Küresel Isınma

Küresel Isınma

Son dakika küresel ısınma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan küresel ısınma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan küresel ısınma haber sayfamızda...

Küresel Isınma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.026 küresel ısınma haberi bulunmuştur.
Dikkat çeken uyarı! Depremde ölenlerin sayısından 100 kat daha fazla
Dikkat çeken uyarı! Depremde ölenlerin sayısından 100 kat daha fazla Çukurova Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Başıbüyük, meteorolojik afetlerin kapıda olduğuna değinip, “Meteorolojik afetlerde hayatlarını kaybeden insanların sayısı, depremde hayatını kaybedenlerin sayısına göre 100 kat daha fazla” diyerek uyarıda bulundu.
15.04.2024 Gündem
Klimalara küresel ısınma kriteri geliyor
Klimalara küresel ısınma kriteri geliyor İklim değişikliği ile ilgili yürütülen küresel mücadele kapsamında florlu sera gazlarının yönetimi için yeni düzenleme hazırlandı.
14.04.2024 Gündem
İstanbul gerçeği! Uzmanlar açıkladı: Kar artık sürpriz olacak
İstanbul gerçeği! Uzmanlar açıkladı: Kar artık sürpriz olacak İstanbul'da bu yıl yeterli düzeyde kar yağışı gözlenmemesi, kentte önümüzdeki yıllarda görülecek mevsimsel değişimlerin sorgulanmasına neden oldu.
10.04.2024 Haberler
İstanbul gerçeği! Uzmanlar hava durumunda aynı fikirde birleşti
İstanbul gerçeği! Uzmanlar hava durumunda aynı fikirde birleşti İstanbul'da bu yıl yeterli düzeyde kar yağışı gözlenmemesi, kentte önümüzdeki yıllarda görülecek mevsimsel değişimlerin sorgulanmasına neden oldu.
10.04.2024 Gündem
Kelebekler azalıyor
Kelebekler azalıyor En başta dinozorlar olmak üzere bugüne kadar dünyada birçok hayvan türü yok oldu.
4.04.2024 Dünya
Kış uykusuna yatmayan arıların yüzde 30'u telef oldu
Kış uykusuna yatmayan arıların yüzde 30'u telef oldu Küresel iklim değişikliğine ve bilinçsiz tarımsal ilaçlamalara bağlı arı ölümlerinin artmasıyla birlikte Diyarbakır'da kış uykusuna yatmayan arıların yüzde 30'u telef oldu.
30.03.2024 Ekonomi
Dünya ‘çıldırıyor’
Dünya ‘çıldırıyor’ Güney Kutbu’nun bulunduğu Antarktika kıtasında, küresel ısınma nedeniyle hem buzullar eriyor hem de bir başka sorun daha yaşanıyor.
29.03.2024 Dünya
Her dediği çıktı, akılalmaz kehanetler! Michio Kaku'dan 2124 kehanetleri: Yapay zeka, ölümsüzlük, nükleer savaş
Her dediği çıktı, akılalmaz kehanetler! Michio Kaku'dan 2124 kehanetleri: Yapay zeka, ölümsüzlük, nükleer savaş ABD’li fizikçi ve yazar Michio Kaku, kuantum çağının geleceğimiz konusunda belirleyici olacağını söylüyor.
27.03.2024 Dünya
Küresel ısınma enflasyon ve gıda fiyatlarını artıracak
Küresel ısınma enflasyon ve gıda fiyatlarını artıracak Bilim insanları ve Avrupa Merkez Bankası tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, küresel ısınma ve sıcak hava dalgalarının gelecekte dünya genelinde gıda fiyatlarını ve genel enflasyonu daha da arttırması bekleniyor.
23.03.2024 Ekonomi
Rekor kıran sıcaklıklar iklim krizini tetikliyor mu?
Rekor kıran sıcaklıklar iklim krizini tetikliyor mu? Rekor kıran yüksek sıcaklıkların iklim krizine olan etkisi bilim dünyasında tartışılıyor.
19.03.2024 Dünya
Yerli muzda ‘duble’ oyun
Yerli muzda ‘duble’ oyun Üreticinin elinden çıkan yerli muz, tüccar ve tedarikçide iki farklı hileye konu oluyor. Yerli muzun ‘duble muz’ olarak nitelenen iyi kalite kısmı ithal etiket vurularak iki katı fiyata satılırken, ikinci kalite kısımları markete ilk kalite yerli muz fiyatına veriliyor.
16.03.2024 Ekonomi
Bakan Özhaseki: Evlerimizi depreme dirençli hale getirmek zorundayız
Bakan Özhaseki: Evlerimizi depreme dirençli hale getirmek zorundayız Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'nin bir deprem bölgesi olduğunu belirterek, "Şu anda bile hareketli 500’e yakın fay hattı var. Nerede, ne zaman, hangisinin kırılacağını bilme ihtimalimiz yok" dedi.
