İnşaat Sektörü

İnşaat Sektörü

Son dakika İnşaat sektörü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İnşaat sektörü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İnşaat sektörü haber sayfamızda...

İnşaat Sektörü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.689 insaat sektoru haberi bulunmuştur.
İnşaat sektörü alarm veriyor
İnşaat sektörü alarm veriyorArtan maliyetlerin zincirleme olarak konut fiyatları ve enflasyonu yükselttiğini belirten Ege-Koop Başkanı Hüseyin Aslan, “Satışlar azaldı, iflasa sürüklenenler var. Sektöre can suyu gerekli” dedi
13.09.2021Ege
Ekonomistler temmuz ayı iş gücü verilerini değerlendirdi
Ekonomistler temmuz ayı iş gücü verilerini değerlendirdiEkonomistler, temmuzda işsizlik oranındaki artışta kısa çalışma ödeneği ve iş akdi fesih yasağı gibi salgın desteklerinin sona ermesinin etkili olduğunu belirtirken, bu dönemde hizmetler sektörünün ise yeniden açılmanın etkisiyle istihdama katkı verdiğini söyledi.
10.09.2021Ekonomi
Ekonomistler işsizlik verilerini değerlendirdi
Ekonomistler işsizlik verilerini değerlendirdiEkonomistler, temmuzda işsizlik oranındaki artışta kısa çalışma ödeneği ve iş akdi fesih yasağı gibi salgın desteklerinin sona ermesinin etkili olduğunu belirtirken, bu dönemde hizmetler sektörünün ise yeniden açılmanın etkisiyle istihdama katkı verdiğini söyledi.
10.09.2021Uzmanpara
Müteahhitler çimento fiyatlarını boykot etti
Müteahhitler çimento fiyatlarını boykot ettiİnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON), çimento sektöründeki fiyat artışlarına tepki olarak 24 Eylül’e kadar inşaatlarını durdurduklarını açıkladı.
10.09.2021Ekonomi
Müteahhitler çimento fiyatlarına tepki için 15 gün iş bıraktı
Müteahhitler çimento fiyatlarına tepki için 15 gün iş bıraktıİnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON), çimento sektöründeki fiyat artışlarına tepki olarak 24 Eylül'e kadar inşaatlarını durdurduklarını açıkladı.
9.09.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklaması
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklamasıTCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ekonomi toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, "Rezervlerdeki iyileşmeler öngörülerimizle uyumlu seyretmektedir. Rezervlerimiz 115-120 milyar dolar seviyesine gelmiştir. Kısa vadede enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların etkisini yitireceğini ve son çeyrekte enflasyonun düşüş eğilimine gireceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde daha güçlü bir TL için adımlar atacağız." dedi.
8.09.2021Ekonomi
İstanbul ses veriyor
İstanbul ses veriyorSanatçı Murat Germen’in çağrısıyla “Dün, Bugün, İstanbul” sergisinde bir araya gelen 22 sanatçı İstanbul’un acil çözüm gerektiren konularına tarihi, kültürel, sosyal ve politik zeminde cevap arıyor
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi ikinci çeyrekte yükseldi
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi ikinci çeyrekte yükseldiTürkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Ağustos 2021 Sektör Raporu'na göre, iç ve dış pazarda artan talebin etkisiyle yılın ikinci çeyreğinde inşaat malzemeleri sanayi üretiminde yüzde 47 artış gerçekleşti.
3.09.2021Ekonomi
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi arttı
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi arttıTürkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Ağustos 2021 Sektör Raporu'na göre, iç ve dış pazarda artan talebin etkisiyle yılın ikinci çeyreğinde inşaat malzemeleri sanayi üretiminde yüzde 47 artış gerçekleşti.
3.09.2021Uzmanpara
Bakan Muş dış ticaret rakamlarını açıkladı
Bakan Muş dış ticaret rakamlarını açıkladıTicaret Bakanı Mehmet Muş, ağustosta ihracatın geçen yılın aynı ayına göre yaklaşık yüzde 52'lik artışla 18,9 milyar dolara ulaştığını belirterek, "Bu rakam ile en yüksek ağustos ayı ihracat rakamına ulaşmış bulunuyoruz. Ayrıca, son 12 aylık ihracat değerimiz de 207,5 milyar dolar ile yeni bir cumhuriyet rekoru kırmayı başarmıştır." dedi.
2.09.2021Uzmanpara
Ekonomik güven 39 ayın zirvesine çıktı
Ekonomik güven 39 ayın zirvesine çıktıEkonomik güven endeksi ağustosta aylık bazda yüzde 0.7 artarak 100.8 değerini aldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ağustos ayına ilişkin ekonomik güven endeksi verilerini açıkladı.
28.08.2021Ekonomi
Ekonomik güven endeksi belli oldu
Ekonomik güven endeksi belli olduEkonomik güven endeksi ağustosta aylık bazda yüzde 0,7 artarak 39 ayın en yüksek değeri olan 100,8'e yükseldi.
27.08.2021Uzmanpara
Ekonomik güven endeksi açıklandı! Uzmanlardan ilk değerlendirme
