İkinci El Araç

İkinci El Araç

Son dakika ikinci el araç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ikinci el araç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ikinci el araç haber sayfamızda...

İkinci El Araç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.667 ikinci el araç haberi bulunmuştur.
Sektör temsilcileri konuştu! İkinci el araçlarda rüzgar tersine döndü
Sektör temsilcileri konuştu! İkinci el araçlarda rüzgar tersine döndüRusya-Ukrayna savaşıyla birlikte üretimde yaşanan maliyet artışları, otomobil fiyatlarında yükselişe neden oluyor. Araç alacak vatandaşlara önemli uyarılarda bulunan sektör temsilcileri, ikinci el araç araç satışında rüzgarın tersine döndüğü belirtti. Peki ikinci el ve sıfır otomobil piyasasında son durum ne? İşte detaylar...
20.05.2022Ekonomi
Orta sınıf araçlara talep her geçen gün azalıyor
Orta sınıf araçlara talep her geçen gün azalıyorİkinci el araç piyasasında durağan zamanlar geçerken, galerici esnafı alt ve üst sınıf araçların satıldığını, orta sınıf araçlara talebin her geçen gün azaldığını belirtiyor.
6.05.2022Ekonomi
Durgun geçen ikinci el araç piyasasında hareketlilik bekleniyor
Durgun geçen ikinci el araç piyasasında hareketlilik bekleniyorİkinci el araç piyasası Ramazan Bayramı yaklaşırken hareketlenmeye başladı. Araç alım satımı yapan işletmeler stoklarını doldurdu gelecek talepleri bekliyor. Fiyatların ise artması öngörülüyor.
11.04.2022Ekonomi
Rüyasında gördü, gerçekte yaşadı! Aldığı ikinci el otomobil kabusu oldu
Rüyasında gördü, gerçekte yaşadı! Aldığı ikinci el otomobil kabusu olduBursa'da otomobil pazarından ikinci el araç alan Talip Çetin, hayatının şokunu yaşadı. Satıcıdan güneş yanıklarından dolayı komple boyalı olmak kaydıyla aldığı aracın ağır hasar kayıtlı olduğunu gördüğü rüyaların ardından yaptırdığı ekspertiz raporuyla öğrenen Çetin, "Rüyamda arabayı aldığım kişilerin benimle dalga geçtiklerini görüyordum rüyalarım maalesef doğru çıktı" dedi.
11.04.2022Haberler
Rüyasında dolandırıldığını gördü, gerçek oldu
Rüyasında dolandırıldığını gördü, gerçek olduBursa'da otomobil pazarından ikinci el araç alan Talip Çetin, hayatının şokunu yaşadı. Satıcıdan güneş yanıklarından dolayı komple boyalı olmak kaydıyla aldığı aracın ağır hasar kayıtlı olduğunu gördüğü rüyaların ardından yaptırdığı ekspertiz raporuyla öğrenen Çetin, "Rüyamda arabayı aldığım kişilerin benimle dalga geçtiklerini görüyordum rüyalarım maalesef doğru çıktı" dedi.
11.04.2022Gündem
Rüyasında gördü, gerçekte yaşadı! Aldığı ikinci el otomobil kabusu oldu
Rüyasında gördü, gerçekte yaşadı! Aldığı ikinci el otomobil kabusu olduBursa'da otomobil pazarından ikinci el araç alan Talip Çetin, hayatının şokunu yaşadı. Satıcıdan güneş yanıklarından dolayı komple boyalı olmak kaydıyla aldığı aracın ağır hasar kayıtlı olduğunu gördüğü rüyaların ardından yaptırdığı ekspertiz raporuyla öğrenen Çetin, "Rüyamda arabayı aldığım kişilerin benimle dalga geçtiklerini görüyordum rüyalarım maalesef doğru çıktı" dedi.
11.04.2022Gündem
Bakan Varank Pendik'te araç ekspertiz ve yenileme merkezini açtı
Bakan Varank Pendik'te araç ekspertiz ve yenileme merkezini açtıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "İkinci el otomobil satışlarında güven çok önemli. Bu manada vatandaşlarımızın ekspertiz yaptırırken Türk standartları enstitüsünden belgelenmiş firmaları tercih etmeleri önemli" dedi.
8.04.2022Ekonomi
Araç alacaklar dikkat! Dünyayı etkileyen 'Nikel' krizi incelemeye alındı
