İnme

İnme

Son dakika inme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan inme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan inme haber sayfamızda...

İnme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.538 inme haberi bulunmuştur.
Sabahları limonlu su içmek ne işe yarar? İşte Limonlu su içmenin faydaları...
Sabahları limonlu su içmek ne işe yarar? İşte Limonlu su içmenin faydaları...Limonlu su içmenin pek çok faydası bulunuyor. Limonlu su, insan sağlığı için faydalı iki bileşenden meydana geliyor. Antibakteriyel bir özelliğe sahip olan limonlu su, faydaları ile dikkat çekiyor. Limonlu suyun faydaları nelerdir? Gece limon suyu içmenin faydaları nelerdir? Pek çok aranan sorunun cevabını sizler için derledik.
10.05.2021Sağlık
13 haftalık hamile kadın koronavirüsü atlattıktan sonra inme geçirdi
13 haftalık hamile kadın koronavirüsü atlattıktan sonra inme geçirdiKoronavirüs atlattıktan bir hafta sonra inme geçiren 13 haftalık gebe kadın, telafisi mümkün olmayan yola girmesine ramak kala hastaneye yetiştirildi. Beyninde pıhtı attıktan sonra sağ tarafını hareket ettiremeyen ve konuşamayan Zehra Korada'nın beynindeki pıhtı Kartal Doktor Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nde yapılan ameliyatla alındı.  Ameliyatı yapan Doç.Dr. Erdem Gürkaş "İzolasyondan çıktıktan sonra 1 hafta sonra bu olayı geçirdi. Muhtemel kovidle alakalı bir hadise. Kovidle alakalı bir pıhtı atma olayı." dedi.
10.05.2021Gündem
İnkontinans Nedir, Neden Olur? İnkontinans Türleri, Çeşitleri Nelerdir?
İnkontinans Nedir, Neden Olur? İnkontinans Türleri, Çeşitleri Nelerdir?İnkontinans, yaşamı olumsuz etkileyen ama tedavisi olan idrar kaçırma hastalığıdır. İdrar kaçırma, insanların özgüvenini azaltır, yaşam kalitesini düşürür, günlük hayattan yaşamasına ve seksüel aktivitelerden kaçmasına neden olur. Sık görülen bu problem, yaşamı olumsuz yönde etkiler ama utanılan bir sağlık sorunu olduğu için insanlar genellikle doktora başvurmaya çekinirler. İnkontinans nedir ve neden olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.05.2021Sağlık
Felç' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'felç' Yanıtları
Felç' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'felç' YanıtlarıBulmacalarda kişilere çok farklı kelimeler soruluyor. Felç kelimesi de bulmaca çözen kişilerin karşılaştığı kelimelerden biridir. Felç kelimesinin bulmacada ki yanıtları kişiler tarafından özenli olarak araştırılıyor. Felç bulmaca yanıtları kişilerin en çok merak ettiği kelimelerden biridir. Felç bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada felç yanıtları hakkında detayları derledik.
5.05.2021Eğitim
Ftr Nedir? Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?
Ftr Nedir? Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon (FTR), kas ve iskelet yapısı ile ilgili hastalıkların tanısını koyar ve tedavi programını planlar. Çeşitli hastalıklara farklı tedavi yöntemleri ile birlikte, tek başına uygulanabilecek ışın, ısı, egzersiz ve elektrik akımları gibi fiziksel ajan ve tekniklerin kullanıldığı etkili tedavi yöntemleridir. Kemik ile kas ile ilgili pek çok hastalığın tedavisinde yardımcı olan fizik tedavi ve rehabilitasyon programı, kişiye göre değişen bir tedavi programıdır. FTR nedir ve hangi hastalıklara bakar sizler için derledik.
5.05.2021Sağlık
'Timsahlar' göreve hazır!
'Timsahlar' göreve hazır!Türk Silahlı Kuvvetlerinin hem karada hem de denizde harekat icra edebilen gücü amfibi deniz piyadeleri, derin sulardaki zorlu görevlere milli gemilerdeki eğitimlerle hazırlanıyor. Yerli ve milli amfibi gemileri, 138,75 metrelik boyları ve 19,60 metrelik enleriyle, amfibi deniz piyadelerinin çeşitli senaryolardaki eğitimlerine platform oluyor.
30.04.2021Gündem
Eşini öldüren sanığın 'kabahat özrü'ne mahkeme başkanından tepki
Eşini öldüren sanığın 'kabahat özrü'ne mahkeme başkanından tepkiBursa’da, boşanma aşamasındaki eşi Serpil Karataş'ı (42) bıçaklayarak öldüren Osman Cenk Karataş'ın (44) yargılanmasına devam edildi. Karataş, 'cezai ehliyetinin olduğunun belirlenmesinin ardından ilk kez savunmasını yaptı. Osman Cenk Karataş savunmasına, "Böyle bir kabahatle karşınızda olduğum için özür dilerim" diye başlayınca mahkeme başkanı araya girerek, "Birini öldürmek kabahat değil suçtur" diye tepki gösterdi.
