İliç

İliç

Son dakika iliç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iliç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iliç haber sayfamızda...

İliç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 967 iliç haberi bulunmuştur.
Bakan Uraloğlu açıkladı! Demir yolu ağı 28 bin kilometreye çıkacak
Bakan Uraloğlu açıkladı! Demir yolu ağı 28 bin kilometreye çıkacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu "Türkiye'de demir yolu ağını 28 bin kilometreye çıkaracağız" dedi.
28.05.2024 Gündem
Murat Kurum'dan Özgür Özel'e İliç yanıtı: Algıya ve yalana imza atmıştır
Murat Kurum'dan Özgür Özel'e İliç yanıtı: Algıya ve yalana imza atmıştır CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in grup toplasında İliç'teki maden faciası ile ilgili sözlerine Murat Kurum'dan yanıt geldi. Kurum "Siyaset, millete hizmet aracıdır ve bu hizmet yalanla, iftirayla, haksız suçlamalarla yapılabilecek, sürdürülebilecek bir iş değildir. Bir yerde söz konusu olan milletin canı ise orada siyaset biter" dedi.
28.05.2024 Gündem
Erzincan İliç'te yeni bir toprak kayması daha oldu! İşte o görüntüler
Erzincan İliç'te yeni bir toprak kayması daha oldu! İşte o görüntüler Erzincan'ın İliç ilçesinde 13 Şubat'ta meydana gelen toprak kaymasının ardından kontrollü bir toprak kayması daha gerçekleştirildi. Erzincan Valisi Aydoğdu konu ile ilgili bir de açıklama yaptı. İliç'te arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
27.05.2024 Haberler
Hatay'da depremzedelerin kaldığı konteyner ve barakalar yandı
Hatay'da depremzedelerin kaldığı konteyner ve barakalar yandı Hatay’da depremzede vatandaşların kaldığı 6 konteyner ve baraka alev alev yandı. İşte detaylar...
27.05.2024 Gündem
Erzincan İliç'te kontrollü bir toprak kayması gerçekleştirildi! İşte o görüntüler
Erzincan İliç'te kontrollü bir toprak kayması gerçekleştirildi! İşte o görüntüler Erzincan'ın İliç ilçesinde 13 Şubat'ta meydana gelen toprak kaymasının ardından kontrollü bir toprak kayması daha gerçekleştirildi. Erzincan Valisi Aydoğdu konu ile ilgili bir de açıklama yaptı. İliç'te arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. İşte detaylar...
27.05.2024 Gündem
Erzincan İliç soruşturmasında yeni gelişme! 4 kişi tutuklandı
Erzincan İliç soruşturmasında yeni gelişme! 4 kişi tutuklandı Erzincan'ın İliç ilçesinde maden sahasında meydana gelen toprak kaymasıyla ilgili soruşturmada bilirkişi raporunda asli kusurlu bulunan 3 kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. 1 kişinin de ifadesinin ardından sevk edileceği öğrenildi. Savcılık sorgusu sonrası 4 zanlı, sevk edildikleri hakimliklerce tutuklandı.
24.05.2024 Gündem
İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu Başkanı Uslu: Sahada farklı altın maden sahalarında da incelemeler yapacağız
İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu Başkanı Uslu: Sahada farklı altın maden sahalarında da incelemeler yapacağız TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu Başkanı Atay Uslu, "Kamu kurumlarında dinleyeceklerimiz var ama daha çok meslek odaları, sektör temsilcileri, akademisyenlerimiz, sivil toplum örgütleriyle gerekli temasları kuracağız. Onlardan raporlar alacağız ve dinlemeler yapacağız. Sahada farklı altın maden ocaklarında da incelemeler yapmayı planlıyoruz" dedi.
23.05.2024 Gündem
'Kazanın çevresel etkileri anlamında olumsuz bir duruma rastlanmadı'
'Kazanın çevresel etkileri anlamında olumsuz bir duruma rastlanmadı' TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu'na AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, AFAD'da düzenlenen bilgilendirme toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
7.05.2024 Gündem
TBMM araştırma komisyonu İliç'teki maden kazasıyla ilgili AFAD yetkililerini dinledi
TBMM araştırma komisyonu İliç'teki maden kazasıyla ilgili AFAD yetkililerini dinledi  Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Okay Memiş, AFAD’ın ÇED Raporu’na gönderdiği yazıyı TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu toplantısında okudu. Memiş, “Sahada yapılacak tesislerin inşaat işleminde, bölgede herhangi bir doğa olayını tetiklememesine dikkat edilmeli, bölgede meydana gelebilecek deprem, kaya düşmesi, heyelan, su baskını, çığ gibi afetler göz önünde bulundurulmalıdır. Son paragraf, ÇED Raporu’nda belirtilen ilgili mevzuatlara titizlikle uyulması ve taahhütlerin yerine getirilmesi kaydıyla söz konusu projenin uygulanmasında müdürlüğümüzce herhangi bir sakınca bulunmamaktadır” dedi.
6.05.2024 Gündem
Meclis’te gündem yoğun
Meclis’te gündem yoğun TBMM Genel Kurulu, bu hafta bazı uluslararası sözleşmelere yönelik kanun tekliflerini ele alacak.
6.05.2024 Gündem
İliç'te 2 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı
İliç'te 2 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, “Erzincan İliç'te maden sahasında meydana gelen heyelan sonrası iki işçi kardeşimize daha ulaştık” dedi.
4.05.2024 Haberler
Son dakika: İliç'te 2 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı
Son dakika: İliç'te 2 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, “Erzincan İliç'te maden sahasında meydana gelen heyelan sonrası iki işçi kardeşimize daha ulaştık” dedi.
4.05.2024 Gündem
