İmar

İmar

Son dakika imar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan imar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan imar haber sayfamızda...

İmar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.318 imar haberi bulunmuştur.
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi Türkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Cem Özdemir, Almanya'da Tarım Bakanı oldu
Cem Özdemir, Almanya'da Tarım Bakanı olduAlman medyası, Yeşiller Partisi eski Eş Başkanı Cem Özdemir'in Almanya'da kurulan yeni hükümetin Tarım Bakanı olarak görev alacağını yazdı.
26.11.2021Dünya
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
KOBİ yatırımlarına 25 milyon $ kredi
KOBİ yatırımlarına 25 milyon $ krediAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), sürdürülebilirlik için yatırım yapmak isteyen uygun şirketlere kullandırılması amacıyla Garanti BBVA Leasing iş birliğinde 25 milyon dolarlık kredi desteği sunuyor.
23.11.2021Ekonomi
‘Sürekli mahkemeye gidilmez’
‘Sürekli mahkemeye gidilmez’20 yıllık belediye başkanlığı tecrübesiyle Abdül Batur, şimdi de Konak’ı dönüştürmek için uğraşıyor.
22.11.2021Ege
İzmir'de yan binada kayma iddiasında arsa sahibi: Temele çok girmişler
İzmir'de yan binada kayma iddiasında arsa sahibi: Temele çok girmişlerİzmir’de temel kazısı sırasında yan binada kayma meydana geldiği iddiası üzerine belediye ekipleri, yeniden ölçüm çalışmalarına başladı. Kazı yapılan arsanın sahiplerinden olan, bitişikteki binalardan birinde de çocuğu oturan Necla Kırıntat, (55), “Temel kazıldıktan sonra çocuğumun oturduğu binanın temeline çok girmişler" dedi. Kırıntat, “Çocuğum tuvalete girdiğinde duvar boşluğundan seslerin geldiğini duyup hemen dışarı çıkmış ve çevredekilere de haber vermiş. Kontrol için çatıya çıktıklarında terastaki fayansların birbirinden ayrıldığını görmüşler" diye konuştu.
22.11.2021Gündem
Türkiye’de ören yerleri nasıl belirleniyor?
Türkiye’de ören yerleri nasıl belirleniyor?Ülkemizin sahip olduğu zengin kültür varlıklarının ören yeri olarak belirlenmesi, bu varlıkların tespit ve tescili mevzuatlar kapsamında ele alınıyor.
22.11.2021Arkeoloji
Beyoğlu kültür ve sanatın kalbi
Beyoğlu kültür ve sanatın kalbiBeyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız: “Beyoğlu sanatın kaynağıdır, merkezidir. Sinemanın zaten doğum yeridir. Aynı şekilde tiyatronun da öyle. Bu özelliği, yaptığımız ve yapacağımız projelerle daha da artacak. Beyoğlu iddiasını hep devam ettirecek”
22.11.2021Kültür Sanat
Hızlı trene finans onayı
Hızlı trene finans onayıAK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) Ispartakule - Çerkezköy Hızlı Tren Hattı Projesi finansman desteğini onayladığını bildirdi.
20.11.2021Ekonomi
Ispartakule-Çerkezköy Hızlı Tren Hattı Projesi'nin finansman desteği onaylandı
Ispartakule-Çerkezköy Hızlı Tren Hattı Projesi'nin finansman desteği onaylandıTBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasının (EBRD) Ispartakule-Çerkezköy Hızlı Tren Hattı Projesi finansman desteğini onayladığını bildirdi.
19.11.2021Ekonomi
Azerbaycan: Ermenistan'a anında karşılık vereceğiz
Azerbaycan: Ermenistan'a anında karşılık vereceğizAzerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Ermenistanlı siyasileri daha akılcı ve daha sorumluluk sahibi olmaya çağırdığını belirterek, "Ermenistan’ın uluslararası hukuka uygun davranmaması durumunda, Azerbaycan’a yönelik herhangi tehlikeli bir adım attığını sezersek hiç tereddüt etmeden gereken karşılığını veririz.” dedi.
17.11.2021Dünya
Ispartakule-Çerkezköy hızlı tren hattına 150 milyon euro kredi
Ispartakule-Çerkezköy hızlı tren hattına 150 milyon euro krediUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD), Ispartakule-Çerkezköy hızlı tren hattının inşası için Türkiye'ye 150 milyon euro kredi sağlayacağını duyurdu.
17.11.2021Ekonomi
Yeni ticaret merkezi
Yeni ticaret merkeziManisa Muradiye Organize Sanayi Bölgesi’ne içinde 142 iş yerinin bulunacağı ticaret merkezi yapılıyor.
16.11.2021Ege
Rum Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti ve Diyanet Meali
Rum Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti ve Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'in 30. suresi olan Rum Suresi toplamda 60 ayetten oluşur. Mekke döneminde inen Rum suresi, adını ikinci ayetten almaktadır. Okuması oldukça faziletli olan bu surede genel olarak kıyametten Allah'ın varlı ve birliğine inanmayan ve Kureyş kabilesinin İslâm’a karşı olumsuz tutumu ele almıştır. Rum Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, fazileti ve diyanet meali ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.11.2021Sureler
İ ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: İ Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
İ ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: İ Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebeklerine kavuşacağı günü bekleyen aileleri hamilelik döneminde isim telaşı sarıyor. Erkek bebek bekleyen anne ve baba adaylarının çocuklarına vereceği isim konusu kafalarını karıştırıyor. Hayatları boyunca taşıyacakları ismin en güzel ve en eşsiz olmasını istiyorlar. İsim konusunda derin araştırmaya giren çiftler anlamlarına da özellikle dikkat ediyor. Kulağa hoş gelen isimleri tercih eden ebeveynler keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, popüler ve modern çağa uygun isimler vermek istiyorlar. İ harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “İ ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.11.2021Bebek