Araç alacaklar dikkat! Dünyayı etkileyen 'Nikel' krizi incelemeye alındıRusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası emtia fiyatları fırladı. Emtialar içerisinde en çok etkilenen ürün ise nikel oldu. Nikel fiyatları katlandı. Bu fiyatların otomotiv endüstrisini derinden sarsması bekleniyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği Başkanı Hayrettin Ertemel ise yaşanan bu dalgalanmanın ardından dikkat çeken uyarılarda bulundu.
5.04.2022Ekonomi
İkinci el araç kredisini GASS’a entegre etti
İkinci el araç kredisini GASS’a entegre ettiVakıfBank, ‘Güvenli Araç Satış Sistemi’ne (GASS) ikinci el araç kredisini entegre etti. VakıfBank’tan yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
5.04.2022Ekonomi
İkinci el pazarında sıfır etkisi! 'Nisan ayında başlayacak'
İkinci el pazarında sıfır etkisi! 'Nisan ayında başlayacak'İkinci el otomobil sektöründe yüzler gülmeyi başladı. Otomobil fiyatlarının şu anda stabil seyrettiğini söyleyen MASFED Başkanı Aydın Erkoç ve sektör temsilcisi Cihan Emre, nisan ayına dikkat çekerek önemli uyarılarda bulundu.
24.03.2022Ekonomi
İkinci el pazarında sıfır etkisi! 'Nisan ayında başlayacak'
İkinci el pazarında sıfır etkisi! 'Nisan ayında başlayacak'İkinci el otomobil sektöründe yüzler gülmeyi başladı. Otomobil fiyatlarının şu anda stabil seyrettiğini söyleyen MASFED Başkanı Aydın Erkoç ve sektör temsilcisi Cihan Emre, nisan ayına dikkat çekerek önemli uyarılarda bulundu.
23.03.2022Haberler
Araç satışında 'savaş' durgunluğu!
Araç satışında 'savaş' durgunluğu!Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı saldırılardan dolayı birçok sektörde olduğu gibi otomobil piyasasında da durgunluk yaşanırken, galerici esnafı savaşın bitmesi ile piyasanın rahatlamasını bekliyor.
13.03.2022Ekonomi
İkinci el otomobil piyasası durgun
İkinci el otomobil piyasası durgunPandemi ile birlikte peynir ekmek gibi satılan 2. el otomobilde işler durgunlaştı. Samsun 2. El Otomobil Pazarı’nda satıcılar iş olmamasının şikayet etti.
13.03.2022Ekonomi
Sıfır ve ikinci el araç satış pazarında faaliyet gösteren 24 teşebbüse para cezası verilmedi
 Sıfır ve ikinci el araç satış pazarında faaliyet gösteren 24 teşebbüse para cezası verilmediRekabet Kurulunun birinci el ve ikinci el araç satışı pazarlarında faaliyet gösteren distribütör ve araç kiralama şirketlerinin 'rekabete aykırı hareket ettikleri' iddiasıyla yürütülen soruşturma sonuçlandı. Rekabet Kurulu söz konusu 24 teşebbüse idari para cezası verilmemesine karar verdi.
8.03.2022Ekonomi
Araç alacaklar dikkat! İkinci elde fiyatlar düşüyor
Araç alacaklar dikkat! İkinci elde fiyatlar düşüyor2022 yılı Şubat ayında araç satışlarında bir önceki aya göre bir miktar artış gözlemlendi. Öte yandan şubat ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan ve 2016 model yılı olan araçların ilanı yayınlandı. Peki ikinci el araç fiyatlarında ne kadarlık bir fiyat düşüşü oldu? İşte detaylar...
7.03.2022Ekonomi
İkinci el pazarında Rusya etkisi! Otomobil fiyatları tamamen değişti
İkinci el pazarında Rusya etkisi! Otomobil fiyatları tamamen değiştiRusya-Ukrayna savaşı otomotiv sektörüne de olumsuz etkiledi. Parça tedariğindeki sorunlar nedeniyle birçok şirket üretime ara vermek zorunda kalırken, otomotiv sektöründeki çip krizinin derinleşmesinin de araç maliyetlerini artıracağı öngörülüyor.
7.03.2022Otomobil
Araç alacaklar dikkat! Piyasada 'kredi' hareketliliği
Araç alacaklar dikkat! Piyasada 'kredi' hareketliliğiTaşıt kredilerinde vade sayısının artırılmasının ardından ikinci el ve sıfır araç piyasasında hareketlilik başladı. İkinci el araç fiyatlarında düşüşlerin olduğunu belirten oto galericiler, yaz döneminde hareketliliğin daha da artacağını söyledi.
