İmplant

İmplant

Son dakika implant haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan implant gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan implant haber sayfamızda...

İmplant

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 501 implant haberi bulunmuştur.
İngiliz sosyetesi ‘diş’ için geliyor
İngiliz sosyetesi ‘diş’ için geliyorTürkiye’nin sağlık turizmi başarısındaki güçlerden biri de ağız ve diş sağlığı hizmetleri. Özellikle Avrupa ülkeleri açısından bu alanda öne çıkan Türkiye’ye İngiliz jet sosyetesinin ilgisi çok büyük.
25.05.2022Ekonomi
D vitamini dişlerde çürük oluşumunu engelliyor
D vitamini dişlerde çürük oluşumunu engelliyorPandemiyle birlikte sağlığımız için çok daha önemli gelen D vitamini kullanımı, diş çürüklerinin engellenmesinde de önemli bir yere sahip. Diş Hekimi Doç. Dr. Fatıma Betül Baştürk, dişlerde çürük oluşumunun nasıl engellenebileceğini anlattı.
23.05.2022Genel Sağlık
Periyodik Tablo: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir? Periyodik Sistem ve Grup İsimleri
Periyodik Tablo: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir? Periyodik Sistem ve Grup İsimleriKimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
19.05.2022Eğitim
Kesilmek istenen bacağı Türkiye'de kurtarıldı
Kesilmek istenen bacağı Türkiye'de kurtarıldıBulgaristan'da geçirdiği trafik kazasında kopan sol bacağı dikildikten sonra enfeksiyon kapması sonucu kesilmesine karar verilen Zdravka Miteva Georgieva (42), Türkiye'de tedavi edildi.
16.05.2022Sağlık
Antalya’dan Japonya ve ABD’ye teknoloji ihracatı
Antalya’dan Japonya ve ABD’ye teknoloji ihracatıDesird Tasarım Ar-Ge, dünyada ilk kez üretilen ve kavisli rotalarda gidebilen manyetik asansör sistemini teknoloji ülkesi Japonya’ya ihraç edecek. 2013 yılından itibaren Amerika Petrol ve Gaz sektörü için yerli ve milli yüksek teknoloji ürünler ihraç eden şirket, aynı başarıyı Japonya’da da yakalamak istiyor.
10.05.2022Vitrin
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Doğuştan çift kulak mikrotia hastası Çınar'ın duyması için çağrı
Doğuştan çift kulak mikrotia hastası Çınar'ın duyması için çağrıAdana'da doğuştan kulak yokluğu olarak bilinen 'mikrotia' hastası 2 yaşındaki Çınar'ın annesi Sevgi Zorlu, oğlunun tedavisi için yardım çağrısı yaptı. Eşinde de bu hastalığın olduğunu belirten Zorlu, "Çınar, çift kulak mikrotia hastası ve cihazla sesleri ayırt edebiliyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) yapılacak ameliyat ile kulak kanalları açılmasını, yaşıtları gibi rahatlıkla duyarak kreşe, parklara gitmesini istiyorum" dedi.
2.05.2022Gündem
Dişçide taciz iddiası yargıda
Dişçide taciz iddiası yargıda İzmir’de diş hekimi olan İ.E. iddialara göre hastası olan H.K. isimli kadına cinsel içerikli mesajlar attı. Bunun üzerine H.K. savcılığa suç duyurusunda bulunurken, İ.E. hakkında ‘cinsel taciz’ suçundan 2 yıla kadar hapis cezasıyla dava açıldı. İ.E. ise mahkemede verdiği ifadede kendisine şantaj yapıldığını savundu.
16.03.2022Gündem
Meme büyütme estetiğinde doğru silikon seçimi nasıl yapılır?
Meme büyütme estetiğinde doğru silikon seçimi nasıl yapılır?Kadınlarda meme dokusunun büyüklüğü, genetik yapıdaki farklılıklara, kilo alıp verme sıklık ya da oranına, hamilelik ve emzirme durumlarına bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösterir. Memenin tüm bu faktörlere bağlı olarak yapısal yönden istenilenden küçük olması, sarkıklık göstermesi ya da şekil bozukluğuna sahip olması nedeniyle meme büyütme estetiği, cerrahi olarak gerçekleştirilebilir. Olmayan ya da kaybedilen meme dokusunun hacminin arttırılmasında meme büyütme estetiği yapılmaktadır. Tüm sorularımızı Dr. Leyla Arvas cevapladı;
16.03.2022Advertorial
Bir günde implant tedavisi mümkün mü?