28.04.2021Gündem
Git bahar şiiri - Halide Nusret Zorlutuna
Git bahar şiiri - Halide Nusret ZorlutunaHalide Nusret Zorlutuna, kendisini Türk milletinin sesi, yüreği ve vicdanı olarak görüyor ve Git bahar şiirini milletin feryadı olarak kaleme alıyor. Osmanlı devletinin 30 Ekim 1918 tarihinde Mondros Mütarekesini imzalamasıyla vatan toprakları düşman askerleri tarafından işgal edilir. Şair, baharla duyguları arasında bir bağ kurar, ancak şair mutlu değil hüzünlüdür. Çünkü vatan işgal altındadır. İşte Git bahar şiirinin sözleri.
22.04.2021Şiirler
Kan pıhtılaşmasını doğal şekilde önleyen en yararlı besinler
Kan pıhtılaşmasını doğal şekilde önleyen en yararlı besinlerDamarlarınızda oluşan kan pıhtıları, kanın damarlarınızdan sorunsuzca akmasına engel olurlar ve kanınızın yoğunlaşarak yeni pıhtılar oluşturması, inme yani felç geçirme riskinizi de artırır. Peki, tıbbi tedavinin yanı sıra doğal yollardan kan pıhtılaşmasını engellemenin bir yolu var mı? Bilimsel araştırmalara göre kanınızın pıhtılaşmasını önlemeye yardımcı olabilecek bazı yiyecekleri ve bitkileri öğrenmeye ne dersiniz? İşte o besinler...-MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL
17.04.2021Genel Sağlık
Pandemide kalp krizi kaynaklı ölümler 2 kat arttı!
Pandemide kalp krizi kaynaklı ölümler 2 kat arttı!Covid-19 sürecinde yaşam tarzı değişiklikleri nedeniyle daha sık görülen hareketsizlik, obezite ve ek stres kalp krizi ve inme riskini artırıyor. Yapılan araştırmalar koronavirüs pandemisi sırasında kalp krizinden ölüm riskinin önceki dönemlere göre iki kat fazla olduğunu gösteriyor. Çünkü kalp rahatsızlığı belirtileri yaşayan hastalar bulaş endişesi nedeniyle hastaneye gitmekten çekinerek tedavilerini aksatabiliyor. Bu durum da tablonun daha da ağırlaşmasına neden oluyor. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Nuri Cömert, “12- 18 Nisan Kalp Sağlığı Haftası”nda, korona sürecinde kalp sağlığı ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
13.04.2021Genel Sağlık
Tıbbi Aromatik Bitkiler Hangileridir, Özellikleri Nelerdir?
Tıbbi Aromatik Bitkiler Hangileridir, Özellikleri Nelerdir?Tıbbi aromatik bitkiler tıp bilimine fayda sağlamış olan bitkilerdendir. Özellikle ilaç yapımında ve ilaç sanayinde tıbbi aromatik bitkilerden yararlanılmaktadır. Tıbbi aromatik bitkiler insan sağlığı için ve hastalıkların iyileşmesi açısından son derecede önemlidir. Tıbbi aromatik bitkiler ile ilgili günümüzde de araştırmalar son sürat devam etmektedir. Peki tıbbi aromatik bitkiler hangileridir? Tıbbi aromatik bitkilerin özellikleri nelerdir? İşte tıbbi aromatik bitkiler ile ilgili bilinmesi gereken tüm bilgiler.
3.04.2021Eğitim
İtilaf Devletleri Ve İttifak Devletleri Kimlerdir? Kısaca Üçlü İtilaf Devletleri
İtilaf Devletleri Ve İttifak Devletleri Kimlerdir? Kısaca Üçlü İtilaf DevletleriBirinci dünya savaşında taraf olan itilaf devletleri ve ittifak devletleri vardır. Bu devletler birbirleri ile savaşmış ve sonucunda da itilaf devletleri birinci dünya savaşını kazanmıştır. İtilaf devletleri ve ittifak devletlerinin hangi devletlerden oluştuğu da merak edilen önemli konulardan bir tanesidir. Özellikle Tarih konularında sıklıkla itilaf devletleri ve ittifak devletleri tartışması da yapılmaktadır. Peki itilaf devletleri kimlerdir? İttifak devletleri hangi devletlerden oluşmaktadır? Kısaca üçlü itilaf devletleri hangi devletlerdir? İşte itilaf ve ittifak devletleri ile ilgili tüm bilgiler.