2.03.2022Ekonomi
Sadece gündüz ısırıyor! Marmara, Ege ve Karadeniz alarmda
Sadece gündüz ısırıyor! Marmara, Ege ve Karadeniz alarmdaSon dönemde başta İstanbul olmak üzere çok sayıda ilde endişe yaratan böcek istilaları yaşandı. Önümüzdeki bahar ve yaz aylarına ilişkin uyarılarda bulunan uzmanlar da özellikle insanları gündüz ısıran bir sivrisineğe karşı Marmara, Ege ve Karadeniz için dikkatli olunması çağrısında bulundu.
2.03.2022Gündem
Sıfır ve ikinci el araç pazarında faaliyet gösteren teşebbüsler Rekabet Kurulu'nun karşısında
Sıfır ve ikinci el araç pazarında faaliyet gösteren teşebbüsler Rekabet Kurulu'nun karşısındaRekabet Kurulu'nun birinci el ve ikinci el araç satışı pazarlarında faaliyet gösteren distribütör ve araç kiralama şirketlerinin 'rekabete aykırı hareket ettikleri' iddiasıyla yürütülen soruşturmada sözlü savunma toplantısı başladı.
23.02.2022Ekonomi
İkinci el araç piyasasında dengeler değişti!
İkinci el araç piyasasında dengeler değişti!Sıfır araçlardaki tedarik sorunu nedeniyle fiyatları tavan yapan ikinci el araçlar, otomotiv sektörünün dengesini sarstı. Kurdaki gerilemeyle fiyatlar düşse de arz-talep dengesizliği, ağır hasarlı araçların kazasızmış gibi gösterilerek satışa sunulmasının önünü açtı. Ekspertiz bayilerine gelen 4 araçtan biri ağır hasarlı olarak kayıtlara geçiyor. Piyasada ağır hasarlı araçların artışı, TSE belgeli ekspertiz hizmetini daha da kritik hale getirdi.
23.02.2022Ekonomi
Araç alıp satacaklar yüzde 10 detayına dikkat! Mart ayından itibaren...
Araç alıp satacaklar yüzde 10 detayına dikkat! Mart ayından itibaren...İkinci el otomobil alım-satımı son günlerde yeniden ivme kazandı. Araç satışının yanı sıra kiralama şirketlerinin rezervasyonları da şimdiden dolmaya başladı. Uzmanlar, özellikle bahar aylarında bir artış yaşanması beklendiğini söyleyerek dikkat çeken bir uyarıda bulundu.
24.03.2022Gündem
İkinci el araç alacaklar dikkat! Kredi faizleri...
İkinci el araç alacaklar dikkat! Kredi faizleri...Sıfır araçlarda yaşanan tedarik sıkıntısı dolayısıyla fiyatları tavan yapan ikinci el araçlar son yılların en durgun dönemini geçiriyor. Milliyet Otomotiv Yazarı Levent Köprülü canlı yayında ikinci el araçlarla ve taşıt kredisi ile ilgili önemli bilgiler verdi.
19.02.2022Ekonomi
Araç alacaklar dikkat! Kredi ve taksit sayısıyla ilgili BDDK'dan flaş açıklama
Araç alacaklar dikkat! Kredi ve taksit sayısıyla ilgili BDDK'dan flaş açıklamaBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, otomobil kredilerinde tutar ve taksit sayısının artırılmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...
4.02.2022Ekonomi
Konut alım satımında yeni dönem! Tamamen değiştirecek...
Konut alım satımında yeni dönem! Tamamen değiştirecek...Tüketici Kanunu’nda planlanan değişikliklerle ilgili detaylar netleşiyor. Konut alımından devre mülk tatil satışına, taksitli alışverişten abonelik hizmetine en fazla mağduriyet yaşanan konulardaki düzenlemeler için uzmanlar, tüketicileri nelerin beklediğini tüm detaylarıyla değerlendirdi.
20.03.2022Ekonomi
Rekor artış! Her yıl katlanıyor... TOGG tamamen değiştirecek
Rekor artış! Her yıl katlanıyor... TOGG tamamen değiştirecekElektrikli ve hibrit otomobillerin pazardaki payı her geçen gün büyüyor. Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçları Derneği (TEHAD), verilerine göre, elektrikli otomobil satışları yüzde 352 arttı. "Bu konuda Türkiye de çeşitli düzenlemeler yapmalı" diyen uzmanlar, TOGG projesinin de teşvik edici olacağı görüşünde.
23.01.2022Otomobil

Benzer Haber Etiketleri

İkinci El Araç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.