Bir günde implant tedavisi mümkün mü?İmplantlar esas olarak eksik bir dişin olduğu boşluğa yerleştirilen yapay diş kökleridir. Diş implantları implant, abutment ve protez olmak üzere üç ayrı bölümden oluşurlar. Yapay diş kökü görevi gören, genellikle titanyumdan üretilen vida ve diş protezi arasındaki bağlantıyı abutment adı verilen bağlantı elemanı sağlar. İmplantların en önemli özellikleri doğal dişlere herhangi bir müdahalede bulunulmadan eksik diş boşluğuna yerleştirilmelidir. Eksik diş boşluğuna yerleştirilen yapay diş kökü gerçek diş kökü görevi üstlenir.
22.03.2022Genel Sağlık
Mentoplasti kararı öncesi bilmeniz gerekenler
Mentoplasti kararı öncesi bilmeniz gerekenlerÇene şekillendirme ameliyatı olarak bilinen mentoplasti, dengeli bir yüz görünümüne kavuşmak amacıyla uygulanan kozmetik bir prosedürdür. Çene yapısının bir implantla güçlendirilmesi ya da çene kemiğinin küçültülmesi yoluyla şekillendirilmesi mümkündür. Bu sayede hastanın yüzü ile uyumlu bir çene kontürü oluşturulabilmektedir . Siz de mentoplasti ameliyatı olmadan önce bilmeniz gerekenleri öğrenmek için Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op.Dr.Ahmet Alp anlattı.
1.03.2022Estetik
100 bin liraya anlaşarak diş tedavisi için gitti! Tüm hayatı kabusa döndü
100 bin liraya anlaşarak diş tedavisi için gitti! Tüm hayatı kabusa döndüAlmanya’da yaşayan Hatice Kuşdoğan, 100 bin liraya anlaşarak diş tedavisi için gittiği Kadıköy’deki klinikte iddiaya göre, yanlış tedavi uygulanınca hem dişlerinden hem de parasından oldu. Ağrılardan dolayı yemek yiyemez hale geldiğini söyleyen Kuşdoğan, diş hekiminden şikayetçi oldu.
16.02.2022Gündem
SMA nedir belirtileri neler? SMA ilaçlarını devlet mi karşılayacak? Resmi Gazete'de yayımlanan şartlar...
SMA nedir belirtileri neler? SMA ilaçlarını devlet mi karşılayacak? Resmi Gazete'de yayımlanan şartlar...SMA hastası binlerce çocuk için anne ve babaların feryatlarını uzun süredir duyuyoruz. Konuya ilişkin Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre SGK uygulama tebliğinde değişiklik yapılmasına ilişkin karar yayımlandı. Bu kararın yayımlanmasının ardından SMA hastası binlerce aile SGK, SMA ilaçlarını karşılayacak mı sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte o sorunun yanıtı...
9.02.2022Gündem
Resmi Gazete'de yayımlandı! SMA hastalığının tedavisinde yeni gelişme
Resmi Gazete'de yayımlandı! SMA hastalığının tedavisinde yeni gelişmeSMA hastalarının ilaç giderlerinin Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) tarafından karşılanması için aranan kriterlere ilişkin tebliğ, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.
8.02.2022Gündem
Meme kanserinde meme kaybına savaş açan tedavi: Neoadjuvan kemoterapi
Meme kanserinde meme kaybına savaş açan tedavi: Neoadjuvan kemoterapiMeme kanseri, günümüzde hayatı boyunca maalesef her 8 kadından 1'inde görülüyor. Geçmişte meme kanseri cerrahisinde memenin tamamı alınıyor, yani mastektomi uygulanıyordu. Ancak artık yöntemler ve durum çok farklı. Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Gürkan Yetkin, konuyla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.
Yaptıkları doktorları şoke etti! Ölümcül müdahale...
Yaptıkları doktorları şoke etti! Ölümcül müdahale...Marvel kahramanı Red Skull'a benzemek için kafasına boynuz taktırıp burnunu kestiren de var Kylie Jenner'a benzemek için dudağını vakumlayıp üst dudaklarını yapıştıranlar da... Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ercan Karacaoğlu, bu tür uygulamalar için, "Hayati tehlikelere sebep olabilir" uyarısında bulundu.
3.02.2022Dünya
15 yıl yanağındaki metal parçayı fark etmedi! "Mıknatısın çektiğini gördük"
