İmha

İmha

Son dakika imha haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan imha gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan imha haber sayfamızda...

İmha

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 17.821 imha haberi bulunmuştur.
Gaz Basıncı Nedir, Nelere Bağlıdır? Kısaca Formülü Ve Örnekleri
Gaz Basıncı Nedir, Nelere Bağlıdır? Kısaca Formülü Ve ÖrnekleriFizik kanunları kapsamında madde 3 farklı hale sahiptir. Bunlardan biri katı hali, sıvı hale ve gaz hali olarak ön plana çıkar. Her biri beri kurallar ve sebeplere bağlı şekilde bu değişimi geçirir. Peki gaz basıncı nedir, nelere bağlıdır? Kısaca formülü ve örnekleri üzerine merak edilenler.
2.12.2021Eğitim
MSB kaynaklarından son dakika Dedeağaç açıklaması
MSB kaynaklarından son dakika Dedeağaç açıklamasıMilli Savunma Bakanlığı'nca (MSB), Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD), Dedeağaç üssüne askeri yığınak yapmasına ilişkin, "ABD'nin söz konusu sevkiyatları Atlantic Resolve Harekatı kapsamında yapılan faaliyetlerdir. Bu kapsamda çok büyük bir yığınaklama söz konusu değil. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz" açıklaması yapıldı.
30.11.2021Gündem
Fil Suresi Okunuşu ve Türkçe Anlamı: Elemtera Suresi Arapça Yazılışı, Tefsiri, Fazileti ve Diyanet Meali
Fil Suresi Okunuşu ve Türkçe Anlamı: Elemtera Suresi Arapça Yazılışı, Tefsiri, Fazileti ve Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'in 105. suresi olan Fil Suresi toplam 5 ayetten oluşur. Namaz sureleri arasında yer alır. Okuması oldukça faziletli olan Fil Suresi Kabe'yi yıkmak isteyen Ebrehe'nin fillerle hücumunu konu edindiği için bu adı almıştır. Halk arasında elemtera suresi olarak da bilinir. Sıkıntıdan kurtulmak isteyen kişilerin genellikle okuduğu ve ezberlediği dualardandır. Fil Suresi Okunuşu ve Türkçe Anlamı içeriğimizden elemtera suresi Arapça yazılışı, tefsiri, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.
30.11.2021Sureler
Son dakika! Irak'ın kuzeyinde PKK'ya ait mağara kullanılamaz hale getirildi
Son dakika! Irak'ın kuzeyinde PKK'ya ait mağara kullanılamaz hale getirildiKomandolar, Irak'ın kuzeyinde terör örgütünün sözde bölge sorumluları tarafından kullanılan mağarayı ele geçirdi. Aralarında M-16 piyade tüfeklerinin de bulunduğu silah ve çok sayıda mühimmatın ele geçirildiği mağaraya ait görüntüler dikkat çekerken, mağara komandolar tarafından kullanılamaz hale getirildi.
28.11.2021Gündem
Koca: Molnupiravir 1 ay içinde piyasada
Koca: Molnupiravir 1 ay içinde piyasadaSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 ilacı Molnupiravir'in Türkiye'de bir ay içinde piyasaya çıkmış olacağını söyledi. Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) için "revize" sinyali veren Koca, sağlıkta şiddet yasasının sahada şiddeti önlemede yeterli olmadığını söyledi
27.11.2021Gündem
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdı
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdıTürkiye’nin ilk milli ve özgün SİHA’sı Bayraktar TB2, 400 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.
26.11.2021Haberler
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdı
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdıTürkiye’nin ilk milli ve özgün SİHA’sı Bayraktar TB2, 400 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.
