Küresel Isınma

Küresel Isınma

Son dakika küresel ısınma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan küresel ısınma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan küresel ısınma haber sayfamızda...

Küresel Isınma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.292 kuresel isinma haberi bulunmuştur.
İş Bankası’na ‘Karneni Göster, Kitabını Al’
İş Bankası’na ‘Karneni Göster, Kitabını Al’İş Bankası’nın 2007-2008 eğitim öğretim yılında başlattığı “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyası, 14. yılında da devam ediyor.
19.06.2021Ekonomi
Dosyalar masada kaldı
Dosyalar masada kaldıABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin görüşmeden memnun ayrılsa da çözüm bekleyen birçok sorunun masada kaldığı belirtiliyor.
18.06.2021Dünya
ABD'de 'sıcak' alarmı! 50 dereceyi geçti...
ABD'de 'sıcak' alarmı! 50 dereceyi geçti...ABD'nin batı eyaletlerinde hayatı olumsuz etkileyen sıcaklık artışının hafta sonu da sürmesi bekleniyor. Ülkenin batı yakasındaki aşırı hava sıcaklarıyla ilgili New York Times'taki makalede, yaz mevsimine girmeden termometrelerin tarihi sıcaklıkları göstermesi, küresel ısınma nedenli iklim değişikliğine bağlandı.
17.06.2021Dünya
‘Çölleşme riski artıyor’ uyarısı
‘Çölleşme riski artıyor’ uyarısıBirleşmiş Milletler (BM) tarafından her 17 Haziran’da kutlanan Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü’nün bu yılki teması tahrip olmuş arazileri sağlığına kavuşturacak restorasyon çalışmaları olarak belirlendi.
17.06.2021Gündem
‘Kooperatifler  en önemli araç’
‘Kooperatifler en önemli araç’İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin çevrim içi düzenlediği Küresel Isınma Kurultayı kapsamında yapılan ‘Daha İyi Bir Yaşam İçin Kooperatifçilik Zirvesi’ne katıldı.
16.06.2021Ege
Son dakika...  G7 zirvesinde tarihi karar! Dünyanın gözü kulağı buradaydı
Son dakika... G7 zirvesinde tarihi karar! Dünyanın gözü kulağı buradaydıSon dakika haberine göre, İngiltere’nin ev sahipliğinde 11-13 Haziran'da düzenlenen G7 Zirvesi’nin sonuç bildirgesi açıklandı. Dev ekonomilerin liderlerinden koronavirüs salgınının seyrini değiştirecek bir müjde ve atılacak adımların duyurusu geldi. DSÖ de konuyla ilgili açıklama yaptı.
14.06.2021Dünya
Son dakika... Savaş gemisi beklerken ortaya çıktılar!
Son dakika... Savaş gemisi beklerken ortaya çıktılar!G7 zirvesinde sonuç bildirgesi bekleniyor, Çin'den alternatif İpek Yolu projesine jet yanıt geldi. Tarihin en önemli kararlarından birinin öncesinde ise zirvenin düzenlendiği koyda sıra dışı görüntüler var.
13.06.2021Dünya
‘Doğanın tahammülü kalmadı’
‘Doğanın tahammülü kalmadı’Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Kenan Barik, TBMM İklim Araştırma Komisyonu’nda, acil önlemler alınmadığı taktirde küresel ısınmanın dünyayı son derece olumsuz etkileyeceği uyarısı yaptı.
13.06.2021Gündem
G7 Zirvesi başlıyor
G7 Zirvesi başlıyorG7 ülkelerinin liderleri, Kovid-19 salgınının başlamasından bu yana ilk kez bugün bir araya gelecek.
11.06.2021Dünya
Kanyon Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Kanyon Nasıl Oluşur?
Kanyon Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Kanyon Nasıl Oluşur?Dünyanın hareketleri, mevsimler, küresel ısınma ve çeşitli fiziki etkiler sonucunda bazı coğrafik olaylar olmakta ve bu olaylardan sonra bir takım unsurlar oluşmaktadır. Bu coğrafi olaylar sonucu oluşan vadi ve boğazlar bazen kanyon adını almaktadır. Peki, kanyon ne demektir? Kanyonlar nasıl ve neyin sonucunda oluşur? Coğrafyada kanyon oluşumu nasıl anlatılmaktadır? İşte, kanyonun tanımı ve kanyon oluşumu hakkında merak edilenler.
