Ilısu Barajı

Ilısu Barajı

Son dakika Ilısu Barajı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ilısu Barajı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ilısu Barajı haber sayfamızda...

Ilısu Barajı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 384 ilisu baraji haberi bulunmuştur.
12 bin yıllık Hasankeyf'te açılan müze tarihe ışık tutuyor
12 bin yıllık Hasankeyf'te açılan müze tarihe ışık tutuyorBatman'ın tarihi ilçesi Hasankeyf, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun en büyük müzelerinden birine kavuştu. Bir bölümü Prof. Dr. Veysel Eroğlu-Ilısu Barajı'nın suları altında kalan ilçenin Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, "Bölgedeki arkeolojik kazılarda ortaya çıkarılan tüm tarihi eserlerin sergilendiği bir müzeye sahibiz. Arkeopark alanındaki tarihi eserler, binlerce yerli ve yabancı turisti 12 bin 500 yıllık Hasankeyf'e çekecek. Hasankeyf'in tarihi Şanlıurfa'da bulunan Göbeklitepe'den 500 yıl daha eskidir. Büyük kalede 3 bine yakın mağarayı 1-2 yıl içerisinde turizme açmak istiyoruz" dedi.
1.02.2021Tatil
Dünyanın gözünü yeniden Hasankeyf’e çeviren film
Dünyanın gözünü yeniden Hasankeyf’e çeviren filmYönetmen Mehmet İsmail Çeçen’in Ilısu Barajı altında kalan tarihi Hasankeyf’ten mezarlıktaki ölüleri ile birlikte göç edenlerin hikayesini anlattığı “Şîn” (Yas) filmi, Avrupa Birliği 10. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması’nda en iyi film ödülüne layık görüldü
28.12.2020Ege
Bakan Pakdemirli: Ilısu Barajı tam kapasiteyle elektrik üretimine başladı
Bakan Pakdemirli: Ilısu Barajı tam kapasiteyle elektrik üretimine başladıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin en büyük 4'üncü hidroelektrik santrali (HES) olan Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı'nın tam kapasiteyle elektrik üretimine başladığını belirterek, "Barajla ülke ekonomisine yıllık 2,8 milyar liralık katkı sağlanacak." ifadesini kullandı.
24.12.2020Ekonomi
DSİ: İstanbul’da 3 ay daha su var
DSİ: İstanbul’da 3 ay daha su varKuraklık endişesinin yaşandığı megakent için DSİ, “İstanbul’da üç ay kadar daha su var. Bir sorun olmayacağını düşünüyoruz. Aralık, ocak, şubat aylarında o barajları dolduracağız” denildi
13.12.2020Gündem
Güneydoğu Anadolu'ya "yatırım" damgası
Güneydoğu Anadolu'ya "yatırım" damgasıSanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 2002-2019 döneminde tarımdan sanayiye, enerjiden çevreye, kültür ve turizmden sosyal hayata kadar uyguladığı projelerle bölge kalkınması için stratejik rol üstlendi. Bu sürede bölgedeki organize sanayi bölgesi (OSB) sayısı 18'e, küçük sanayi sitesi sayısı 38'e yükseldi.
6.11.2020Ekonomi
Hasankeyf Müzesi’nde tarihe can veren proje
Hasankeyf Müzesi’nde tarihe can veren projeBatman’da Ilısu Barajı’nın yapımıyla su altında kalan binlerce yıllık tarih, Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü Öğretim Görevlisi ve İllüstrasyon Sanatçısı Sarp Selçuk tarafından resmedildi.
1.11.2020Gündem
Tarihe renk verdi
Tarihe renk verdiBatman’da Ilısu Barajı’nın yapımıyla su altında kalan binlerce yıllık tarih, Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü Öğretim Görevlisi ve İllüstrasyon Sanatçısı Sarp Selçuk tarafından resimlendi.
24.10.2020Ege
Ilısu Barajı'ndan ekonomiye 4 ayda 600 milyon lira katkı
Ilısu Barajı'ndan ekonomiye 4 ayda 600 milyon lira katkıIlısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES), 4 ayda 1 milyar kilovatsaat enerji üreterek ülke ekonomisine yaklaşık 600 milyon lira katkı sağladı.
5.09.2020Ekonomi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: 18 Mart 2022
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: 18 Mart 2022Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara-Niğde Otoyolu Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hedefimiz 18 Mart 2022'de 1915 Çanakkale Köprüsü'nü açmaktır." dedi. Erdoğan açıklamalarında, "Nice tuzaklarla durduramadıkları Türkiye'yi, ahlak ve vicdan dışı oyunlarla rotasından çıkarmaya çalışanlar hüsrana uğrayacaklardır." mesajını verdi.
4.09.2020Siyaset
Ilısu Barajı'ndan ekonomiye 3 ayda 375 milyon lira katkı
