İller Bankası

İller Bankası

Son dakika iller bankası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iller bankası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iller bankası haber sayfamızda...

İller Bankası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.643 iller bankası haberi bulunmuştur.
Riskli yapı kaydı var boşaltılması lazımdı
Riskli yapı kaydı var boşaltılması lazımdı Gaziosmanpaşa’da toprak kaymasından etkilenen 30 ev tahliye edildi. Evlerde bulunan 114 kişiden bazıları otellere yerleştirildi, bazıları akrabalarının yanına gitti. Vali Gül çevredeki evlerin riskli yapı olarak kayıtlı olduğunu vurguladı ve “Toprak kayması olmasa bile buradaki yapıların taşınması ve yıkılması lazım” dedi.
21.04.2024 Gündem
Trabzon'da göçükte hayatını kaybeden işçi son yolculuğuna uğurlandı
Trabzon'da göçükte hayatını kaybeden işçi son yolculuğuna uğurlandı Trabzon’da dün içme suyu isale hattı çalışması sırasında meydana gelen göçükte hayatını kaybeden 3 işçiden biri olan İbrahim Keskin son yolculuğuna uğurlandı.
28.03.2024 Gündem
Murat Kurum canlı yayında açıkladı! İşte 31 Mart seçimleri için anketlerde son durum
Murat Kurum canlı yayında açıkladı! İşte 31 Mart seçimleri için anketlerde son durum AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum canlı yayında yaptığı açıklamada anketlerdeki son durumu açıkladı.
14.03.2024 Gündem
Sosyal ve çevresel risklere özel dikkat
Sosyal ve çevresel risklere özel dikkat ‘Çevresel ve Sosyal Yönetim Sistemi’ toplantısında konuşan Bakan Özhaseki yapılacak işlerde, sosyal ve çevresel riskin göz önünde bulundurulacağını kaydetti.
13.02.2024 Ekonomi
Bakan Özhaseki: 2 milyon 250 bin konutu dönüştürdük
Bakan Özhaseki: 2 milyon 250 bin konutu dönüştürdük Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Depreme karşı dirençli şehirler oluşturmanın bir yolu var; o da kentsel dönüşüm. 2012'de yasa çıkardık; bugüne kadar 2 milyon 250 bin konutu değiştirdik, dönüştürdük. Şu an 425 bin civarında konutun da inşaatları devam ediyor; değişecek, dönüşecek" dedi.
12.02.2024 Ekonomi
Bakan Özhaseki açıkladı: Yerel yönetimlere 27.4 milyar lira destek!
Bakan Özhaseki açıkladı: Yerel yönetimlere 27.4 milyar lira destek! Yerel yönetimlere ihtiyaç duydukları yatırım projeleri için destek sağlayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu İller Bankası (İLBANK), 2023 yılında il özel idare ve belediyelere toplam 27.4 milyar TL finansman desteği sağladı.
27.01.2024 Ekonomi
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.
19.01.2024 Gündem
Bakan Özhaseki: Yağmur çamur demeden tüm gayretimizle sahadayız”
Bakan Özhaseki: Yağmur çamur demeden tüm gayretimizle sahadayız” Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 6 Şubat depremlerinin ardından yaraları hızla sarmak için gece gündüz, yağmur çamur demeden çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bakan Mehmet Özhaseki, depremden etkilenen 11 şehirde çalışmaların devam ettiğini belirterek, “930 şantiyede, 110 bin 450 çalışma arkadaşımızla 7 gün 24 saat, yağmur çamur demeden tüm gayretimizle sahadayız.” dedi.
19.01.2024 Haberler
Bakan Özhaseki: Yağmur çamur demeden tüm gayretimizle sahadayız”
Bakan Özhaseki: Yağmur çamur demeden tüm gayretimizle sahadayız” Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 6 Şubat depremlerinin ardından yaraları hızla sarmak için gece gündüz, yağmur çamur demeden çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bakan Mehmet Özhaseki, depremden etkilenen 11 şehirde çalışmaların devam ettiğini belirterek, “930 şantiyede, 110 bin 450 çalışma arkadaşımızla 7 gün 24 saat, yağmur çamur demeden tüm gayretimizle sahadayız.” dedi.