11.06.2021Eğitim
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müsilaj toplantısı
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müsilaj toplantısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) sorununun çözümü için üniversitelerin ilgili bölümlerinin öğretim Üyeleri ile özel toplantı gerçekleştirdi. Erdoğan, YÖK Başkanı Yekta Saraç başkanlığındaki uzman akademik heyetin müsilaj konusundaki bilimsel araştırmalarını ve çözüm önerilerini tek tek dinledi.
10.06.2021Gündem
Son dakika: Marmara Denizi'ndeki müsilaj için komisyon kuruldu
Son dakika: Marmara Denizi'ndeki müsilaj için komisyon kurulduGelen son dakika haberine göre; Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) sorununun nedenlerinin araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi için Meclis Araştırması Komisyonu kuruldu
10.06.2021Gündem
Çevrecilerin karşı çıktığı boru hattı projesi durduruldu
Çevrecilerin karşı çıktığı boru hattı projesi durdurulduKanada'nın Alberta eyaletinden ABD'de Nebraska'ya kadar inen 1900 kilometrelik petrol boru hattının inşaatı, Başkan Joe Biden'in proje ruhsatını iptal etmesinden aylar sonra tamamen durduruldu.
10.06.2021Dünya
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandı
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu başkanlığında toplandı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, komisyona iklim değişikliyle mücadelede uluslararası sürece ilişkin sunum yaptı.
9.06.2021Siyaset
Sektörel Çevre Nedir? Kısaca Sektörel Çevre Sorunları Nelerdir?
Sektörel Çevre Nedir? Kısaca Sektörel Çevre Sorunları Nelerdir?İşletme, ekonomi içerisinde yaşayan canlı bir organizma olarak görülmektedir. Bu nedenle yaşayan bir ekonomi önce doğar, sonrasında ise gelişir ve çoğalma gösterir. Sektörel çevre nedir? Sektörel çevre sorunları nelerdir? İşte, tüm detaylar.
9.06.2021Ekonomi
Son dakika: AK Parti'den TBMM'ye müsilaj önergesi
Son dakika: AK Parti'den TBMM'ye müsilaj önergesiGelen son dakika haberine göre; AK Parti, Marmara Denizi başta olmak üzere denizlerdeki müsilaj (deniz salyası) sorununun nedenlerinin tespit edilmesi ve çözüm önerilerinin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması Komisyonu kurulmasını için TBMM Başkanlığına önerge sundu.
8.06.2021Siyaset
‘Marmara’da besin piramidi bozuldu!
‘Marmara’da besin piramidi bozuldu!Müsilajın birincil nedeninin küçük balık türlerinin tamamen ortadan kalkması olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Yüksek “Körfez balıkçılığa yasak olduğu için müsilaj oluşmadı. Gırgır tekneleri Marmara’ya sokulmamalı” dedi.
8.06.2021Gündem
Son dakika... Salgından iki kat daha kötü! Dev ekonomiler çökebilir...
Son dakika... Salgından iki kat daha kötü! Dev ekonomiler çökebilir...Son dakika haberine göre, dünyanın dev ekonomileri koronavirüs salgınından çok daha ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya. Uzmanlar, salgına kıyasla iki kat daha ciddi zarar verme potansiyeli olan bu tehdide karşı önlem alınmazsa, çok geç kalınabileceği endişesini taşıyor.
7.06.2021Dünya
Balık kenesi parazit taşıyıcısı çıktı; levrek üretimi tehlikede!
