Yerel Yönetimler

Yerel Yönetimler

Son dakika yerel yönetimler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yerel yönetimler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yerel yönetimler haber sayfamızda...

Yerel Yönetimler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.331 yerel yönetimler haberi bulunmuştur.
Özel gençlerden yılsonu gösterisi
Özel gençlerden yılsonu gösterisi Konak Belediyesi Engelsiz Yaşam Köyü, 2021-2022 eğitim yılına, düzenlenen yılsonu gösterisi programıyla veda etti.
30.06.2022Ege
‘Dayanışmayı artırmalıyız’
‘Dayanışmayı artırmalıyız’İzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer, 70 Avrupa parlamenterinin üye olduğu çalışma grubunda konuştu, ”Bağ kurmamız, ortak geleceğimizi inşa etmemiz gerekiyor” dedi
30.06.2022Ege
‘Hayalimiz, üretim yapan sanayi sitesi’
‘Hayalimiz, üretim yapan sanayi sitesi’AK Parti İzmir Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ceyda Bölünmez Çankırı, Seferihisarlı üreticilerin yaşadığı tarımsal su sorunu için harekete geçti. Ürkmez, Kavakdere ve Payamlı sulama kooperatiflerinin başkanları, yaşadıkları sorunları Çankırı’ya iletti.
27.06.2022Ege
İklim Şurası’nda 217 önemli karar açıklandı
İklim Şurası’nda 217 önemli karar açıklandıTürkiye, 2022 yılında gerek çevreden enerjiye, gerek sanayiden tarıma, gerekse şehirleşmeden ulaşıma kadar birçok alanda yürütülen projelerle iklim değişikliği ile mücadelede her geçen gün elini daha da güçlendiriyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından geride bıraktığımız Şubat ayında Türkiye'nin ilk İklim Şurası gerçekleştirilmiş ve 7 farklı alanda yeni yol haritası belirlenmişti. Şura’da alınan 217 yeni karar, iklim değişikliğiyle mücadelede kritik önem taşıyor.
27.06.2022Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu, Arslantepe Höyüğü’nde incelemelerde bulundu
Bakan Çavuşoğlu, Arslantepe Höyüğü’nde incelemelerde bulunduDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Malatya ziyareti çerçevesinde UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan tarihi Arslantepe Höyüğü’nde incelemelerde bulundu.
24.06.2022Gündem
Kılıçdaroğlu İstanbul'a hizmette 3 yıl programında konuştu
Kılıçdaroğlu İstanbul'a hizmette 3 yıl programında konuştuİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 'İstanbul'a Hizmette 3 Yıl' programında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Adaleti sağlarken, adaletsizlik yapanları asla unutmayacağız." dedi.
24.06.2022Siyaset
Mehmet Özhaseki: 'Erdoğan gitsin de ne olursa olsun' adına 20'ye yakın operasyon çekilmiştir
Mehmet Özhaseki: 'Erdoğan gitsin de ne olursa olsun' adına 20'ye yakın operasyon çekilmiştirAK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “20 yıllık iktidarımızda hükümeti devirebilme adına, AK Parti'yi gönderebilme adına, 'Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun' adına herhalde 20'ye yakın operasyon çekilmiştir” dedi.
23.06.2022Siyaset
Göç İdaresi Başkanlığı: 3 bin 643 tabela TSE standartlarında değil
Göç İdaresi Başkanlığı: 3 bin 643 tabela TSE standartlarında değilİçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığınca, yabancılar tarafından işletilen 3 bin 643 iş yerine ait tabelanın Türk Standartları Enstitüsü (TSE) standartlarına uygun olmadığının tespit edildiği bildirildi.
18.06.2022Gündem
Ankara’da Seferihisar mesaisi