31.03.2021Eğitim
Boğaziçi’nde fakülte kararı Danıştay’da
Boğaziçi’nde fakülte kararı Danıştay’daBoğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, üniveriteye Hukuk ve İletişim fakülteleri kurulmasına yönelik Cumhurbaşkanlığı Kararı’nı, Danıştay’a taşıdı.
30.03.2021Eğitim
Şizofreni Hastalarının Ömrü Kısalıyor Mu? Şizofreni Hastalarının Yaşam Süresi Hakkında Bilgiler
Şizofreni Hastalarının Ömrü Kısalıyor Mu? Şizofreni Hastalarının Yaşam Süresi Hakkında BilgilerŞizofreni, dünya üzerindeki pek çok insanın yaşadığı bir hastalıktır. Bu hastalık kişinin hayal ve gerçek arasındaki farkı algılayamamasına neden olan ruhsal bir hastalıktır ve hasta üzerinde çok ciddi yaşamsal etkileri vardır. Peki şizofreni hastalarının ömrü kısalıyor mu? Şizofreni hastalarının yaşam süresi hakkında bilgiler nelerdir? İşte şizofreni hastalarının yaşam süresi hakkında tüm detaylar.
25.03.2021Sağlık
Aldosteron Hormonu Nedir, Ne İşe Yarar? Aldosteron Yüksekliği Ve Azlığı Neden Olur?
Aldosteron Hormonu Nedir, Ne İşe Yarar? Aldosteron Yüksekliği Ve Azlığı Neden Olur?Vücudun su ve sodyumu yönetmesine yardımcı olan Aldosteron hormonu hakkında araştırmalar gün geçtikçe artmaktadır. Aldosteron hormonu hakkında bilmeniz gerekenleri, yüksekliği ve düşüklüğü sonucunda ortaya çıkacak sebepler gibi konularda merak ettiklerinizi derledik.
25.03.2021Sağlık
Çocukluktan yaşlılığa beyni zinde tutacak öneriler
Çocukluktan yaşlılığa beyni zinde tutacak önerilerBeyin gelişiminin belli bir yaştan sonra durduğu düşüncesi yerini “vücudumuzun amiral gemisinin sürekli geliştiği” bilgisine bıraktı. Nöronların (beyin hücresi) kendini yenileyemediği savını geçersiz kılan araştırmalar beyin hücrelerinin kendisini yaşamın her döneminde yenileyebildiğini gösteriyor. Nörogenesiz adı verilen bu özellik 80’li yaşlara kadar sürüyor. “Beynimizi korumaya başlamak için asla çok erken veya çok geç değildir” diyen Nöroloji Uzmanı Dr. Esra Mıhçıoğlu çocuklukta, ergenlikte, yetişkinlikte ve yaşlılıkta yapılması gerekenleri anlattı
19.03.2021Genel Sağlık
Süt Diyeti Nasıl Yapılır? Süt Diyeti Tarifi Listesi
Süt Diyeti Nasıl Yapılır? Süt Diyeti Tarifi ListesiSüt, günlük hayatımızda tüketilen besinler içerisindeki en değerli içeriğe sahip olan gıdadır. Birçok hastalığa derman olduğu gibi ciddi besleyici değere sahiptir. Süt ile yapılan diyetlerde kısa sürede çabuk kilo verilmesi sağlanabilmektedir. Peki, süt diyeti nasıl yapılır? Süt diyeti tarifi listesi nedir? İşte, tüm detaylar.
19.03.2021Sağlık
El Titremesi Nedir, Neden Olur? El Titremesi Tedavisi Nasıl Yapılır, Nasıl Geçer?
El Titremesi Nedir, Neden Olur? El Titremesi Tedavisi Nasıl Yapılır, Nasıl Geçer?Titreme hastalığı, vücudun bir kısmını ya da bir uzvun kontrol edilemez şekilde ritmik bir şekilde hareket etmesidir. Tıp dilinde tremor olarak isim verilen titreme hastalığı, herhangi bir zamanda ve vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir. Bu durum, beynin kas hareketini kontrol eden bölümünde oluşan problemin sonucundan kaynaklanır. El titremesi nedir, neden olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
12.03.2021Sağlık
İnme sonrası fizik  fedavi uygulanmalı
İnme sonrası fizik fedavi uygulanmalıEgepol Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Suzan Tazegün, beyinde damar tıkanması ya da kanaması sonucu vücudun bir yarısında oluşan kuvvetsizlik durumu olan felç (inme) hastalığında, hastanın mümkün olan en kısa sürede tedaviye alınarak rehabilite edilmesi gerektiğini söyledi.
