İnsan Hakları Eylem Planı

İnsan Hakları Eylem Planı

Son dakika İnsan Hakları Eylem Planı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İnsan Hakları Eylem Planı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İnsan Hakları Eylem Planı haber sayfamızda...

İnsan Hakları Eylem Planı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 356 insan haklari eylem plani haberi bulunmuştur.
Adalet Bakanı Gül, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı
Adalet Bakanı Gül, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, savunma hakkının dokunulmaz olduğunu belirterek, "Adalet mülkün, savunma da adaletin temelidir, avukatlık mesleği bu kutlu temel üzerinde yükselmektedir." ifadesini kullandı.
5.04.2021Siyaset
İletişim Başkanı Altun, ABD'nin İnsan Hakları Raporu'nu değerlendirdi
İletişim Başkanı Altun, ABD'nin İnsan Hakları Raporu'nu değerlendirdiCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD Dışişleri Bakanlığının her yıl yayımlanan İnsan Hakları Raporunun, Türkiye'ye yönelik haksız eleştiriler içerdiğini belirterek, "Türkiye, insan haklarını bir iç politika meselesinden ziyade evrensel bir mesele olarak görmektedir." değerlendirmesinde bulundu.
1.04.2021Siyaset
Son dakika... Adalet Bakanlığı'ndan genelge! Başsavcılıklara ve komisyonlara gönderildi
Son dakika... Adalet Bakanlığı'ndan genelge! Başsavcılıklara ve komisyonlara gönderildiGelen son dakika haberine göre; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün imzasıyla, Adli Görüşme Odaları'nın (AGO) kullanımına ilişkin başsavcılıklara ve adalet komisyonlarına genelge gönderildi. Genelgeye göre, şüpheli veya sanıkla yüz yüze gelinmemesi için çocukların yanı sıra şiddet mağdurlarının ifadeleri AGO'larda alınabilecek.
1.04.2021Gündem
Adalet Bakanı Gül, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı Daems ile görüştü
Adalet Bakanı Gül, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı Daems ile görüştüAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Rik Daems ile bir araya geldi.
31.03.2021Siyaset
Son dakika! Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye sert tepki!
Son dakika! Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye sert tepki!Dışişleri Bakanlığı, ABD Dışişleri Bakanlığının "2020 Türkiye İnsan Hakları Raporu'nun bu yıl da kaynağı belirsiz iddialar temelinde, objektiflikten uzak bir şekilde kaleme alındığı ve Türkiye'ye yönelik asılsız iddialar ve ön yargılı yorumlar içerdiğinin görüldüğünü" bildirdi.
31.03.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, AKPM Başkanı Daems ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, AKPM Başkanı Daems ile görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "(Nefrete Hayır-No hate!) kampanyası yürüten Avrupa Komisyonu Parlamenter Meclisi (AKPM), kendi içinde nefret söylemini dizginleyemediği takdirde güvenilirliğini ve inandırıcılığını kaybedecektir." dedi.
30.03.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan Ramazan ayı için alınan kararı duyurdu! 81 ilde kısıtlama uygulanacak
Son dakika: Erdoğan Ramazan ayı için alınan kararı duyurdu! 81 ilde kısıtlama uygulanacakSon dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Yeni tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek" ifadelerini kullandı. Ramazan ayı ile ilgili yeni karar geldi.
29.03.2021Siyaset
Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den kadına karşı şiddet açıklaması
Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den kadına karşı şiddet açıklamasıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, savcılara, kolluk kuvvetlerine tavsiyede bulunarak, "Bir kadın bir yakınma ile geldiğinde, bu olayı sıradan görmeyin. Öncesini, evveliyatını titizlikle araştırın. Bunun 'aması’ 'fakatı' yoktur. Kadına yönelik şiddete asla tolerans tanıyamayız" dedi.
23.03.2021Siyaset
İletişim Başkanlığı'ndan İstanbul Sözleşmesi açıklaması! Türkiye neden ayrıldı? Belli oldu
