İnek

İnek

Son dakika inek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan inek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan inek haber sayfamızda...

İnek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.891 inek haberi bulunmuştur.
Y ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: Y Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
Y ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: Y Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Dünyada tarifi olmayan en güzel ve özel duygulardan birisi de anne ve baba olmak. Hamilelik döneminde aileye yeni katılacak birey için hazırlıklar önceden yapılmaya başlanır. Heyecan ve sevincin bir arada yaşandığı bu dönemde anne ve baba adaylarının isim konusu kafalarını kurcalar. Kız bebekleri için ebeveynler derin bir isim araştırma içerisine girer. Ömürleri boyunca çocuklarının taşıyacağı ismin en güzel ve en eşsiz olmasını isterler. Bunun için keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, modern isimleri vermek isterler. Y harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “Y ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.05.2022Bebek
Havanın temiz olması astımın kontrolüne yardımcı oluyor
Havanın temiz olması astımın kontrolüne yardımcı oluyorDenizli Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Zahide Alaçam, dünyada her yıl 400 binden fazla astıma bağlı ölüm olduğunu belirterek astım hastalığı hakkında bilgi verdi, astımı olan hastaların nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda önerilerde bulundu.
26.05.2022Sağlık
Koşer Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Koşer Gıda Örnekleri Nelerdir?
Koşer Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Koşer Gıda Örnekleri Nelerdir?Koşer, Musevi kurallarına göre hazırlanan yiyecek demektir. Dini inanca uygun olan gıdalar için koşer gıda adı verilmiştir. Museviler bu inanışa göre kesinlikle et ve süt ürünlerini birlikte tüketmezler. Geviş getiren hayvanların etlerini ise uygun kasaplar keserek temizlediklerinde tüketebilirler. Koşer gıda hakkında tüm detayları derledik.
25.05.2022Sözlük
65 yıllık baba mesleği! Paraya para demiyorlar
65 yıllık baba mesleği! Paraya para demiyorlarMuş’ta 1958 yılından bu yana eski kaşar peyniri üretimi yapan Rençber ailesi, mandıralarında ürettikleri eski kaşarları ülkenin dört bir yanına göndererek kent ekonomisine yılda 30 milyon lira katkı sağlıyor.
24.05.2022Haberler
65 yıllık baba mesleğini sürdüren kardeşler kente yılda 30 milyon lira katkı sağlıyor
65 yıllık baba mesleğini sürdüren kardeşler kente yılda 30 milyon lira katkı sağlıyorMuş’ta 1958 yılından bu yana eski kaşar peyniri üretimi yapan Rençber ailesi, mandıralarında ürettikleri eski kaşarları ülkenin dört bir yanına göndererek kent ekonomisine yılda 30 milyon lira katkı sağlıyor.
24.05.2022Ekonomi
Can dostlar için tartışılan karar
Can dostlar için tartışılan kararYargıtay’ın can dostlarla ilgili “ya terk et ya birlikte git” kararı tartışma yarattı. Hukukçular ve hayvan dostları, “Yarışan haklarda yaşam ve barınma hakkı, tahliye hakkından önce gelir” görüşünde.
22.05.2022Pazar
Portakal bahçeleri içinde  turizm
Portakal bahçeleri içinde turizmFinike’yle özdeşleşen portakal bahçeleri içinde kurulu doğal yaşam köyü TurkuazKöy’ün hikayesini kurucusu Celal Bülbül anlatıyor.
22.05.2022Pazar
Siyasal Bilgiler’de ‘İnek Duası’na soruşturma
Siyasal Bilgiler’de ‘İnek Duası’na soruşturmaAnkara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yaklaşık 90 yıldır kutlanan İnek Bayramı, tartışmalara neden oldu. Bayram kapsamında bir öğrencinin imam kılığında yaptığı İnek Duası’na gösterilen tepkilerden sonra Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, inceleme başlatıldığını duyurdu. İnek Duası’nın fakülte ve üniversite ilkeleriyle bağdaşmadığını belirten Rektörlük, “Hem disiplin hem de adli inceleme başlatıldı” dedi.
17.05.2022Eğitim
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
16.05.2022Eğlence
Hollanda'da çayırda otlayan ineklerin çevreye zarar verip vermediği incelenecek
Hollanda'da çayırda otlayan ineklerin çevreye zarar verip vermediği incelenecekÜlkenin kuzeyindeki Overijssel Bölge Mahkemesi'nin, ineklerin çayıra çıkması ve toprağa dışkılamasının azot salımına yol açtığı ve bunun izne tabi olması gerektiği yönündeki kararı çiftçilerde endişeye yol açtı.
16.05.2022Dünya
Toplanan inek sütü miktarı azaldı
Toplanan inek sütü miktarı azaldıTicari süt işletmeleri tarafından yapılan tereyağı üretimi yüzde 49,6, ayran üretimi yüzde 18,8, yoğurt üretimi yüzde 6,6 artarken; içme sütü üretimi yüzde 14, toplanan inek sütü miktarı yüzde 4, inek peyniri üretimi yüzde 1,7 azaldı.
11.05.2022Ekonomi
Balçığa saplanan ineği itfaiye kurtardı
Balçığa saplanan ineği itfaiye kurtardıManisa'nın Şehzadeler ilçesinde hayvan pisliğinin atıldığı bölgedeki balçığa saplanan inek, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
7.05.2022Haberler
Çiğ süt üretimi azaldı
Çiğ süt üretimi azaldıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020-2021 yılı çiğ süt üretim verilerini açıkladı.