15 yıl yanağındaki metal parçayı fark etmedi! "Mıknatısın çektiğini gördük"Erzincan'da diş tedavisi için gittiği hastanede 15 yıl sonra yanağında metal parçası olduğunu öğrenen Faik Akın (63), ameliyat edildi. Akın "15 yıl önce benzinli hızar ile çalışırken zincir koparak çeneme çarpmıştı. Parça yanağıma girmiş ve bunu fark etmemişim" dedi. Dr. Öğretim Üyesi Yakup Gülnahar da "Kontrol ettiğimiz de mıknatısın şişliği çektiğini gördük. Başarılı bir operasyon ile demir parçasını aldık. Hasta şu anda gayet iyi" diye konuştu.
23.01.2022Gündem
DEÜ öncülüğünde sağlıkta inovasyon
DEÜ öncülüğünde sağlıkta inovasyonDokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkı (DEPARK) yürütücülüğünde ve Dokuz Eylül Ulusal Sağlık Endüstrileri Derneği (DUSED) işbirliğinde geliştirilen Dokuz Eylül Ulusal Sağlık Endüstrilerinin İhracat ve Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi’nin (SURGE) tanıtımı yapıldı...
12.01.2022Ege
Estetik bir gülüş için turizm akımı!
Estetik bir gülüş için turizm akımı!IstaDental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Türkiye’nin estetik gülüş turizminde en fazla tercih edilen ülkelerinden biri olduğunu belirtti.
30.12.2021Vitrin
Diş implantları ile gerçek diş arasında bir fark var mı?
Diş implantları ile gerçek diş arasında bir fark var mı?Diş implantları, eksik dişleri tamamlamak için gelişmiş ve modern bir tedavidir. Diş implantları, boşluğu doldurmak için cerrahi olarak çeneye yerleştirilir. Eksik dişler sadece estetik bir sorun değildir. Diş implantlarının ağız sağlığınızı, yaşam kalitenizi ve dişlerinizin ömrünü uzatmak gibi bir dizi başka faydası da vardır. Peki, diş implantları, gerçek dişe ne kadar benziyor? Diş implantlarının faydaları nelerdir? Diş Hekimi Pertev Kökdemir anlattı.
21.12.2021Genel Sağlık
Dr. Hakan Ocak en iyi çene carrahı ödülünün sahibi oldu
Dr. Hakan Ocak en iyi çene carrahı ödülünün sahibi olduBaşarılı implant tedavileri ve gülüş tasarımlarıyla dikkat çeken, verdiği Osteobiol Lamina ve Straumann-Neodent Immediate İmplantoloji kurslarıyla adından sıkça söz ettiren Dr. Hakan Ocak, Azerbaycan’da düzenlenen Millionaire Concept Sağlık Ödülleri Organizasyonu’nda en iyi çene cerrahı ödülü kazandı.
13.12.2021Ege
Geçmeyen diz veya kalça ağrılarınız varsa...
Geçmeyen diz veya kalça ağrılarınız varsa...Ayaktayken vücudun bütün yükünü çeken, oturma, kalkma ve eğilme gibi eylemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan kalça ve diz eklemleri günlük hayatta en sık kullanılan vücut bölgeleri arasında yer alıyor. Bu nedenle diz ve kalça eklem problemleri yaşam kalitesini önemli oranda düşüren sorunlar olarak karşımıza çıkıyor.
2022 yılı estetik dünyasında bizi neler bekliyor?
2022 yılı estetik dünyasında bizi neler bekliyor?2021 yılında hiç olmadığı kadar yoğun bir estetik cerrahi talebine tanıklık ettik. Bunun başlıca sebebi korona döneminde evden çalışmanın yaygınlaşması ve tatil için ayrılan birikimlerin estetik operasyonlara kaydırılması oldu. Korona öncesi yoğun tempolu iş dönemlerinde kişilerin daha çok, ofis şartlarında kısa vakitlerde yapılan ve iyileşme dönemi ihtiyacı olmayan 'non-invazif' prosedürlere ilgisinin olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr Sarper Mete, 2022 yılında bizi güzellik sektöründe nelerin beklediği ile ilgili bilgi verdi.
11.11.2021Estetik
Görme engelli bir kadın beynine yerleştirilen implant sayesinde görmeye başladı
Görme engelli bir kadın beynine yerleştirilen implant sayesinde görmeye başladıÜç ülkeden bilim insanları, ortak çalışmayla 58 yaşındaki görme engelli bir kadının basit şekilleri görmesini sağladı. 3 ülkeden 3 bilim insanı, beyin implantı ile görme engelinin aşılması üzerinde çalıştı.
25.10.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

İmplant ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.