan sağladıkça, biraz da sabırlı oldukça buradan sonuç aldığımızı göreceğiz. Savunma sanayisi bunun bir örneği." dedi.
13.11.2021Teknoloji
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, TOGG'u ziyaret etti
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, TOGG'u ziyaret ettiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu başkan ve üyeleriyle Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nu (TOGG) ziyaret etti.
13.11.2021Otomobil
Bayraktar TB2 için ASELSAN CATS siparişi verildi
Bayraktar TB2 için ASELSAN CATS siparişi verildiBaykar ile ASELSAN arasında Bayraktar TB2 insansız hava aracı (İHA) için ASELSAN CATS Elektro-Optik Sensör Sistemi sipariş sözleşmesi imzalandı.
13.11.2021Teknoloji
Atom bombası etkisi gibi patlıyor! MK-82 bombalarının mühimmatından yangına önlem
Atom bombası etkisi gibi patlıyor! MK-82 bombalarının mühimmatından yangına önlemSAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'nda YG Yangın Güvenliği San. Ltd. Şti. Başkanı Yalçın Günaydın milliyet.com.tr'ye özel açıklamalarda bulundu. Artan orman yangınlarına değinen Günaydın, "Yangın tespit edildiğinde iki adet MK-82'ler hemen yangın söndürme füzeleri o noktalara gönderiliyor. Yangın 3-5 dakika içinde büyümeden olabildiğince önlem alınabiliyor. Bunun adına yangına ilk müdahale füzesi diyebiliriz" açıklamasını yaptı.
22.02.2022Teknoloji
TEI Programlar Direktörü açıkladı: Şu an gündemimizde bir tek bu ürün var
TEI Programlar Direktörü açıkladı: Şu an gündemimizde bir tek bu ürün varSAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’nda Türkiye’nin ilk milli helikopter motoru olan TEI-TS1400 sergilendi. TS1400 motoyurla ilgili, "Şu an gündemimizde bir tek bu ürün var" diyen TEI Programlar Direktörü Ahmet Kain, milliyet.com.tr’ye dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
22.02.2022Teknoloji
Bakan Varank'tan İHA teknolojisi vurgusu: Dünyada öncü olduk
Bakan Varank'tan İHA teknolojisi vurgusu: Dünyada öncü oldukSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kuzey Irak’ta terör örgütünün açıktan gezmeye cesaret edemediğini belirterek, "Çünkü 24 saat insansız hava araçlarımızla Türkiye'ye tehlike oluşturabilecek teröristleri hem sınırın içerisinde hem sınırın ötesinde takip ediyoruz, gerektiğinde nokta atış operasyonlarla terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getiriyoruz. Türkiye'de sağladığımız bu huzur ve güvenin gerisinde terörle mücadelede işte bu kullandığımız savunma sanayi ürünleri var." dedi. Öte yandan yerli otomobille ilgili soruya ilişkin Bakan Varank, "Biraz önce Kocaeli'deydim. Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi Komisyonu'nun milletvekilleriyle beraber TOGG’u ziyaret ettik. Orada bizzat arkadaşlarımızdan süreçle ilgili bilgi aldık. Türkiye'nin Otomobili projesi şu anda hedeflendiği şekilde devam ediyor. Fabrikanın inşaatı son sürat devam ediyor." dedi.
12.11.2021Haberler
Bakan Varank'tan İHA teknolojisi vurgusu: Dünyada öncü olduk
Bakan Varank'tan İHA teknolojisi vurgusu: Dünyada öncü oldukSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kuzey Irak’ta terör örgütünün açıktan gezmeye cesaret edemediğini belirterek, "Çünkü 24 saat insansız hava araçlarımızla Türkiye'ye tehlike oluşturabilecek teröristleri hem sınırın içerisinde hem sınırın ötesinde takip ediyoruz, gerektiğinde nokta atış operasyonlarla terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getiriyoruz. Türkiye'de sağladığımız bu huzur ve güvenin gerisinde terörle mücadelede işte bu kullandığımız savunma sanayi ürünleri var." dedi. Öte yandan yerli otomobille ilgili soruya ilişkin Bakan Varank, "Biraz önce Kocaeli'deydim. Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi Komisyonu'nun milletvekilleriyle beraber TOGG’u ziyaret ettik. Orada bizzat arkadaşlarımızdan süreçle ilgili bilgi aldık. Türkiye'nin Otomobili projesi şu anda hedeflendiği şekilde devam ediyor. Fabrikanın inşaatı son sürat devam ediyor." dedi.
12.11.2021Gündem
Bakan Varank: Amacımız insansız sistemde dünyanın en iyisi olmak
Bakan Varank: Amacımız insansız sistemde dünyanın en iyisi olmakSAHA İstanbul'un düzenlediği SAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'nda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye bir beşinci nesil kendi savaş uçağını geliştirmek üzere büyük bir gayret gösteriyor. Şu anda parçaların imalatı başladı. Ama şunu kaçırmamamız lazım. Dünya artık insansız gidiyor. Belki beşinci nesil savaş uçakları son insanlı savaş uçakları olacak. Ama bunun karşısında özellikle insansız savaşan İHA teknolojileri gibi teknolojilerle insanlığı uçakların devrini de yavaş yavaş geride bırakacağız. Bizim asıl hedefimiz insansız sistemlerde dünyanın en önemlisi olmak" dedi.
12.11.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Saha Expo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.