19.01.2024 Ekonomi
Çizgilerle Modern Türkiye Mimarlığı
Çizgilerle Modern Türkiye Mimarlığı Vitra’nın cumhuriyetin 100. yılı için Arkitera iş birliğiyle geliştirdiği “Çizgilerle Modern Türkiye Mimarlığı” serisinin senaryo, çizim ve animasyon ekibinde görev alan Cem Dedekargınoğlu, Umut Şumnu, Onur Kutluoğlu ve Kayahan Kaya ile, grafik roman türünde aktardıkları, modern Türkiye’nin inşa edilmesinde öncü rol oynayan mimar ve yapıların hikayelerini konuştuk.
1.01.2024 Mimarlık
Deprem bölgesindeki konutların suyunu DSİ temin edecek
Deprem bölgesindeki konutların suyunu DSİ temin edecek Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, deprem bölgesinde inşa sürecindeki yeni yerleşim yerlerinin su ihtiyacının karşılanması için Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı ile Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü arasında protokol imzalandığını belirterek, "27 yerleşim yerinde yaklaşık 100 bin konutun içme suyu DSİ Genel Müdürlüğümüz tarafından temin edilecek" dedi.
29.11.2023 Ekonomi
Bakan Özhaseki: 'Hedefe ulaşmak için gece gündüz gayret ediyoruz'
Bakan Özhaseki: 'Hedefe ulaşmak için gece gündüz gayret ediyoruz' Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "İklim değişikliğiyle mücadeleyi siyaset üstü ve sınır tanımayan konular olarak ele alıyoruz. Gökyüzünde bombaların değil; kuş cıvıltılarının olduğu yemyeşil bir dünyaya giden lokomotifin öncülüğünü yapmak istiyoruz. 2053 net sıfır emisyon ve yeşil kalkınma hedeflerini başaracağız. Çocuklarımıza yeşil süper güç Türkiye'yi, miras olarak bırakacağız" dedi.
23.11.2023 Ekonomi
Ereğli Belediye Başkanı: Kent mahvolmuş vaziyette
Ereğli Belediye Başkanı: Kent mahvolmuş vaziyette Zonguldak'ta Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kentte fırtına ve selin yol açtığı hasarın boyutlarına dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. En az 200 milyon liraya ihtiyaç olduğunu belirten Posbıyık, 'Kentte çamurları çıkardık. 60-70 tane tekneyi dalgalar aldı ve götürdü. Balıkçımızın 3 kuruşluk sermayesi yok olmuş vaziyette. 60- 70 evin çatısı uçtu. Kent mahvolmuş vaziyette' dedi.
22.11.2023 Gündem
Bakan Özhaseki: 400 milyon euro, çevresel altyapı projelerinde kullanılacak
Bakan Özhaseki: 400 milyon euro, çevresel altyapı projelerinde kullanılacak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, afet bölgesindeki altyapıyı ihya edecek uluslararası finansmanın İLBANK’a emanet edildiğini belirterek, “Türkiye Deprem Sonrası Yeniden İmar Çerçeve Projesi kapsamında uluslararası finansmanı İller Bankamız eliyle afet bölgesindeki altyapı çalışmaları için kullanacağız. Hiç kimse merak etmesin, afet bölgesini alt ve üstyapısıyla ayağa kaldıracağız.” dedi.
18.11.2023 Ekonomi
Bakan Özhaseki milletvekillerinin uykusunu kaçırdı! ‘Deprem Turisti’ göndermesi
Bakan Özhaseki milletvekillerinin uykusunu kaçırdı! ‘Deprem Turisti’ göndermesi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, dün Bakanlığının 2024 yılı bütçe görüşmelerini gerçekleştirmek üzere TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaydı.
11.11.2023 Haberler
Komisyonda ‘Deprem Turisti’ tartışması! Bakan Özhaseki: 'Selfie’ çektiler, bırakıp gittiler
Komisyonda ‘Deprem Turisti’ tartışması! Bakan Özhaseki: 'Selfie’ çektiler, bırakıp gittiler Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının bütçe görüşmeleri sırasında Bakan Mehmet Özhaseki ile muhalefet milletvekilleri arasında, Özhaseki'nin 'nüfusu milyonu aşmış bazı belediyeler deprem turisti gibi geldiler, görüntü verdiler' sözleri üzerine tartışma çıktı.
