İmplant

İmplant

Son dakika implant haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan implant gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan implant haber sayfamızda...

İmplant

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 544 implant haberi bulunmuştur.
Kafa travmasına beyin implantı! Unutkanlık azaldı
Kafa travmasına beyin implantı! Unutkanlık azaldıABD’de Stanford Üniversitesi’ndeki araştırmacıların kafa travması geçiren kişilerin yeniden işlev görmesine yardımcı olmak için geliştirdiği beyin uyarma implantının denemelerde başarılı olduğu açıklandı.
6.12.2023Dünya
Çekilen, çürüyen dişi yeniden çıkarttı! Bu ilacın tek dozu bile yetiyor
Çekilen, çürüyen dişi yeniden çıkarttı! Bu ilacın tek dozu bile yetiyorArtık çürüyen ya da çekilen dişlerin yerini protez ya da implant dişlerle telafi etmek zorunda kalmayabilirsiniz. Üstelik bunun için tek doz ilaç yetebilecek. Japonya'daki Kyoto Üniversitesi'nde yapılan yeni bir çalışma, diş eksikliği sorunu yaşayan birçok kişi için umut olacak türden.
Barkod teknolojisi karekoda dönüşüyor
Barkod teknolojisi karekoda dönüşüyorGünümüzde Türkiye’de üretilip satışa sunulan veya yurtdışından ithal edilen ticari ürünlerin iç pazarda kolaylıkla dolaşımının sağlanması ya da ihracat amacıyla farklı ülkelere gönderilen ürünlerin takibinin yapılabilmesi, GS1 Türkiye’nin sunduğu barkod hizmetiyle gerçekleşiyor.
13.10.2023Ekonomi
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye CevaplarıA Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023Oyun
Kelime Gezmece Cevapları 2023: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları Nelerdir?
Kelime Gezmece Cevapları 2023: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları Nelerdir?Kelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.09.2023Oyun
İşitme kaybına 'biyonik kulak' çözümü! 'Ameliyatla tamamen düzeliyor'
İşitme kaybına 'biyonik kulak' çözümü! 'Ameliyatla tamamen düzeliyor'Günümüzde birçok kişi işitme kaybından muzdarip şekilde hayatına devam ediyor. Oysa günlük hayatı zorlaştıran bu rahatsızlık uygun müdahalelerle tamamen düzeltilebiliyor. İşte 'koklear implant' (biyonik kulak) ameliyatı ile ilgili bilinmesi gerekenler...
16.09.2023Genel Sağlık
Meme estetiğinde ideal ölçüye odaklanın
Meme estetiğinde ideal ölçüye odaklanınMeme estetiği operasyonlarına bakış her geçen gün gelişiyor ve değişiyor. Meme büyütme ameliyatında gerçeklikten uzaklaşmamak ve ideal ölçünün yakalanması önemli.
2.09.2023Pazar
Periyodik Tablo ve Cetveli: Periyodik Sistemde Kaç Tane Element Vardır? Periyodik Tablo ve Sıralaması Nasıldır?
Periyodik Tablo ve Cetveli: Periyodik Sistemde Kaç Tane Element Vardır? Periyodik Tablo ve Sıralaması Nasıldır?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
26.08.2023Eğitim
Sosyal medyada görünene aldanmayın! Güzellik için yapılan diyetler sağlığınızı bozuyor
Sosyal medyada görünene aldanmayın! Güzellik için yapılan diyetler sağlığınızı bozuyorHayatımıza hızla giren sağlıklı beslenme trendleri ve diyetler, sosyal medyada göründüğü kadar güzel sonuçlar vermeyebiliyor. Güzellik algısının dayattığı dış görünüş modeli sağlıksız bireylerin artmasında önemli rol oynuyor.
24.08.2023Genel Sağlık
İşitme kaybı için 2 milyon tarama
İşitme kaybı için 2 milyon taramaİşitme kaybı çocuklar için büyük bir risk! Öyle ki yılda 1.800 yenidoğan implanta ihtiyaç duyacak şekilde dünyaya geliyor. Sağlık Bakanlığı işitme taramalarında geçen yıl 2 milyon çocuğa ulaştı.
8.08.2023Gündem
Netanyahu’nun gelişi ‘kalp’ten erteleniyor
Netanyahu’nun gelişi ‘kalp’ten erteleniyorTürkiye’ye gelmesi beklenen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu önceki gece acilen kalp ameliyatına alınırken, seyahatlerinin de ertelendiği bildiriliyor. Geçen hafta fenalaşarak hastaneye kaldırılan Netanyahu’ya kalp tekip cihazı takılmıştı
24.07.2023Dünya
Van’da 36 yaşındaki hastaya bacak uzatma ameliyatı yapıldı
Van’da 36 yaşındaki hastaya bacak uzatma ameliyatı yapıldıLokman Hekim Van Hastanesi'nde sol bacağı doğuştan 9 santimetre kısa olan ve bu nedenle yürümekte zorlanan 36 yaşındaki Erdal Karaman ameliyat edildi.
11.07.2023Gündem
Cosmedica Dental Clinic: “Türkiye’nin Sağlık turizmindeki popülerliği, sürekli artıyor”
Cosmedica Dental Clinic: “Türkiye’nin Sağlık turizmindeki popülerliği, sürekli artıyor”Cosmedica Dental kurucusu Dr. Levent Acar, sağlık turizmindeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.
20.06.2023Advertorial