İletişim Başkanlığı'ndan İstanbul Sözleşmesi açıklaması! Türkiye neden ayrıldı? Belli olduSon dakika haberine göre Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, "İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararı hiçbir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 'kadınları korumaktan taviz verdiği' anlamına gelmemektedir. Türkiye, sözleşmeden çekilse de aile içi şiddetle mücadeleden asla vazgeçmeyecektir." ifadelerine yer verildi. Öte yandan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesinin kadına karşı şiddetle mücadeleden ödün verme olarak yorumlanmaması gerektiğini bildirdi.
21.03.2021Gündem
Fatma Betül Sayan Kaya: Ankara Mutabakatı hazırlıyoruz
Fatma Betül Sayan Kaya: Ankara Mutabakatı hazırlıyoruzAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, kadın haklarının teminatı için İstanbul Sözleşmesi'ne ihtiyaç olmadığını, Türkiye'nin hukukuyla, iç mevzuatıyla, anayasal düzenlemeleriyle kadınların hakkını koruyacak güce sahip olduğunu belirterek, "Ankara Mutabakatı denilen yeni bir çalışmayı ortaya koymayı planlıyoruz. Bu konuda çalışmaları başlattık. Kadının korunması anlamında iç hukuk düzenlememiz neyi gerektiriyorsa yapmak durumundayız. Şiddet uygulayanın gözünün yaşına asla bakmadık, bakmayacağız." dedi.
20.03.2021Gündem
Sözcü Kalın: AB ile ilişkileri canlandırmak için anlaşmayı revize etmenin zamanı geldi
Sözcü Kalın: AB ile ilişkileri canlandırmak için anlaşmayı revize etmenin zamanı geldiCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki göç ve Suriyeli sığınmacılar konulu 18 Mart mutabakatına ilişkin, "Sadece bir sonraki göçmen akışını durdurmak için değil, aynı zamanda Türkiye-AB ilişkilerini yeniden canlandırmak için anlaşmayı önemli ölçüde revize etmenin zamanı geldi." değerlendirmesinde bulundu.
19.03.2021Siyaset
MHP’nin stratejik 5 hedefi
MHP’nin stratejik 5 hedefiMHP kurultayında genel başkanlık için tek aday olarak yarışan ve bin 277 delegenin oyu ile liderliğini tazeleyen Bahçeli konuşmasında partisinin 2023 hedeflerini açıkladı... Bahçeli hedefleri “Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne sahip çıkmak, yeni anayasa, milli ekonomik sistem inşası, terörle mücadele, küresel ve bölgesel diyalog” olarak sıraladı...
19.03.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: G20 içerisinde ekonomisi büyüyen 2 ülkeden biriyiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: G20 içerisinde ekonomisi büyüyen 2 ülkeden biriyizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Ekonomik istikrar kalkanı paketimizle 2020'de yüzde 1,8 büyüme yakaladık. Bu, bizi G20 ülkeleri arasında ekonomisi büyüyen 2 ülkeden biri yapıyor. Çin ile Türkiye pozitif büyüme yaşarken, gelişmiş ekonomiler önemli ölçüde küçüldü" dedi.
17.03.2021Siyaset
Kamusal kısıtlamaların kaldırılmasıyla taşınmaz bilgilerine ulaşılabilecek
Kamusal kısıtlamaların kaldırılmasıyla taşınmaz bilgilerine ulaşılabilecek Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Adlı, tapu siciline idareler tarafından konulan kamusal kısıtlamaların entegrasyonu ile taşınmazların bulunduğu yerlere ait "afet alanları, fay hatları, " gibi bilgilere isteyen herkesin ulaşabileceğini bildirdi.
17.03.2021Ekonomi
‘AB somut adım atmalı artık zamana oynamamalı’
‘AB somut adım atmalı artık zamana oynamamalı’Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Türkiye-AB ilişkilerinin mesafe kat edebilmesi için geçmişteki hataların tekrar edilmemesi, AB’nin samimi, stratejik davranması gerekiyor” dedi
17.03.2021Siyaset
Son Dakika Haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş vize serbestisi açıklaması
Son Dakika Haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş vize serbestisi açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "AB ile vizeler kalkar mı?" sorusuna, "Türkiye üye ülkedir. Verdiğimiz sözleri tuttuk her türlü kriteri yerine getirmeye hazırız. Gümrük Birliği’ni güncelleyebiliriz. Vize için olumlu adımlar atabiliriz" yanıtını verdi.
16.03.2021Siyaset
Son Dakika Haberi: Kabine Toplantısı sonrası Erdoğan duyurdu! 'Devam' kararı çıktı
Son Dakika Haberi: Kabine Toplantısı sonrası Erdoğan duyurdu! 'Devam' kararı çıktıSon dakika haberine göre Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık. Tedbirlere özellikle uyulmasıyla, ilgili denetimleri daha sıkı şekilde yürüterek süreci yakından takip edeceğiz." dedi.