Ilısu Barajı'ndan ekonomiye 3 ayda 375 milyon lira katkıIlısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES), 3 ayda 750 milyon kilovatsaat enerji üreterek ülke ekonomisine yaklaşık 375 milyon lira katkı sağladı.
20.08.2020Ekonomi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da özel hastane açılışına katıldı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da özel hastane açılışına katıldıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "21. asrın başından itibaren Türkiye'yi yöneten, milletimizin desteği ile beraber idare eden Sayın Cumhurbaşkanımız ortaya koyduğu politikalarla birlikte, aslen sağlık politikalarıyla birlikte nasıl bir süreç yönettiğini de ispatlamıştır ve şehir hastanelerine kabahat bulanlar, sağlık sistemimize kabahat bulanların bugün aslında söyledikleri cümlelerin mahcubiyeti içerisinde olduklarını düşünüyorum." dedi.
15.08.2020Siyaset
Hasankeyf artık tekneyle gezilecek
Hasankeyf artık tekneyle gezilecekIlısu Barajı ve Hidroelektrik Santralı Projesi nedeniyle su altında kalan Batman’ın tarihi Hasankeyf ilçesinde gezi tekneleri suya indirildi. Montaj ve ihale sonrası hazır hale getirilecek teknelerle tarihi kalıntıları su üzerinde ve yakından görme fırsatı sunulacak.
7.08.2020Gündem
Ilısu Barajı'ndan ekonomiye 2 ayda 200 milyon lira katkı
Ilısu Barajı'ndan ekonomiye 2 ayda 200 milyon lira katkıTürkiye'nin 4'üncü büyük hidroelektrik santrali Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES) ile iki ay içinde 400 milyon kilovatsaat enerji üretilerek ülke ekonomisine yaklaşık 200 milyon lira katkı sağlandı.
22.07.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: 'Kimse heveslenmesin'
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: 'Kimse heveslenmesin'Son dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi iki yıllık değerlendirme toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gerek ülkemizin içinde, gerek dışında ister Irak'ın kuzeyinde, Suriye'nin kuzeyinde, Libya'da, Azeri kardeşlerimize karşı Ermenistan'ın yaptığı saldırılarda hiçbir zaman mazlumları yalnız bırakmadık, bırakmayacağız.' ifadelerine yer verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın dönemi dahil 180 günlük icraat programlarında planlanan 2 bin 384 ana eylemin yüzde 93'ünün tamamlandığını da sözlerine ekledi.
21.07.2020Siyaset
Son dakika: Mustafa Şentop yeniden TBMM Başkanı seçildi
Son dakika: Mustafa Şentop yeniden TBMM Başkanı seçildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulu, 27. Dönem ikinci devre başkanlık seçimi için toplandı. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, TBMM Genel Kurulundaki üçüncü tur oylamada, 328 oy alarak yeniden TBMM Başkanı seçildi.
8.07.2020Siyaset
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: 'Söke söke alacağız'
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: 'Söke söke alacağız'Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Hidroelektrik Üretim Tesislerinin Toplu Açılış Töreni'ne video konferansla katıldı. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Avrupa Birliği'nin şeffaflık sorunu olan ülkeleri Türkiye'nin önüne koyarak uyguladığı çifte standardın altındaki niyet ortadadır. Bu süreçte de hakkımız olan hususları mücadele ederek söke söke alacağız' dedi.
6.07.2020Siyaset
Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı'nda 2'nci ünite devreye girdi
Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı'nda 2'nci ünite devreye girdiTarım ve Orman Bakanlığı'nca Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin tamamının kalkınmasına katkı sağlayacak Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı'nda önemli bir eşiğin daha aşıldığı, 2'nci ünitesinde de elektrik üretimine başlandığı duyuruldu.
29.06.2020Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu, Batman'da ulaşım yatırımlarını inceledi
Bakan Karaismailoğlu, Batman'da ulaşım yatırımlarını incelediUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının yapmış olduğu projeler çok önemli. Ülkemize vizyon getiriyor, vizyon gösteriyor. Ülkemizin her bir noktasında hummalı bir çalışmamız var." dedi.