Ankara’da Seferihisar mesaisiAK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Ankara’da ilçede çalışmaları devam eden projelerle ilgili temaslarda bulundu.
16.06.2022Ege
Türkiye, kadınların  birliğiyle değişecek
Türkiye, kadınların birliğiyle değişecekCHP İzmir İl Başkanlığı ve Menderes İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği kadın buluşmasında, CHP iktidarında hayata geçecek projeler ve çözüm önerileri paylaşıldı.
15.06.2022Ege
81 ile düğün, nişan, asker uğurlaması genelgesi!
81 ile düğün, nişan, asker uğurlaması genelgesi!İçişleri Bakanlığından düğün, nişan, asker uğurlaması etkinlikler için “Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma” uyarısı geldi.
10.06.2022Gündem
Erdoğan adaylığını açıkladı ve Kılıçdaroğlu’na seslendi: Cesaretin varsa sen de açıkla
Erdoğan adaylığını açıkladı ve Kılıçdaroğlu’na seslendi: Cesaretin varsa sen de açıklaCumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes 2022 tatbikatının ardından İzmir Gaziemir’de düzenlenen AK Parti İl Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldı.
10.06.2022Siyaset
Altıeylül’de kimse yalnız değil!
Altıeylül’de kimse yalnız değil!Başkan Hasan Avcı, “Geçen yıl 6, bu yılın ilk 5 ayında 6 milyon liralık sosyal destek verdik. Yardımda bulunacağımız vatandaşlarımızı muhalefetle tespit ediyoruz. İhtiyaç sahibinin siyasetçisi olmaz” dedi
8.06.2022Ege
Erman Öner yazdı: Budapeşte'den Verona'ya bir İtalya turu masalı
Erman Öner yazdı: Budapeşte'den Verona'ya bir İtalya turu masalıGiro d’Italia, diğer bir deyişle İtalya Bisiklet Turu... Parkurlar öylesine zorludur ki, 1914’te her etapta ortalama 18 saat sele üstünde geçiren 81 bisikletçiden yalnızca sekizi yarışı tamamlayabilmiştir. Aynı zamanda ilk ve tek kadın bisikletçiyi bünyesinde barındıran Büyük Tur da Giro’dur...
5.06.2022Diğer
Dünya Bisiklet Günü'nde Bakan Kasapoğlu'ndan veledrom müjdesi
Dünya Bisiklet Günü'nde Bakan Kasapoğlu'ndan veledrom müjdesiGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nü sporcular ile bisiklet sürerek kutladı. Bisikletin tabana yayılması noktasında önemli atılımlara imza attıklarını kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Bisiklet sporunu teşvik etme ve bu anlamda sporcularımızı destekleme yönünde yoğun çabalarımızı var” dedi. Türkiye’nin ilk olimpik veledromu inşaatının tamamlandığını kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Önümüzdeki günlerde bu önemli tesisin açılışını yapacağız." açıklamasında bulundu.
3.06.2022Gündem
Bakan Kasapoğlu: Bisiklet sporunun tabana yayılması adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz
Bakan Kasapoğlu: Bisiklet sporunun tabana yayılması adına çalışmalarımızı sürdüreceğizGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nü sporcular ile bisiklet sürerek kutladı. Bisikletin tabana yayılması noktasında önemli atılımlara imza attıklarını kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Bisiklet sporunu teşvik etme ve bu anlamda sporcularımızı destekleme yönünde yoğun çabalarımızı var” dedi.
3.06.2022Haberler
Kılıçdaroğlu: Hapislerden korksaydık sizin gibi olurduk
Kılıçdaroğlu: Hapislerden korksaydık sizin gibi olurdukCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelik eleştirileriyle ilgili, "Birisi beni hapse göndermekle tehdit etmiş. Sizin feriştahınız gelse bize diz çöktüremez. Siz kimsiniz? Eğer biz hapislerden korksaydık bu kadar cesur olmazdık. Hapislerden korksaydık sizin gibi olurduk. Dün tükürdüğümüzü bugün yalamayız biz" dedi.