16.03.2021Siyaset
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı! İşte tüm ayrıntılar...
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı! İşte tüm ayrıntılar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Yeni dönemin dört temel üzerine oturtulacağını belirten Erdoğan bu maddelerin, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat olacağını açıkladı. 850 bin esnafa vergi muafiyetinin getirileceğini açıklayan Erdoğan, 'Elektronik defter uygulaması ile vergi kayıplarını ortadan kaldırıyoruz. Türkiye dijital vergi dairesi uygulamasını başlatıyoruz' dedi.
12.03.2021Ekonomi
İcradan çocuk teslimi artık sona eriyor
İcradan çocuk teslimi artık sona eriyorAK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 Mart’ta açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı’nın uygulamaya konulması için harekete geçti. Planda yer alan ve kanun ya da Cumhurbaşkanlığı kararnameleriyle yapılacak 150’ye yakın düzenleme için Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın başkanlığında bir komisyon kuruldu. Meclis’e en fazla üç reform paketi olarak gelecek düzenlemeler arasında, şiddet vakalarındaki artışın en önemli nedenlerinden biri olarak görülen boşanma usulü ve süreçlerinde “kolaylaştırmaya” gidilmesi yer alıyor.
12.03.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan 'harita skandalı' açıklaması: Fitne sokmaktan başka amacı yok
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan 'harita skandalı' açıklaması: Fitne sokmaktan başka amacı yok AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un Irak ziyareti vesilesiyle Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından bastırılması öngörülen hatıra pulları arasında, Türkiye, İran, Irak ve Suriye topraklarını da içeren bir haritanın resmedilmesine ilişkin, "Asla o gösterilen haritanın bölgenin gerçeklerini yansıtmadığı, Kuzey Irak'ta yaşayan kardeşlerimizin de menfaatine olmadığı ve Türkiye ile Kuzey Irak'taki Kürt yönetimi arasında fitne sokmaktan başka hiçbir amacının olmadığını çok açık söylüyorum." dedi.
11.03.2021Siyaset
Bakan Gül: Bugün darbecileri yargılayan bir yargı var
Bakan Gül: Bugün darbecileri yargılayan bir yargı varAdalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Bugün, 15 Temmuz darbe girişimi, 28 Şubat darbecilerini yargılayan bir yargı var. Yargı daha önce darbecilere selam dururken, bugün darbecileri yargılayan bir yargı var" dedi.
11.03.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne açıklayacak?
Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne açıklayacak?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması gündemde bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamayı ne zaman yapacağı ve açıklayacağı detaylar ise araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak, ne açıklayacak?
11.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Anayasayı uzlaşmayla  hazırlayalım
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Anayasayı uzlaşmayla hazırlayalımZAFER ŞAHİN Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yeni anayasanın iktidar ve muhalefetin üzerinde uzlaşacağı, birlikte karar vereceği bir çerçevede hazırlanmasını istediklerini söyledi...
11.03.2021Siyaset
Sıram gelince gidip aşı oldum
Sıram gelince gidip aşı oldumCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aşı konusundaki sözlerine, “Sıram geldi de onun için gidip aşı oldum” yanıtını verdi
10.03.2021Siyaset
AK Parti, kadına yönelik şiddetin araştırılması için hazırlanan önergeyi TBMM'ye sundu
AK Parti, kadına yönelik şiddetin araştırılması için hazırlanan önergeyi TBMM'ye sunduGelen son dakika haberine göre; AK Parti, kadına yönelik şiddetin araştırılması amacıyla, araştırma komisyonu kurulması amacıyla hazırladığı önergeyi TBMM Başkanlığı'na sundu.
9.03.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

adalet bakanıabdulhamit gülabdbakan gülerdoğan

İnsan Hakları Eylem Planı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.