13.03.2024 Haberler
Bakan Özhaseki: Evlerimizi depreme dirençli hale getirmek zorundayız
Bakan Özhaseki: Evlerimizi depreme dirençli hale getirmek zorundayız Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'nin bir deprem bölgesi olduğunu belirterek, "Şu anda bile hareketli 500’e yakın fay hattı var. Nerede, ne zaman, hangisinin kırılacağını bilme ihtimalimiz yok" dedi.
13.03.2024 Ekonomi
Muz yemek hayal mi olacak?
Muz yemek hayal mi olacak? Birleşmiş Milletler bünyesindeki Dünya Muz Forumu’ndan ekonomist Pascal Liu, küresel ısınmanın vurduğu muzun fiyatının yakında artacağını açıkladı.
13.03.2024 Dünya
Rapor: Avrupa 'yıkıcı' iklim risklerine karşı daha fazla adım atmalı
Rapor: Avrupa 'yıkıcı' iklim risklerine karşı daha fazla adım atmalı Avrupa Çevre Ajansı tarafından hazırlanan analiz, Avrupa'nın risklere uyum sağlamak için acil ve kararlı adımlar atmaması halinde iklim değişikliğinin 'feci' sonuçlarına maruz kalabileceği uyarısında bulunuyor.
12.03.2024 Dünya
Zeytinyağı altın gibi ‘çalınıyor’
Zeytinyağı altın gibi ‘çalınıyor’ İspanya’da küresel ısınma nedeniyle kıtlığı yaşanan ve fiyatı dört kat artan zeytinyağı, hırsızların en çok çaldığı ürün oldu!
11.03.2024 Dünya
Bakan Özhaseki: 0,69 faizle 180 aya kadar kredi temin ediyoruz
Bakan Özhaseki: 0,69 faizle 180 aya kadar kredi temin ediyoruz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "İklim ve Afetlere Dayanıklı Şehirler Projesi'ni başlatıyoruz. 5 ilimizi kapsayan projede pilot ilimiz ise İzmir'dir. İzmir'imiz için de Dünya Bankası'ndan ilk etapta 330 milyon euro bir kredi sağlıyoruz, inşallah önümüzdeki günlerde bu artacaktır. Şu an evini yenilemek isteyen herkese 0,69 faizle 180 aya kadar vadeli kredi temin ediyoruz" dedi.
7.03.2024 Ekonomi
New York’ta 2030 alarmı
New York’ta 2030 alarmı ABD’nin New York kentinin çevresindeki deniz seviyelerinin, 2030’lu yıllarda küresel ısınma nedeniyle 33 santim yükselebileceği bildirildi.
5.03.2024 Dünya
‘Kar ve kayak yok, iş bakın’
‘Kar ve kayak yok, iş bakın’ İsviçre’de ünlü kayak merkezi Rüschegg Eywald’e küresel ısınma nedeniyle bu kış kar yağmadı.
4.03.2024 Dünya
‘Uzayda tarımı başlattık’
‘Uzayda tarımı başlattık’ İlk Türk astronot Alper Gezeravcı’nın uzayda gerçekleştirdiği 13 deneyden biri olan “Extremophyte” deneyine ait materyaller, Uluslararası Uzay İstasyonundan Ege Üniversitesi’ne ulaştırıldı.
2.03.2024 Ege
Marmara Denizi için uyarı: Canlı transferlerini bekliyoruz
Marmara Denizi için uyarı: Canlı transferlerini bekliyoruz Marmara Denizi'nde küresel ısınmanın etkisiyle deniz suyunun sıcaklığı artarken, oksijen seviyesi değerleri düşüyor.
2.03.2024 Gündem
Denizin yardım çığlığı
Denizin yardım çığlığı Deniz seviyesinin 30 metre altında, karanlığın ve sessizliğin hâkim olduğu kaya tuzu madeninde, küresel ısınma ile deniz kirliliğine karşı bir çığlık yükseliyor!
28.02.2024 Kültür Sanat
'Bu türler zehirli, kesinlikle dokunmayın' uyarısı gelmişti! Flaş gelişme
'Bu türler zehirli, kesinlikle dokunmayın' uyarısı gelmişti! Flaş gelişme Türkiye'nin turizm merkezlerinden Mersin'de sahil kenarlarını dolduran zehirli denizanaları belediye ekipleri tarafından toplanmaya başlandı.
26.02.2024 Gündem
Dünya eriyor!
Dünya eriyor! Antarktika’daki deniz buzu üst üste üçüncü yılda en düşük seviyeye indi. Kıtanın etrafındaki yüzen buzun alanının 2 milyon kilometrekarenin altına düştüğü belirlendi.
26.02.2024 Dünya
‘Arı vız vız vız’ şimdi çok dertli
‘Arı vız vız vız’ şimdi çok dertli Birçok ürünün üretiminde payı olan arılar, tehdit altında.
26.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Küresel Isınma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.