11.11.2023 Ekonomi
Bakan Özhaseki açıkladı! 40 milyar TL hibe edildi
Bakan Özhaseki açıkladı! 40 milyar TL hibe edildi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı sunumda Yerinde Dönüşüm Projesinde gelinen son durumu paylaştı.
10.11.2023 Ekonomi
Cumhuriyet demek 'reform' demek
Cumhuriyet demek 'reform' demek Cumhuriyet'in ilk yılları, daha doğrusu Meclis'in kurulduğu 1920 ve Atatürk'ün vefat ettiği 1938 arasındaki dönem çok özel bir dönemdi... "Reform nedir?" sorusunun cevabını arıyorsanız, bu 18 yıla bakın...
10.11.2023 Milliyet Executive
Fay hattı incelenince ortaya çıktı: Şu ana kadar kimse düşünmemiş
Fay hattı incelenince ortaya çıktı: Şu ana kadar kimse düşünmemiş Bolu'da 79 yıl önceki büyük depremin izleri, fay hattı incelemesinde ortaya çıktı.
24.10.2023 Gündem
Ödemiş’ten teşekkür
Ödemiş’ten teşekkür 4.5 yılda gerçekleşen çalışmaları muhtarlarla değerlendiren Başkan Mehmet Eriş, İzmir Büyükşehir’in kente 1 milyar 123 milyon liralık yatırım yaptığını söyledi.
21.10.2023 Ege
‘Yeter ki hizmete dönsün, biz varız’
‘Yeter ki hizmete dönsün, biz varız’ AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İZSU’nun iki ayrı borçlanma talebinin oybirliği ile geçmesini, “İzmir’e yatırım yapmak, hizmet etmek niyetiyle atılan her adım için onayımız, desteğimiz vardır. Yeter ki halka hizmet olsun, biz varız. Yokuşa sürmeyiz, engellemeyiz” şeklinde değerlendirdi.
14.10.2023 Ege
Bakan Özhaseki duyurdu! İki yeni proje için anlaşma sağlandı
Bakan Özhaseki duyurdu! İki yeni proje için anlaşma sağlandı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın bağlı kuruluşu İLBANK, Dünya Bankası ile yürütülecek ‘Su Döngüselliğinin ve Verimliliğinin İyileştirilmesi Projesi’ ile ‘Kamu ve Belediyelerde Yenilenebilir Enerji Projesi’ne imza attı. Bakan Mehmet Özhaseki, "Projeyle yenilenebilir enerji kullanımını yerel yönetimlerde de yaygınlaştırarak iklim değişikliğiyle güçlü mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
9.10.2023 Ekonomi
895.7 milyon euro’luk altyapı kredisi sağlandı
895.7 milyon euro’luk altyapı kredisi sağlandı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dünya Bankası ile toplam 895.7 milyon euro’luk altyapı kredisine imza attıklarını açıkladı.
23.09.2023 Ekonomi
Dünya Bankası'ndan deprem bölgesinin imarı için 1 milyar dolar destek!
Dünya Bankası'ndan deprem bölgesinin imarı için 1 milyar dolar destek! Dünya Bankası, ‘Türkiye Deprem Sonrası İyileşme ve Yeniden İmar Projesi’ kapsamında, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde temel kamu hizmetlerini yeniden tesis etme ve dirençli kırsal konutlar inşa etme çabalarını desteklemeye yönelik 1 milyar dolar tutarında bir finansmanı onayladı. Kredinin 684,8 milyon dolarlık kısmı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına tahsis edildi.
9.09.2023 Ekonomi
Çevre Bakanlığı 13 birimiyle TEKNOFEST Ankara'da!
Çevre Bakanlığı 13 birimiyle TEKNOFEST Ankara'da! Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Ankara’da düzenlenecek olan dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’de yerini aldı.
29.08.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İller Bankası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.