31.05.2022Siyaset
‘Yeni merkez-yerel dengesi kuracağız’
‘Yeni merkez-yerel dengesi kuracağız’CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Belediye Başkanları Çalıştayı’nın sonuç bildirgesini açıkladı. Torun, “Türkiye’de yeni bir merkez-yerel dengesinin kurulacağını vadediyoruz” dedi.
30.05.2022Siyaset
Çankırı da, ‘Spor aşkı engel tanımaz’ dedi
Çankırı da, ‘Spor aşkı engel tanımaz’ dediAK Parti İzmir Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen “Spor Aşkı Engel Tanımaz” Özel Eğitim Okullarına Spor Malzemesi Dağıtım Töreni’ne katıldı.
30.05.2022Ege
Osmanlının modernleşmesinde Sultan  II. Abdülhamid’in rolü
Osmanlının modernleşmesinde Sultan II. Abdülhamid’in rolüBilimsel toplantı düzenlemenin güçlüğü, tüm üniversite kamuoyunca bilinen bir gerçektir. Bunun ötesinde, değerli bilim insanlarının bir araya geldiği bu toplantılardaki konuşmaların, dile getirilen görüşlerin ve sunulan bildirilerin, kayıtlarının deşifresi, tasnif edilmesi, editasyon işlemlerinden sonra kitaplaştırılması çok daha büyük emek isteyen bir çalışmadır. O yüzden, yayını için kaynak bulma sorunu da aşılarak, bunun başarılması durumunda ortaya konulan eserin değeri de o denli katlanır.
25.05.2022Gündem
Gümüşlük’te ‘mavi’ endişe
Gümüşlük’te ‘mavi’ endişeTemiz deniz ve diğer kriterler nedeniyle mavi bayrak sahibi olan Bodrum, Gümüşlük Halk Plajı’ndan bu unvanın alındığı iddia edildi. TÜRÇEV’in son listesine göre, Gümüşlük Çayıraltı Plajı hâlâ mavi bayrak sahibi ancak yakınındaki Bölme Plajı’nda kirlilik limiti aşıldı.
21.05.2022Gündem
Mezar taşlarında 'karekod' dönemi
Mezar taşlarında 'karekod' dönemiDünya’da sadece Japonya’nın başkenti Tokyo’da uygulanan sistem Adıyaman'da da uygulanmaya başladı. Mezar taşlarına eklenen karekodla vefat eden kişinin, fotoğraf, video ve çeşitli bilgileri yer alıyor.
18.05.2022Haberler
Mezar taşlarında 'karekod' dönemi! Tokyo'dan sonra Adıyaman'da başladı
Mezar taşlarında 'karekod' dönemi! Tokyo'dan sonra Adıyaman'da başladıDünya’da sadece Japonya’nın başkenti Tokyo’da uygulanan sistem Adıyaman'da da uygulanmaya başladı. Mezar taşlarına eklenen karekodla vefat eden kişinin, fotoğraf, video ve çeşitli bilgileri yer alıyor.
18.05.2022Gündem
Hollanda'da çayırda otlayan ineklerin çevreye zarar verip vermediği incelenecek
Hollanda'da çayırda otlayan ineklerin çevreye zarar verip vermediği incelenecekÜlkenin kuzeyindeki Overijssel Bölge Mahkemesi'nin, ineklerin çayıra çıkması ve toprağa dışkılamasının azot salımına yol açtığı ve bunun izne tabi olması gerektiği yönündeki kararı çiftçilerde endişeye yol açtı.
16.05.2022Dünya
ÖZEL - Berna Gözbaşı açıkladı! Kayserispor'da transfer müjdesi, Hikmet Karaman'la yeni sözleşme sinyali
ÖZEL - Berna Gözbaşı açıkladı! Kayserispor'da transfer müjdesi, Hikmet Karaman'la yeni sözleşme sinyaliF.Bahçe ve Beşiktaş’ın ardından Trabzonspor’u da eleyerek Ziraat Türkiye Kupası’nda finale yükselen Yukatel Kayserispor’un Başkanı Berna Gözbaşı çıtayı yükseğe koydu. Yol haritasını Milliyet’e anlatan sarı-kırmızılıların 1 numarası, “Gelecek sezon hedefimiz kesinlikle ilk 5 olacak. Avrupa’da yer alan ve hep bu bantta tutunan bir takım olmak istiyoruz” diye konuştu.
15.05.2022Kayserispor

Benzer Haber Etiketleri

Yerel Yönetimler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.