İmar

İmar

Son dakika imar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan imar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan imar haber sayfamızda...

İmar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.034 imar haberi bulunmuştur.
Şişli'de boşaltılan binanın sahibi: Arkadaki inşaat 5 sene önce başladı...
Şişli'de boşaltılan binanın sahibi: Arkadaki inşaat 5 sene önce başladı...İstanbul Şişli’de kolonlarında çatlama ve eğilme olduğu gerekçesiyle boşaltılan apartmanın sahibi Faruk Güneş, "Bu arkada inşaat var. Bu inşaat 5 sene önce başladı. Normal yol seviyesinin 4 kat altına indiler. Büyükşehir'e, Şişli'ye müracaatımız oldu. Geldi inceleme yaptılar. Aşağıda perde beton yapmaları lazımken yapmadılar, masraftan kaçıp toprak döküp bıraktılar. O esnada bizim 9 tane binanın hepsinin arka tarafında çatlama oldu." dedi.
15.05.2021Gündem
Güvenli turizm için sürekli sertifika
Güvenli turizm için sürekli sertifikaKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, turizm tesislerinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tedbirleri içeren Güvenli Turizm Sertifika Programı’nın, TBMM gündeminde olan Turizmi Teşvik Kanunu kapsamındaki değişiklikle sürekliliğinin sağlanacağını söyledi.
14.05.2021Ekonomi
Zeytinburnu'nda çöken binanın bitişiğindeki bina yıkılacak
Zeytinburnu'nda çöken binanın bitişiğindeki bina yıkılacakİstanbul Zeytinburnu’nda geçtiğimiz perşembe günü çöken binanın çevresinde bulunan 4 bina, güvenlik amacıyla boşaltılmıştı. Ekiplerin incelemelerinin ardından bitişiğinde bulunan 6 katlı binanın bayram sonrası yıkılacağı öğrenildi.
10.05.2021Gündem
Bayındırlık Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'bayındırlık' Yanıtları
Bayındırlık Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'bayındırlık' YanıtlarıBir yerin kalkınması ve daha güzel hale gelmesi için yapılan yenilemelerin tamamına bayındırlık denir. Arapça kökenli bir sözcük olan bayındırlık ile eş anlamlı olan birçok sözcük var. Bu kelimelerin bazıları Türkçe iken, bazıları Farsçadan dilimize geçmiştir. ''Bayındırlık'' bulmaca cevabı nedir? Bayındırlık kelimesinin bulmacadaki yanıtlarını harf sayısına göre listeledik.
9.05.2021Eğitim
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesi'ne yaz aylarında başlanacağını bildirdi.
8.05.2021Haberler
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesi'ne yaz aylarında başlanacağını bildirdi.
8.05.2021Siyaset
Bakanlıktan teknoloji odaklı sanayi hamlesi için iş birliği
Bakanlıktan teknoloji odaklı sanayi hamlesi için iş birliğiSanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı çerçevesinde Bankanın sağladığı mevcut kapasite desteğinin kapsamının genişletilmesi konusunda anlaştı.
6.05.2021Teknoloji
Ekrem İmamoğlu  'Bulgur Palas'ta inceleme yaptı
Ekrem İmamoğlu 'Bulgur Palas'ta inceleme yaptıBulgur Palas'ta incelemelerde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "32 milyon lira teklif verdik buraya. Sudan ucuz" dedi.
5.05.2021Gündem
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile EBRD iş birliğini güçlendirecek
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile EBRD iş birliğini güçlendirecekAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.
5.05.2021Ekonomi
EBRD destekli 4300 MW yenilenebilir enerji
EBRD destekli 4300 MW yenilenebilir enerjiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) Türkiye’de 2009’dan bu yana özel sektör ağırlıklı olmak üzere 13 milyar euro’dan fazla yatırıma destek verdiğini belirterek, “Bu tutarın 6 milyar euro’dan fazla kısmı sürdürülebilir enerji, enerji ve kaynak verimliliği ile çevre alanlarına ayrıldı” dedi.
5.05.2021Ekonomi
Kilit tarih 1 Haziran
Kilit tarih 1 HaziranEnerji sektöründe ‘yeşil’ dönem 1 Haziran’da başlıyor. Tüketiciler 1 Haziran’dan itibaren yenilenebilir kaynaklardan üretilmiş enerjiyi kullanmayı seçebilecek. Elektrik üreticileri, enerjinin kaynağını belgeleyecek. Yeşil enerji kullandığını belgelemek, özellikle firmalara Avrupa’ya ihracatta rekabet üstünlüğü sağlayacak.
5.05.2021Ekonomi
Bakan Dönmez'den 'EBRD' açıklaması
Bakan Dönmez'den 'EBRD' açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) Türkiye'de 2009'dan bu yana özel sektör ağırlıklı olmak üzere 13 milyar avrodan fazla yatırıma destek verdiğini belirterek, "Bu tutarın 6 milyar avrodan fazla kısmı sürdürülebilir enerji, enerji ve kaynak verimliliği ile çevre alanlarına ayrıldı." dedi.
4.05.2021Ekonomi
İstanbul EBRD’nin yeşil şehirleri arasına girdi