Balık kenesi parazit taşıyıcısı çıktı; levrek üretimi tehlikede!Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Balık Hastalıkları Anabilim Dalı Üyesi Doç. Dr. Argun Akif Özak, küresel ısınmayla birlikte balıklarda kene ve tek hücreli parazitlerin son zamanlarda artış gösterdiğini ve yeni yaptıkları araştırmayla 'lernanthropus kroyeri' cinsi kenelerin öldürücü parazitleri üzerine taşıdığını gözlemlediklerini kaydetti. Doç. Dr. Özak, "Doğal levreklerde ve dalyan alanlarında ciddi oranlarda ölümlerle karşılaşma ihtimalimiz var" dedi.
7.06.2021Gündem
Dünya Çevre Günü’nde TEMA’dan ürküten uyarı: Yok oluş 10 kat hızlanacak
Dünya Çevre Günü’nde TEMA’dan ürküten uyarı: Yok oluş 10 kat hızlanacakBM tarafından her yıl 5 Haziran’da kutlanan Dünya Çevre Günü’nde, bu yıl #EkosistemRestorasyonu sloganıyla; zarar görmüş ekosistemleri canlandırmak için acil eylem çağrısı yapılıyor.
5.06.2021Gündem
İlyun Bürkev'den doğaya ses veren beste
İlyun Bürkev'den doğaya ses veren besteSon kazandığı Chopin Uluslararası Piyano Yarışması birincilik ödülüyle gündeme gelen genç piyanist İlyun Bürkev, Arter’de Melih Fereli küratörlüğündeki ‘Yağmur Ormanı V (varyasyon 3)’ adlı sergiden aldığı ilhamla yeni eseri ‘The Wind’i besteledi. Genç piyanist eserini, herkesi yaratıcı sürecin parçası olabileceği bir ortamı mümkün kılma hedefiyle Vehbi Koç Vakfı’na bağlı olarak on yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Arter’in Sevgi Gönül Oditoryumu’nda kayıt atına aldı. Performans 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne ithafen yayınlanacak.
Bakan Kurum: Marmara Denizi'nde 91 noktayı denetliyoruz
Bakan Kurum: Marmara Denizi'nde 91 noktayı denetliyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'nde oluşan deniz salyalarıyla (müsilaj) ilgili "Bakanlık olarak 300 kişilik ekibimizle Marmara Denizi'nde 91 noktayı, karada da tüm arıtma tesislerini ve kirlilik kaynaklarını denetliyoruz" dedi.
31.05.2021Gündem
Başat Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Başat Cümlede Kullanım Örnekleri...
Başat Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Başat Cümlede Kullanım Örnekleri...Baş kelimesinden türetilmiş olan başat sözcüğü, önde gelen, önceliği olan anlamına gelir. Bu kelime aynı zamanda baskın karakterli kişileri tanımlamak için de kullanılır. Başat sözcüğü cümle içerisinde genellikle sıfat görevinde yer alır. Örnekler: 1- Başat lider. 2- Başat kişi. Başat ne demek ve TDK'ya göre sözlük anlamı nedir? Sizin için örnek cümlelerle birlikte detaylı bir şekilde derledik.
31.05.2021Eğitim
Karbon negatif enerji üretimi küresel ısınmayı önleyecek
Karbon negatif enerji üretimi küresel ısınmayı önleyecek3 kadın mühendis girişimci tarafından kurulan Algae Biodiesel endüstriyel atık suları ve baca gazlarını mikroalgler yardımıyla arıtarak bu atıklardan karbon negatif biyoyakıt üretimi yapmaktadır.
31.05.2021Advertorial
Toyota Avrupa’da ‘temiz’ araçlarla gaza basacak!
Toyota Avrupa’da ‘temiz’ araçlarla gaza basacak!Önümüzdeki 10 yıl içinde Avrupa pazarında 45 milyon adetten fazla “0” emisyonlu araç satılması öngörülürken, hibrit araçlarla büyük başarı yakalayan Toyota, “sıfır emisyona” sahip araçları uygun şartlarda sunmak için planlar yapmaya başladı. İlk etapta, 2025’te Avrupa satışlarını 1.5 milyon adede çıkarmayı planlayan Toyota, bu araçların yaklaşık 1 milyon 200 bininin hibrit ve plug-in hibrit araçlardan oluşmasını hedefliyor. Hedef satışın kalan kısmında ise tamamen elektrikli ve yakıt hücresi sistemine sahip sıfır emisyonlu araçlar yer alacak.
31.05.2021Otomobil

Benzer Haber Etiketleri

iklim değişikliğiküresel ısınmaabdİngiltereG7

Küresel Isınma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.