Etik tartışmaları alevlendirdi
Etik tartışmaları alevlendirdiKök hücreyle insan embriyosu üretilmesi etik tartışmaları gündeme getirdi. Türk bilim insanları, insan gelişimini incelemek bağlamında fırsat sunsa da bu çalışmanın insan üretme ya da klonlamada kullanılması halinde sorunlara yol açacağını belirtiyor.
17.06.2023Gündem
Boynuna takılan implant yemek borusunu yırtıp midesine düştü
Boynuna takılan implant yemek borusunu yırtıp midesine düştüKahramanmaraş'ta yaşayan Sultan Tıraş'a (40) boyun fıtığı nedeniyle takılan ve bir süre sonra yerinden çıkan implantlardan birisi yemek borusunu yırtarak midesine düştü.
13.06.2023Gündem
Felçli hastalarda Gert-Jan umudu!
Felçli hastalarda Gert-Jan umudu!İsviçre’de elektronik implant tedavisi sayesinde felçli olan Hollandalı Gert-Jan Oskam’ın ayağa kalkarak yürümesi, Türkiye’deki omurilik felçlileri için de umut oldu.
27.05.2023Gündem
Elon Musk'ın beyin çipi şirketi Neuralink'e insanlı deney için onay
Elon Musk'ın beyin çipi şirketi Neuralink'e insanlı deney için onayMusk beyin çipinin obeziteden otizme, depresyondan şizofreniye kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılabileceğini umuyor.
26.05.2023Dünya
Düşünceleriyle yeniden yürümeye başladı! Yıllardır adım atamıyordu, yeni yöntem başarılı oldu
Düşünceleriyle yeniden yürümeye başladı! Yıllardır adım atamıyordu, yeni yöntem başarılı olduFelçli Gert-Jan, beyin ve omurilik arasındaki iletişimi sağlayan 2 implant sayesinde sadece düşüncelerini kullanarak yeniden yürüdü. Gert-Jan, ‘Adım atma aklıma gelir gelmez bunu yapabiliyorum’ dedi.
26.05.2023Dünya
Felçli adam beyin implantı sayesinde 12 yıl sonra yürümeye başladı
Felçli adam beyin implantı sayesinde 12 yıl sonra yürümeye başladıFelçli olan Hollandalı Gert-Jan Oskam, İsviçre’de geliştirilen ve beyin ile omurilik arasında iletişimi sağlayan iki elektronik implantı içeren “dijital köprü” adlı proje sayesinde 12 yıl sonra yeniden yürümeye başladı.
25.05.2023Dünya
Görenler tanıyamadı! Linet'in son hali gündem oldu
Görenler tanıyamadı! Linet'in son hali gündem olduMüzik dünyasının güçlü seslerinden Linet, son görüntüsüyle sosyal medyada gündem oldu. Verdiği kilolarla dikkat çeken ünlü şarkıcı, yüzündeki büyük değişimle görenleri şaşırttı. Linet'in takipçileri ünlü sanatçıyı yorum yağmuruna tuttu.
16.05.2023Cadde
Bakan Varank TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi sonuçlarını açıkladı
Bakan Varank TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi sonuçlarını açıkladıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Söylenenin aksine üniversitelerimizin insan kaynağı kapasitesi, araştırma altyapıları kapasitesi hamdolsun günden güne gelişiyor. Artık dünya basınında Türk teknoloji girişimcilerinin başarılarıyla ilgili haberler görmek kimse için sürpriz değil" dedi. Varank törende, TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi sonuçlarını da açıkladı; ilk sırada ODTÜ, ikinci sırada Sabancı Üniversitesi, üçüncü sırada ise İstanbul Teknik üniversitesi yer aldı.
1.04.2023Ekonomi
Bakan Bilgin: Kemik içi implantta ödenen tutar 750 TL’ye çıkarıldı
Bakan Bilgin: Kemik içi implantta ödenen tutar 750 TL’ye çıkarıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kemik içi implantta her implant için 90 TL olarak ödenen tutarının 750 TL’ye çıkarıldığını açıkladı.
16.03.2023Ekonomi
'Dişçi' soyadlı sahte dişçiye gözaltı! Doktor değil kalfa çıktı
'Dişçi' soyadlı sahte dişçiye gözaltı! Doktor değil kalfa çıktıBağcılar'da implant yaptırmak isteyen Hatice D.(41), kendisini diş doktoru olarak tanıtan Orhan Dişçi (37) ile 40 bin liraya anlaştı. Ancak Orhan Dişçi, Hatice D.’nin dişine implant yaparken, sağlam olan dişlerine de zarar verdi. Orhan Dişçi’nin ruhsatsız muayenehane işlettiği, diş doktoru değil, diş protezciliği kalfalık belgesinin olduğu anlaşıldı.
13.03.2023Haberler
'Dişçi' soyadlı sahte dişçiye gözaltı! Doktor değil kalfa çıktı
'Dişçi' soyadlı sahte dişçiye gözaltı! Doktor değil kalfa çıktıBağcılar'da implant yaptırmak isteyen Hatice D.(41), kendisini diş doktoru olarak tanıtan Orhan Dişçi (37) ile 40 bin liraya anlaştı. Ancak Orhan Dişçi,  Hatice D.’nin dişine implant yaparken, sağlam olan dişlerine de zarar verdi. Orhan Dişçi’nin ruhsatsız muayenehane işlettiği, diş doktoru değil, diş protezciliği kalfalık belgesinin olduğu anlaşıldı.
13.03.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İmplant ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.