6.05.2022Ekonomi
Nasıl vegan oldular?
Nasıl vegan oldular?İnek, koyun, kuzu, tavuk gibi hayvanların da yaşama hakkının olduğuna inanıyorlar.Sağlık açısından bir sorun yaşamadıklarını söylüyorlar. Tek sıkıntıları da vegan ürünlere ulaşmada yaşadıkları zorluklar
4.05.2022Gündem
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme Örnekleri
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme ÖrnekleriUzun, kısa, kolay, komik ve zorlayıcı halleri ile eğlendiren tekerlemeler “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Ölçülü ve kafiyeli olan tekerlemeler çocukların dil ve konuşma gelişimine katkıda bulunurken diksiyon için de ayrıca yararlıdır. Masal ve çocuk oyunlarının başında, aralarında ya da sonunda yer alırlar. Gerçek hayatla bağdaşmayan tekerlemelerin amacı şaşırtıcı etki oluşturmak ve hoş vakit geçirilmesine yardımcı olmaktır. Zor, uzun, diksiyon tekerleme örnekleri için “Uzun Tekerlemeler” içeriğimizden faydalanabilirsiniz.
3.05.2022Eğlence
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriTekerlemeler ölçülü ve basmakalıp sözlerdir ve genellikle masal, hikâye, bilmece ve halk tiyatrosu gibi edebi türlerde kullanılır. Masalların ve çocuk oyunlarının baş, orta ve sonunda söylenir. Çocukların dil ve konuşma gelişimine yardımcı olur. Kısa, kolay, zor ve uzun halleri ile eğlendirici özelliği bulunur. Kurmaca oldukları için genellikle yarı anlamlı ve anlamsızdırlar. Söylemesi kolay, kısa ve çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örnekleri için “Kolay Tekerlemeler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Eğlence
WhatsApp Grup İsimleri 2022: Arkadaş, Aile WP Grupları İçin En Güzel, İyi ve Komik İsimler
WhatsApp Grup İsimleri 2022: Arkadaş, Aile WP Grupları İçin En Güzel, İyi ve Komik İsimlerHayatımızda çok önemli bir yere sahip olan WhatsApp hiç şüphesiz en çok kullanılan iletişim araçlarından birisi haline geldi. Sosyal, özel ve iş yaşantımızın tam merkezinde yer alan WhatsApp üzerinden oluşturulan okul, iş, aile veya arkadaş grupları üzerinden gündelik yaşantımızı sürdürüyoruz. Arkadaş, aile, iş ve okul için oluşturulan WhatsApp gruplarında havalı, komik, ilgi çekici isimler bulmak bazen zor olabiliyor. Bu yüzden arkadaş, aile, iş, okul WhatsApp grupları için en güzel, iyi ve komik isimler nelerdir? ‘WhatsApp Grup İsimleri 2022’ içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Sosyalmedya
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
‘Peynirli sandviç Dünya’yı öldürüyor’
‘Peynirli sandviç Dünya’yı öldürüyor’Gazeteci Alex Renton’ın kitabına göre, çok masum görünen peynirli sandviç aslında Dünya’ya büyük zarar veriyor. Renton “Modern süt çiftçiliği iklimi bozan emisyonlara neden oluyor” dedi.
30.04.2022Dünya
Yetiştirici destekleri hesaplara yatırılıyor
Yetiştirici destekleri hesaplara yatırılıyorTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 1.6 milyar liralık destekleme ödemesini üreticilerin hesaplarına aktarmaya başladıklarını belirtti.
23.04.2022Ekonomi
Üreticilere destek ödemesi bugün başlıyor
Üreticilere destek ödemesi bugün başlıyorTarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, 5 farklı kalemde 1 milyar 602 milyon 683 bin 221 liralık destekleme ödemesinin bugünden itibaren T.C. kimlik numaralarına göre üreticilerine hesaplarına aktarılacağını bildirdi.
22.04.2022Ekonomi
Falda İnek Görmek Ne Demek? Kahve Falında İnek Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?
Falda İnek Görmek Ne Demek? Kahve Falında İnek Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?Dünya çapında en yararlı hayvanlardan biri olarak inek öne çıkar. Bu sebepten dolayı fallarda inek çıkması pek çok kişinin Merak ettiği konulardan biridir. Peki, falda inek görmek ne demek? Kahve falında inek şekli çıkması ne anlama gelir detayları ile derledik.
21.04.2022Kahve Falı
Üç Kuruş Kılıç kimdir, gerçek adı nedir? Hicaz rolünü oynayan Necip Memili nereli, kaç yaşında, eşi kim?
Üç Kuruş Kılıç kimdir, gerçek adı nedir? Hicaz rolünü oynayan Necip Memili nereli, kaç yaşında, eşi kim?Necip Memili, Çukur dizisindeki rolü ile son döneme damga vuran isimler arasında yer almıştı. Memili, Adana doğumlu ve eğitimini de Çukurova Üniversitesi'nde oyunculuk bölümünde tamamladı. Fenomen dizi Üç Kuruş'a ise Kılıç Hicar karakteri ile dahil oluyor. Peki, Kılıç Hicaz'ı oynayan Necip Memili boyu ve yaşı kaç?
10.04.2022Cadde
Aniden karar verip vegan oldular! Hızla yayılıyor, peki ya çocuklar?
Aniden karar verip vegan oldular! Hızla yayılıyor, peki ya çocuklar?Yalnızca bitkisel beslenmeyi seçen veganlar, hayvansal hiçbir ürünü tüketmiyor ve yaşamlarının her alanında da buna dikkat ediyor. Peki çocuklarını da vegan olarak yetiştiren aileler hata mı yapıyor? Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada tartışma yaratan ve tıp dünyasını bile ikiye bölen bu konudaki eleştirileri, veganlığı tercih eden uzmanlar ile bu yaşam biçimini benimseyenlere sorduk.
3.04.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İnek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.