26.11.2021Teknoloji
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: İlk kez yerli motorla teslimi gerçekleşecek
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: İlk kez yerli motorla teslimi gerçekleşecekTBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşların 2022 yılı bütçeleri üzerindeki görüşmelere başlandı. Oktay açıklamasında, “2022 yılında zırhlı araçların ilk kez yerli motorla teslimi gerçekleştirilecektir. 2022’de HİSAR O+ kızılötesi güdümlü füze teslimatları tamamlanacak, SUNGUR portatif alçak irtifa hava savunma füzesi, AKYA harp torpidosu, MAM-T ve ATMACA teslimatlarına başlanacak. 1500 beygirlik ilk motorumuz BATU’nun ateşlemesi başarıyla gerçekleştirilmiş ve testlerine başlanmıştır.” dedi.
26.11.2021Siyaset
2 kardeşi hayattan koparmıştı! PKK'nın sığınağından aynı mühimmat çıktı
2 kardeşi hayattan koparmıştı! PKK'nın sığınağından aynı mühimmat çıktıTunceli'de 'Eren Kış-6 Mercan Dağları' operasyonu kapsamında terör örgütü PKK'nın kullandığı çok sayıda sığınak ve içerisinde mühimmat ile yaşam malzemeleri bulundu. Sığınaklarda ayrıca, 2018 yılında 8 yaşındaki Ayaz ve 4 yaşındaki Nupelda Güloğlu kardeşlerin yaşamını yitirmesine sebep olan el yapımı patlayıcının içine yerleştirilen 40 milim bomba atar mühimmatla aynı olan bir adet bomba atar mühimmatı da bulundu.
25.11.2021Haberler
2 kardeşi hayattan koparmıştı! PKK'nın sığınağından aynı mühimmat çıktı
2 kardeşi hayattan koparmıştı! PKK'nın sığınağından aynı mühimmat çıktıTunceli'de 'Eren Kış-6 Mercan Dağları' operasyonu kapsamında terör örgütü PKK'nın kullandığı çok sayıda sığınak ve içerisinde mühimmat ile yaşam malzemeleri bulundu. Sığınaklarda ayrıca, 2018 yılında 8 yaşındaki Ayaz ve 4 yaşındaki Nupelda Güloğlu kardeşlerin yaşamını yitirmesine sebep olan el yapımı patlayıcının içine yerleştirilen 40 milim bomba atar mühimmatla aynı olan bir adet bomba atar mühimmatı da bulundu.
25.11.2021Gündem
Cinsel içerikli çikolata üretimi yapan imalathaneye baskın
Cinsel içerikli çikolata üretimi yapan imalathaneye baskınKayseri’de yasa dışı cinsel içerikli çikolata üretimi yapan imalathaneye baskın düzenlendi. Yaklaşık 10 milyon TL değerinde çikolata, bal ve sildenafil maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.
25.11.2021Gündem
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Son dakika... Eren Kış-8 operasyonu başlatıldı
Son dakika... Eren Kış-8 operasyonu başlatıldıİçişleri Bakanlığınca Eren Kış-8 Ömeryan Şehit Güvenlik Korucusı Abdullatif Emen Operasyonu başlatıldı. Operasyonda, Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 670 personel görev alıyor.
25.11.2021Gündem
Şehit Esma Çevik'in Babası Hüseyin Akgül: Kesinlikle uzlaşmayacağız
Şehit Esma Çevik'in Babası Hüseyin Akgül: Kesinlikle uzlaşmayacağız Sultangazi'de, Şehit Esma Çevik'in babasının oturduğu evin penceresine asılan Türk bayrağını çekerek yere atan kadının 'Kişinin hatırasına hakaret' suçuyla yargılandığı dava sonrası açıklama yapan Hüseyin Akgül, "Kesinlikle uzlaşmayacağız. O şehitlere ben nasıl hesap vereceğim" dedi.
24.11.2021Gündem
Tunceli'de Eren-6 Kış operasyonu! 9 sığınak imha edildi
Tunceli'de Eren-6 Kış operasyonu! 9 sığınak imha edildiTunceli kırsalında devam eden Eren-6 Kış operasyonunda terör örgütünün kullandığı 9 sığınak ile mühimmat ve yaşam malzemeleri imha edildi.