20.06.2020Haberler
Bakan Karaismailoğlu: Yaptığımız yollar ve köprüler, geçtiği yerlere hayat veriyor
Bakan Karaismailoğlu: Yaptığımız yollar ve köprüler, geçtiği yerlere hayat veriyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Batman'ın Hasankeyf ilçesinde gerçekleştirilen yatırımları inceledi. Yeni yerleşim yerinin ulaşımını sağlayan, Dicle Nehri üzerindeki köprü ve tünelleri de gezen Karaismailoğlu, "Ulaşım projeleri, yaptığımız yollar ve köprüler, geçtiği yerlere hayat veriyor" dedi.
20.06.2020Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan corona virüs uyarısı: Rakamlar gösteriyor!
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan corona virüs uyarısı: Rakamlar gösteriyor!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kars Barajı Açılış Töreni'ne canlı olarak bağlanarak açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamalarında corona virüs salgınına karşı uyarıda bulunurken, "Son günlerdeki rakamlar salgınla mücadelede mevzi kaybettiğimizi gösteriyor." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, corona virüs ile mücadelede yeni sloganı da açıkladı: TAMAM!
21.06.2020Siyaset
Bakan Karaismailoğlu Siirt'te STK temsilcileriyle bir araya geldi
Bakan Karaismailoğlu Siirt'te STK temsilcileriyle bir araya geldiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Sırtlarını terör örgütüne dayayıp belediyeleri gasbedenleri, sizlerin hakkını yiyenleri bir bir temizledik, temizlemeye devam ediyoruz. Hiç kimse vatandaşımızı tehdit edemez, hakkını, rızkını çalamaz." dedi.
19.06.2020Siyaset
Ekonomiye yılda  2.8 milyar TL katkı
Ekonomiye yılda 2.8 milyar TL katkıFikir olarak 1950’de ortaya atılan, 1982 yılında planlanan, 2008’de inşaatına başlanılan Ilısu Barajı’nda elektrik üretimi başladı. 4 ay içinde tam kapasiteye ulaşacak olan tesis, Türkiye ekonomisine yılda 2.8 milyar liralık katma değer sağlayacak.
13.06.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a Ayasofya yanıtı
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a Ayasofya yanıtıCumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yunanistan kurusıkı atıyor. Biraz kendine çeki düzen ver. Haddini bilmezsen Türkiye'nin yapacağı bellidir. Diyorlar ki 'Ayasofya'yı camiye çevirmeyin', Türkiye'yi siz mi idare ediyorsunuz biz mi idare ediyoruz?' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'la yaptığı görüşmeyle ilgili de detaylar verdi. Erdoğan, 'Trump, Antifa konusuna hakim olduğunu söyledi' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca 'Yıl sonuna kadar 5 tane daha şehir hastanesi yapacağız. Hedefimiz 30 büyükşehirin 30'una da şehir hastanesi yapmak. İnşallah bu yıl sonuna kadar 15 kadar da baraj açılışı yapacağız. Yatırımların durması diye bir şey kitabımızda yazmıyor, yazmayacak. Yatırımları aynı kararlılıkla devam ettireceğiz.' şeklinde konuştu.
9.06.2020Gündem
Son dakika: Dünyada 3. büyük olacak! Ekonomiye büyük katkı...
Son dakika: Dünyada 3. büyük olacak! Ekonomiye büyük katkı...Son dakika haberlere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden, Yusufeli Barajı 3 Milyonuncu Beton Dökümü, Bayburt Demirözü Sulaması, Rize Merkez ve Güneysu İlçeleri ile Taşlıdere Vadisi Islahı 5. Kısım Hizmete Alma Töreni'ne canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan Yusufeli Barajı hakkında, "Tamamen mühendislerimizin ürünü olan eser, ekonomimize yılda 1,5 milyar lira katkı sağlayacak. Proje ile 11 bin 260 kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağlanacaktır" ifadelerini kullandı.
6.06.2020Siyaset
Ilısu Barajı'nın ismi ne oldu? Ilısu Barajı nerede?
Ilısu Barajı'nın ismi ne oldu? Ilısu Barajı nerede?Cumhurbaşkanı Erdoğan Ilısu Barajı hakkında açıklamalarda bulundu. Vatandaşlar arasında ise Ilısu Barajı'nın nerede olduğu ve barajın yeni isminin ne olduğu merak edilmeye başladı. İşte Ilısu Barajı hakkında merak edlienler...
6.06.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

barajbatmanılısucumhurbaşkanı erdoğanHasankeyf

Ilısu Barajı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.