Meclis Araştırma Komisyonu İliç için toplandı
Meclis Araştırma Komisyonu İliç için toplandı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Kurulu Daire Müdürü Bekir Aktürk, İliç'teki maden kazasına sebebiyet veren olumsuzlukları sıraladı.
3.05.2024 Gündem
'Maden Kanunu' teklifi Meclis'te kabul edildi
'Maden Kanunu' teklifi Meclis'te kabul edildi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, enerji alanında düzenlemeler içeren 16 maddelik 'Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi', kabul edildi.
2.05.2024 Gündem
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, bakanlık yetkililerini dinledi
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, bakanlık yetkililerini dinledi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu Başkanı Atay Uslu, ”Salı ve çarşamba günü İliç’te, bölgede olacağız. İliç’te tabii ki öncelikle maden sahasında yerinde incelemeler yapacağız. İşçi kardeşlerimizi dinleyeceğiz, yakınlarını kaybeden ailelere taziye ziyaretinde bulunacağız“ dedi.
2.05.2024 Gündem
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, Bakanlık yetkililerini dinledi!
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, Bakanlık yetkililerini dinledi! Erzincan’ın İliç ilçesindeki maden ocağında meydana gelen ve 9 işçinin göçük altında kaldığı toprak kaymasının tüm yönleriyle araştırılarak muhtemel maden kazalarının önlenmesine yönelik tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu başkanlığında toplandı.
30.04.2024 Gündem
TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu toplantısı yapıldı
TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu toplantısı yapıldı "Kazayı araştırıp ihmalleri ortaya çıkaracağız." diyen TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu Başkanı Atay Uslu, "Konunun adil ve şeffaf bir şekilde soruşturulması, ihmallerin ve kusurların ortaya çıkarılması için komisyon üzerine düşeni yapacaktır" şeklinde konuştu
24.04.2024 Gündem
Maden faciasında can veren işçi 66 gün sonra toprağa verildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan aileyi aradı
Maden faciasında can veren işçi 66 gün sonra toprağa verildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan aileyi aradı Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında meydana gelen göçükte toprak altında kalan 9 işçiden, 66 gün sonra cansız bedenine ulaşılan Adnan Keklik (42) toprağa verildi. Cenazeye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aileyi aradı.
20.04.2024 Gündem
Erzincan İliç'teki maden faciası: Bir işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı
Erzincan İliç'teki maden faciası: Bir işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı Erzincan’ın İliç ilçesindeki maden ocağında 13 Şubat günü meydana gelen toprak kayması olayının ardından bugün işçilerden Adnan Keklik’in cansız bedenine ulaşıldı.
19.04.2024 Gündem
Erzincan'daki maden kazasını araştıracak TBMM komisyon üyeleri Resmi Gazete’de
Erzincan'daki maden kazasını araştıracak TBMM komisyon üyeleri Resmi Gazete’de Erzincan'ın İliç ilçesinde altın madeninde meydana gelen kazanın tüm yönleriyle araştırılması ve ileride benzeri kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin araştırılması için Meclis Araştırma komisyonu üye seçimine dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
19.04.2024 Gündem
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu toplandı
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu toplandı TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, ilk toplantısını yaptı. Komisyon başkanlığına seçilen AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu da açıklamalarda bulundu.
18.04.2024 Gündem
Anadolu Efes, Kızılyıldız'ı 45 sayı farkla ezdi geçti! Play-in biletini aldı
Anadolu Efes, Kızılyıldız'ı 45 sayı farkla ezdi geçti! Play-in biletini aldı Turkish Airlines EuroLeague'in 34'üncü haftasında Anadolu Efes, Kızılyıldız'ı 100-55 mağlup etti. Lacivert-beyazlılar bu sonucun ardından play-in bileti aldı.
Bakan Bayraktar: Türkiye'nin en kaliteli petrolünü üretiyoruz
Bakan Bayraktar: Türkiye'nin en kaliteli petrolünü üretiyoruz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Bir dönem adı terörle anılan ve girilmez denilen Gabar çok şükür bugün artık petrolle anılıyor. Artık orası çok daha güvenli ve biz oradan Türkiye'nin en kaliteli petrolünü üretiyoruz. İnşallah üretimde bir rekor kıracağız" dedi.
10.04.2024 Gündem
İliç'te cansız bedenine ulaşılan işçilerden Uğur Yıldız son yolculuğuna uğurlandı
İliç'te cansız bedenine ulaşılan işçilerden Uğur Yıldız son yolculuğuna uğurlandı Erzincan’ın İliç ilçesindeki madende 13 Şubat'ta yaşanan toprak kaymasında, toprağın altında kalan ve 53 gün sonra cesedine ulaşılan 9 işçiden Uğur Yıldız (33) son yolculuğuna uğurlandı.
6.04.2024 Gündem
Erzincan'daki maden faciasında yeni gelişme! 1 kişiye ulaşıldı
Erzincan'daki maden faciasında yeni gelişme! 1 kişiye ulaşıldı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan'ın İliç ilçesinde altın madeni sahasında 13 Şubat'ta meydana gelen heyelanda, akşam saatlerinde 1 madencinin cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı.
5.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İliç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.