24.11.2021Gündem
ABD'den biyolojik silah açıklaması! Tehdit sürüyor
ABD'den biyolojik silah açıklaması! Tehdit sürüyorABD'nin Silahların Kontrolü ve Uluslararası Güvenlik Müsteşarı Büyükelçi Bonnie Denise Jenkins, 1972'de imzalanan Biyolojik Silahlar Sözleşmesi'nin son 20 yıldır yok sayıldığını ve biyolojik silah tehdidinin sürdüğünü söyledi.
22.11.2021Dünya
MSB: Libya sahilinde 2'nci Dünya Savaşı'ndan kalan mayın imha edildi
MSB: Libya sahilinde 2'nci Dünya Savaşı'ndan kalan mayın imha edildiMilli Savunma Bakanlığı, Libya'nın Homs sahilinde 2'nci Dünya Savaşı'ndan kaldığı tahmin edilen mayının, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Sualtı Savunma (SAS) timleri nezaretinde Libya'lı askerler tarafından imha edildiğini açıkladı.
22.11.2021Gündem
Dünyaya çok net Türkiye mesajı: Vazgeçmemiz mümkün değildir!
Dünyaya çok net Türkiye mesajı: Vazgeçmemiz mümkün değildir!Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk halkının, Türkiye'nin garantörlüğünden vazgeçmesinin mümkün olmadığını ifade etti.
21.11.2021Dünya
Riske girmeden bombayı imha edebiliyor! İlk kez kullanıldı
Riske girmeden bombayı imha edebiliyor! İlk kez kullanıldıKonya'da savunma sanayisinin ana yüklenici firmalarından MPG Makine AŞ, el yapımı patlayıcıların (EYP) tespit ve imhası için robotik kol sistemi geliştirdi.
21.11.2021Teknoloji
'Hayalet ağ' dalış turizmi için batırılan vapuru kapladı
'Hayalet ağ' dalış turizmi için batırılan vapuru kapladıİzmir'in Karaburun ilçesinde, dalış turizmi için yapay resif uygulamasıyla batırılan "9 Eylül Vapuru" dev hayalet ağ ile kaplandı.
21.11.2021Ekonomi
Son dakika haberleri... Rusya Bayraktar TB2 için zamanı geri sarıyor!
Son dakika haberleri... Rusya Bayraktar TB2 için zamanı geri sarıyor!Putin'in haftalar önce ilk kez dillendirdiği S-550'nin hedefi belli oldu, Rus medyası Bayraktar TB2 hezimetlerinin ardından Sovyetler Birliği döneminde sonlandırılan hava savunma sisteminin yeniden üretileceğini bildiriyor.
20.11.2021Dünya
7 ayda 831 terörist etkisiz hale getirildi
7 ayda 831 terörist etkisiz hale getirildiKomandolar, Pençe serisi harekatlar kapsamında 7 ay içinde 831 teröristi etkisiz hale getirdi. Harekatlara yönelik paylaşılan yeni görüntülerde zorlu arazide komandoların ilerleyişi dikkati çekti.
20.11.2021Haberler
Son dakika...  7 ayda 831 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... 7 ayda 831 terörist etkisiz hale getirildiKomandolar, Pençe serisi harekatlar kapsamında 7 ay içinde 831 teröristi etkisiz hale getirdi. Harekatlara yönelik paylaşılan yeni görüntülerde zorlu arazide komandoların ilerleyişi dikkati çekti.
20.11.2021Gündem
Son dakika! Bakanlık duyurdu: 9 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi
Son dakika! Bakanlık duyurdu: 9 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildiMilli Savunma Bakanlığı, 3'ü Pençe Kaplan, 2'si Barış Pınarı, 4'ü Zeytin Dalı bölgelerinde olmak üzere toplam 9 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
19.11.2021Gündem
Tunceli’de teröristlerin kullandığı 7 sığınak imha edildi
Tunceli’de teröristlerin kullandığı 7 sığınak imha edildiTunceli’nin Mazgirt ve Hozat ilçelerinde düzenlenen operasyonda, teröristlerce kullanıldığı belirlenen 7 sığınak kullanılamaz hale getirildi.
19.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İmha ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.