İstanbul EBRD’nin yeşil şehirleri arasına girdiİstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) yeşil şehirler sürdürülebilirlik programına katıldı.
4.05.2021Ekonomi
'Bayındırlık' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Bayındırlık' Yanıtları
'Bayındırlık' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Bayındırlık' YanıtlarıBir yerin kalkınması ve daha güzel hale gelmesi için yapılan yenilemelerin tamamına bayındırlık denir. Arapça kökenli bir sözcük olan bayındırlık ile eş anlamlı olan birçok sözcük var. Bu kelimelerin bazıları Türkçe iken, bazıları Farsçadan dilimize geçmiştir. ''Bayındırlık'' bulmaca cevabı nedir? Bayındırlık kelimesinin bulmacadaki yanıtlarını harf sayısına göre listeledik.
3.05.2021Eğitim
'Bayındır' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Bayındır' Yanıtları
'Bayındır' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Bayındır' YanıtlarıSadece mekanlar ve çeşitli yapılar için kullanılan bayındır kelimesi, gelişmiş, düzenlenmiş yer anlamına gelir. 19. yüzyılın ilk çeyreğinde literatüre girmiş olan bu sözcük, bulmacalarda da sıklıkla sorulan sorula arasında yer alıyor. Bayındır kelimesine verilebilecek en kısa cevap 4, en uzun cevap ise 8 harflidir. Merak edenler için bulmacada bayındır kelimesinin yanıtlarını harf sırasına göre listeledik.
3.05.2021Eğitim
'Türkiye'nin ekonomisi dinamik ve dirençli'
'Türkiye'nin ekonomisi dinamik ve dirençli'Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Odile Renaud-Basso, "Bizim için en cesaret verici olan şey, Türkiye'de özel sektörün son derece dinamik olması. Türkiye'nin çok geniş ve güçlü bir tüketici temeline sahip olması ve hızlıca yeniden büyüme kapasitesi, ekonomisinin direnç unsurları arasında yer alıyor." dedi.
3.05.2021Uzmanpara
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul Projesi'nde çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Kanal İstanbul'un ilk köprüsünün temelini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte haziranda atacağız. Diğer köprülerin de imalatlarına devam ediyoruz. 2021, Kanal İstanbul için önemli bir yıl olacak. Hedefimiz ihalelerimizi yapıp çalışmalara tam gaz başlamak." dedi.
30.04.2021Ekonomi
Her şey bu arabayla başladı! Binanın önüne çekip yıkımı engellemek istedi
Her şey bu arabayla başladı! Binanın önüne çekip yıkımı engellemek istediSon dakika gelen habere göre; Silivri'de bir kişi, yıkımına karar verilen 2 katlı binanın kendisine ait olduğunu iddia ederek yıkıma engel olmaya çalıştı. İşte haberin ayrıntıların...
28.04.2021Gündem
26 yıllık Uydukent sorununa neşter!
26 yıllık Uydukent sorununa neşter!Kuşadası Belediyesi, Uydukent Sitesi’ni, 1/1000’lik uygulama imar planına dahil etti. Projeyle, bölgede peyzaj çalışmalarının da yapılacağı dile getirildi
27.04.2021Ege
Kentsel dönüşümde İzmir sınıfta kaldı!
Kentsel dönüşümde İzmir sınıfta kaldı!İzmir İş Dünyası Derneği (İZİD) Başkanı Feyyaz Sungur, İzmir için kaçınılmaz olan kentsel dönüşüm uygulamalarının bir an önce tamamlanması gerektiğini söyledi.
26.04.2021Ege
Bankalar 1.6 miyar dolar finansman sağladı
Bankalar 1.6 miyar dolar finansman sağladıTürkiye'de geçen yıl Hazine garantisiyle sağlanan kredilerin toplamı 2 milyar 225 milyon doları bulurken, bu kaynağın çoğu kamu bankalarınca alındı.
25.04.2021Uzmanpara
Kamu bankaları 1 milyar 678 milyon dolarlık finansman sağladı
Kamu bankaları 1 milyar 678 milyon dolarlık finansman sağladıTürkiye'de geçen yıl Hazine garantisiyle sağlanan kredilerin toplamı 2 milyar 225 milyon doları bulurken, bu kaynağın çoğu kamu bankalarınca alındı.
25.04.2021Ekonomi
Bakan Kurum, Üsküdar'da kentsel dönüşüm alanlarını inceledi
Bakan Kurum, Üsküdar'da kentsel dönüşüm alanlarını incelediÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kirazlıtepe Mahallesi'nde çok önemli bir kentsel dönüşüm sürecini başlattıklarını, bu çerçevede 2 bin konutluk projenin ihale sürecini yürüttüklerini belirterek en son etabın ihalesinin de pazartesi günü yapılacağını kaydetti.
24.04.2021Haberler
Bakan Kurum, Üsküdar'da kentsel dönüşüm alanlarını inceledi
Bakan Kurum, Üsküdar'da kentsel dönüşüm alanlarını incelediÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kirazlıtepe Mahallesi'nde çok önemli bir kentsel dönüşüm sürecini başlattıklarını, bu çerçevede 2 bin konutluk projenin ihale sürecini yürüttüklerini belirterek en son etabın ihalesinin de pazartesi günü yapılacağını kaydetti.
24.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

EBRDbina6 katlı binayıkımÇevre ve Şehircilik Bakanı

İmar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.