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba adaylarının üzerine düşündüğü konulardan birisi de isimler. Erkek bebek bekleyen çiftler çocuklarına verecekleri isimlerin en güzel ve en eşsiz olmasını istiyor. Bu yüzden derin ve uzun soluk bir araştırma sürecine giriyorlar. İsimlerin kulağa hoş gelmesinin yanı sıra anlamları üzerinde düşünüyorlar. Bu dönemde karar vermekte zorlanan aileler yakınlarından fikir alıyor. Anne ve baba adayları çocuklarına verecekleri ismin keşfedilmemiş, duyulmamış, modern çağa uygun, popüler ve anlamlı olmalarına özen gösteriyor. B harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.11.2021Bebek
Ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştı
Ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştıKredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen, bugüne kadar fonun öz kaynakları ve hazine garantisiyle 667,6 milyar liralık ticari kredi hacmi için toplam 571,3 milyar lira kefalet sağladıklarını belirterek, "Söz konusu kefalet destekli paketlerimizden 498 bin 388 firmamız yararlandı." dedi.
13.11.2021Uzmanpara
Kredi Garanti Fonu kefaletiyle sağlanan ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştı
Kredi Garanti Fonu kefaletiyle sağlanan ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştıKredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen, bugüne kadar fonun öz kaynakları ve hazine garantisiyle 667,6 milyar liralık ticari kredi hacmi için toplam 571,3 milyar lira kefalet sağladıklarını belirterek, "Söz konusu kefalet destekli paketlerimizden 498 bin 388 firmamız yararlandı." dedi.
13.11.2021Ekonomi
İzmir Kemalpaşa'daki rüşvet operasyonuna 3 tutuklama
İzmir Kemalpaşa'daki rüşvet operasyonuna 3 tutuklamaİzmir'in Kemalpaşa ilçesinde düzenlenen operasyonda, rüşvet alıp verdikleri iddiasıyla gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen aralarında belediye çalışanlarının da olduğu 11 şüpheliden 3'ü tutuklandı.
13.11.2021Gündem
Beçin Kalesi Muğla'nın Neresindedir? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve Hikayesi
Beçin Kalesi Muğla'nın Neresindedir? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve HikayesiTarihi ve mimari özellikleri ile ön plana çıkan yapılar turistler tarafından yoğun ilgi gören yerler arasında gösterilmektedir. Bazı tarihi yapıların bulunduğu yerde bir arada olan başka yapılarda yer almaktadır. Böyle yapılardan biri de Beçin kalesinin yer aldığı Beçin antik kenti olarak ifade edilmektedir. Orta çağda kurulan bu kentte Beçin kalesinden başka yapılarda yer almaktadır. Peki, Beçin kalesi Muğla'nın neresindedir? Tarihi kalenin özellikleri ve hikayesi ne olmaktadır? İşte, Beçin kalesi hakkında bilinmesi gerekenler.
12.11.2021Eğitim
Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı'nın işletme hakkı 40 yıllığına verildi
Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı'nın işletme hakkı 40 yıllığına verildi Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı'nın işletme hakkının 40 yıl süreyle, 2 milyar 531 milyon lira bedelle en yüksek teklifi veren Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri AŞ'ye verilmesi kararlaştırıldı.
12.11.2021Ekonomi
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmaz
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmazÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Kanal İstanbul ile gündeme gelmeye çalışanların ne yazık ki bir tehdit dili kullandığına şahit oluyoruz. Bir bakıyorsunuz müteahhitler tehdit ediliyor, bir bakıyorsunuz devlet kurumları, bakanlık çalışanları, kurumların başındaki yöneticiler tehdit ediliyor, vatandaşlarımız tehdit ediliyor. Bu tehdit dilini kullananlar şunu çok iyi bilmelidir ki bu millet, bu tehditlere kulak asmaz, tehdit edenleri görüyor ve gereken cevabı da verecektir." dedi.
11.11.2021Ekonomi
Belediye çalışanlarının da gözaltında olduğu rüşvet operasyonu şüphelileri sorguda
Belediye çalışanlarının da gözaltında olduğu rüşvet operasyonu şüphelileri sorgudaİzmir'in Kemalpaşa ilçesinde düzenlenen operasyonda, rüşvet alıp, verdikleri iddiasıyla gözaltına alınan, 6'sı belediye çalışanı 11 kişinin jandarmadaki işlemleri sürüyor. Gözaltına alınan belediye çalışanlarının, İmar ve Şehircilik ile Yapı Kayıt Müdürlüğü'nde görevli İ.V., M.Ç., C.Y., A.Ö. ve Y.H. ile eski Yapı Kontrol Müdürü K.A. olduğu öğrenildi. Sorgularının ardından şüphelilerin adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.
10.11.2021Gündem
EBRD’den Türkiye’nin yeşil ekonomiye geçiş finansmanına destek
EBRD’den Türkiye’nin yeşil ekonomiye geçiş finansmanına destekAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Odile Renaud-Basso, bankanın Türkiye’nin yeşil ekonomiye geçişinin finansmanını desteklemeye hazır olduğunu belirtti.
10.11.2021Ekonomi
Bakan Kasapoğlu: "Bilecik'te faal sporcu sayımız 7  binlere geldi"
Bakan Kasapoğlu: "Bilecik'te faal sporcu sayımız 7 binlere geldi"Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "81 il, 922 ilçenin her bir karışı gözümüzün nuru, her bir insanımız başımızın tacıdır. Ülkemizin doğusu da bir batısı da bizim için bir. Bizim hikayemizde birlik var, kardeşlik var." dedi.
9.11.2021Diğer

Benzer Haber Etiketleri

İmar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.