12.03.2021Ege
Vertigo Atağı Nedir, Nasıl Olur? Vertigo Atağı Ne Kadar Sürer, Nasıl Geçer?
Vertigo Atağı Nedir, Nasıl Olur? Vertigo Atağı Ne Kadar Sürer, Nasıl Geçer?Vertigo, genellikle baş dönmesi ile kendisini belli eden, iç kulaktaki denge sistemindeki bir problemden kaynaklanan pek çok insanın şikayetçi olduğu bir durum. Her baş dönmesi vertigo anlamına gelmediğinden doktorlar tarafından yapılan muayene ve tetkikler neticesinde teşhisi gerçekleştirilmektedir. Kulak çınlaması, işitme azlığı, kusma, bulantı gibi belirtileri de olan vertigo sebep olduğu ataklarla bu problem ile mücadele edenlere zor anlar yaşatabiliyor. Peki Vertigo atağı nedir, nasıl olur? Vertigo atağı ne kadar sürer, nasıl geçer? İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.03.2021 Sağlık
Kolesterol Baş Ağrısı Yapar Mı? Yüksek Kolesterolün Baş Ağrısı Nasıl Olur, Nasıl Geçer?
Kolesterol Baş Ağrısı Yapar Mı? Yüksek Kolesterolün Baş Ağrısı Nasıl Olur, Nasıl Geçer?Kolesterol baş ağrısı yapar mı? Yüksek kolesterolün baş ağrısı nasıl olur, nasıl geçer? Kolestrol nedir? Hangi durumlarda kolesterol yüksek çıkar? Kolesterolün düşük olması da risk barındırı mı? Tüm bu soruların cevabını sizler için derledik.
9.03.2021Sağlık
Beyne Pıhtı Atması İyileşme Süresi Ne Kadar? İyileşme Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler...
Beyne Pıhtı Atması İyileşme Süresi Ne Kadar? İyileşme Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler...Beyne pıhtı atması, nörolojik hastalıklar içerisinde en dikkat edilmesi gereken sağlık sorunlarından biridir. Bu nedenle de iyileşme sürecinde ve sonrasında dikkatli olunması gerekmektedir. Beyne pıhtı atması iyileşme süresi ne kadar? İyileşme sürecinde dikkat edilmesi gerekenler ve detayları derledik...
6.03.2021Sağlık
Kalp Kapakçığı Ameliyatı Nasıl Yapılır, Ne Kadar Sürer? Kalp Kapakçığı Ameliyatı Sonrası Riskler Nelerdir?
Kalp Kapakçığı Ameliyatı Nasıl Yapılır, Ne Kadar Sürer? Kalp Kapakçığı Ameliyatı Sonrası Riskler Nelerdir?Kalp kapakçığında oluşan darlık ya da yetmezliği durumlarında kalp organının verimli bir şekilde çalışması güç bir hale gelir ve kalp yetmezliğine kadar gidebilen zor bir süreç başlar. Bu durumlarda kalp kapakçığında meydana gelen bu darlık ya da yetmezliğin düzeltilebilmesi için birtakım ameliyatların yapılması gerekmektedir. Peki, Kalp kapakçığı ameliyatı nasıl yapılır, ne kadar sürer? Kalp kapakçığı ameliyatı sonrası riskler nelerdir? Sizin için detaylarıyla derledik.
6.03.2021Sağlık
Kadınları erkeklerden daha fazla etkileyen hastalıklar
Kadınları erkeklerden daha fazla etkileyen hastalıklarKadın ve erkek biyolojisi hakkında araştırmalar sonuçlandıkça elde edilen verilerin tedavi yaklaşımlarında önemli kazanımlar sağlayacağını dile getiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr. Erkut Attar, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" özelinde hangi sağlık sorunlarının kadınları daha fazla etkilediğini anlattı
Kafada Karıncalanma Nedir, Neden Olur? Başta Karıncalanma Nasıl Geçer?
Kafada Karıncalanma Nedir, Neden Olur? Başta Karıncalanma Nasıl Geçer?Kafada karıncalanma nedir, neden olur? Başta karıncalanma nasıl geçer? Kafada karıncalanmanın sebepleri arasında neler vardır? Kafada karıncalanma sorununun çözümü var mıdır? Sizin için tüm detayları ile derledik.Vücudun bir bölgesindeki karıncalanma, uyuşma, yanma ve azalmış his (aşağı yukarı belirgin anestezi) parestezi denen şeyin bir parçasıdır. Duyarlılıktaki bu değişiklik çoğu zaman hoş değildir ve bazen ağrıya eşlik edebilir. Yüzü etkilediklerinde genellikle tek taraftadır.
5.03.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsNedirsağlıkvitaminMehmet Mustafa Altıntaş

İnme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.