Ekonomik güven endeksi açıklandı! Uzmanlardan ilk değerlendirmeEkonomik güven endeksi ağustosta aylık bazda yüzde 0,7 artarak 39 ayın en yüksek değeri olan 100,8'e yükseldi. Konuyla ilgili milliyet.com.tr'ye açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, "Pandemiye rağmen bu verinin 100’ün üzerinde gelmesi önümüzdeki dönemde makroekonomik gelişmelerin ve özellikle reel sektörün ekonomiye dönük algısının daha pozitif olacağını gösteriyor." dedi.
27.08.2021Ekonomi
Sektörel güven endeksleri arttı
Sektörel güven endeksleri arttıSektörel güven endeksi, ağustosta aylık bazda hizmet sektöründe yüzde 1,2, perakende ticaret sektöründe yüzde 0,6 ve inşaat sektöründe yüzde 7,1 yükseldi.
25.08.2021Uzmanpara
Ekonomide sevindiren gelişme! Sektörel güven endeksleri ağustosta arttı
Ekonomide sevindiren gelişme! Sektörel güven endeksleri ağustosta arttıSektörel güven endeksi, ağustosta aylık bazda hizmet sektöründe yüzde 1,2, perakende ticaret sektöründe yüzde 0,6 ve inşaat sektöründe yüzde 7,1 yükseldi. Konuyla ilgili milliyet com.tr'ye açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, " Son dönemde özellikle öncü veri olarak kabul edilen Sektörel Güven Endeksi rakamları artış göstermektedir. Bu artışlardan sonra hizmet sektörü ve perakende ticaret sektörünün 100 seviyesinin üzerinde gerçekleştiğini dolayısıyla 100 seviyesinden bu rakamların büyük olmasının mevcut ve gelecek döneme ilişkin iyimserliği gösterdiğini dolayısıyla yönün yukarı olduğunu görüyoruz." dedi.
25.08.2021Ekonomi
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti yayımlandı
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, "Politika duruşu, enflasyon gelişmeleri ve enflasyon beklentileri dikkate alınarak dezenflasyon sürecini en kısa sürede tesis edecek ve orta vadeli hedeflere ulaşıncaya kadar bunun sürekliliğini sağlayacak bir sıkılık düzeyinde belirlenmeye devam edilecektir." ifadeleri kullanıldı.
19.08.2021Ekonomi
Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti yayınlandı
Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti yayınlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, "Politika duruşu, enflasyon gelişmeleri ve enflasyon beklentileri dikkate alınarak dezenflasyon sürecini en kısa sürede tesis edecek ve orta vadeli hedeflere ulaşıncaya kadar bunun sürekliliğini sağlayacak bir sıkılık düzeyinde belirlenmeye devam edilecektir." ifadeleri kullanıldı.
19.08.2021Uzmanpara
Tomruk Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Tomruk Ne İşe Yarar?
Tomruk Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Tomruk Ne İşe Yarar?Eski Türkçe bir sözcük tomruk, ''tomrumak'' fiilinden türetilmiştir. Tomrumak, ağaç kesmek anlamına gelirken, tomruk da kesilen ağacın gövdesi demektir. Tomruk kelimesi günümüzde hem gerçek hem de mecazi anlamda kullanılır. Hamamlarda sıcak su ihtiyacını karşılamak ve göbek taşını ısıtmak için kullanılan kütüklere de tomruk denir. Tomruk nedir, TDK sözlük anlamı ne demek? Tomruk ne işe yarar tüm detayları ile derledik.
17.08.2021Sözlük
'Ertelenen evlilikler konut fiyatlarında ve kiralarda artışa sebep oldu'
'Ertelenen evlilikler konut fiyatlarında ve kiralarda artışa sebep oldu'Konut fiyatları ve kiralarda gözle görülür artışlar yaşandığını kaydeden Finans Uzmanı Dr. Hakan Yıldırım, “Salgın nedeniyle ertelenen evliliklerde bu yaz patlama yaşanması hem konut fiyatlarında hem de kiralarda önemli artışlara sebep oldu” dedi.
10.08.2021Emlak
Almanya'da şirket iflasları düşüşe geçti
Almanya'da şirket iflasları düşüşe geçtiAlmanya'da iflas eden şirket sayısı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iflas kanununun askıya alınmasının etkisiyle mayısta 2020'nin aynı ayına göre yüzde 25,8 azalarak 1.116 oldu.
10.08.2021Uzmanpara
Ekonomik güven endeksi açıklandı
Ekonomik güven endeksi açıklandıEkonomik güven endeksi temmuzda aylık bazda yüzde 2,3 artarak 100,1 değerini aldı.
29.07.2021Uzmanpara
Ekonomik güven endeksi belli oldu
Ekonomik güven endeksi belli olduEkonomik güven endeksi temmuzda aylık bazda yüzde 2,3 artarak 100,1 değerini aldı.
29.07.2021Ekonomi
Sektörel güven endeksi yükseldi
Sektörel güven endeksi yükseldiSektörel güven endeksi, temmuzda hizmet sektöründe yüzde 5,8, perakende ticaret sektöründe yüzde 3,7 ve inşaat sektöründe yüzde 4,7 yükseldi.
26.07.2021Uzmanpara
Türk müteahhitler 500 milyar $’a koştu
Türk müteahhitler 500 milyar $’a koştuTürk müteahhitlerin 1972 yılından bugüne yurtdışında üstlendikleri projelerin toplamı 428 milyar dolar seviyesine ulaşmıştı.
12.07.2021Ekonomi
Türk müteahhitler 6,5 milyar dolarlık iş üstlendi
Türk müteahhitler 6,5 milyar dolarlık iş üstlendiTürk müteahhitler, bu yılın ilk 6 aylık döneminde yurt dışında 6,5 milyar dolarlık proje üstlendi.
11.07.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

ekonomigüvenTÜİKTürkiyeinşaat

İnşaat Sektörü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.